בחזרה

25 ימים במקסיקו - סיוע במסלול הטיול

• שלום,
    אני מתכנן לבקר לראשונה במקסיקו ולטייל לבדי בתקופת החגים (סוף ספטמבר) למשך 25 ימים נטו. 

באופייני אני אוהב מאוד ערים – בעיקר קולוניאליות, להיחשף לתרבות המקום (אך ללא עניין מיוחד בארכיאולוגיה ואמנות ילידית) , מוזאונים לאמנות – בעיקר מודרנית, מוזיקה ובילוי בחיי הלילה, בשילוב נופים, טבע ואטרקציות מהנות (כגון רכיבה על סוסים וצלילה). 

אני מתבלט לגבי דיוק המסלול. אין לי עניין מיוחד להיצמד ל”מסלול החומוס” הישראלי, ותוהה בעיקר לגבי חלוקת הזמנים.

אני נוחת במקסיקו סיטי ומתעתד להיות שם כארבעה לילות. בכוונתי לבקר במוזיאון פרידה קאלו – “הבית הכחול”, בסנטרו איסטוריקו, במוזיאון הלאומי לאמנות (הוא המומלץ מבין כולם?), Rosa Zona, טיול יום לפירמידות טאוטיווקאן שליד מקסיקו סיטי,  רובע קויואקאן (בראשון בבוקר), הכיכר המרכזית בסוקאלו, המוזיאון הלאומי ועוד. נוכח התראות על סכנות בעיר ורמת בטחון אישי ירודה, אני תוהה אם לא כדאי לקצר את השהות.

ממקסיקו סיטי אטוס לפורטו ויאטרה (Puerto Vallarta) למשך כחמישה ימים – בעיקר כדי ליהנות מהחופים, האווירה ומחיי הלילה. גם כאן, אני תוהה אם משך הזמן הזה סביר ולא ארוך מדי. בניגוד לחופים בקריבי, אין כאן בעיה של אצות נכון? חשבתי על עצירה באמצע בגוולאחארה, בעיקר כדי להכיר עוד עיר קולוניאלית גדולה, אך מקריאה בלונלי פלנט התרשמתי שהיא לא מציעה הרבה דברים מעניינים, האמנם? 

מפורטו ויאטרה אטוס לסן קריסטובל למשך כחמישה ימים – רעיונות לדברים מומלצים מלבד השוק העירוני יתקבלו בברכה. איזה סיור מאורגן רצוי לקחת? אני מניח שאבקר בעיר המאיה העתיקה פאלנקה, אם כי אשמח לדעת אם זה אכן יעד שווה או שישנם אתרי עתיקות מומלצים ששווים יותר ביקור במקסיקו. 

אסיים את הטיול בחצי האי יוקטן. משדה התעופה בקנקון אגיע לפלאיה דל כרמון לשהות ממושכת ומשם אבצע טיולי יום לטולום, קוזמול בקלאר והולבוש. אם עומדים לרשותי פחות משבועיים ואני לא מעוניין לתזז מדי עם המזוודות, איזה מבין היעדים הללו אפשר לוותר ומנגד, מה מומלץ כיעד ללינה בהנחה שאני לא מחפש מקומות מבודדים מדי/אווירת ירח דבש?
    בכוונתי גם להיות לילה או שניים באיסלה מוחרס/קנקון. האם כדאי לוותר על לינה בקנקון נוכח המסחריות והמחירים הגבוהים. האם איצ’ן איצ’ה מצדיק את הנסיעה, במיוחד בהנחה שאבקר בפלאנקה ו/או טאוטיווקאן שליד מקסיקו סיטי?

חשבתי על ביקור בעיר מרידה (Merida) – האם היא מצדיקה נסיעה לטובת לילה? 
    כמה שאלות לסיום:
    1. האם אוכל להותיר את הזמנת הטיסות לרגע האחרון, או לפחות כמה ימים לפני, או שאין מקום לספונטניות בעונה זאת של השנה?
    2. באיזו שכונה/אזור במקסיקו סיטי מומלץ לי לקחת מלון? הומלץ לי על קונדסה, רומא ופלנקו שהן בטוחות יותר כל שעות היממה, אך הן מעט מרוחקות ממרכז העיר. 
    3. יש טעם להגיע עם אירו מזומן, או שדולר אמריקאי מתקבל בברכה ועדיף מבחינת עלויות העמלה וכו’? 
    4. עד כמה עניין האצות בחופים של הים הקריבי צריך להטריד, יש אפשרות לתכנן מראש את המסלול? 
    אשמח להערות והארות. כל טיפ יתקבל בברכה.

