בחזרה

איסלנד- אי שכולו טבע בראשיתי –קיץ 2019

• שלום חברות וחברים,

חזרנו לפני קצת יותר משבוע מאיסלנד. עדיין שיכורים מיפי האי, שאין דומה לו, וכבר טיילנו במקומות יפים בעולם...אבל מעולם לא טיילנו בארץ בראשיתית עם הרי געש פעילים, אגמים בלועות של הרי געש, גייזרים, מעיינות חמים, מפלי מים עצומי-כוח, קרחוני ענק, שברי קרחונים, שמורות שומטות לסת ומנגד-אוכלוסייה כה דלילה. סוף סוף הוגשם חלום שתחילתו בתמונות, שקיבלתי מבתי ובן זוגה באיסלנד לפני כמעט 8 שנים.

הבריר קרחון ווטנאיוקול לגונת הקרחונים הגדולה    

אסקיה

בשמורת לאקי

שמורת לאונמנלאגר

נילי

• @nilih

נילי וואו!

איזה כיף לנו!  (ולך זה ברור)

חלום איסלנד גם אצלי מתבשל כמה שנים, מאז ראיתי לראשונה תמונות של חבר מלגונת הקרחונים…

לא טיול טריביאלי גם מבחינת עלות, אבל נגיע לזה!!

בקיצור אני פה אעקוב מקרוב 😀

• @nilih

מנהלות:

במטיילים: שני אחים ושתי גיסות, הרכב שהוכיח עצמו כבר בוייטנאם ובקמבודיה.

כרטיסי טיסה עם חברת פינאייר (קונקשן בהלסינקי) נקנו בעזרתה של נטע חברתנו בתחילת ספטמבר 18' ב-488 דולר לאדם כולל מזוודה גדולה, ללא אוכל.

מכונית: שכרנו לנד קרוזר מחברה איסלנדית בשם בלו קאר, על פי המלצת רבים מקבוצת הפייסבוק המצויינת- "ישראלים אוהבי איסלנד", שאחריה עקבתי במשך שנה, וקיבלתי אף סיוע מעמוד התוך שלה חיים ישראלי ("רגעים בחסות הטבע"). רכב השטח (יקר אש!) נדרש על פי החוק האיסלנדי בנסיעה על דרכי עפרF

משך הטיול נטו: 16 ימים. נאלצנו לוותר על מקומות מסוימים, מחוסר זמן.

כיוון הטיול: עם מחוגי השעון, החל מהפיורדים המערביים, כך שהשארתי את הדרום לסוף הטיול.

ההכנות, שנמשכו כשנה מראש, כללו קריאה אין סופית של חומר אינטרנטי באתרים איסלנדיים מצוינים, האתר המקיף מכול בעברית של דוידי קליר,

וגם סיפורי טיול ובלוגים בלמטייל, שאהובים עלי:

הבלוג הנפלא של רחל לבון מ-2013, ששימש את כול מי שנסע בעקבותיה,

הבלוג היפה של חברנו מקיבוץ אורים רנצ'י , גם הוא מאותה שנה,

סיפור הטיול של יחי בפורום אירופה מ-2014,

הבלוג המעניין של הדר מ-2014,

איסלנד של נירית, אושיית הפורום שלנו, מ-2015,

טיול בקראוון של אורית שלנו בפורום משפחות מ-2015,

הטיול הבלתי נשכח של לט איט בפורום משפחות מ- 2016,

הבלוג הכי מצחיק שקראתי אי פעם של יורם-"רק הדג ישיר" מ-2017,

הבלוג המרגש של דנוש60 מספטמבר 2017,

הבלוג המדהים של ענת מילמן, המספר על הטיול המשפחתי שלה מסוף אוגוסט 2018, שהועלה בדצמבר האחרון לאתר.
    קראתי בוודאי עוד סיפורים, אבל באלו שציינתי התמקדתי.

מפל גודפוס

מפל פאגריפוס

מפל דטיפוס

מפל גולפוס

חיבור שני נהרות בכביש 208 לאחר היציאה משמורת לאנדמנלאוגר

נילי

• @nilih

לינות:

אמנם הטבע פתוח בפני כולם, ואין גביית כסף לאתרים, למפלים ושמורות, אבל המחייה באיסלנד יקרה. לינות שהוזמנו החל מספטמבר בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים וארוחות בוקר נעו סביב 200 יורו לזוג. היו יותר זולות, אך היו גם קצת יותר יקרות. דירות לשכור זול יותר, אך לא מצאתי דירות עם שירותים כפולים ל- 4 אנשים.

