בחזרה

אלפים צרפתיים - התמקדות בחירת מקום לינה לשהיית כוכב

• 😉

אחרי לבטים רבים סגרנו על שבוע באלפ”צ הגעה לג’נבה בשש בערב יום ג’ 17.9 חזור 8:00 בבוקר יום ג’ 24.9. תודה לכל המייעצים!

זוג+בת 19, בת 16, בן 11. שומרי כשרות שמגיעים מצויידים מכינים אוכל בדירה וסנדוויצים לדרכים.

עכשיו אני צריכה להחליט היכן להתבסס – ושוב זקוקה לכם מאוד

אנו מעדיפים מאוד טיול כוכב ללא מעברי דירה. הילדים וגם ההורים מתרגלים ומתבייתים מהר והאריזה של הציוד גוזלת מלא זמן. מנגד, נסיעה לאתרים מרוחקים מידי  יום – גם גוזלת זמן וסבלנות של הילדים. אז אם תתעקשו שחייב – אז חייב.

אז היכן להתמקם מבחינה גיאגראפית? למרות שקראתי הרבה, עוד לא הפנמתי היכן כל האטרקציות ומה המרחקים בינהם ואשמח מאוד לעזרה.

איזור שאמוני – יתרונות: קריר יותר, נופים מושלגים יותר, אני מבינה שקרוב להרבה אטרקציות. אבל רחוק יחסית משדה התעופה עבור היום האחרון.

איזור אנסי – מאוד רוצים להיות שם ובאיזור לפחות יומיים מהטיול – כמה נורא זה ליסוע מאיזור שמוני? לפי גוגל זה שעה+ , איך בפועל? האם יש הרבה יעדים קריטיים רחוקים יותר? מזרחית משאמוני או מערבית מאנסי? אלו אתרים אני מרוויחה בכל אחד מהם?

אואולי יש איזור טוב למגורים שממוקם בין לבין?!

נחנו לא מתכוונים לרוץ מאתר לאתר, המשפחה בקשה שלא לעשות להם “טירונות” כמו בטיולים קודמים. אבל רוצה לדגום קצת מכל דבר: פרק חבלים, מגלשות הרים (מתאים לבני נוער) מערת קרח, תצפיות, מסלולי טיול , רכבל, אגם, מפל , אולי יש אגם קפוא להחלקה על הקרח ? ערים קסומות (אנסי?) וקניות – בערך.

מבחינת מאפייני הלינה עשיתי רשימת קריטריונים לבחירה, חילקתי לדרישות חובה ודרישות בונוס:

• מינימום שני חדרי שינה , דירה מאווררת (עם שני כיווני אויר לפחות כפי שנאמר באחת הכתבות 😆).
    • וויפי טוב חייב, טלביזיה  רצוי
    • מטבח מאובזר עם לפחות: מקרר גדול , כריים ומקרו
    • תנור ומדיח לא חייב אבל יהיו בונוס נהדר (אנחנו לא אוהבים חד”פ, אבל גם לא אוהבים לרחוץ כלים )
    • מכונת כביסה גם בונוס שיאפשר להביא פחות בגדים
    • שירותים בנוסף לאלו שבמקלחת חייב (עם שתי בנות מתבגרות במקלחת בבוקר, בחיים לא נצליח לצאת בזמן בבקרים ללא שירותים נוספים).
    • מיקום טוב חייב, איזור שקט עם נוף, שבשבת אפשר לטייל לנחל, מפל, שדות, יער או אפילו מדרחוב מעניין – קרבה למסעדות ואיזורי בילוי ליליים לא מעניין אותנו כלל.
    • קרוב לאוטוסטרדה אם אפשר. לפעמים מרחק קצר הופך לחצי שעה נסיעה בגלל זה.
    • דירה במלון עם בריכה – לא אמור להיות חובה, אבל אם אמצא כזו אז לפחות מהבן שלי אקבל 5/5 מיידית. 

אין לנו הרבה דרישות :)

אשמח להכוונה והמלצות, אני צוללת עכשיו לבדוק כל מה שנכתב בנושא בפורומים, אבל מנסיון, את ההמלצות הכי טובות אני אגלה רק אחרי שאסגור הזמנה…

תודה רבה!

• @revivost 

אזור סלאנש/ קורדון הוא בערך בין לבין ,  כשעה נסיעה לכל המקומות. דירה בשם les moulin עונה על 90% מדרישותיך

• @מטייל_4021722

יותר נכון:

Le moulin des oliric

• @מטייל_4021722 אמר:

Le moulin des oliric

הי, בדקתי, הם אינם פנויים דוקא בשבת. תודה

• @revivost

Bois du bouchet

הדירה נמצאת בשאמוני במרחק הליכה מהמדרחוב, הרכבת למערת הקרח ופארק השעשועים ועונה על כל הדרישות (למעט הבריכה) 

• @revivost

הי, בשאמוני יש מספיק מה לראות ולעשות גם ליותר משבוע. אם ממש רוצים לבקר באנסי אז אפשר לנסוע. זה באמת כשעה ורבע, לא יותר, משאמוני אם אין בעיות חריגות. הייתי מתחיל 3 ימים בשאמוני, אחכ שבת, בראשון נוסע לאנסי ובהמשך לפי מה שיותר תאהבו.

