בחזרה

תכנון מסלול - הודו ונפאל

• שלום לכולם, מתכנן טיול להודו ונפאל בין מרץ 2020 עד מאי 2020.
    התכנון הוא להתחיל בצפון המישורי של הודו (רגסטאן, רישיקש, ורנאסי), את חודש אפריל להעביר בנפאל ולחזור להודו לאזור הימצאל פרדש במאי.
    אפרסם פה שתי אפשרויות שחשבתי למסלול
    אשמח לדעת,
    1. איזה מסלול נשמע יותר הגיוני מבחינת עונות ומעברים
    2. האם יש יעדים שכדאי להוסיף? או להוריד?
    3. מבחינת זמן בכל יעד, יש מקומות שעדיף פחות לילות או יותר ממה שכתבתי ? (בהתאם למסגרת זמן כמובן)

אפשרות א’:

טיסה אייר אינדיה: תל אביב -> ניו דלהי

דלהי (לילה אחד) > ג'איפור (2 לילות) > פושקאר (5 לילות) > אודייפור (אופציונלי – 4 לילות) > אגרה (חצי יום) > קהג'וראהו (2 לילות) > ורנאסי ( 3-4 לילות) > טיסה לרישיקש (קונקשן בניו דלהי) > רישיקש (4 לילות) > מעבר יבשתי עד לקטמנדו > קטמנדו (2 לילות) > טרק אוורסט בייס קמפ (16-18 ימים) > (אופציונלי – חזרה לקטמנדו, מנוחה של יומיים וציאה לטרק האגמים הקפואים בשמורת הלנטנג – שבוע) > מעבר לפוקהרה > פוקהרה (2 לילות) > טרק הפון היל בשמורת אנאפורנה (4-5 ימים) > מעבר להודו (מעבר קרקעי או חזרה לקטמנדו וטיסה לדרמסאללה דרך דלהי) > דרמסאללה (6-7 לילות) > קאסול והכפרים (4-5 לילות) > מנאלי (2-3 לילות) > דלהי (הביתה)

אפשרות ב’:

טיסה אייר אינדיה: תל אביב -> ניו דלהי
    דלהי (לילה אחד) > רישיקש (שבוע) > ג'איפור (2 לילות) > פושקאר (5 לילות) > אודייפור
    (אופציונלי – 5 לילות) > אגרה (חצי יום) > נסיעה חזרה לניו דלהי
    טיסה לורנאסי > ורנאסי ( 3-4 לילות) > טיסה לקטמנדו (קונקשן בניו דלהי)
    קטמנדו (2 לילות) > טרק אוורסט בייס קמפ (16-18 ימים) > (אופציונלי – חזרה לקטמנדו, מנוחה של יומיים וציאה לטרק האגמים הקפואים בשמורת הלנטנג – שבוע) > מעבר לפוקהרה > פוקהרה (2 לילות) > טרק הפון היל בשמורת אנאפורנה (4-5 ימים) > מעבר להודו

מנאלי (2-3 לילות) > קאסול והכפרים (4-5 לילות) > דרמסאללה (6-7 לילות) > דלהי (הביתה)

תודה רבה מראש
    😊

• @Dor-Liberman_3990109

אפשרות א.המרוץ למיליון

אפשרות ב.המרוץ למיליון.

מי הציע לכם את התוכנית המטורפת הזאת?

• @shimon-amar

למה מירוץ? איפה צריך לשנות ? 

• @קרן_3975433

קחו מפות של הודו ונפאל תיסתכלו על המרחקים בין המקומות שאתם צריכים להגיע.יש מקומות שהנסיעות בין יום ליומיים.ואין בכל המקומות שדות תעופה ואם יש לא כל יום יש טיסות למקומות שברצונכם להגיע יש שדות תעופה שיש בהם אולי טיסה ביום או מספר טיסות בשבוע.המרחקים בהודו הם עצומים יש מצב שתיצתרכו לשלב אוטובוס רכבת ומונית.למשל לחזור מקטמנדו להודו יבשתית עד הגבול זה בערך 10 שעות ואם תגיעו בערב לגבול אז הוא סגור כך שתיתקעו שם ולמחרת תכנסו.לאחר שניכנסתם יש לכם עוד המון שעות להגיע לדלהי אם תרצו. בקיצור חברים הנסיעות יגזלו לכם המון זמן ועצבים.תיבדקו שוב לגבי המסלול.

