בחזרה

עזרה בתכנון טיול גדול ראשון

• אנחנו זוג שמתכנן טיול של כ 4-5 חודשים במזרח, חשבנו על סין ויאטנם ותאילנד. אנחנו קצת אבודים מרוב המידע והאפשרויות. מחפשים מישהו שיעזור לנו בתכנון הטיול.

• @Ilia_3316342

בתאילנד כדאי להתחיל לטייל בנובמבר. זאת התחלת העונה, המחירים יותר זולים משיא העונה וקל למצוא חדרים לאותו יום אפילו. לויטנאם כדאי להגיע בדצמבר עד מרץ. דצמבר נהדר לדרום, לצפון עדיף בינואר עד מרץ. תוכלו לעבור דרך קמבודיה ו/או לאוס. 

בויטנאם חג טט, ראש השנה הויטנאמי, מתחיל שבועיים בהם המון ויטנאמים מטיילים ונופשים והמחירים כפולים מהרגיל לנסיעות ולינה. 

ברוב מזרח סין האביב הוא תקופה מצוינת לטייל, מפברואר עד אפריל, לפי האזור קצת לפני או אחרי. 

• @Sailor

אכן חשבנו לצאת בנובמבר, מצד שני חשבנו להתחיל בסין ולסיים בתיאלנד (כי בתיאלנד כי שם זה יותר חופשה מטיול), אבל אם המזג אוויר ההעומס על האזורים ממליץ לעזות את זה מהצד השני אז זה גם אפשרי, (טרם הזמנו כרטיסי טיסה)

לפי כמה מקומות שמענו שמעברי הגבולות  הרגליים לא קלים לתיירים, וכדאי לעבור אותם בטיסות.  האם זה נכון ? כמה מסובך לעבור ללא טיסה? אם זה כדאי?

אנחנו מחפשים טיול של יותר קל (לא מתכנים לישון בשטח או אוהלים), אלא בערים\כפרים מבית לבית ו\או כוכב,

בסין יש לנו את הקושי הגדול ביותר עם בניית המסלול בגלל כל האפשרויות, נשמח להכוונה

את המגורים כמה זמן מראש כדאי להזמין כי מצד אחד אנחנו רוצים שיהיה לנו גמישות בטיול ולא רוצים להיות לחוצים כדי להספיק ליעד הבא

• @Ilia_3316342

אני חייב לציין שאני אישית לא ממליץ על סין לפני מרץ ואם אפשר יותר מאוחר מה טוב. אני הייתי מגיע באפריל הכי מוקדם.

במרץ עדיין קר בהרבה מקומות, בטח ובטח במקומות היותר מתויירים – בייג’ין, כל ס’יצואן, רוב יונאן שהיא אמנם בדרום אבל החלק המתויר הוא יותר צפונית ויכול להגיע לגבהים של 2,000 מטר פלוס. גם אזור שנגחאי לא להיט בתקופה הזו. האם ניתן לטייל בפברואר/מרץ? בהחלט. יגביל אתכם.

יחד עם זאת, החל מיוני מתחיל להיות לח וחם. לכן שווה לחשוב כמה זמן רוצים להקדיש לכל מדינה והאם אתם גמישים בתאריכים. אם לדוגמא אתם יכולים לצאת לטייל סביב תחילת אוקטובר (יש חג בשבוע הראשון בסין). חודשיים בסין ואז להמשיך לתאילנד יושב טוב. אתם אמנם נכנסים לנובמבר שמתחיל להתקרר אבל אם תכנון זמנים ומקומות נכון זה יכול לדעתי עדיף על האופציה ההפוכה וגם מאפשר לכם לסיים בנופש בטן גב.

בסין לא נהוגה כלל לינת שטח או אוהלים אלא אם אתם בכוונה רוצים זאת ולכן אין לכם בעיה. 

צפון ויאטנם דומה לדרום סין מבחינת מזג אוויר ובחורף שלנו (נובמבר-מרץ) ובחלק מהמקומות יהיה גם יחסית קר אך עדיין מתוייר מאוד בעונה זו.

דרום ויאטנם ויאטנם ותאילנד משווניות ולכן אידאלי לטיול בתקופה שבין נובמבר לאפריל.

• @yushon

ביונאן, בקונמינג, דאלי טיילתי בסוף פברואר ומזג האויר טוב. בסצואן במרץ גם באמיי שאן לא היה קר מדי. 

