בחזרה

הרי הרוקיס האמריקאיים או הקנדיים

• מה ההבדל? ומה עדיף?

• @Hadas_3786615

הקנדים יפים ומרשימים בהרבה

המיקום גם אחר לגמרי

הטיול הקנדים יותר ארוך

• @Hadas_3786615

הרוקיז משתרעים לאורך כ-3000 ק”מ בקו אויר מניו מקסיקו בדרום עד בריטיש קולומביה בצפון, ב-6 מדינות בארה”ב ושתים בקנדה.

כל קטע מהם מעניין ושונה, יש עשרות פארקים לאומיים ופארקים של המדינות שכל אחד מהם שוה ביקור.

תצטרכי לעשות שעורי בית ולראות מה מעניין אותך ולבחור בהתאם.

• הנהלת הפורום

@Hadas_3786615

אנחנו את הרוקיז הקנדיים עשינו יותר עם הליכות קצרות או  תצפיות. ברוקיז האמריקאים ( במדינת קולורדו- אם לשמורה הזו התכוונת) יותר עם הליכות ארוכות.

שמורת הרוקיז בקולורדו באמת קטנה הרבה יותר עם מעט תצפיות.

אולי את צריכה לראות מה כוללת שאר הנסיעה, או מה את רוצה שיכלל וככה תוכלי לכוון יותר מי מהשתיים משתלבת יותר טוב.

• @Hadas_3786615

אזור אחר, נוף אחר. הקנדיים מרשימים יותר, שווים  נסיעה מיוחדת לאזור. 

• @Hadas_3786615

קצת קשה להאמין שמטייל מישראל יטוס לטיול ברוקיס האמריקאיים בלבד. פארק הרי הרוקיז נמצא בארה”ב במדינת קולורדו – לדעת רבים המדינה היפה בארה”ב, כאשר פרט לפארק הזה יש עוד המון שמורות, אתרים ו”סתם” כבישים מדהימים ביופיים. בנוסף אפשר לשלב עם פארק הילוסטון (הפארק היפה בארה”ב) ו\או עם אזורים אחרים כמו דקוטה הדרומית, יוטה, ניו מקסיקו וכו.

• חזרנו עכשיו מטיול ארוך שכלל בין ביתר גם את הרוקיס הקנדים וגם את האמריקאים (דווקא לא הפארק עצמו). אומנם הרוקיס הקנדיים מדהימים אבל אין יכולת להשוות. אנחנו היינו בפארק (שההרים בו הם חלק מהרכס של הרוקיס האמריקאים ) שנקרא גראנד טייטון. בעיננו זה אחד הפארקים המרשימים ביותר שהיינו בו.

היינו עם מתבגרים וכל הטרקים שעשינו היו חד יומיים, המסלולים מאוד מאוד שונים גם בין השמורות עצמם. למשל, הנוף והמסלולים בבאנף היו שונים מאלה שבחרנו בג’ספר. בלייק לואיז לא עשינו טרק סתם טיילנו קצת, נחנו בין הטרקים.

הייתי מסתכלת על המפה ובודקת מה אני רוצה לראות וכמה זמן יש לי.

אם אתם רוצים לינת קמפינג יש מקומות שצריך להזמין כמעט שנה מראש. אני ניסיתי להזמין בבאנף ובגראנד טייטון באוקטובר כשטיילנו ביולי וכבר לא היה מקום.

ברוקיס הקנדים כמעט לא ראינו חיות חוץ מקיוטי שהיה על המסלול הוא חזר עם ציד בפה (היה מפחיד. מזל שלא נתקלנו בדוב). בגראנד טייטון ראינו המון חיות כמו איילים, בונים, נשרים (שמשום מה לא ראינו אפילו אחד באלסקה למרות שיש שם מקומות שיש יותר נשרים מבני אדם), ביזונים. כל מיני אווזים וכו’.

את גראנד טייטון שילבנו עם ילוסטון (הוא כמעט צמוד אליו אבל ממש שונה ממנו). בילוסטון עשינו טרק אחד (היה חם וגם היו אטרקציות שצריך לראות כמו האולד פייטפול) בגראנד טייטון עפנו על הטבע כולל טרקים, רפטינג ויום אחד נחנו ופשוט שכרנו סירת מנוע.

קחו בחשבון שמדובר בלא מעט נסיעה.

• @mandi-a

חשוב להבהיר לשואלת שיש שני פארקי רוקיס, אחד קנדי ואחד אמריקאי. פארק הרוקיס האמריקאי בקולורדו (קרוב לדנבר) יפה מאוד ונמצא בקולורדו המעניינת והמגוונת אך פארק הרוקיס הקנדי מרשים בהרבה. 

• @Hadas_3786615

חזרתי לאחרונה מהרוקיס הקנדים טיול של שבועיים וחצי. מדהים, מרשים וראינו המון בעלי חיים: דב גריזלי,דב שחור, שועל ואחרים. לא הייתי באמריקאים כך שאין נקודת השוואה. הבלוג בקרוב

• @karnielr

הבהרה קטנה.  בקולראדו מצוי פארק שבאמת נקרא פארק הרי הרוקיס:  Rocky Mountains National park.  בנוסף, יש פארקים לאומיים ואיזורים נוספים יפים בהרי הרוקיס של קולוראדו, כמו ה- Black Canyon of the Gunnison או Maroon Bells (ועוד רבים אחרים).  ההרים הגבוהים יותר של רכב הרי הרוקיס נמצאים בקולוראדו, שם הם נקראים קבוצת ה- 14,000 (14,000 רגל הם מעל 4,200 מטרים גובה).

בקנדה, באלברטה ובבריטיש קולומביה, ישנם מספר פארקים לאומיים קנדיים בהרי הרוקיס: פארק Jasper, פארק Yoho, פארק Banff ופארק Kutenay (לא בטוח באיות).  אין פארק הרי הרקיס בקנדה.

לאורך כל רכב הרי הרוקיס יש מקומות יפים ופארקים לאומיים ואחרים שהם מדהימים.  בגדול אני חושב שקולוראדו היא מדינה מאד יפה.  יש בה פארים לאומיים מגוונים ומענינים.  ברוקיס האמריקאנים ניתן למצוא גם את ילוסטון והאיזור שמסביבו וגם את פארק גליישר המדהים.  בדרום, גם צפונה של ניו מקסיקו הוא חלק מרכס הרי הרוקיס.

מצד שני, גם הרוקיס הקנדיים מאד יפים, כולל האגמים עם המים מהמסת הקרחונים (עם הצבע היחודי שלהם).

מבחינת חיות, ברוקיס האמריקאניים  ראיתי חיות שונות (deer, moose, elk, cayote, big horn sheep, mountain goats, bison ועוד), אבל דובים כמעט ולא ראיתי.  בקנדיים ראיתי דובים מספר פעמים ובמרחקים הרבה יותר קטנים מאשר בארה”ב, וזו היתה חויה בפני עצמה.

בחזרה