בחזרה

המלצות למסלול בן שבועיים מקסיקו וגוואטמלה

• היי,

אנחנו משפחה בת 5 נפשות, ילדים גדולים, בעלי כושר טוב.

טסים בסוף ספטמבר לקנקון. אנחנו רוצים להתחיל בגוואטמלה : אנטיגואה כולל טרק בן יומיים להר געש לראות את התפרצות הפואגו,  אטיטלאן ?, סמוק שמפיי. ארכיאולוגיה נראה במקסיקו (צ’יצ’ן איצה). האם זה מספיק ? כמה ימים להקדיש לגוואטמלה ? שבוע גוואטמלה ושבוע מקסיקו זה סביר ?  האם לקחת נהג צמוד או שהשאטלים מומלצים ? האם הטרק באנטיגואה להרי הגעש קשה מאד ? 

• @rossanna

אתחיל בזמנים- אין פה טוב ולא טוב- לכל אחד יש את הזמן שלו ואת מה שמעניין אותו  ואת התקציב שלו ועם זה צריך לעשות את המקסימום. באופן אישי שבוע גווטמאלה לא מספיק אפילו לכסות את האטרקציות מרכזיות של גווטמאלה, יחד עם נסיעות לא קלות שדורשות הרבה שעות. והמלצה גורפת נגד נסיעות אחרי החשיכה.

ממה שאני מבין יש לכם שבועיים ואתם מנסים לדעתי לדחוס יותר מדי. חוץ מזה אתם טסים לקנקון- מישראל? יש גם ג’ט לג… אתם רוצים משם לטוס לגוטמאלה. מצטער אבל כשכותבים לטוס לקנקון זה לשם- ולהתחיל בגווטמאלה היה יותר הגיוני לטוס לגווטמאלה.

לא נשאר לכם הרבה זמן להתחיל לחפש נהג צמוד ורכב, יכול להיות שממילא תקלעו לברירת המחדל של השאטלים ( לא כזה גרוע בהכרח- תלוי כמה אתם מוכנים לטיול במדינת עולם שלישי).

הפואגו נכון להשבוע עדיין מוציא אפר- מה שאומר שלא ממש אפשר לטפס עליו. יתכן וטיול היומיים לשכנו ה-אסטננגו עדיין מתקיים. מדובר במסלול לא קל. מאוד מאוד קר בלילה, והחברות לא תמיד משכירות ציוד הולם והיו תיירים שקפאו שם למוות- אז צריך להכין פה שיעורי בית איזו חברה לוקחים ולבדוק את הציוד שהם נותנים… זה לא טיול  יום כלאחר יד…

סמוק שמפיי יחייב אתכם ליומיים נסיעות ויום ביקור- 3 מתוך שבוע. אם אתם טסים מקנקון לגווטמאלה יש לכם יומיים נסיעות, ועוד לדחוס פה יומיים טרק להר געש- אני חושב שחשבון השבוע כבר נגמר...

• @גדליהו-מהגרעין

תודה רבה...אז ככה. ראשית נשכור רכבים גם במקסיקו וגם בגואטמלה.

נתחיל ב-3 ימים בקנקון – מתוכם יום בצ’יצן איצה והאגם הורוד, יום בסנוטות

משם טיסה לגואטמלה ומיד לוקחים רכב לכיוון סמוק שאמפיי. נישן בדרך בקובאן. האם מזג האויר בתחילת אוקטובר מתאים  לסמוק שמפיי  ? הבנתי שגשום והיא לא כל כך יפה.

משם לאנטיגואה.שם נהיה 3 לילות. אנחנו רוצים לעשות את הטרק לאקטננגו. ולטייל בסביבה. אני מבינה שהפקאיה עדיין בעייתי..

לבסוף אטיטלאן – סן פדרו 2 לילות.

חזרה למקסיקו ל-4 לילות (בקאלאר, פלאיה..)

מה דעתך?

• @rossanna

אני באופן אישי לא הייתי עושה טיול כזה ממגוון מרובה של סיבות שחלקן כבר ציינתי.

כל תשובה שאני לא מנסה לנסח פה מרגישה לי מתנשאת, ומאחר והרעיון הוא שרצונו של אדם כבודו,

אני חושב שכיוון תכנוני הטיול שלי ושלכם הוא מאוד שונה ולכן עדיף שאני לא אנסה לכוון אתכם לצורת התכנון שלי ואשאיר אתכם לתוכניתכם.

שיהיה בהצלחה!

בחזרה