בחזרה

סוכות 2019 עם ילדים ביעד קרוב עם מזג אוויר נעים

• היי לכולם, 

אנחנו משפחה דתית ( חד הורית) פלוס ארבעה ילדים- 21,18,6 ו3. 

האמת שמאוד רצינו זלצבורג באוסטריה אך הבנו שיהיה קר מידי ולא צפוי באוקטובר.

אז אנחנו מחפשים יעד קרוב( אירופה בגדול) , הרבה טבע, מזג האוויר יציב ולא קר, לעשרה ימים.

תקציבנו עומד על 20 אלף. 

אם יש מקום כשר בסביבה  זה בכלל יהיה מצוין (הכי הרבה נביא הכול מהארץ...)

זה בגדול...נשמח להמלצות.

תודה!!!

• @תמיכ

טבע אוקטובר אירופה (הקרובה) ומזג אוויר יציב ולא קר לא הולך יחד. יכול להיות שבדרום אירופה יהיה מזל באוקטובר אבל אי אפשר לסמוך על מזל.

מקום כשר וטבע? אני לא מומחה אבל להערכתי גם כן יהיה קשה לעמוד בשני התנאים האלה יחד.

מציג לנסות להסגר על אופציות שיהיו אפשריות יותר

• @תמיכ

לדעתי הבעיה העיקרית שלכם היא שסוכות זה ממש אוטוטו (עוד חודשיים) ולכן כבר יהיה קשה למצוא טיסות זולות. מציע לכם לבצע חיפוש ראשוני אם יש בכלל טיסות ליעד רלוונטי שיהיה מתקציב שלכם.

מבחינת מזג האוויר – אנחנו מהמרים בסוכות על צפון יוון (טיסות לסלוניקי עם ראיין). רוב הסיכויים שמזג האוויר יתאים, אבל זה כמובן לא מובטח.

• @עמיחי13

בהמשך לדבריו של עמיחי מוסיפה לעניין הכשרות- כי בסלוניקי בית חבד המספק ארוחות כשרות, ייתכן וגם מוצרים.

בסוכות- מקימים סוכה וניתן לאכול שם גם בחג עצמו או בשבת

• הנהלת הפורום

@תמיכ

לפני יעד טיסות ותקציב- אנא הסתכלי על לוח השנה.

נניח ואתם יוצאים מהארץ יום לאחר יום כיפור 10.10 יום חמישי-יום של טיסה לרוב ממוזמז קצת או הרבה לוגיסטית ,אם זו נחיתת בוקר. 

למחרת 11.10 שישי ואח”כ שבת 12.10 

כלומר משלשת הימים הראשונים--- יש בעצם יום טיול אחד בפועל (שישי) והערכות לשבת

ראשון 13.10 הוא ערב סוכות- יום טיול חלקי כמו שישי

שני 14.10 -הוא סוכות- לא יום טיול 

ואז יש לכם 15-16-17- שלשה ימי טיול מלאים

18.10-יום שישי שהוא חלקי

19,10 שבת -לא יום טיול

20.10-הושענא רבה- יום טיול חלקי

21.10 – שמחת תורה -לא יום טיול

תראי כמה “בזבוז” של ימים יש בטיול שלכם.

מתוך 12 ימי טיול על הנייר (כולל טיסות) יש 2 שבתות ו2 ימי חג(4 ימים!) ועודבהתאמה 4 ערבי חג/שבת.

כמובן שאם תחזרו לארץ ביום ראשון 20.10 יהיה פחות בזבוז ימי טיול, השאלה אם יהיו טיסות מתאימות.

בכל מקרה לא התאריכים הנכונים לטיול משפחתי  של משפחה דתית, ובוודאי לא כשאין לך אפילו נקודת קצה (טיסה, לינה, יעד בכלל)

מציעה לדחות לקיץ הבא.

• @יונית

תודה יונית על התשובה המפורטת.

אז ככה...ערכתי בדיקה מעמיקה אתמול לגבי כמה דברים.. 