במקומות הגבוהים ממש בהימלאיה עדיף 2 עד 3 חודשים מאוחר יותר. 

•  

אנחנו רוצים סין אבל עכשיו קר מידי עבורנו.. וכדי להגיע לשם משנה לגמרי את מה שחשבנו ותכננו עד כה . 

יש לנו יותר מידי דברים פתוחים ופערים  של מתי נכון להיות בכל מקום. התחשבות בתקציב, טיסות ועלויות המסלול ובכלל. 

נשמח להכוונה יותר מקצועית ומעמיקה. אפילו בתשלום אם נצטרך 

• @Ilia_3316342

תתחילו מטיסות. בנובמבר, בהזמנה מספיק מוקדמת, טיסות דרך סין, צ'נגדו, גואנז' ו או שנז'ן אמורות להיות זולות מאד. 

משם טיסות לתאילנד קצרות וזולות. 

זה יכול להתבטא במאות דולרים הפרש. 

אחרי מציאת טיסות תוכלו להתקדם בתכנון. 

חוץ ממיאנמר, המעבר לכל המדינות ברשימה דרך מעברי גבול יבשתיים מרכזיים לא בעייתי. 

במעבר בו עוברים רק מעט תיירים לא כדאי לעבור. 

נסיעה מבנגקוק דרך קמבודיה יכולה לעלות חצי מטיסה, כולל לינות, אבל מעייפת וגוזלת הרבה זמן, לכן היא כדאית רק אם מתכוונים לטייל שם. דרך לאוס עוד יותר זול אבל גוזל יותר זמן ומעייף יותר. 

• @Sailor

ההזמנה זה לא בעיה.

התכנון של מתי ומאיפה להתחיל ( באיזו תקופה.. ) וכמה  זמן להיות בכל מקום..   

אנחנו עדיין מעדיפים מישהו מקצועי שיעזור לנו.

אם אתם מכירים מישהו שיכול לעזור לנו בתשלום  אשמח מאד  

• @Ilia_3316342

הי,

לא שיש משהו רע במישהו בתשלום, אבל באמת לא חושב שיוכל לעזור לכם יותר ממה שתוכלו להיעזר בפורום ובעצמכם.

אין כאן תשובות נכונות, כי השאלה מה מעניין אתכם ובמה אתם רוצים להתמקד?

אתם טסים ל 4 או 5 חודשים? האם התאריכים גמישים? אפילו חודש לפה חודש לשם.

אתם מעדיפים שרוב הזמן יהיה על “טיול” ולהשאיר קצת זמן בסוף ל”בטן גב” או הפוך?

זה מה שיקבע את הלוח זמנים שלכם.

אם אני הייתי מתכנן את הטיול לעצמי, הייתי טס באוקטובר לסין. מתכנן בערך חודשיים עם הבנה שנובמבר כבר מתחיל להתקרר ולכן נע מהצפון דרומה.

משם עובר לויאטנם לחודש נוסף. כאמור אמנם קצת קר בצפון (בחלק מהמקומות, ככל שמדרימים נעשה חם יותר) אבל זו עדיין העונה המתויירת.

ומקנח בחודש בטן גב בתאילנד. 

אם יש לכם עוד חודש, ניתן להוסיף לתאילנד או אפילו מדינה ננוספת כמו לאוס/קמבודיה. אפשר להוסיף גם את הפיליפינים שיש לה הרבה מה להציע גם מבחינת טיול וגם מבחינת בטן גב.

בגדול – בסין מטיילים בין שבועיים עד אפילו מספר חודשים (כי היא עצומה), בויאטנם/לאוס/קמבודיה בדרך כלל 2-4 שבועות כל אחת, תאילנד לרוב עד חודש שזה למיטב זכרוני גם גבול הויזה (אם כי ניתן להאריך), פיליפינים בין 2-8 שבועות (ויזה לישראלים עד 59 יום). אני מדבר כמובן על ממוצע כללי שהרבה פעמים הוא תוצאה של נגזרת זמנים. טיוליים של שבועיים-שלושה בסה”כ למי שזה כל הזמן שיש לו ומי שמטייל מספר חודשים אבל רוצה להגיע למספר יעדים שונים כמוכם.

תקראו על המדינות השונות, תלכו אולי להרצאות מטיילים ותבינו מה מושך אתכם. 