• תגובה זו נמחקה!

• @Sandeep_3460070

המרוץ למיליון בהפקה הודית.....

• @shimon-amar

הניסיון לתכנן מראש טיול של מספר חודשים עם חלוקה לימים סלח לי הוא דיי דבילי.

מילת המפתח פה היא לזרום. אין לך 12 יום שאתה צריך לתקתק בלי הרבה אופציות לגמישות, יש לך המון זמן.

תעשה תכנית בסיס ולפיה תתחיל לזרום.

• @גולני

בעיני, לזלזל במישהו שחושב קצת אחרת ממך (למשל – באופי תכנון הטיול בחו”ל) זה (!) דבילי.

אם רוצים למקסם את ההנאה ממקום מסויים – כדאי מאוד לתכנן אותו (ואני לא נכנס בכלל לתכנון עצמו גרידא – לא הייתי בחלק מהמקומות הללו). 

יש כאלה שאוהבים להיות ספונטניים

ויש כאלו שאוהבים לדעת מה יעשו מחר , או לפחות ירכיבו שלד של טיול שיכול להיות בסיס לשינויים בהמשך – אבל יוכלו לדעת על מה הם מוותרים או מוסיפים. 

• @Dor-Liberman_3990109

אני חושב שהתוכניות עמוסות אבל כל תוכנית היא בסיס לשינויים אז חשוב שתרשו לעצמכם לא ללחוץ יותר מדי. הנסיעות גם בהודו וגם בנפאל לא פשוטות, וזה בלשון המעטה. כמו כן, גם באפריל יכול להיות גשם בנפאל, אז אל תתכננו את הטרקים על מינימום ימים לכל טרק. ויש גם טיולי צד שאולי תרצו לעשות.

מבין שתי האופציות אופציה ב’ נראית לי יותר מרווחת, בין השאר כי אתם מכניסים טיסות במקום נסיעות.

אני חושב שאתם מקדישים לפושקר הרבה זמן ביחס לכלל הזמן שאתם מקדישים לרג’סטאן. תקראו על הערים האחרות שברחתם ברג’סטאן ותבחרו לאן להוסיף ימים.

אגרה – תכניסו בסוף הטיול כטיול יום מדלהי, הלוך חזור. נסיעה מאודייפור לדלהי דרך אגרה רק בשביל לראות את הטאג’ מהל זה מטורף בעיני. או אולי בין רישיקש לגא’יפור (רישיקש – דלהי – אגרה – ג’איפור)

• @shaharsagi

תודה רבה, מסכים עם כל מילה לגבי החלק הראשון ומה שרשמתי זה לגמרי בסיס לשינויים שמבוסס על ידע לוקה בחסר בהודו ולכן תודה רבה על ההבנה והעזרה גם לגבי הטיפים המועילים!

• @imeshy אמר:

@גולני

בעיני, לזלזל במישהו שחושב קצת אחרת ממך (למשל – באופי תכנון הטיול בחו”ל) זה (!) דבילי.

אם רוצים למקסם את ההנאה ממקום מסויים – כדאי מאוד לתכנן אותו (ואני לא נכנס בכלל לתכנון עצמו גרידא – לא הייתי בחלק מהמקומות הללו). 

יש כאלה שאוהבים להיות ספונטניים

ויש כאלו שאוהבים לדעת מה יעשו מחר , או לפחות ירכיבו שלד של טיול שיכול להיות בסיס לשינויים בהמשך – אבל יוכלו לדעת על מה הם מוותרים או מוסיפים. 

תודה רבה על ההבנה 😊

בחזרה