בחזרה

המלצה לטיול באיטליה

• אהלן חברים רציתי לעלות את הטיול שעשיתי כי לאחר התייעצות פה בפורום ראיתי שלא הרבה יכלו לעזור לי מכיוון שלא הרבה אוהבים לנהוג ובאמת לטייל לכן רציתי לשתף למי שמעוניין אוהב לנהוג

נחיתה במילאנו השכרת רכב בחברת locauto יחס סביר לא הכי טוב אבל מחיר ממש מצויין לרכב שקיבלנו מומלץ לקחת רכב דיזל יותר זול וחסכוני ויותר נוח עדיפות לג'יפ הכי הביטוח לא מכסה את החלק התחתון של הרכב

נסיעה למלון gallas במילאנו לשתי לילות מלון ברמה גבוה שירות מצויין ומרכזי ביותר מעל תחנת מטרו לאחר מכן נסענו לאגם גארדה לשתי לילות כשבילינו יום בטן גב באגם ויום שני נסענו לוורונה וחזרנו ללילה במלון מלון bonoto מלון זול אוכל טוב שירות מצויין לאחר מכן נסענו ללילה בוונציה הייתי מוותר על לילה שם מספיק יום שלם אבל בשביל החוויה מלון nuovo מלון קטן חדר קטן אבל זה מה שאפשר למצוא במחיר סבבה השירות היה מצויין לאחר מכן נסענו לפירנצה לשתי לילות במלון b&b city center חשוב יש שלושה מלונות שימו לב לשם ששמתי מלון מושלם מכל הבחינות מומלץ בחום בילינו יום שלם בפירנצה ויום שני נסענו לפיזה וחזרנו למלון לאחר מכן נסענו לרומא למלון ripa גם מומלץ בחום אוכל טוב שירות טוב בילינו ברומא שלושה לילות וחזרנו חזרה לארץ מרומא 

יש לשים לב למלונות שרשמתי אלו מלונות שממש יצאו לנו זול ומרכזיים במיוחד וקרובים לתחבורה ציבורית 

מבחינת כבישים כשעברתי בין ערים נסעתי בכבישי אגרה שלא יצאו ממש יקר ובשביל להגיע מהר כשעברתי בין יעדים וחזרה כגון פיזה פירנצה אגם גרדה ורונה נסעתי בכבישים רגילים על מנת להכנס לכל מני כפרים אגמים ונהרות שראיתי בדרך וזהו 

מקווה שעזרתי ולכל שאלה בשמחה

• @אורןגולדברג

תודה על הדיווח.

למה לדעתך מספיק יום ללא לינה בונציה?

מה עשיתם/ראיתם בה?

• @אורןגולדברג

מהתכנון המקורי שלך לפחות הורדת את הדולומיטים.. מזל שלקחת משהו קטן מההמלצות. 

שמח שנהנית. 

להערכתי מרבית המטייליםמפחות יתחברו למסע מזורז כזה

• @ח-ג

בגלל שהספקנו לראות הכול בוונציה ברגל מסן מרקו ועד לרובע היהודי פשוט לינה ותנועה שם וגם המס תיירים מאוד יקר אךשוב אם בחרת לטייל באיים ליד אז כן לקחת לילה אני אישית עשיתי לילה בעקבות הנסיעה לטוסקנה שלקחה זמן רציתי לנוח לפני וגם כדי לחוות ערב שם אבל חוץ מי זה חבל על הכסף מעבר ליום לא צריך לפי דעתי כי ביום השני לא יהיה מה לעשות 

• @imeshy

הדולימטים החלטתי פשוט לעשות שנה הבאה הכול 

ובגלל זה העלתי לטיול למי שכן מתחבר 

• @אורןגולדברג

כל אדם והעדפותיו.

יש כאלה שיעדיפו טיול פחות מהיר ואינטנסיבי, כדי לא להתעייף מהנסיעות הארוכות והמתישות ואולי גם לראות יותר מאשר קפיצה והצצה בכמה מונומנטים מוכרים. 

הכי חשוב שאתה נהנית בטיול ומתכוון לחזור שוב לאיטליה.

• @aljaje

בדיוק בגלל זה שיתפתי למי שכן מעניין אותו 

• @אורןגולדברג

הזדקנו, אבל בצעירותנו ההספק היה גבוה וזה היה פחות או יותר סגנון הטיול האהוב על בעלי. אם לא גמע הרבה קילומטראז' ביום לא היה מאושר. 