• @yushon אמר:

בויאטנם/לאוס/קמבודיה בדרך כלל 2-4 שבועות כל אחת, תאילנד לרוב ע

להקדים לאוקטובר זה בלתי אפשרי אבל לדעתי כן נוכל לדחות בכמה חודשים לצאת באזור בפרואר\מרץ , כי אנחנו מאד רוצים להגיע לסין אבל אנחנו לא רוצים לפגוש את החורף של סין

במידה וכן אם זה יותר יתאים למסלול של ויטנאם סין תאילנד? (בהקשר של מזג אוויר) כלומר להגיע לפברואר לויאטנאם שם להיות כחודש משם לסין לעוד כחודשים ומשם לתיאלנד? איך זה יהיה עם מזג אוויר ? מחירים?

בויטנאם וסין המטרה יותר לטייל לחוות ולראות, ולסיים בתיאלנד בשילוב של מנוחה וטיול ברגוע, כמובן שגם בדרך נשמח מידי פעם לגוון ולקבל איזו מנוחה ופינוק. 

תקופת הטיול די גמישה 4-5 חודשים .

איפה יש הרצאות מטיילים באזור המרכז? (עד כה לא חשבנו על זה בכלל, כל יום לומדים משהו חדש)

• @Ilia_3316342

מסתבר שאין יותר הרצאות במלטייל… אני לא מעודכן :)

אבל משיטוט מהיר יש הרצאות באינטרנט וגם אצל חלק מחברות שמארגנות טיולים כמו איילה לדוגמא (חלקם בחינם).

כמו כן יש מלא בלוגים וטיפים כמו גם כתבות על כל יעד פה באתר.

בגדול, יוני-אוגוסט זו תקופה פחות מומלצת למזרח עקב גשמים ו/או חום ולחות (אני אישית טיילתי לא מעט בתקופה הזו), ראו מטה הצעה בהתאם:

- פברואר חודש בויאטנם

- מרץ שבועיים בתאינלד, ריענון, חופים, מזג אוויר טוב

- אמצע מרץ עד אמצע מאי חודשיים בסין. אפשר לתכנן מסלול בהתאם למזג אוויר. 

- לסגור עם עוד שבועיים בתאילנד לפני שמתחילה העונה היותר בעייתית וכדי לסיים את הטיול בבטן גב.​​​​​​.

- אם בא לכם עוד חודש, הייתי מוסיף את ינואר ללאוס/קמבודיה/פיליפינים

אבל שוב, זה מסלול שאני הייתי בונה בונה לפי המאפיינים שאני מחפש בטיול. אתם צריכים בעיקר להבין מה מעניין אתכם ואיך רתם רואים את מסלול הטיול בכללותו, ואז לנסות ולהרכיב בהתאם לאילוצים השונים. (יש כאלו שלא יכולים להסתדר בכלל עם קור, ויש כאלו מבחינתם 35 מעלות ו-100% לחות זה גן עדן...)

בטיול של כמה חודשים בו רוצים להיות בכמה מדינות עם אקלים דומה צריך להתפשר. לדגומא מבחינת מזג אוויר יותר נכון להיות כל מרץ בתאילנד ואז אפריל-מאי בסין. אבל אז אין לכם סיום של “נופש” לטיול. כן ניתן דחות הכל בחודש וכן לסיים בתאילנד מתוך הבנה שביוני יהיה גשום בחלק מהימים. אני טיילתי פעמיים בפיליפינים ביולי-אוגוסט. היה מדהים, אבל כן היו ימים שאי אפשר היה לעשות כלום בגלל הגשם והרוחות.

• @Ilia_3316342

שלחתי לך שם בהודעה פרטית. 

לדחות לא הגיוני, נובמבר מצוין בתאילנד, דרום ויטנאם והמדינות ביניהן אם תרצו לטעום

בצפון ויטנאם דצמבר קצת בספק, אבל לרוב אפשר לטייל, ינואר מצוין ופברואר עוד יותר טוב. 

באמצע פברואר תוכלו לעבור ליונאן, סין, או להונג קונג וגואנדונג וגם בגואי לין יאנג שו זו עונה טובה. בסצ'ואן במישורים מרץ טוב, בהרים עדיף חודש מאוחר יותר שזה גם זמן אידיאלי לבייג' ינג

• @Sailor

אני לא רואה שום הודעה פרטית

• @Ilia_3316342

תכנס לפרופיל שלך באתר למטייל, לא בפורומים, שם תראה.

• @Ilia_3316342

שלח לי מייל, אשמח לעזור לגבי סין

בחינם כמובן.

gilti22@gmail.com

בחזרה