זה היה מבצע קשה למצוא לינות לשביעות רצוני ל-16 לילות, כאשר רק בשני מקומות לנו שני לילות רצופים. כך שהזמנתי בבוקינג 13 לינות ובמקום נוסף התכתבתי עם בעלת המלון והזמנתי אצלה לינה בדצמבר בעקבות שינוי שערכתי בתוכנית.

רוב מקומות הלינה היו דומים: נקיים, לא גדולים במספר חדריהם, עיצוב בסגנון איקאה ומאוד נוחים לגישה, שכן הלנד קרוזר חנה ליד החדר. יוצאים מכלל זה היו 3 לינות בחוות, שממש אהבנו.

בדרך כלל אני אוהבת מקומות לינה קטנים, כי הם מאפשרים מגע עם בני המקום, אך באיסלנד הייתה לי הפתעה. רוב האנשים שפגשתי היו עובדים זרים משלל מדינות אירופה: פולין, לטביה, ליטא, גרמניה, ספרד, פורטוגל, צ'כיה. כולם דוברי אנגלית מעולה, אדיבים, אבל ממש לא מקומיים- בעקר סטודנטים הבאים בחופשת הקיץ לעבוד באיסלנד.כך יצא שהמגע שלי עם האיסלנדים היה מינימלי.

עוד תמונות לפתיחה:

לאחר איספיורדור

החוף ליד אוסר

ליד מיואטן

דירהולי

נילי

• @pninit1234

תודה שאת כאן. שמחה לפגוש בך!💗

איסלנד הוא יעד חובה!!!

יותר מיוחד בעיניי מהרוקיז הקנדים ומסקוטלנד, שהיו היפים בטיולי הטבע שחוויתי עד הגעתי לאיסלנד.

אין בעייה לארגן את הטיול- המסלול בסך הכול הוא מסביב לאי, עם תוספת גיחות לתוכו.

הבעייה היא כספית, אבל אנחנו בשלב שכבר לא עושים את החשבון הזה.

ניתן לשכור רכב זול יותר, אבל אז צריך להיכנס לשמורות עם חברות טיולים, שלהן מחירים גבוהים מאוד או לוותר עליהן.

אף ניתן לחסוך בהוצאות, אם מבשלים בדירות.

נילי

• @nilih

תמונות מדהימות.
    ותודה על התיעוד – אולי יום אחד נחליט לחזור למקום המדהים הזה

• @nilih

נילוש.....שאת זריזה!!!!

מסירה בפנייך את הכובע ששינסת מותנייך והתחלת לכתוב ולנסות לתאר את החויות הכה מיוחדות ממקום מפעים ובראשתי.       ובכן,גם אני כאן בספסל הראשון.ותודה שאת מרעננת את זכרונותיי מהמקום הנפלא הזה.התמונות,איך לא,מדהימות.

• @nilih

תמונות מקסימות. איזה כיף שחזרת לספר. 

• @nilih

קראת לי אז באתי 😘

יקירתי, שאפו ענק לטיול מדהים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  עקבתי אחריו בלייף באדיקות. אי אפשר שלא!

אני גם שמחה שהלחץ הפיסי המתון שלי לתעד פה את הטיול הנפלא הזה עשה את שלו והנה את פה עם טיול מתוקתק (מחכה ליום שפשוט אעשה לו העתק הדבק) ותמונות הכי נפלאות שאפשר. פשוט WOW!!!!

אני פה מתענגת על התמונות ומחכה להמשך

לימור 

• @nilih

איך אפשר לראות תמונות כאלה ולא לפתוח מייד פולדר במועדפים בשם “איסלנד” ולשים בו קישור לאשכול הזה ?
    אחר כך נוסיף את כל הקישורים האחרים ונתתחיל לחלום על הטיול לשם, בתקווה שלא יארך הזמן. 