בתכנון לונציה חצי יום ועוד יום, לינה 2 לילות מחוץ לעיר  ב marghera.

כמה יקר מס התיירים?

• @ח-ג

גובה המס תלוי בתקופה, מיקום, סוג מקום הלינה ודרגתו (כמה כוכבים) - ראי כאן.

* אם לנים במלון *5 ומשלמים כמה מאות יורו, תשלום מס בגובה 5€ ללילה, לא נראה מוגזם (אותו סיפור עם מלונות בדרגה נמוכה יותר). 

• @ח-ג

אם אני זוכר נכון 7 יורו לאדם ללילה

• @אורןגולדברג

City tax € 3.50 per person per night

לזוג - 7€ (27 ₪), לא יכול להיות 7€, לאדם משום שהם מחשבים את המס לפי מס' הכוכבים: *5- 5€ והלאה...

• @אורןגולדברג

הקילומטרים זה פחות העניין. כל טיול ממוצע במערב ארהב כולל נסיעה של 3-4 שעות כמעט בכל יום. ואין ברירות או תלונות. 

ההבדל בגישה הוא האם לעשות מיצוי מהיר של יעדים או ביקור מעמיק יותר.

למשל, אתה היית בונציה בקושי יום אחד. לטעמי ונציה שווה שניים (כולל מוראנו ובוראנו)

אגם גארדה שימש אצלך ליום טיול אחד (לא כולל בטן/גב).בעצם אפילו לא יום אחד - נסענתם לורונה. לטעמי יש מה לעשות בסביבתו לפחות 3 ימים

בטוסקנה היית 3 ימים, בפיזה ופירנצה. לטעמי טוסקנה שווה לפחות שבוע (סן גמיניאנו, לוצ'ה ועוד).

לא ציינת את אורבייטו היפה, את גני טיבולי ועוד אתרים נהדרים באיזור.

• @imeshy

חושב שצריך לעשות סדר לא שיתפתי לפוסט במטרה להתייעץ שיתפתי במטרה למי שרוצה לשמוע ולקחת טיפים שלי זה הכול 

• @aljaje

יצא לנו 14 יורו לזוג

• @aljaje

באגם גרדה יצא לנו יורו אחד סהכ לזוג

• @אורןגולדברג אמר:

@aljaje

יצא לנו 14 יורו לזוג

אין לי מושג איך "יצא לכם", אך אם תכנס לקישור (הראשון שצרפתי, תוכל לבדוק את החוק ופירוט המחירים), כנס גם לבוקינג, תראה שמס התיירות ללילה במלון שלכם הוא - 3.5€.

במלון *5, לוקחים מס-תיירות של 5€, זה החוק. 

אין צורך להתווכח, זה החוק. 

• @אורןגולדברג

ואני מכבד מאוד את מה שרשמת. כתבת יפה, בלי להתלהם או להתנצח 👍

ומצד שני – חשוב להסביר את היתרונות של טיול בסגנון שלך (מספיקים הרבה יעדים בזמן קצר) ואת החסרונות (הביקור במרבית המקומות הינו מהיר יחסית ולא מעמיק).

ואז כל אחד יוכל לחשוב האם סגנון כזה מתאים לו (ובהחלט מאמין שיש כאלו שזה יתאים להם). 

• @אורןגולדברג

אני לא ממש מבינה את נושא המס.

מי משלם במלון, איזה אזורים"על היבשת" נחשבים כחלק מונציה ?ג 

לפי הקישור ששלחת יש מס שמשלמים במלון . מקבלים קבלה?

ולפי מה שקראתי בקישור כאן הנכנסים לונציה לבקור יומי ישלמו 3.5 אירו, שייגבו  באמצעי התחבורה.

הם נגבים כבר על ידי הנהגים ?

https://m.dw.com/en/venice-imposes-entry-fee-for-day-trippers/a-47719095

• @ח-ג

"מס-הכניסה" לונציה, עדיין לא יוּשם.

על מס-התיירות והאיזורים השונים, את יכולה לקרוא בקישור שצרפתי במענה לשאלתך לפני שלושה ימים.

איך גובים אותו? בתשלום הסופי, תוכלי לראות את פירוט התשלומים שנגבו ממך(כמו בכל מלון אחר באיטליה). 

• @aljaje

על המס העירוני המשולם בבתי מלון אני יודעת.

שאלתי על הקבלה כי בלעדיה איך ברור אם שולם  ונוסעים באוטובוס.

בחזרה