בחזרה

טיול משפחתי מקסיקו באווקטובר 2019

• אנו נוסעים לטיול משפחתי זוג עם 3 ילדים גדולים 20,18,14

חשבנו על 4 ימים מקסיקו סיטי

טיסה לסן קריסטובל ל4 ימים

טיסה לקנקון

שם 5 ימים במלון רגיל , כל יום טיול אחר: קוסומל ,איסלא מוחרס, ציצין איצה, פארק ואז לעבור ל3 ימים למלון הכל כלול 

אשמח לקבל חוות דעת על המסלול

והמלצות לבתי מלון בכל אחד מהאתרים , רמה של 4 כוכבים 

תודה  

• הנהלת הפורום

@caspic

בגדול זה בר ביצוע- רק הייתי אולי מוותר על הביקור באיסלה מוחרס ואולי בוחר משהו אחר כמו לגונה בקלר ולא עושה את המאמץ להגיע לאיסלה מוחרס לביקור , סביר להניח, שבחוף בלבד.
    כמו-כן לסן קריסטובל טסים בכלל לעיר טוקסטלה, במרחק שעה מסן קריסטובל. תבחרו טיסות שישאירו לכם גם זמן לטייל. למשל קניון סומידרו די קרוב לטוקסטלה ואולי תצליחו לשלב אותו בהלוך או בחזור- אם יהיו לכם טיסות מוקדמות/מאוחרות בהתאם.

• @caspic

מבחינת אוירה, הייתי משנה את הלינה הממושכת בקנקון ללינה בפלאיה דל כרמן ומשתמשת בה כבסיס לטיולים שרציתם, לדעתי פשוט יותר נחמד שם וגם טיפה יותר קרוב לכל היעדים.  

• @גדליהו-מהגרעין

תודה רבה

אנחנו מתכננים לשכור רכב גם בסן קריסטובל  וגם באזור קנקון 

האם יש איזה סיכון בכך?

דבר נוסף , לגבי ציצן איצה אני מבין שזה אתר חובה

כדאי מסן קריסטובל לטוס למרידה ומשם לקחת רכב לעשות סונטה קוזמה , לישון איפה שהוא שם אם יש למחרת לעשות ציצן איצה ומשם להמשיך לפלאיה גל כרמן?

האם ניתן לטייל שם ברכב שכור ולהשאיר את המזוודות בפנים שיוצאים לטיול? 

• הנהלת הפורום

@caspic

בציצ’ן איצ’ה יש מקום בכניסה להשארת תיקים. נראה לי יותר בטוח מלהשאיר ברכב.

אין לכם גם בעיה לעשות את צ’יצן איצ’ה מקנקון במקום ממרידה, במיוחד אם אתם חושבים על לינה באזור- אז אתם גם יכולים ללון בויאלדוליד ולעשות מזה יומיים של טיול מחוץ לאוזר החוף.

לגבי רכב שכור באזור סן קיסטובל- תבדקו טוב מה אתם מתכננים לעשות שם ואם רכב הוא הכרחי. זה אזור שלא הכי בטוח ומומלץ לנהוג, בעיקר מחוץ לכבישים ראשיים, היו בשנים האחרונות כל מיני חסימות של כבישים, דרישות כופר על הדרך וכיוב’. כדאי לכם מאוד לבדוק מה המצב הנוכחי שם ולפני הכל לבדוק מה תוכניתכם לאזור וכמה ערך מוסף יש לרכב שם.

• @גדליהו-מהגרעין

תודה רבה , התכנית שלי באזור הייתה לנחות בטוקסטלה גוטיירז, לקחת רכב , לישון בסן קריסטובל, לסוע יום אחד לשייט בסומידרו, לחזור לישון בסן קריסטובל, לעשות יום טיול בכפרים של סן קריסטובל , יום סונטה אזול ואגמי מונטבלו ואז לטוס למרידה , בשביל משפחה 5 נפשות שאוהבת את הקצב שלה , חישבתי שרכב זה הפתרון הטוב ביותר מבינת נוחות ומחיר . 