תודה נילי שחזרת לספר. בבקשה – ספרי בפרטי פרטים ואנא אל תחסכי בתמונות

• @nilih

נילי, 

איזה כייף שכבר באת לספר! מודה שהצצתי כל יום בפורום לראות אם התחלת לספר 😊

אוהבת לקרא באופן כללי את הסיפורים שלך ולראות את התמונות היפות, אבל הפעם יש לי גם קצת אינטרס, מכיון ששוקלת את היעד לשנה הבאה.. קצת מתלבטת מבחינה כספית והאם יש שם מספיק טיולי הליכה או שהרוב זה תצפיות.. 

בקיצר, מתיישבת בשורה ראשונה 😎

דיאנה

• @nilih

כל הכבוד. זה עתה ראיתם איך אלוהים בורא את עולמנו. אתם בדיוק אחרי המבוא לניו זילנד. עכשיו תמשיכו לעיקר- אל נחלתו הפרטית של אלוהים על כדור הארץ.

יש למה לחכות

רנצי

• @nilih

וואו! תמונות פשוט מדהימות וכל כך מסכימה לתאורים שלך. טיול באיסלנד גם בעיני מיוחד מאד מאד, למרות הקושי בארגונו והיוקר. ממשיכה לעקבו אחרי איסלנד מאז ביקורנו והתרשמתי שהלינות התייקרו עוד.

אבל זה הזמן לטיול שם, לפני שהקרחונים העוצמתיים יעלמו

תודה תודה על השיתוף הזריז. מחכה עם כולם בסבלנות להמשך.🌈

• @nilih

אני פה ושלא יהיה שום ספק

• סחטיין על החריצות. באתי להציץ גם 😍

• נילי

קפצת ישירות לראש פיסגת החלומות שלי.
    חשבתי בשיא הרצינות על איסלנד שנה הבאה.
    אבל אחרי הקייץ האחרון עם המתבגרים בצפון מערב ארה”ב הבנתי שהם עדיין לא בשלים לטיול של טבע נטו. ( אחרי ש 3 ימים בגליישר היו קשים להם ).

ונאלצתי בעצב רב לדחות את החלום עוד קצת.
    התמונות כל כך יפות.
    איזה כיף שאת מספרת.

• @nilih

נילי

רק רציתי להגיד שגם אני כאן, מתפעלת מהתמונות ומסוקרנת מהמשך התיאור, תודה שריכזת את כל הבלוגים שמהם שאבת את הבסיס לטיול שלך,

אכן איסלנד זה חלום ונקווה שגם יתממש, אני פוזלת לכיוון כבר הרבה מאוד זמן, משום מה קצת חוששת ממזג האויר,  מארגון טיול כזה, מהנהיגה..

מקווה שאתחזק בעקבות הסיפור שלך, השירשור בטוח ישמר ומחכה בקוצר רוח להמשך

תודה שהתחלת לכתוב, אני מבינה מהכתוב שקצת הססת, אז אנא אל תהססו אף אחד מכם להעלות כל טיול. זה פשוט כייף לקרוא למי שרק חולם ולמי שחולם ומבצע בסופו שדל דבר

• @nilih

נילי היקרה ברוכים השבים !!!!

מתפעלת מהזריזות שלך!!! שאפו!!!

התמונות ששמת בפתיח - אליפות!!!

ניצבת מייד להמשך כי אני בטוחה שיהיה 

לנו סיפור משובח. 

תיקון טעות - ראנצ'י נסע לאחר שהתפעל מהטיול שלי באיסלנד 

שנה אחרי ב-2014.  לצערי נתקל באותה שנה בהרבה מאד גשם בניגוד למזלי הטוב שזכינו להרבה ימי שמש שזקני איסלנד לא זכרו רצף כזה של שמש. 

כך שלפני טיול לאיסלנד יש להתפלל חזק לאלהי השמש. 

רחל לבון  

• איזה כיף סיפור על איסלנד, גם אנחנו חזרנו משם לפני 3 ימים… יקח קצת זמן עד שאוסיף את הסיפור שלנו, בינתיים אוכל להתענג על שלך 😀

•  

נילי,

כמה כיף שביקרת באיסלנד וכעת את משתפת אותנו.

היינו שם ב2014 וכמו שכתבה רחל היה הרבה מאוד גשם, ובנוסף מספר ימים לאחר תחילת הטיול, בארץ התחיל מבצע צוק איתן, כך שהראש שלנו לא היה לגמרי בטיול.

לכן, נהדר לראות את המקומות המוכרים דרך העיניים שלך

כעת ממתינה בסבלנות להמשך 

ורדה

בחזרה