בחזרה

מסלול מנצ'סטר והפיק דיסטריקט - מה דעתכם?

• שלום לכולם, 

טסים בשבוע הבא בע”ה למנצ’סטר והפיק דיסטריקט. ביומיים הראשונים אנחנו ללא רכב, ומתמקדים במנצ’סטר. לאחר מכן שבוע בפיק דיסטריקט. אשמח לשמוע את דעתכן על המסלול:

יום 1:

השכמה מאוחרת 😉

חפש את המטמון במנצ’סטר

מוזיאון המדע MOSI 

יום 2:

Chill factore

Sealife

סיור באצטדיון מנצ'סטר יונייטד/מוזיאון הכדורגל

יום 3:

איסוף רכבים

מסלול Mother cap ו padley gorge

מערת   Treak cliff 

פארק חבלים בוקסטון 

גנים בוטניים Biddulph Grange Garden

יום 4:

טיול Lud’s chrch

פסטיבל רחוב Stoke-on-trent

יום 5:

Wollaton Hall

יריד כפרי בלסטר 

מיני גולף/פארק מים אלטון טאוארס

יום 6:

טיול אופניים

חץ וקשת

מיני גולף/פארק מים אלטון טאוארס

יום 7:

פארק אלטון טאוארס

יום 8:

טיול Dovedale

מוזיאון פתוח בלאק קאונטרי

יער הקופים Trentham

גני Trentham 

תודה רבה!

• @yona777

לא טיילנו עדין באתרים שציינת.

גם אנחנו התלהבנו מTreasure Trail ששקד פרסמה.
    אנו רוצים להזמין עבור מקומות בצפון וויילס  (צ’סטר וקונווי).
    האם אתם מזמינים מראש למלון? או שמדפיסים בבית?

• החל מינואר 2019 מוזיאון הכדורגל הלאומי במנצ’סטר גובה דמי כניסה (10 פאונד למבוגר, 5 פאונד לילד עד גיל 16)

• ביום שני האחרון של אוגוסט (השנה יוצא 26 באוגוסט) יש בבריטניה Bank holiday יש מקומות סגורים (בנקים וגם אתרים מסוימים)
      מצד שני, ראיתי שמנצלים את סוף השבוע הארוך להרבה פעילויות מיוחדות (למשל: ראיתי בטירות בצפון וויילס שיש פסטיבל ימי ביניים וכיוצא בזה).
      כדאי לכם לבדוק באזור בו תהיו.

נסיעה טובה!

• היי סמדר,

רק להבהיר – המשמעות המעשית של Bank Holiday זה סופ״ש ארוך. זה אומר שסוף השבוע הוא שבת, ראשון ושני. הרבה אנשים מנצלים את זה כדי לנסוע לטייל ולכן  אתרי התיירות והכבישים צפויים להיות עמוסים יותר מבדרך כלל בכל הסופ״ש ולא רק ביום שני. בשני עצמו מסעדות, סופרים וחנויות בדרך כלל פתוחים אבל יכולים להיות שינויים בשעות הפתיחה.

@סמדרולה אמר:

@yona777

• החל מינואר 2019 מוזיאון הכדורגל הלאומי במנצ’סטר גובה דמי כניסה (10 פאונד למבוגר, 5 פאונד לילד עד גיל 16)

• ביום שני האחרון של אוגוסט (השנה יוצא 26 באוגוסט) יש בבריטניה Bank holiday יש מקומות סגורים (בנקים וגם אתרים מסוימים)
      מצד שני, ראיתי שמנצלים את סוף השבוע הארוך להרבה פעילויות מיוחדות (למשל: ראיתי בטירות בצפון וויילס שיש פסטיבל ימי ביניים וכיוצא בזה).

נסיעה טובה!

• @סמדרולה אמר:

@yona777

נסיעה טובה!

לחפש את המטמון הגענו דרך האתר הזה, שיש בו עוד הרבה פעילויות באיזור. כנראה פספסתי את הפוסט של שקד, אבל טוב לדעת שמישהו ממליץ מניסיון. אנחנו נדפיס בבית, כי נלון בדירה (שאין לה קבלה), ואני לא בטוח מה יקרה לדואר אם הוא יגיע לפני שנהיה בה .

