בחזרה

אלפים צרפתיים - התמקדות בחירת מקום לינה לשהיית כוכב

• איזה מידע מועיל!

shimonim – פארק חבלים ליד שמוני –לא אמרתי שרע, אך מההמלצות שקראתי נכתב שזה שליד אנסי “שווה” יותר. אם היית בו עם מתבגרים והם נהנו אז אחולה. אם תוכל לתת לי קישור, או שם מדוייק אבדוק את  ימי הפתיחה בספטמבר. הלוואי שיהיה פתוח גם באמצע שבוע. 

Hil – לז האוש זה איזור או עיר? אשמח לבדוק תודה.

לילך – אוטוסטרדה זו מילת מפתח, אבדוק אפשרויות לינה שם. האם יש בעיר עצמה מסלולי טיול רגליים קלילים לשבת? איזה נחל או מפל במרחק הליכה? 

יונית  ופנינית – בהחלט להחליף מקום לינה באמצע חופשה של שבוע זה לא משהו שאני ששה לעשות. בסלובניה התעקשנו למצוא מקום אחד לחופשה של עשרה ימים וזה גרע מאוד מהאפשרויות שלנו ולכן אני מנסה להשתחרר ולהיות קלילה יותר. אבל אולי באמת בשבוע זה לא משתלם. לכן אני עכשיו חורשת את המידע על האטרקציות כדי להחליט מה “ההילייטס” עבורינו ולטעמנו ולפי זה להתמקם.  

לגבי איזור סלנאש-קורדון-פאסי – לא כל כך הבנתי למה הכוונה, זה של של איזור או של ערים ספציפיות? קראתי המלצה כזו מקודם אך כשאני עושה בגוגל מפס זה לא ברור לי. 

הטיסה בבוקר ברבע לשמונה. זה מאתגר אבל אם הסיבה למעבר היא רק החשש מלקום שעה וחצי יותר מוקדם – זה לא מוצדק לעבור דירה, יותר קל לנו לקום מוקדם (לא לישון) מאשר לעבור דירה, אנחנו מאוד בעייתיים עם האוכל וחייבים להכין לילדים הכל. אלא אם שוה יום לפני הטיסה להקדיש את אחר הצהריים המאוחרות לקניות בג’נבה? יש קניות שוות בג’נבה?

תודה רבה על כל העצות! עוזר מאוד

• @revivost

תחפשו acropark chamonix. זה מול אגם גאליאנד.

לה זוש הוא כפר שכן לשאמוני. כ 5 דקות נסיעה

• @revivost

הי

חזרנו לאחרונה בטיול שני כוכבים באזור. ה”כוכב” השני היה צפונית לשאמוני, במלון 

Résidence & Spa Vallorcine Mont-Blanc 

בעיירה ואלורסין.

זה מרחיק אותך קצת משאמוני וגם מאנסי. מאידך עונה לרבות מהדרישות: מלון מטופח, לקחנו דירה של 3 חדרים, עם שתי מקלחות ושירותים, יש מכונת כביסה וגם ברכה מוחממת וחניה. אולי יתאים לכם.

• @ריקיriki

ריקי תודה, ראיתי המלצות על המלון ומאוד אהבתי, באמת מתאים בדיוק, אבל לאחר קבלת עצות פה , מאחר ואנחנו רק שבוע, לא כדאי להתרחק מהיעדים מהרכזיים, 20-30 דקות נוספות כל בוקר, זה לא קצת. שמחה לשמוע שנהנתם שם.

• @shimonim

הי, תודה רבה על ההכוונה

• @לילך-מרחובות

דירה שממש קרובה לאוטוסטראדה זה נדיר, וגם אז, פאסי קרובה משמעותית לשאמוני מאשר לאנסי. בדקתי עכשיו מליד האוטוסטראדה - לשאמוני כ-20 דקות, לאנסי-כשעה. זה לא אמצע הדרך. ושוב, רוב הדירות בפאסי, סלאנש וכו' הן ממש לא קרובות לאוטוסטראדה.

אני לא טוענת שלא צריך לנסות לחפש את האמצע. אני טוענת שכל אמצע כזה יוצא בפועל מוטה לאחד הכיוונים. בזמנו עשיתי על זה "דוקטורט" וראיתי שהאמצע האמיתי יוצא ב-cluses, ליד האוטוסטראדה. דווקא שם אין כמעט לינות, וגם הבנתי מיונית שהמקום לא נעים כל כך.