לגבי הנסיעה חזרה ביום האחרון, זה תלוי. יש כאלו שחוזרים לפנות בוקר אבל זה קשה קצת ומלחיץ במיוחד למי שלא רגיל.

אז או שתתקרבו לשדה ערב קודם ותלונו הכי קרוב לשדה שאפשר (איביס למשל) ואולי אפילו תחזירו רכב בלילה קודם. 

או שאולי תחזירו את הרכב בשאמוני ותחזרו בתחבורה ציבורית (שאטל למשל של אלפיבאס). אולי אפילו תעשו את זה בהלוך.

• @Igal_3832276 אמר:

@revivost

Bois du bouchet

הדירה נמצאת בשאמוני במרחק הליכה מהמדרחוב, הרכבת למערת הקרח ופארק השעשועים ועונה על כל הדרישות (למעט הבריכה) 

הי בדקתי הדירה פנויה ונראית נחמד , אם כי מעט קטנה. השולחן אוכל מתאים לארוחות מלאות ל5 אנשים? והאם יש שני שירותים?

• @shimonim אמר:

@revivost

הי, בשאמוני יש מספיק מה לראות ולעשות גם ליותר משבוע. אם ממש רוצים לבקר באנסי אז אפשר לנסוע. זה באמת כשעה ורבע, לא יותר, משאמוני אם אין בעיות חריגות. הייתי מתחיל 3 ימים בשאמוני, אחכ שבת, בראשון נוסע לאנסי ובהמשך לפי מה שיותר תאהבו.

לגבי הנסיעה חזרה ביום האחרון, זה תלוי. יש כאלו שחוזרים לפנות בוקר אבל זה קשה קצת ומלחיץ במיוחד למי שלא רגיל.

אז או שתתקרבו לשדה ערב קודם ותלונו הכי קרוב לשדה שאפשר (איביס למשל) ואולי אפילו תחזירו רכב בלילה קודם. 

או שאולי תחזירו את הרכב בשאמוני ותחזרו בתחבורה ציבורית (שאטל למשל של אלפיבאס). אולי אפילו תעשו את זה בהלוך.

נראה לי לאמץ את הכיוון של 5 לילות בשאמוני, ומיום ראשון לעבור לאיזור אנסי לשני לילות. וזה קרוב יותר לשדה תעופה .

מקווה שזו לא תהיה טרחה מיותרת. פשוט יש לי נסיון לא טוב מטיול לסלובניה, שהתעקשנו לא לפצל לשני כוכבים ובדיעבד היו ימים של נסיעות ארוכות ויעדים שלא הגענו אליהם. הפעם ננסה אופציה אחרת  

• @revivost

הדירה מאד מרווחת ומתאימה ל6 אנשים.

3 חדרי שינה זוגיים, 2 חדרי רחצה הכוללים כל אחד שירותים, מטבח מאובזר קומפלט כולל תנור מדיח ומכונת כביסה, פינת אוכל ל6, סלון גדול עם ספריית סרטים ומשחקי קופסה באנגלית, חנייה צמודה, והכי חשוב נוף מדהים לADM 

• @revivost

אין בעיה, אבל שימו לב שזה לא מקצר טווחים לשדה בג'נבה (כמעט אותו מרחק כמו משאמוני) ולא פותר את הבעיה של לצאת מוקדם מאד לפנות בוקר.

זה רק פותר את החשש מנסיעה ארוכה משאמוני לאנסי.

• @shimonim

תודה למשיבים

אתמול בערב, לאחר כל הברורים, הראתי לבעלי את אפשרויות הלינה המובילות כדי לבחור. הוא שאל אותי בתמימות, מה זה שמוני ולמה אני מתעקשת להיות שם קרוב בעיר אם זה יקר יותר? והאמת שלא היו לי תשובות. למה באמת? למה זה קרוב ? ומה עם ערים כמו סמואנס או ערים ציוריות באמצע שזולות יותר?

• @revivost

אני לא רואה טעם לפצל לינה לשני לילות באנסי. זה לא יעזור במיוחד לשדה”ת, ושימו לב שיום ראשון זהו יום המנוחה, ועדיף לא לבקר בעיר דווקא ביום המנוחה.

בסה”כ אין לכם הרבה ימים ממילא. אפשר לעשות את רובם באזור שאמוני, ולעשות גיחה של יום או יומיים לאזור אנסי. בלילה שלפני הטיסה שווה ללון ממש בשדה”ת.

