בחזרה

מלבורן + גולד קואסט (שלושה שבועות עם ילדה)

• @eytanin

יצא לי לפגוש קנגורואים חביבים רצים לכביש כמעט מתחת לגלגלים שלי, ואפילו בשעה שנחשבת בסדר – בוקר מוקדם אבל לא מאד מוקדם. אכן, תמיד צריך היזהר שם.

• @Sailor

עושה רושם שכיוון אדלייד עשוי ליפול בגלל ילדים ונסיעות ארוכות לצערי הרב.

מה דעתכם על כיוון הווילסון פרומונטרי במקום + להמשיך לכיוון lake entrance?

האם הייתם הולכים על זה? או על טזמניה?

איכשהוא לא נראה לי טיסה לטזמניה כשרק נחתתי באוסטרליה.. אבל אשמח לדעתכם.

• @fellow

בוילסונ’ס פרום יש הליכות ארוכות, אפילו אם לנים בבקתה ליד משרדי השמורה. אם זה בסדר ללכת כמה שעות זה יתאים, אחרת לא.

יש שפע שמורות בויקטוריה בהם ניתן להגיע קרוב לרוב נקודות הענין עם רכב. חלקן קרובות לגרייט אושן רואד, אז אפשר להקדיש שבוע או יותר לאזור זה בלי לנסוע נסיעות ארוכות.

• @Sailor

בוילסונס פרום יש הליכות ארוכות, אבל יש גם הליכות קצרות.

המסלול הכי מפורסם נדמה לי הוא ה Tidal River to Squeaky beach

אורכו כ-2 ק”מ בכל כיוון (אם נוסעים בשתי מכוניות אפשר להקפיץ, יש גישה לשני הצדדים וגם באמצע עם האוטו, אבל לרובנו זה לא המצב).

מסלול קצר של 1 ק”מ ממש ליד הקמפינג של טיידל ריבר הוא Loo-Errn Track

עוד מסלול שלא רשמתי לעצמי מה אורכו, אבל לא ארוך מדי Lilly Pilly Gully

מסלול נוסף Wildlife Walk     באורך 2.3 ק”מ, עשיר בקנגורוים, אמויים, וואלאבי ולעתים רואים וומבאטים.

חפרתי את ההמלצות בעיקר מפה:

https://www.melbournegems.com/wilsons-prom.html - לשים לב להמלצות על בע"ח והמסלולים הכי טובים.

https://www.exploreshaw.com/complete-guide-to-wilsons-promontory-national-park/

• @fellow

בנוסף לווילסון אתה יכול לבלות יום בפיליפ איילנד, יש שם את מצעד הפינגווינים הידוע ויש עוד דברים, כולל אטרקציות ילדים 

בהרים שממזרח למלבורן אבל ממש קרוב יש לך רכבת קיטור בשם פאפינג בילי. חפרתי על זה לטיול המתקרב, לא הייתי שם ולצערי גם לא נכנס לי בלו”ז אבל נראה לי שווה ובפרט עם ילדם. תגגל ותתרשם מה אתה חושב.

לייקס אנטרנס אני מתכננת להיות גם כן, לקחת שיט בתקווה לראות בעלי חיים, וכנראה גם לבקר באי ריימונד שיש שם הרבה קואלות.

יש באיזור שם עוד הרבה מקומות עניין קטנים שמצאתי בחפירותיי, הכל תלוי כמה זמן יש.

כשאתם יוצאים לצד השני של מלבורן, ל GOR, אתם יכולים לשלב גם את הגרמפיאנס. גם שם יש מסלולי הליכה שנראים לי מאד אטרקטיביים. בין הגרמפיאנס למלבורן תעצרו בבאלארט, הפארק של הזהב שם נראה לי מעניין לילדים (אם כי הילד הפרטי שלי לא מקבל ביקור שם, נאלצתי לחתוך בבשר החי בבחירת המקומות, לצערי).

על ה GOR עצמו, בנוסף לפורט קמפבל נשיונאל פארק עם תצורות הסלעים המיוחדות בים (12 השליחים וכו) שאלה התמונות המפורסמות של ה GOR, יש גם את הפארק של קייפ אוטווי שם יש לך יער גשם, אפשר לעשות tree top walk.

בקיצור לא חסר בכלל מה לעשות.

ותודות לצפריר eytanin שהפנה את תשומת ליבי כשהתחלתי לתכנן את הטיול השני באוסטרליה, לכך שויקטוריה כל כך מגוונת בנופיה ושווה תשומת לב. בטיול הקודם השקעתי בה יחסית מעט.

• הנהלת הפורום

@ענתנת

תודה רבה ענת!

המון אינפורמציה שימושית.

ווילסון פרום הוא מקום מדהים ובהחלט יש בו גם הליכות קצרות. בשום פנים לא הייתי מוותר עליו.

אוסיף למה שכתבת את מה שכתבתי באחד השרשורים האחרונים. בקייפ אוטוויי, למעט המגדלור היפה יש אתר קמפינג עם המון קואלות על העצים וזה מאוד נחמד. נקרא Bimbi Holiday Park.

• @thomas757

לבימבי הזה גם הזמנתי מקום, וזה על סמך המלצה שלך פה מזמן, בערך גם כשהתחלתי את תכנון הטיול השני לאוסטרליה. (הזמנתי בשני הקמפינגים, בימבי וטיידל ריבר, כי רציתי ensuite cabin וזה אין הרבה כל כך.מי שעושה באמת קמפינג, אני מניחה שלא צריך). אז תודה רבה על ההמלצה.

אההמ למעט בחופשת הקיץ בטיידל ריבר שיש הגרלה של מקומות שם, גם באוהלים. אז על זה צריך להחליט מהר אם רוצים.

• @thomas757 אמר:

Bimbi Holiday Park

תומס, בימבי, הוא שם של רשת פארקים בכל רחבי אוסטרליה. הבימבי שאתה מתכוון אליו, הוא אכן לא רחוק מהמגדלור של אוטוואי. מכוון שחורשה שלמה שהייתה על הכביש ועליה היו המוני קואלות נשרפה, הן נדדו לכוון ביבמי ואכן, על כל הדרך מכביש האספאלט ועד לבימבי, יש היום המוני קואלות על העצים. בכל פעם שהגעתי לאוטוואי, נסעתי על השביל בדרך לבימבי לראות אותן. חבל, בעבר הן ישבו ממש מעל הכביש קרוב לקייפ ואפשר היה לצפות בהן אפילו מהרכב. נזכרתי גם שמבימבי יש מסלול של כמה קילומטרים שמוביל עד למגדלור. גם לאורך מסלול זה רואים קוואלות על העצים. 

• הנהלת הפורום

@eytanin

פשוט כותב בצורה הזו כי ככה הכי קל להגיע לאתר של הקמפ הספציפי בקייפ אוטוויי כשמקלידים bimbi cape otway :)

סיפור מעניין, לא הכרתי את עניין השריפה.

בחזרה