בחזרה

תחבורה ציבורית משדות התעופה של מילאנו לאאוסטה / פאסו טונלה

• אנחנו שוקלים לנסוע בינואר לסקי באיטליה.

נחיתה במלפנסה או בברגמו, ייתכן שהלוך לשדה תעופה אחד וחזור לשדה תעופה אחר.

אנחנו מעוניינים ככל הניתן לחסוך בהוצאות רכב, דלק ואגרות, ולנסוע בתחבורה ציבורית.

אנחנו רוצים להגיע לאתרים שמתאימים למתחילים – פאסו טונלה או פילה. בפילה יש יתרון בשבילנו מבחינת הדרכה וכן לאור העובדה שיש גונדולה מהעיירה אאוסטה שאליה יש תחבורה ציבורית די נרחבת.

למישהו יש עצות וטיפים לעניין הזה?

• שועלי הסקי

@Elihay_3277093

יכולה לסייע רק בעניין אאוסטה- אני נוהגת לשם, אבל אני יודעת שיש תחנת רכבת בעיירה אאוסטה, כך שניתן לנסוע לשם בתחבורה ציבורית ממילאנו, דהיינו ברכבת. היתרון באאוסטה/פילה בנוסף לכך הינו שאתר הסקי לא מחייב נהיגה אליו בסללום הנהוג בד”כ באתרים דומים באיטליה (כדוגמת שכניו צ’רביניה, מונטה רוסה ולה טוויל), אלא ניתן לנסוע אליו בגונדולה קלילה ונעימה. הבעיה היחידה שאני רואה בפילה הינה קלות ההגעה, כך שבסופי שבוע המקום עמוס יתר על המידה. אולם באמצע שבוע הוא אחלה לגמרי. האתר בינוני ברמתו, עם מעט מסלולים שחורים, הרבה אדומים וגם כחולים. אני אוהבת אותו מאד.

• @rozmar אמר:

@Elihay_3277093

יכולה לסייע רק בעניין אאוסטה- אני נוהגת לשם, אבל אני יודעת שיש תחנת רכבת בעיירה אאוסטה, כך שניתן לנסוע לשם בתחבורה ציבורית ממילאנו, דהיינו ברכבת. היתרון באאוסטה/פילה בנוסף לכך הינו שאתר הסקי לא מחייב נהיגה אליו בסללום הנהוג בד”כ באתרים דומים באיטליה (כדוגמת שכניו צ’רביניה, מונטה רוסה ולה טוויל), אלא ניתן לנסוע אליו בגונדולה קלילה ונעימה. הבעיה היחידה שאני רואה בפילה הינה קלות ההגעה, כך שבסופי שבוע המקום עמוס יתר על המידה. אולם באמצע שבוע הוא אחלה לגמרי. האתר בינוני ברמתו, עם מעט מסלולים שחורים, הרבה אדומים וגם כחולים. אני אוהבת אותו מאד.

תודה רבה!

שמח על ההמלצה שלך.. אנחנו מגיעים לסקי מיום ראשון עד חמישי אז זה נשמע לי מצוין

• קחו בחשבון שנסיעה ברכבת ממילאנו לאאוסטה היא ב 3 רכבות 

אבל אם מזמינים מראש זה יכול לצאת זול במיוחד

• @rozmar

כמה זמן לוקחת הנסיעה בגונדולה? יש שם תורים בסתם בוקר רגיל (לא בסופ”ש)?

או בקיצור, אם ישנים באאוסטה זה לא סקי אין/אאוט, אז כמה זמן לוקח להגיע לשלג?

• שועלי הסקי

@dnh

כמה זמן לוקחת הנסיעה בגונדולה? – בסביבות רבע שעה, עשרים דקות

יש שם תורים בסתם בוקר רגיל (לא בסופ”ש)? בד”כ אין (אלא אם יש חג שאז מגיעים כל הטורינואים והמילנואים לגלוש)

או בקיצור, אם ישנים באאוסטה זה לא סקי אין/אאוט, אז כמה זמן לוקח להגיע לשלג? תלוי במלון שאתם ישנים בו. תחפשו מלון קרוב לגונדולה.