אנחנו לנו באזור הכפר La Roche-sur-Foron שזה הכי אמצע שמצאנו, אבל עדיין עם הטיה לאנסי.

את המדידות אני עושה לפי מרחקי נסיעות בגוגל מפות.

• הנהלת הפורום

@revivost

זה המיקום

אבל זה לא “קדוש”. סלנאש הכי קרובה לאוטוסטרדה (והעיירה עצמה הכי “פחות”) -אם רוצים לינה נעימה וכפרית-לרוב צריך להתרחק טיפה מהכביש.

אבל---ושוב ...מציעה כי קודם כל תבני מסלול על בסיס מה שפתוח לכם בעיתוי הטיול

תראי בכלל כמה ימים את באזור אנסי (על פי התכנון) כי אם הפרופורציות למשל 2:4 ...אז נכון יותר ל”סחוב” לכוון שמוני, או להיפך.

המסלול קובע את המיקום האופטימאלי.

ובסתיו---הוא יותר מורכב.

לכן להתקבע על לינה ואז לגלות שרוב הימים נוסעים יותר, חבל …

• @revivost

ליד פאסי יש אגם נחמד שאפשר לרחוץ בו (Lac de Passy). אנחנו נסענו אליו באוטו מהדירה (גם היה יום חם), ועכשיו אני רואה ב Google maps שהוא היה במרחק של שלושת-רבעי שעה הליכה לא אטרקטיבית במיוחד מהדירה שבה לנו, כך שזה ניתן לביצוע אך לא ממש קרוב.

• @revivost

זה היה חלק מהמסלול שלנו באוגוסט. כפי שרשמו כאן, עליכם לקבוע פעילויות ולהתיחס למזג האוויר בסתיו. ספטמבר זה כבר חודש עם הרבה פחות דרישה. לא הייתי מתחייב מראש למקום אחד מחשש להתקע שם בגשם. ואני בעד 2 כוכבים כפי שחלק תיארו כאן

אפשר לישון לילה ראשון/אחרון ליד השדה בחלק הצרפתי או בFerney Voltaire. יש שם גם דקטלון ואינטרספורט גדולים.

אנסי היא מקום מקסים לשוטט בעיר העתיקה וללכת לחוף האגם, רצוי בגדה המזרחית שלו.יומיים כולל יום ההגעה די יספיקו כאן. גשם יפריע ליהנות.

שאמוני/ לה פראז זה כדי לבצע הליכות/טרקים באזור. משהו אחר אין שם לעשות תכלס. בהנחה שמזג האוויר לא יהיה גשום.

קל בטירוף להגיע מאחד לשני בכביש אגרה. עשינו זאת בכביש הררי בין אתרי סקי אותם אנו פוקדים בחורף.

חפשו במפות גוגל accrobranche  באזור ובחרו ע"פ תגובות.

קרוב יחסית לג'נבה ואנסי יש אגם נוסף ועיירה קסומה בשם aix les bains. כאלטרנטיבה לימים גשומים

• @pninit1234

אנסי לדעתי מהווה מוקד נחמד לטיול יומי. לא הייתי ממקדת לינה עבור אנסי.

• תודה רבה רבה לכל המשיבים

לצערי התנתקתי קצת מהתכנון מאחר והתברר לי שחברת הביטוח שעובדת עם אתר למטייל מסרבת לבטח את הבת שלי לנסיעה , עקב מחלה , למרות שביקשתי ביטוח שמחריג את מצבה הרפואי , אבל מכסה דברים אחרים.

אני מאוד מאוכזבת מההתנערות של חברת הראל ממתן מענה לאדם עם מוגבלות ויתכן שכלל לא נוכל ליסוע. או שניסע בהרכב חלקי , מה שטורף את כל התכנונים.

אבל המון תודה

• הנהלת הפורום

@revivost

נסי בפספורט כארד. הם הרבה יותר גמישים

(ויותר יקרים).

• @יונית

קיבלתי מענה חלקי מהביטוח של כלל. תודה

ידוע לכם אם מכבדים תעודת נכה של ישראל בצרפת? 

יש גרסא בינלאומית לתעודת נכה?

בחזרה