בחזרה

מלבורן + גולד קואסט (שלושה שבועות עם ילדה)

• היי שלום,

אנחנו זוג עם ילדה שתהיה בינואר בת כשנה וחצי ומתכננים טיול בן 3 שבועות שמתחיל ממלבורן (יש שם משפחה) ומשלב שבוע בגולד קואסט.

מה דעתכם? מה הייתם כוללים בטיול? והאם יש למישהו המלצה ללינה בגולד קואסט?

תודה תודה

רעות

• @fellow

את מתכוונת להגיד שאתם נוסעים עם תינוקת בת שנה וחצי?

בגולד קואסט יש הרבה פארקים גדולים שמיועדים לילדים מגיל שהם יכולים להשתמש במתקנים שונים. במקרה שלכם, לא תוכל התינוקת לעלות (כמעט) על שום מתקן. חבל לדעתי על הטיסה לשם. 

בכדי לשעשע את התינוקת, מספיקה חתיכת דשא (שיש בשפע בכל מקום) עם כמה ברווזים (שגם מהם יש בשפע בכל מקום) ותוספת חתול או כלבלב. זה 'יעשה עבורה את העבודה. לדעתי, המצב עם, אין לכם מה לרוץ לגולד-קואסט

אגב, לא ציינת באיזה חודש בשנה אתם מתכוננים לבקר מכוון שזה גם יכול להשפיע על השיקול של היכן לבקר. נאמר בחורף הדרומי, תוכלו למשל לבקר בשלבים על הרי האלפים האוסטרליים. 

• הנהלת הפורום

@fellow

שלום רעות.

כמה ימי טיול יש לכם לאחר היציאה ממלבורן ומאיפה הטיסה חזרה לארץ?

בנוסף, האם בפרק הזמן שנכלל במלבורן אתם מתכננים גם לצאת מערבה לכיוון הגרייט אושן רואד?

• @eytanin

אתה צודק לגמרי עם הטיסה לגולד קואסט.. אבל יש לנו משפחה במלבורן שמתכננת את החופשה המשפחתית שלה בגולד קואסט..

לגבי החודש – הכוונה בסוף דצמבר-עד תחילת ינואר (2019)

• @thomas757

יש לנו סך הכל 20 ימי טיול. ההגעה מהארץ והעזיבה לארץ שתיהן ממלבורן. 

אני לא יודעת לגבי הגרייט אושן רואד.. מנסה לבנות את הטיול עכשיו.. האם כדאי לכלול את הגרייט אושן רואד בנגיד 10 ימים שיש לי במלבורן? כמה זמן טיול זה הגרייט אושן אורד?

• הנהלת הפורום

@fellow

אני הייתי מקדיש 4 ימים כאשר בראשון יוצאים ממלבורן וברביעי חוזרים עד מלבורן.

אם אני מבין נכון יש לכם כ 10 ימים נוספים. אם מתאפשר לכם לחלק אותם בין הגולד קוסט בריסביין והסאנשיין קוסט זה עדיף. אם אתם "כבולים" לחופשה של המשפחה בגולד קוסט לכל תקופת הטיול זה קצת חבל.

בנוסף, שימו לב שאתם בתקופה העמוסה וצריך להזמין מקומות לינה מספיק זמן מראש (אולי אפילו כבר עכשיו). בעיקר בגרייט אושן רואד.

• @fellow

בדצמבר ינואר בדרום הרבה יותר נעים מאשר בגולד קוסט, שם יהיה חם ולח מאד עם סיכויים גבוהים לגשם.

עוד יותר טוב בעונה זו בחוף המערבי בין פרת (כמו תל אביב בערך) דרומה עד האזור הדרום מערבי (פחות חם).

• @fellow

אם זה עניין משפחתי, להיות יחד, אז חבל לשאול. סעו עם המשפחה ותהנו ממה שיש. רק שימו לה. (צריך לברר לפני שתגיעו לשם). בסוף שנת הלימודים, כל התיכוניסטים שסיימו, מכל רחבי אוסטרליה מגיעים לשם וחוף הים נסגר למבקרים שאינם  מסיימי תיכון (יש מישטרה ובודקים תעודות. אין מקומות לינה, הכל תפוס והעיר מפוצצת. 

• @eytanin

קודם כל תודה רבה על המענה והעזרה!! לא מובן מאליו בכלל וזה באמת מאוד עוזר.

לא חבל לשאול כי הנה, חשבתי בעצמי שזה לא מתאים ושכנעתם אותי, ואנחנו עכשיו מנסים לשנות מסלול – אם או בלי המשפחה.

אז אם לא גולד קוסט, ונקודת המוצא היא מלבורן, איך הייתם מבלים 20 ימים? נניח כמה ימים בעיר מלבורן עצמה וכל היתר איפה? גרייט אושן רואד? מה עוד? 

• @fellow

מהגרייט אושן רואד אפשר להצשיך לאדלייד.

בדרך אפשר לעצור במאונט גמביר, עיר יפה במקום טוב ללינה בדרך.