התכנון לצאת ב15 לחודש שזה מיד אחרי חג ראשון עד ה25. ז"א שיהיו לנו חג ושבת.

בדקתי על אזור צפון אטליה- אגם גארדה.

התרשמתי שמזג האוויר לא אמור להיות קר מידי...ומאוד יפה שם.

חג ושבת אפשר לעשות בונציה- יש שם מלון כשר..

מה דעתך? 

( אנחנו אחרי שנתיים קשות שאיבדנו את בעלי..מאוד מאוד רוצה כן להוציא לפועל טיול כזה בחגים) ..מאילוצי הגדולים( שרות לאומי וצבא) אלו  התאריכים שיסתדר כרגע..

תודה גדולה!!!

• @תמיכ

מצרפת את סיכום הטיול שלנו עם מתבגרים לצפון איטליה

באזור סירמיונה, יש מלון כשר ופיצריה, שם עשינו את ליל הסדר בטיול.

בהצלחה💜

• @יונית

אני ביקרתי באוסטריה באוקטובר והיה מזג אוויר מושלם.

• אני מתכננת בסוכות הזה טיול בדרום איטליה
    מזג האויר אמור להיות טוב בעונה הזאת.

• @תמיכ

לא יונית אבל בכל זאת:

הדרישה שלך היא לטיסה הלוך בתאריך מאוד מסויים, יכול להיות לשעה מסויימת (נניח לא לקראת ערב), ובטח גם לעלות יש פאקטור.

אני מניח שיש גם מגבלות לא מעטות לטיסה חזור.

אני מאוד ממליץ לפני שאת בונה תוכניות מפורטות תבדקי שיש בכלל טיסות רלוונטיות, ומכיוון שמדובר על חושפת סוכות שכבר מאוד קרובה תבדקו שיש מספיק מקומות פנויים.

• הנהלת הפורום

@תמיכ

פורום נועד לדיעות שונות… לא רק שלי חשובה או משמעותית😊

אני מבינה את הצורך המשפחתי בחופשה- רק העיתוי לא משהו.

בין יעדי טיול לאוקטובר – (ושימי לב התאריכים כבר מחצית שנייה של אוקטובר, די מאוחר גם לגארדה)- אבל נניח שהיעד מתאים יחסית בהיבט מזג אוויר.

עדיין יש לכם

ימים 15-17 לטובת גארדה נניח

ימים 18-22 וונציה בגלל החג (המון ימים לעיר עצמה במגבלות כשרות,חג,סוכה ויכולת להתרחק מבחינת הלינה)

אפשר בוונציה גם להתגורר בדירה, יש בתי כנסת, יש בית חב”ד עם ארוחות שבת- מלון (כן, יש כשר) עלול להיות יקר עבור ההרכב שלכם.

ואז 22-25 שוב גארדה?

עכשיו תבררי עם עצמכם- מה בדיוק רוצים להיות באגם גארדה- מה פתוח בתאריכים שלכם (לא סופשבוע בכול מקרה) בהנחה שמזג האויר יהיה מתאים.

האם ממלא לכם את משבצת הימים המבוקשת (עם הפיצול )?

אבל לפני הכל---תבדקי מחירי טיסות- כי יתכן שכל הטיול בלוח הזמנים העכשווי מתרחק מכם כלכלית.

• @תמיכ

הי,

אם את יחסית סגורה על התאריכים – אז חפשי טיסות… לצפון איטליה יש לך כמה אפשרויות – מיאלאנו, ברגמו, ורונה, ונציה

הייתי בודקת גם את רומא דרום איטליה -תמיד יש מה לראות באיטליה!!!

ואם לא מסתדר, אז חפשי עוד מקומות בתאריכים המבוקשים – ברצלונה, ניס, מרסי, מדריד, מלגה – סביב הים התיכון אמור להיות יותר נעים…

בהצלחה!!!

• @ל-י

תודה רבה!!

בחזרה