בחזרה

איסלנד- אי שכולו טבע בראשיתי –קיץ 2019

• @nilih

וואו, הוא מהמם האגם הזה בלוע הר הגעש !

אני מצטערת שהגעתם ליום האחרון וכמעט לסוף.

הכתיבה שלך , כמו תמיד , ככ אינפורמטיבית וברורה , שגם במקרה של איסלנד, האשכול יכול לשמש כמדריך לבאים אחריך. 

• @nilih

גם אותך אני ממשיכה ללוות בטיולך (ובמקביל גם את זברה באשכול השכן). 

נהנת מאוד מהתמונות וגם כרגיל מהכתיבה שלך 😊 

• @eden24h

תודה עבור הלווי הצמוד זברה, עדי ודיאנה.

כבר משלימה את סיפור הטיול.

נילי

• @nilih

הביקור האחרון בטיולנו, לאחר שעזבנו את קריד, היה בעיר ריקיאוויק.

בסתר לבי קיוויתי ששותפיי יוותרו עליה וייסעו עמי לאתרי הטבע בחצי האי רייקנס, אבל לשם כבר לא הגענו. (בדיעבד, חבל מאוד שלא הספקנו זאת ביום ההגעה, כפי שחיים ישראלי הציע לי בקבוצת הפייסבוק הייעודית לאיסלנד.)

השלושה פסקו שהגיע זמנו של הטיול העירוני.

חנינו בשכונת מגורים בסביבת אגם טיורן והלכנו קצת מסביב לאגם. פקדנו בית קפה חביב, שנמצא בבית, שעוסק באומנויות הבמה, ליד האגם.

נילי

• @nilih

אחר כך המשכנו בנסיעה לכיוון רחוב החנויות המרכזי, שבחלקו החל להתקשט לקראת סוף שבוע הגאווה, החל מידי שנה בקיץ.

נילי

• @nilih

נסענו ליעד המפורסם כנסיית Hallgrimskirkja 

https://visitreykjavik.is/hallgrimskirkja-church

זו כנסיה לותרנית גבוהה- 74.5 מ' (הבניין השני בגובהו באיסלנד). היא נבנתה במשך 41 שנה במאה ה-20.רואים אותה כמעט בכול חלקי העיר. ניתן לעלות לתצפית ממנה, אבל לא עשינו זאת. התרשמנו מן המבנה החיצוני ומן הנגינה בעוגב הגדול הכולל 5000 צינורות. לפני הכנסייה ניצב פסלו של לייפור אריקסון, הוויקינג האיסלנדי שעל פי התפיסה ההאיסלנדית הוא הגיע לאמריקה מאות שנים לפני קולומבוס.. הפסל ניתן לאיסלנד מארצות הברית ב-1930, כדי לציין אלף שנים לפרלמנט האיסלנדי - שהוא לדעת האיסלנדים, הקדום מכול הפרלמנטים בעולם.

לסיום נסענו לצפות בפסל הספינה הויקינגית שעל חוף הים-  'Solfar’

https://www.icelandtravel.is/attractions/sun-voyager

קשה היה למצוא מקום חנייה ולכן, צילמתי אותו מרחוק.

מובן שהיו עוד אתרים נוספים ברייקיאוויק שיכולנו להגיע אליהם כמו: המוזיאון הלאומי ומוזיאון הלוויתנים, בנין האופרה הארפה, אתר

Perlan.

לא היה לנו זמן עודף ,וגם לא חשק.

האמת היא שלאחר התפעמות ממה שיש לטבע האיסלנדי להציע, רייקיאוויק לא הרשימה אותי במיוחד. בטוחה שאחרים יחלקו עליי...

המשכנו למקום הלינה האחרון שלנו ליד שדה התעופה של קפלוויק, שעליו המליצה חברתי דבורה'לה, ואכן הוא היה טוב מבחינת היחס של בעלת הבית האיסלנדית (סוף סוף יכולנו לדבר קצת על החיים באיסלנד עם איסלנדית), המיקום וארוחת הבוקר, שהושארה לנו במקרר, כך שיכולנו לקחתה עמנו למטוס.

Comfort 4U In Keflavik

מוכרחה לציין שעבור שותפיי 16 הימים באיסלנד הספיקו. אני יכולתי להישאר באיסלנד במשך ימים נוספים.

אני עדיין שבוייה בקסמיה.

תם ונשלם הסיפור לאחר כמעט 3 חודשים.

תודה לכול מי שעקב והגיב.

נילי

• @nilih

כול הכבוד נילי. לקח זמן אבל הגיע לסיום.

עקבתי ושמרתי את הקישור לשרשור ליום

בו נצליח להתפנות גם לאיסלנד.

עכשיו מחכים לשרשור על דרום איטליה:)

• @nilih

מסכים עם כל מילה על ריקיאויק. איסלנד היא יעד מרתק שבירתו אינה מענינת במיוחד. אם הגברים כל כך התעקשו על בקור בריקיאויק אז למה לא גררת אותם למקום שיעמיד אותם במקומם?!

רנצי

• חבל שנגמר… שותפה לחלוטין לתחושתך שזמן ברייקיאויק הוא זמן מבוזבז כשיש לאיסלנד כל כך הרבה טבע להציע. אני בכלל נמנעת מערים ותמיד מגיעה בהקדם האפשרי לטבע. ב 25 יום לא מצאתי לנכון להכניס כלל את רייקיאויק לתוכנית, למעשה עצרנו בפרבר שלה בכדי להכנס לבריכה בסיום היום האחרון ומשם המשכנו לכיוון שדה”ת ללא מעבר בעיר.

• @nilih אמר:

מוכרחה לציין שעבור שותפיי 16 הימים באיסלנד הספיקו. אני יכולתי להישאר באיסלנד במשך ימים נוספים. אני עדיין שבוייה בקסמיה. תם ונשלם הסיפור לאחר כמעט 3 חודשים. תודה לכול מי שעקב והגיב. נילי

תם ונשלם
    תודה על השיתוף
    תודה על ההתמדה
    ותודה גדולה שגם חזרת לסיים

כיף היה לטייל איתכם
    יאללה לטיול הבא
    צביקה

• @Zvika-guaron

תודה רבה חברים וחברות.

צביקה,

מקווה שהשלמת קריאה בממ”ד, כאשר חלונו סגור ומסוגר.

נילי

• @nilih

נילוש יקירה

תודה על אשכול מרהיב מיעד מדהים 

היה לכם וואו של טיול

תודה רבה רבה על השיתוף 

נשיבוקים

לימור

• @nilih

כל הכבוד על השיתוף וההתמדה.

מבחינתי האשכולות שלך הם יקרים מפז, וגם הפעם נהניתי מאוד לקרוא ולחוות דרכך את איסלנד.

בחזרה