בחזרה

שלושה חודשים בצ׳ילה וארגנטינה?

• שלום לכולם,

מתחילה לבדוק היתכנות לטיול של שלושה חודשים בדרום דרום אמריקה (דגש הטיול על פטגוניה)

בודקת אפשרות של רכישת רכב שיתאים גם ללינה – לא מטעמי חיסכון אלא מאהבה לדרך הטיול הזו….

בינתיים מנסה לבנות שלד גס של הטיול, אשמח לעזרה.

אוהבים טבע ושקט, לצערי לא בכושר לטרקים עם לינת שטח מלאה, נשקול להביא ציוד שיתאים ללינה בבקתות אלפיניות (רפוחיו)

אבל רוב הטיולים יהיו מסלולי יום.

כרגע חושבת על משהו כזה (לא לפי הסדר הזה):

התחלה וסיום בסנטיאגו

שבועיים לסידורים (התחלה, סוף, בלתמים של רכב וכו׳)

שבוע אושוואיה

שבוע איזור טורס דל פיינה 

שבוע איזור אל צ׳אלטן

שבועיים איזור ברילוצ׳ה (כולל האי צ׳ילואה)

שלושה שבועות קרטרה אוסטרל

נשארים עוד שבועיים לתוספות  (או בדרך או מחוץ לדרך) וזמני נסיעה

בגלל שמתכננים לעשות את כל המרחקים בנהיגה, רוצה לקחת גם מספיק זמן לנסיעות בין מקום למקום (לא פירקתי לזמני נסיעות וזמני שהות אבל אני מניחה שזמני הנסיעה נכללים. צריכה עוד לפרק ולוודא שיש לי מספיק באפר)

בגדול ממש לא חשוב לנו לסמן וי על שום מקום, ובעיקר פשוט רוצים להיות בטבע.

אשמח לשמוע על המלצות לפארקים לאומיים אולי פחות מוכרים, למסלולי יום יפים שכדאי להוסיף,

לאתרי קמפינג מוצלחים ונעימים...

רשימת ה״מקומות״ היא בעיקר עוגן, בהמשך מקווה לעשות תכנון הרבה יותר מפורט.

כמו כן – אם למישהו יש הפניה לסיפור טיול ארוך יותר באיזורים האלה (רוב אלה באתר הם סיפורי טיול של חודש באיזור, ולכן לרוב מכסים רק את המקומות המאוד מוכרים), אבל שלא מורכב בעיקרו מטרקים רב יומיים, אשמח לשיתוף!

אני ממש ממש בהתחלה, אז יכול להיות שאני גם בכלל לא בכיוון – אשמח כמובן גם לשמוע ביקורת (בונה) ומחשבות על אפשרויות נוספות באיזורים האלה :)

• @sd_love_nature

אני לא בטוחה שלטייל עם רכב כזה כמו שאת רוצה זה אידיאלי, בגלל הדרכים יש המון התעסקות ברכב.

באופן אישי מכירה זוג שקנה בצילה בואך לקרטרה, ואחרי חריש עמוק של פטגוניה/צפון צילה ארגנטינה ובוליביה נימצאים כרגע בפרו.

יודעת שהיה להם הרבה עצירות של מוסך וחלפים

הרכב שהם קנו בדיוק מה שאת מחפשת ולדעתי בקרוב ימכר

• @rmatarasso

אני מודעת לנושא של התעסקות ברכב – ואקציב גם זמן מראש לתקלות (הקצבתי שבועיים לסידורים, אפשר להקציב עוד)

נראה שיש לא מעט שמטיילים ככה, אני חושבת שבקרב ישראלים זה פחות נפוץ אבל קיים גם שם.

חושבת לקנות בסנטיאגו – עיר גדולה שבה יהיו לי אולי יותר אפשרויות/נגישות למוסך לתיקונים לפני יציאה לדרך ולחנויות כלבו גדולות לקניית ציוד ל״ריהוט״ הרכב.

טיילתי ככה בכמה מדינות (ניו זילנד, אוסטרליה, צפון אמריקה) – היה מוצלח (גם אם נתקענו במוסכים לפעמים), מבחינתי זה שווה את המחיר הזה (בגבול התקלות ההגיוניות..)

חושבת על כיוון ינואר, שיהיה להם בהצלחה במכירה – אני בטוחה שיהיו הרבה קונים!

מה דעתך על חלוקת הזמן הגסה שרשמתי?

אנחנו בעיקר מתכננים טיולים יומיים, לא טרקים (אולי אחד או שניים עם לינה ברפוחיו, אבל לא נזמין שום דבר זמן רב מראש, אז לא טורס דל פיינה)

אם יש המלצה על פנינים נוספות, גם מקומות לא בשביל המוכר, אשמח לשמוע!

כרגע חושבת על שלושה חודשים מסנטיאגו דרומה לאושוואיה וחזרה לסנטיאגו.

שוקלת הוספת שבועיים שלושה לנסיעה גם צפונה מסנטיאגו, מנסה להבין האם נעים לטייל שם מאמצע אפריל (בהנחה שבין אמצע ינואר לאמצע אפריל אתרכז בפטגוניה) – האיזור המדברי, סלטה מנדוזה וכו׳ נראה מעניין, אבל השאלה אם התקופה תתאים.

תודה!

בחזרה