תודה! :-)

• @Nir3241414

דולר יתקבל בשמחה.

5 ימים לפוארטו ואיירטה זה סובייקטיבי לך. זו עיר נופש חוף- יש מי שיכול להיות ביעד כזה שבועיים ויותר ויש מי שימצה ביומיים. 

לגבי החוף הקריבי לא הבנתי את נושא ההתניידות- כתבת את כל היעדים שציינת כטיול יום. שאני מניח שתעשה מפלאיה- ואם הם טיולי יום אז אין בעיית התניידות עם ציוד. תחזיק איתך גם תיק קטן למקרה שתרצה לנסוע ללילה למקום כלשהוא ואז תאפסן את המזוודה במקום הלינה.

בסן קריסטובל יש הרבה טיולי יום לאתרי טבע. אין לך בכלל כאלו במסלול זו אולי הזדמנות טובה לכך. יש גם סיורים לכפרים אינדיאנים בסביבה כמו צ'מולה  וזינקנטן.. אני עשיתי אותם עצמאית, אבל כבר שנים ידוע שכל פעם יש מקומיים שלוקחים לשם לסיורים מאוד מעניינים שמתחילים בסן קריסטובל, שהייתי שוקל להוסיף לה יומיים על חשבון מקומות אחרים אולי.

לגבי מכסיקו- אני מכיר הרבה אנשים שהיו שם לשבוע ללא בעיות. צריך רק לשמור על חוקי בטיחות בהתנהלות אישית. לדעת מה כן/לא מומלץ לעשות. דרך אגב יש ערים קולוניאליות נהדרות מסביב למכסיקו סיטי אולי כדאי לך לשקול גם ביקור באחת מהן.

ציצן איצ'ה אתר מאוד מרשים, כך גם פלנקה. ציינת שאתה לא מעוניין בהרבה ארכיאולוגיה.  תלוי כמה אתרים תוכל להכיל. ותוכל להחליט במקום מה אתה רוצה לעשות.

שאלת על הזמנת טיסות בינ*ל? אתה עוד זמן קצר רוצה לטוס. אין מה להמתין....

• @גדליהו-מהגרעין אמר:

ות בינ*ל?

תודה רבה על המענה.

חבל שאין כאן שיח עם יתר הגולשים…

כוונתי הייתה לטיסות פנים בתוך מקסיקו (למשל מפורטו ויאטרה לסן קריסטובל) – האם נהוג להזמין בדקה ה-90?

לגבי ערים בסביבת מקסיקו, האם כוונתך לפואבלה? מה עוד מומלץ לסיור יומי? 

• @Nir3241414

פואבלה קרובה, אבל גם מורליה וואחקה היותר רחוקות שאולי יגרמו לך לעדכן קצת את  חלוקת הלילות בטיול אם תבחר בהן.

לגבי שאר הגולשים- תהיה קצת סבלני, לעיתים יש שמופיעים מדי פעם, לא בתדירות יומית. לאזור הזה יש בעיה- שרבים באים רק לנופש, או שעושים טיול אחד קצר ( או שהוא ממש באטרקציות מרכזיות שכולם עשו) ולא ממש חוזרים לאזור- ולכן יש פה פחות פעילות ואני עושה כמיטב יכולתי לספק תשובות, בשמי ובשם מי שבעבר תרם פה תשובות 😊

לגבי טיסות הפנים- החוקיות היא כמו בכל מקום- עניין של הצע וביקוש. מחירים עולים לקראת הטיסה וטיסות יכולות להתמלא. ככל שאתה יותר גמיש יהיה לך יותר אפשרויות. מפוארטו ויארטה לסן קריסטובל למשל אני לא מאמין שתמצא לך טיסה ישירה- הכל יהיה עם עצירה במכסיקו סיטי לדעתי, מה שאומר 2 טיסות למעשה. אם אתה לא סגור על המסלול מבחינת ימים- אז יהיה לך קשה להזמין. ברגע שאתה סגור עליו- הייתי ניגש לטפל בהזמנות הטיסות ומוכן לבצע שינויים לפי מה שתזמין בסוף…. ( כי יכול הליותשלא תהיה טיסה מתי שתרצה, אם תזמין ברגע האחרון, וזה בהנחה שהתקציב פחות בעייתי מבחינתך)

בחזרה