בחזרה

חוויותינו מסוצ'י- סיכום טיול

• חזרנו מחופשה משפחתית בת שבוע מסוצ’י.

העליתי את סיכום הטיול בבלוג

שעתיים ורבע טיסה בסך הכל...ליעד די מגוון.

יחסית יש מעט מידע על האזור

מקווה שהבלוג יהיה לעזר.

• @טלי-123

קראתי בעניין.
    התמונות שוות והיעד נשמע אחלה.
    מודה שחוסר היכולת לתקשר אותי מרתיעה

• @ayeletback

עניין השפה אכן קצת מקשה…

מניחה שתוך כמה שנים העניין הזה ישתפר (בכל זאת התיירות באזור סוצ’י עדיין בחיתוליה- המתקנים והמלונות נבנו רק ב2014 בזמן האולימפיאדה).

יחד עם זה, כשתגבר התיירות לאזור, ייתכן שייעלמו גם היתרונות, כמו למשל, מחירי המלונות. ועניין נוסף שלא ציינתי בבלוג, היעדר תורים. להוציא מעברי הגבול לא נתקלנו בתור לשום דבר. גם בסוצ’י פארק למתקנים המבוקשים היו תורים של 15-20 דקות גג, כשלמתקנים האחרים פשוט נכנסו…יתרון לא מבוטל בחודשי הקיץ.

• @טלי-123

נהניתי מאוד לקרוא את הבלוג המעניין המלא עצות שימושיים. 

• @karnielr

תודה:)

• @טלי-123

תודה רבה. נשמע מעניין, אולי ננסה גם (-:

• @מיכל-ע

שמחה לשמוע שעוררתי עניין:)

• תודה טלי

תוכלי לתת יותר פרטים והמלצות על מדריכים מקומיים? בהנחה שהמלצת להיעזר בהם לטיולים מחוץ לעיר 

• @pninit1234

פרטים בנוגע למדריכים (ואגב ההערה בבלוג הייתה בגדר הצעה למי שמתאים, ולא בהכרח המלצה🙂)

1. החברה ממנה אנחנו לקחנו את הטיול לאבחזיה- Da project. חברה בבעלות ישראלית מחזיקה כ-20 מדריכים דוברי עברית/אנגלית באזור סוצ’י. יש להם לו”ז טיולים שבועי, אפשרות לטיולים פרטיים/ נהג בלבד ואיסופים משדה התעופה.  בעל החברה מייעץ הרבה ובסבלנות בפייסבוק ובקבוצת הווטסאפ של האזור, ואפשר לומר שהוא ממש מנגיש את סוצ’י לתייר הישראלי. איתנו ספציפית הייתה איזושהי פשלה- קבענו את הטיול מהארץ, תוך העברת מקדמה קטנה...ושכחו אותנו😶...בסופו של דבר העברנו את הטיול מיום חמישי (היום המקורי) לשישי- מה שלדעתי פגם היות והיינו בלחץ לחזור לשבת….זה יכול לקרות… ככה שמצד אחד לא רוצה לכתוב דברים רעים, מצד שני קשה לי להמליץ (לא במקרה לא ציינתי את שמם בבלוג).
    2. חברה נוספת- יושבת ממש בתוך מלון מריוט. בשם ג’וני טורס. מספקת להבנתי שירותים זהים...פחות מפרסמים את עצמם. ייתכן ובמריוט אין צורך:)
    3. מדריכה נוספת דוברת עברית שקראתי עליה המלצות- אנה קלר. יש את הפרטים שלה בטיפים של למטייל

• @טלי-123

תודה טלי על ההבהרות!

לא נעים לי להגיד אבל אם היו שוכחים אותי ועוד אחרי מקדמה.… הייתי הרבה פחות עדינה!

שאלתי לגבי ההדרכה כי לי יש יותר ענין בטיולים מסביב סוצי מאשר בתוך העיר והתרשמתי ממך שענין הנהיגה לא טריביאלי.

ההדרכה לא חייבת להיות בעברית ואולי  מספיק נהג?

או שבכל זאת אפשר להסתדר עצמאית? 

מנסה להבין את רמת הפלוסים והמינוסים. למשל בתפון תאילנד היה לי חד משמעי ששווה להשקיע במדריכה ונהג כדי להפחית התברברויות תורים ובזבוזי זמן

• @pninit1234

לדעתי, נהג מספיק, וזה עדיף על נהיגה עצמית. המרחקים שם לא גדולים, והתרשמתי שמחירי הנהגים- סבירים מאד.

הקושי לנהוג עצמאית, נובע משתי סיבות:

1. השילוט הוא באותיות קיריליות- וגם שעושים חיפוש בוויז הוא מציג תוצאות בקירילית- בוא נגיד שעל קושי זה ניתן להתגבר אם מכינים מפה עם מקומות נעוצים מראש, או שמכינים קובץ עם שמות האתרים בקירילית- ואפשר להשוות ויזואלית.
    2. קושי נוסף, לא פחות מפריע, שאין שילוט והכוונה. אפילו לא במקומות המרכזיים. אני אתן דוגמה, כשנסענו לרוזה חוטור לקח לנו פחות מעשר דקות להגיע, וקרוב לשעה להבין מאיפה נכנסים ואיפה חונים….אני רגילה, שכשמגיעים לאתר מרכזי יש איזה שילוט מכווין...רוזה חוטור היא עיירה קטנטונת, ציפיתי למצוא איזה תמרור עם ציור של רכבל וחץ...😊….נאלצנו להסתובב בין כמה חניות של מלונות עד שגענו ליעד...

• @טלי-123

תודה טלי, בהחלט נותן תמונה ברורה!

בחזרה