• שועלי הסקי

יש אוטובוס ממילאנו לצ’רוויניה, נדמה לי שלוש פעמים ביום:

http://www.savda.it/

התחבורה הציבורית לכל האתרים השווים בעמק אאוסטה מסורבלת, צריך להחליף רכבות ולקנח באוטובוס.

אם אתם נוסעים לחמישה ימים, רכב שכור טוב ל-4 אנשים+מזוודות יעלה לכם כ-180 יורו כולל דלק ואגרות ותגיעו פי 4 מהר יותר.

• שועלי הסקי

@dfl

מסכימה. גם ההתניידות קלה מאד, ואף פעם לא נהגתי על שלג כבד כפי שקרה לי, לדוגמא, בקולורדו. האוטוסטרדות מעולות. 

• תודה לכל המגיבים,

שימו לב שאתם מתייחסים להגעה מהעיר מילאנו אאוסטה באוטובוס או רכבות, ואני מסכים שזה מסורבל. 

לעומת זאת, האוטובוסים משדות ואל שדות התעופה מלפנסה וברגמו של חברת flix bus נראים מצוינים וישירים, ובעלות של כ8-10 יורו לכיוון.

אנחנו מגיעים בראשון אחר הצהריים כך שבכל מקרה לא נספיק לעשות סקי בראשון, ולכן בעיניי שווה להפסיד שעה בדרכים כדי לחסוך 150-200 יורו. 

האם הבאתם בחשבון בעלויות הרכב את עלויות הנסיעה באוטוסטרדות? לפי מה שהבנתי רק זה עלול להגיע לכ-30 יורו לכיוון, לא?

שוב תודה על התגובות..

• ולגבי חזור אותו הדבר- נחזור בטיסה ביום שישי בבוקר, כך שעוד שעה בדרכים בחמישי בלילה לא תפריע לנו יותר מדי..

• שועלי הסקי

@Elihay_3277093

לתכנית של מגורים באאוסטה ועליה לפילה ברכבל, התכנית שלך הגיונית ובאמת זולה – יש בתי דירות ומלונות מאד קרובים לרכבל (200-300 מטר) במחירים די צנועים.

לי נראה שאתם מכופפים משמעותית את התכנית כדי לחסוך כסף בתחבורה. יש מעט מאד אוטובוסים בין מלפנסה לאאוסטה וייתכן שתאלצו לבזבז שעות בהמתנה בכל כיוון. אתם גם מתחילים ומסיימים את יום הסקי שלכם בחצי שעה של תור ונסיעה בגונדולה… כל זה כדי לחסוך כ-150 יורו לכל הקבוצה יחד? ייתכן מאד שעדיף לכם לחסוך 600 שקלים עד ינואר (בערך 40 שקלים לשבוע), לשכור רכב ולהיות אדונים לזמנכם; אולי גם לבלות חופשת סקי על ההר, עם נוף מושלג ואוירה אלפינית, במקום בעיר סתמית. ביקרתי באאוסטה די הרבה פעמים, היא לא שיא הכיעור אבל בטח לא מקום שהייתי בוחר לבלות בו שבוע חופש.

• שועלי הסקי

@Elihay_3277093

פאסו טונאלה אתר מעולה למתחילים, נסיעה ברכב כשעה וחצי ללא לחץ וללא אגרות ( מברגמו) גם ממלפנסה אפשר ללא אגרות. 

לדעתי עדיף להיות עם רכב זה מאפשר גמישות במקום הלינה ובדר"כ לא בעייתי מדי...

• @yanivparan

תודה

העניין הוא שאנחנו מחפשים מדריך/ה דובר עברית ויצרנו באזור אאוסטה.

מישהו מכיר מדריך דובר עברית שבמקרה נמצא בפרסי טונלה?

בחזרה