בחזרה

מעבר לעקבה אוגוסט 2019 כאשר יש מלון

• האם גם כאשר יש שובר של מלון והסעה של המלון ממעבר הגבול רבין אל עקבה צריך מדריך? הרי אם יש את ההסעה של המלון צריך לכאורה רק לשלם את דמי המעבר ולצאת לנהג של המלון עם השובר. תודה על תשובה מהירה, מגיעים בטיסה לשדה תעופה רמון כבר  בשבוע הבא.

• @oorita1

חייבים גם מדריך מלווה:

הודעה חשובה מתאריך 2.5.19:

19:04 02/05/2019

- לפי החלטת שר הפנים הירדני, על כל אזרח ישראלי שעובר לירדן כולל אזור עקבה, לדאוג להזמנת מדריך מלווה ירדני מראש, כמו כן הזמנת מלון מודפסת.
    -ללא תיאום מדריך מוסמך, מראש - כניסתם בגבול תסורב.

• חובה על כל האזרחים הישראלים לבצע את כל התיאומים הנדרשים טרם הביקור בירדן על מנת למנוע עוגמת נפש בהמשך.

•נוסע שיוחזר על ידי הירדנים מכל סיבה לא יקבל החזר לאגרת היציאה.

• @aljajאנחנו עוברים בסוף החודש אתהגבול.  ל3 לילות למלון בעקבה. האם צריך מדריך? ואם כן איך מארגנים את זה מראש?

• @Hanige

אפשר לבדוק את אחד הסוכנים כאן.

או כאן.

• @oorita1

חייבת מדריך,אם תיצטרכי עדיין תגידי לי ואתן לך מדריך...

• @Hanige

בטח צריך! אני יכולה לסדר לך את המדריך שלי,הוא מצויין,אני בעקבה כבר.

• @Rinat-Turgeman_4014047

היי רינת אנחנו מגיעים מחר משפחה בת 5 נפשות גם חייבים מדריך?

• @Tryaniv

בכל דקה, שעה ויום חייבים מדריך! 

* קראו את ההסברים ואת הדיווחים שנמסרו בפורום ובאתר רשות שדות התעופה כאן.

• @Rinat-Turgeman_4014047

וכמה דורש המדריך מֻסְעָבּ על שירותי המעבר?

* אשמח אם תוכלי לגלות, משום מה אנשים לא מציינים את מחיר העסקה. 

• @aljaje

שלום, לא תמיד חייבים , למיטב ניסיוני דוברי עברית כן מבקשים,

ואם רוצים סוכנת בשם נרגיזה   ‭052-6545729‬

או  אוקולה  ‭962799308257‬ +    אפשר לשלוח וואטס אפ

• @dakwarev

• "שלום, לא תמיד חייבים , למיטב ניסיוני דוברי עברית כן מבקשים". 

גם דוברי ערבית (ועוד שפות), חייבים מדריך.

אולי לכאלה שנחשבים כמאמינים בדת מסויימת, אבל זו רק השערה, אין לי מושג. 

• @aljaje

ערב טוב , נפגשתי בעקבה  עם כמה דוברי ערבית ששהו רק  בעקבה , לא נתבקשו ולא נשאלו בכלל בעניין מדריך  .

• @dakwarev

ונחשבים "יהודים"/ משהו אחר?

* כי גם במעבר בית-שאן, נותנים למי שאינו נחשב "יהודי", לעבור בלי בעיות ותחקורים.

• אפשר קצת עזרה למישהי שאין לה באמת מושג? עד עכשיו ידעתי שצריך מדריך רק לטיול בנחלים.

יש לנו הזמנה למלון בעקבה ליום חמישי. מה זה אומר מדריך, מה תפקידו, מה עלותו, והאם יש מישהו מומלץ?

בתודה מראש על העזרה.

שירי

• @שיריבא

קראת את מה שנכתב בקישור (בצבע כחול) שצרפתי? אם לא, הסבר בהמשך.

מדריכים- תוכלי למצוא בקישור נוסף(בצבע כחול) שצרפתי - ראי למטה בשרשור הזה, גולש נוסף כתב עוד שני שמות  ומספרי-טלפון של סוכנים מומלצים. 

• לפי החלטת ממשלת ירדן, ישראלים(מסויימים) נאלצים לשכור את שירותיו של מדריך כדי שיוכלו לקבל "אישור מעבר", ליווי למקום הלינה בעיר עקבה. 

• ה"מדריך", לא באמת מדריך, רק מלווה עד פתח מקום הלינה, ההסעה יכולה להיות כלולה בעסקה(לפחות נחסכו התחקורים והמעבר יהיה מהיר יותר).

למה? כנראה תחליף לתשלום הויזה שממשלת ירדן "הסכימה" לוותר עליו לאחר שהבחינה שהוא גבוה וההכנסות מתיירות "יומית" מהארץ, ירדו.  אבל היא עדיין רוצה לצ׳פר את המדריכים הירדנים, כדי לשמור על שקט תעשייתי (אבטלה גבוהה במדינה), אולי כדי "להכניס" לאנשים מסויימים, בשל היחס שאחיהם מקבלים מעבר לגבול (?). 

• מחיר- אף אחד מה"ממליצים", לא הסכים לגלות כמה שילם על העסקה, גם אם נשאל (לאחר שתשכרי את שירותיו של מדריך כלשהו, את מוזמנת לדווח כאן). 

בילוי נעים. 

בחזרה