אין באמת מקום לינה שהוא חצי שעה משאמוני וגם חצי שעה מאנסי. המיקום יכול להיות איפשהו בין לבין, לא באמצע הדרך, ואתם צריכים להחליט עליו אחרי שיש לכם רשימה כלשהי של יעדים שבהם אתם מתכוונים לבקר. אחרי שתהיה לכם רשימה תוכלו לראות איפה שווה להתמקם. לפני כן אפשר לייעץ לכם רק לפי ממוצעי הרוב, ואלה נוטים בדרך כלל לשאמוני ורכבליה. השאלה אם הרכבלים בכלל פתוחים בתאריכים שלכם?

• @revivost

באמת לא חייבים להיות בשאמוני עצמה. אפשר לחפש משהו מתאים בעיירות מסביב .

שאמוני מרכזית ויוצאות ממנה כמה וכמה נקודות ענין , מתאימה גם למי שמגיע ללא רכב אבל אתכם זה פחות מעניין. 

• לא קראתי תגובות קודמות. אנחנו בהרכב של זוג+5 ישנו בעיירה LES PRAZ סמוכה מאוד לשאמוני. בית מקסים, מטבח גדול, 2 חדרי שירותים, 2 חדרי רחצה. מכונת כביסה ומייבש. המטבח מאובזר לגמרי. מקרר גדול, תנור אפייה, סופרמרקט במרחק נסיעה קצר. ליד הבית מכולת קטנה עם מאפים טריים בכל בוקר. מומלץ! נחתנו בז’נבה ולילה ראשון ישנו בעיירה סמוכה לשדה, פרניי וולטר, כך גם לילה אחרון.

• @yanir1

פסגות ופנינית תודה למרות הלחץ על מקומות הלינה אני אנסה קודם להחליט מה הם אתרי החובה מבחינתינו , איפה והאם פתוחים ומתי. למשל פרק החבלים שלייד אנסי בסוף ספטמבר פתוח רק שבת וראשון, ולילדים זה אתר חובה (הדבר הראשון שהתבקשתי לבדוק...) אז צריכה לברר יותר לפני שאעגון.

אשמח לשמוע עוד על מקומות לינה בעיירות יפות ליד הטבע.  

יניר אשמח אם תעביר לי פרטים של הדירה שאבדוק תודה

• @revivost

מה רע בפארק חבלים של שאמוני? יש בו כמה מסלולים מחולקים לרמות קושי. מתאים החל מילדים קטנים ועד מתבגרים

• @revivost

באמת לא חייב שאמוני, די יקר

אנחנו לנו בלז האוש - 7 דק נסיעה משאמוני (ויש גם 3 רכבלים שיוצאים מהעיירה)

לדעתי, כדאי אחת משתים

1) פיצול לחלק ראשוןמאזור שאמוני, ואז מעבר לאנסי

2) הכל באזור שאמוני, ולילה אחרון צמוד לשדה

לגבי כיווני אוויר, בשאמוני לא חם בד"כ, זה יותר נוגע לאזור אנסי, וגם שם בסוף ספטמבר, אמור להיות הרבה יותר נעים.

• @פסגות-מושלגות

לא מסכימה שאין מקום לינה שהוא בחצי המרחק גם משאמוני וגם מאנסי. אנחנו לנו ב Passy שנמצאת באמצע בין שתיהן, וגם ממוקמת על האוטוסטרדה (והדירה שלנו בה היתה קרוב ליציאה ולא במעלה ההר), כך שבהחלט יש מקומות כאלה. לא כתבתי כאן על הדירה כיוון שלא היו בה 2 חדרי שירותים, אז היא לא מתאימה לדרישות בשרשור.

• הנהלת הפורום

@revivost

לדעתי- העיתוי שלכם עדיף לינה אחת שתהיה לכם גמישות תפעולית מול מועדי פתיחה של אתרים מחד, ומזג אוויר משתנה מאידך.

פיצול נכון ומתאים כשנמצאים תקופה ממושכת (ולא שבוע) וכאשר יש משמעות לשינוי מיקום הלינה .

במקרה שלכם-במילא תטיילו רק בהייליטס כנראה, ובכפיפות למזג אוויר/עיתוי פתיחה.

לכן---- לא הייתי מפצלת לינה.

אגב- בהחלט ניתן ללון באמצע (אזור סלנאש-קורדון-פאסי).

• @יונית

אני מסכימה עם יונית. במיוחד בגלל התלות במזג האוויר צריך גמישות מקסימלית. 

לדעתי תמצאו מקום סביר ואת הלילה האחרון תעברו ליד השדה (לא זוכרת אם הטיסה בבוקר מאתגרת? ) 

בחזרה