משם אני ממליץ על נסיעה לקצה הצפוני של הקורונג, לייק אלברט ולייק ויקטוריה. זאת העונה שעופות המים דוגרים שם.

תראו שם אלפי שקנאים אוסטרליים והרבה עופות אחרים.

אפשר ללון ב-Meningie ממש על שפת האגם, בעיירה אחרת בסביבה או במאריי ברידג’.

אדלייד לטעמי היא העיר הגדולה היפה ביבשת ואפשר להנות ממנה כמה ימים.

• @eytanin

מדינת ויקטוריה, היא המגוונת ביותר מבחינת הנופים באוסטרליה. מכאן, שלהערכתי, אם באמת מעניין אתכם לצאת לכמעט 3 שבועות טיולים מגוונים, לדעתי אין כל בעייה בייחוד אם תוסיפו את העיר אדלייד ואת אי הקנגרו שלידו שפי שהוצע כאן (הם כבר נמצאים במחוז ‘מערב אוסטרליה) והיה…. ותמלאו ‘רק’ שבועיים מתוך השלושה באזור, הרי יש לכם אפשרות נהדרת (וזולה) ‘לקפוץ’ לשבוע לטסמניה. שם הנופים בכל פינה, שונים מאחרים והעיניין הנופי שם הוא גדול מאוד ומעניין מאוד. 

• @Sailor

וואוו נשמע מעולה!

איזה כיף

תודה!!!

• @eytanin

מעולה תודה.

באמת עלה גם רעיון טזמניה, אבל האמת שאדלייד והעופות שליד קנו אותי. 

ואת יתר הזמן נראה לי נבלה בניחותא במלבורן. אולי נבלה עוד יומיים-שלושה בווילסון פורומונטורי. 

• @fellow

גם בוילסונ’ס פרומונטרי תראו הרבה עופות, כולל אמו ודורסים וגם סיכויים גדולים לראות (בחתף) וומבט (אלא אם יושבים בסבלנות שעות במסתור במקום בו הם פעילים).

• הנהלת הפורום

@Sailor

ובגרייט אושן רואד, מציע לבקר ב Cape Otway ואפילו לישון. יש שם קמפינג עם המון קואלות על העצים.

נקרא: Bimbi Park - Camping Under Koalas

• @Sailor

אני מתכננת לילה בקמפינג של ווילסון פרום, מקווה מאד שנראה וומבטים לא בחטף.. ככה אומרים בכל אופן.

• @ענתנת

אחרי השקיעה או לקראת הזריחה יש סיכויים. בקמפ ידעו להגיד לכם איפה לשבת לחכות שיופיעו.

• @ענתנת

פעמיים נכנסנו לפארק בתקווה לראותם ורק בפעם השנייה לקראת חשכה ליד היציאה מהפארק הם הופיעו ממש על הכביש. לעומת זאת בטסמניה, בפארק ‘קריידל-מאונטיין’ מצאנו אותם בהמוניהם ואפשר היה (למי שרצה לסכן אצבעות) ללטף אותם ממש. מכוון שהפעם וויתרת על האי, אני מניח שתראי אותם בווילסון. 

אין שום ‘עיצה’ או פטנט לראות אותם. זה בדיוק כמו ספארי=קזינו. לפעמים זוכים בגדול ולפעמים מפסידים הכל. גם ‘עצה’ של מישהו שבקר בפארק אתמול, לא יתן שום יתרון למי שמבקר בפארק היום. צריך סבלנות ואורך רוח.

• אני מבינה צפריר שאתם לא ישנתם בפארק

אכן השעות הטובות הן באיזור השקיעה או הזריחה. אז נקווה לטוב. (זו הלינה הכי יקרה שלי בטיול, כי לקחתי קאבין עם שרותים ומקלחת.. אז אני מקווה מאד שהקזינו הזה יצליח :)))

יש לי עוד מקום שאולי נראה וומבטים, בקמפינג שנקרא בנדילה, בקנגורו ואלי ב NSW. רק ששם לא נישן, ואני תוהה אם אני יכולה להשתהות שם השקיעה ולא לדרוס שום בעל חיים אח”כ ביציאה משם. מתלבטת על זה. בכל מקרה אנחנו נהיה באיזור, זה לא שאנחנו נוסעים לשם רק בשביל זה.

• @ענתנת

אכן, לא לנו בתוך הפארק. בפעמים שבקרנו, שכרנו קוטג’ קרוב מאוד לכניסה ומשם ‘פשטנו’ על הפארק. האוסטרלים האלו דורשים ללילה. כמעט כמו מלון 5 כוכבים בסרנגטי! 

רק להזהר מהקנגרו, הם מתחילים לרוץ ולקפץ על הכבישים בשעות אחה”צ המאוחרות, כאשר האויר מתקרר מעט. אותו כלל נכון גם לוואמבטים וגם לחיות הכיס האחרות. ממעט זהירות, אף אחד לא נפגע

בהצלחה

בחזרה