לגבי הbank holiday זה יוצא יום 5-6 שלנו, ולמרות שחיפשתי לא מצאתי פעילות מיוחדת בתאריכים האלה.  אנחנו מתכננים את היריד בלסטר. דווקא לא נראה לי שהוא קשור דווקא לחופשה הזו. גם בWollaton Hall אין משהו מיוחד. 

תודה רבה!

• @yona777

לגבי מנצ’סטר: הנה כמה אתרים שהיו לי ברשימות:

מוזיאון ההיסטוריה של האנשים העובדים - People's History Museum - מפה - אתר חינם

ספריית ריילנדס - The John Rylands Library - מפה - אתר

כיכר בניין העיריה - Manchester Town Hall - Albert Memorial - מפה

מוזיאון המלחמה האימפריאלי - Imperial War Museum North - IWM North - מפה - אתר חינם

מוזיאון מנצ'סטר - Manchester Museum - מפה - אתר מוזיאון טבע מעולה, חינם!

האקוואדוקט המסתובב ברטון - Barton Swing Aqueduct - מפה - WIKI  האקוואדוקט המסתובב היחידי בעולם! למעלה שטות סירות בתעלה וכאשר נפתח סירות שטות בנהר למטה.

הפסטיבל והיריד נראים נהדר! בכלל, פסטיבלים וירידים זה אחת החוזקות של טיול באנגליה.

הערות כלליות: רוב הימים שלכם נראים עמוסים עד בלתי אפשריים. אני מניח שבזמן אמת תבחרו על מה לוותר. במיוחד בולט יום 8 – אם אתם רוצים למצות את המוזיאון הפתוח כמו שצריך, לבקר בכל חלקיו, לרדת למכרה, לשוט בתעלות וכו זה יתפוס לכם את רוב היום.

כמו כן אני מבין שעשיתם בחירות קשות והשארתם אתרים רבים מחוץ לרשימה. יש אתרים שהתלבטתם עליהם ואתם לא בטוחים עדיין?

• @yona777

בעיני הימים שלכם עמוסים מדי. 

גם מסלול, גם מערה, גם פארק חבלים, גם גנים בוטניים – לפחות בעיני זה המון לדחוס ביום אחד

מוזיאון פתוח אצלנו לוקח חצי יום בנחת [חצי יום=6-8 שעות]. בלאק קאנטרי הוא אחד הגדולים והמצוינים מבין המוזיאונים הפתוחים באנגליה [והיינו ברובם], חבל לעבור בו ביעף רק כי רוצים להספיק עוד משהו. 

במקומכם הייתי עושה דירוג של מה הכי חשוב לכם באותו יום, ואיתו להתחיל, ככה שאם תראו שאתם לא מספיקים הכל, לא תתבאסו שעל העיקר ויתרתם. 

• @עמיחי13

תודה עמיחי. הטיול שלך היה אחד ממקורות ההשראה לטיול שלנו. דרך אגב, בחלק השני של הטיול נלון בBroadhurst farm. 😊 גם לי יש ציפיות גבוהות מהיריד והפסטיבל. מקוווה רק שמזג האוויר יאיר לנו פנים.

כמובן שנחליט בשטח על מה מוותרים. יש לנו עוד התלבטויות והתחבטויות קשות:

בגלל העומס ביום 3 האם לוותר על padley gorge ולטייל רק בmother cap?

הייתי שמח להוסיף גם את Bolsover castle  או את Chatsworth house

גם השוק בצ’סטרפילד ירד בעריכה.

• @אוליב-י

תודה רבה אוליב. בדיוק מה שרציתי לשמוע. הסדר של כל יום הוא בדיוק כמו שכתבת – קודם מה שחשוב, למעט מסלולים בטבע משתי סיבות: הראשונה היא שהרבה מקומות באנגליה נפתחים מאוחר (יחסית) ומסלול אפשר להתחיל מוקדם. השניה, שבבוקר עדיין יש כח לטיול.

