בחזרה

איסלנד- אי שכולו טבע בראשיתי –קיץ 2019

• @nilih אמר:

לאור צילומי הציפורים של זברה מיום זה, החמצנו בענק☹!

נילי אני כל כך יכולה להזדהות עם ההרגשה, אני מאולו שקשה להם מאוד עם החמצות שכאלו.

מצד שני אני תמיד אומרת שלא הכל יכול להיות מושלם, פה ושם אנחנו צריכים לתת את חלקנו בסטטיסטיקה של החלקים הפחות מוצלחים…

• @הזברה

תודה רבה לימור, גליה, עדי, שרה וזברה.

יש לי תחושה שאנחנו המתכננות, המטורפות על הטיולים, המצלמות והמתעדות  דומות בתכונות נוספות😍!!!

נילי

• @nilih

ה-2.8:

עיקר היום העשירי לטיול הוקדש לנסיעה בפיורדים המזרחיים, כאשר הלינה בסוף יום זה הייתה במלון המומלץ, גליישר וורלד, אשר בהופול.

התנהלנו בבוקר בעצלתיים. שותפיי לא רצו לסטות מן הדרך הראשית ולהוסיף שעת נהיגה+ הליכה למפל

Hengifoss

https://www.world-of-waterfalls.com/iceland-hengifoss.html.

נסענו להנאתנו, כאשר רוב הזמן השמיים חייכו אלינו. ומפלס מצב הרוח שלנו עלה.

במוזיאון האבנים והמינרלים של פטרה ביקרנו רק גיסתי ואני. האחים לא רצו להיכנס.

Petra's Stone Collection

https://www.steinapetra.is/

שוחחנו עם נכדתה של פטרה, האיסלנדית שאספה אבנים שונות מכול רחבי איסלנד וביתה הפך למוזיאון.

למזלנו היו מעט מאוד תיירות במקביל לנו, ולא היה אף טיול מאורגן, כך שיכולנו לתור את גן האבנים ואת הבית.

נילי

• @nilih

בחופו של הכפר  Djúpivogur   צילמנו את 34 פסלי הביצים של האמן האיסלנדי

Sigurður Guðmundsson.

עד 2018 יצאו מכפר זה הפלגות לאי פאפין. אינני יודעת מדוע הופסקו.

בדרך פגשנו בעופות מים.

עצירה של רכבי שטח, שנהגיהם ישראלים, יצרה פקק בכביש 1,למראה להקות הברבורים, שאת תמונותיהן המקסימות ניתן לראות באשכול של זברה. הצילומים שלי נעשו דרך חלון המכונית.

נסענו להופן כדי לאכול במסעדה שעליה גמרו את ההלל: רחל, ורדה ולט איט. בכניסה להופן ראינו המוני קראוונים, מכוניות ואוהלים. זה היה די מוזר. לראשונה הבנו שדרום איסלנד שונה מאוד ממערבה, צפונה ומזרחה, בכך שהיא עמוסה במטיילים.

האוכל כאן היה מאוד טעים. המסעדה הייתה דיי ריקה, בניגוד לדיווחים שקראתי,  אולי כי בחוץ נערכו תחרויות ספורט .

http://www.pakkhus.is/

נילי

• @nilih

שבעים ומאושרים הגענו למלון גליישר וורלד, שיש לו מיקום יפיפה ליד הגליישר, הוט טאב טבעיים וסוסים רועים מסביבו. מה צריך יותר מזה?

www.glacierworld.is

זה היה המלון היחיד שלא הזמנתי דרך בוקינג אלא התכתבתי עם בעליו, לאחר שקראתי המלצות עליו. לא ניתן היה להזמינו בעונת הקיץ באמצעות בוקינג. כאן העובדים מסבירי הפנים היו פורטוגלים. כמו במלונות אחרים בעבר הייתה במקום חווה, אשר המבנים שלה הורחבו והותאמו לשמש כמלון.

נילי

• איזה יופי אוסף האבנים של פטרה. רציתי מאוד ללכת אבל ויתרנו על זה בכדי להגיע לפאפינים.

• נילי...איזה תמונות…

המפלים ,הכחול והירוק...מרשים ומדהים ביופיו…

והאבנים...כמה הייתי רוצה לשבץ כאלו בתכשיטים שאני מעצבת.

איך בני הזוג שלכן ויתרו על מוזיאון האבנים?

תודה  על הצילומים והתיעוד  שדרכם אני ממש שם.

גילה

• @rmi

תודה רבה עוקבות נאמנות שלי.

גילה- תהייה לך חגיגה כפולה כאשר תגיעי לשם- חגיגשל  נופים, מפלים, קרחונים (כול מה שאת אוהבת) וחגיגת

אבנים. תוכלי בהחלט לרכוש שם אבנים טבעיות איסלנדיות לתכשיטייך.

אני מניחה שהגברים לא נכנסו, מכיון שלא היה להם מושג מה בדיוק יש בפנים, והם העדיפו זמן איכות של אחים😎

סוף שבוע רגוע לכולם. כותבת האשכול יוצאת לפסק זמן צרפתי. 

נילי

• @nilih

בהצלחה. מחכים לטיפים מליון כשתחזרי:)

• @עודד

בוקר טוב נילי

בעודך מטיילת בליון אני מטיילת באיסלנד שלך.  התמונות שלך מאסקיה מאד יפות. אצלנו היה שלג למכביר (עד הברכיים)  דבר שהקשה עלי את ההליכה

ורק רפי הגיע עד הקלדרות.  מעניין ששנינו חזרנו משם עם  התחושה שזה היה מיותר טיול של 9 שעות  ששילמנו עליהן אקסטרה כי נסענו עם סופר ג’יפים ומזל שכך כי בשלג הגבוה שהיה היינו עלולים לגרום נזק לצמיגי הרכב ששכרנו.

אני שמחה שנהניתם במסעדה שהמלצתי עליה בהופן.  הבעיה עם ההמלצות  לגבי מסעדות שאנשים יכולים להגיע אחרי שנים והטעם אינו אותו טעם, והבעלים התחלפו. כך שכל פעם שאני מקבלת משוב כזה – אני שמחה.

הופתעתי שהפסיקו את השייט לאי מ- Djúpivogur. או שהחברה שביצעה זאת נסגרה או שמטעמי שמירת הסביבה.

נהנית ללוות את הטיול שלכם.

רחל  לבון

• @nilih

באמת טיול בלתי נשכח❗

בחזרה