• @yona777

לגבי טירת בולסובר – הייתי מגיע לשם במיוחד רק אם מתקיים שם אירוע או פסטיבל (ויש הרבה כאלה) או אם יש לכם חיבה מיוחדת לנושא רכיבה על סוסים. אנחנו תפסנו שם יריד אוכל ממש מעולה (אבל אולי לכם יש מגבלות כשרות).

לגבי צ’סטרפילד – אנחנו לא אוהבים שופינג, אבל אם אתם כן, אז שם נוח מאוד לשלב (כי החנויות הפופולריות נמצאות ממש במרכז ליד הכיכר הראשית). 

אני בטוח שתהנו בחווה. תמסרו דרישת שלום ;-)

• אפשר להסתכל על זה גם הפוך: באופן די גורף, אתרים פתוחים בין 10 ל-5. טיול טבע, לעומת זאת, אפשר לעשות גם אחרי, כי עדיין מחשיך רק באזור 9 או קצת קודם.

@yona777 אמר:

@אוליב-י

תודה רבה אוליב. בדיוק מה שרציתי לשמוע. הסדר של כל יום הוא בדיוק כמו שכתבת – קודם מה שחשוב, למעט מסלולים בטבע משתי סיבות: הראשונה היא שהרבה מקומות באנגליה נפתחים מאוחר (יחסית) ומסלול אפשר להתחיל מוקדם. השניה, שבבוקר עדיין יש כח לטיול.

• @yona777

לגבי מסלולים קודם:
    א. מסכימה עם המגיב שלפני. אתרים פתוחים בדרך כלל מ10 עד 17. בקיץ שעות האור עד 9 וככל שמצפינים אפילו עד 10 ויותר. לכן, מנקודת מבטי, עדיף להשאיר את הטיול לאחה”צ וללכת קודם לאתרים שבהם יש מגבלת שעות. 

ב. לא יודעת כמה אתם רגילים לטייל, אבל הרבה פעמים גם טיול נינוח לוקח אנרגיות, ואז מגיעים לאתר שווה [כמו המוזיאון הפתוח] וכבר אין כוח להמשיך להסתובב – לדעתי זה חבל. אנחנו מעדיפים לפתוח את היום עם כוח לפעילות העיקרית. 

ג. לטייל לפני 10 – בהנחה שאתם צריכים לפחות חצי שעה נסיעה ממקום הלינה עד האתר שאתם מתכננים לבקר בו, מנסיוני רק משפחות שבהן כולן משכימי קום עושות דברים כאלו. ברוב המשפחות יש אחד או יותר שלא ששים להתחיל לצעוד בשמונה בבוקר [שזה אומר אחרי התארגנות וארוחת בוקר, שזה אומר לקום בשבע או לפני].

ד. קחו בחשבון שבאנגליה מזג האויר תמיד, תמיד, תמיד יכול להיות גשום. לכן כדאי לכל תכנית חוץ להכין תכנית גיבוי. אם אתם בונים חצי יום על טיולי טבע, ויש מבול – ובכן, ראיתי אנגלים צועדים במבול במגפיים ומכנסיים קצרים, איכשהו הישראלים פחות אוהבים את זה...

• @אוליב-י

תודה רבה. מזג האוויר זה בהחלט אחד הדברים שמטרידים אותי לגבי החופשה הזו🤔

• @שקד

תודה רבה. 

יש אתרים מסוימים שהיית נמנעת מהם בbank holiday?

מתאר לעצמי שאלטון טאוארס יהיה עמוס. מה לגבי המוזיאון הפתוח?

• אני לא בטוחה שיש לך הרבה ברירה בהתחשב בזה שזה 3 ימים. לא נראה לי שיש משמעות למה בשבת ומה ביום שני.

@yona777 אמר:

@שקד

תודה רבה. 

יש אתרים מסוימים שהיית נמנעת מהם בbank holiday?

מתאר לעצמי שאלטון טאוארס יהיה עמוס. מה לגבי המוזיאון הפתוח?

בחזרה