והאמת שדי ענית לי על השאלה הבאה , חשבתי לקחת טיסת ערב ממקסיקו סיטי  לטוקסטלה גוטיירז  לקחת רכב ולסוע בלילה לישון בסן קירטסובל , אבל לפי מה שאתה כותב , נראה לי שזה בעייתי 

• הנהלת הפורום

@caspic

לגבי סן קריסטובל אני מציע לך שוב להסתכל במיקומים במפה ואז לקבל החלטות. סומידרו קרוב יותר לטוקסטלה. פלי אגווה אזול ואגמי מונטבלו נמצאים בשני כיוונים הפוכים לחלוטין מסן קריסטובל ולא ממש ישים לדחוף את שניהם לאותו יום.

לנסוע בין הכפרים לעצור ולהציץ יכול להיות הרבה פחות אפקטיבי מלראות  עם מדריך. וכמו שאמרתי כל הדרכים הצדדיות האלו  יכולות להיות בעוכריכם.

מבין את המחשבה על יתרונות הרכב. אבל כמו שאמרתי - כדאי לבדוק עד כמה במצב הנוכחי הרכב הוא יתרון ומה החלופות ( נהג עם רכב. או טיול יומי מודרך פרטי עם רכב כמובן וכו') לפני ששוללים אותן.

• @גדליהו-מהגרעין

תודה רבה , הסתכלתי על המפה לפי הנחייתך ואכן אגווה אזול לא סביר , למרות שראיתי שיש מקום שנקרא AGUA AZUL גם ליד טוקסטלה , 

אבקש את חוות דעתך , למסלול של 3 לילות בטוסקטלה ולילה במרידה 

נחיתה בטוקסטלה בערב, לינה בטוקסטלה , לשכור רכב, למחרת יום קניון סומידרו, לינה בטוקסטלה, למחרת לסוע לסן קריסטובל (זה יוצא יום ראשון), לקחת אולי סיור קצר עם מדריך לאחד הכפרים הקרובים , לחזור לישון בטוקסטלה, למחרת אגמי מונטבלו ואחר צהריים לקחת טיסה למרידה , לישון במרידה , לשכור רכב למחרת לסוע לסונטה קוזמה וציצן איצה ומשם להמשיך לפלאיה דל כרמן . 

איך זה נראה מבחינת הלו”ז ? 

ביום טיול ממרידה לפלאיה אנחנו עם המזוודות איתנו , האם ניתן להשאיר אותן כשיורדים לטייל בציצן איצה או בסונטה קוזמה ? יש דרך “לקנות ” שמירה ? הם הדרך הזו ביום בטוחה ? 

תודה רבה 

• @caspic

מצרף לך קישור לטיול דומה שעשינו 

אני הייתי מקצר את מקסיקו סיטי ל3 ימים (אנחנו היינו 3 לילות ויומים מלאים) ומוסיף יום לסן קריסטובל

גם אני חושב שכדאי ללון באזור פלאיה את 5 ימים ראשונים ואז את 3 ימים נוספים בקנקון במלון

סן קריסטובל לא מומלץ לשכור רכב

אנחנו שכרנו רכב ממרידה

תבדקו את זמינות טיסות מאזור סן קריסטובול לקנקון או מרידה מרביתם בחברות לאוקוסט

• הנהלת הפורום

@caspic

קניון סומידרו הוא לא יום מלא ולכן הייתי אחריו נוסע לישון בסן קריסטובל . זאת אומרת  רק הלילה הראשון בטוקסלה בגלל טיסת הערב. לא עיר שיש טעם לחזור אליה כל ערב.

טיול לכפרים יכלול בדרך כלל יותר מכפר אחד. הצעתי מדריך כי יש שם כל מיני מסורות וכו  שצריך יכול לעשות לכם את זה הרבה יותר מעניין עם הסבר של מה אתם רואים וכו.

לגבי תוכנית מרידה. ציצן איצ'ה  יש שמירת חפצים כי בדקתי את זה כבר בעבר. בסנוטות לדעתי אין באף אחת כי זה מקומות קטנים. מה אפשר לעשות? אפשר אולי לשלם למישהו מקומי שישגיח על הרכב ולקוות שככה אכן יקרה. אפשר לדאוג שכל הדברים היקרים יורדים בתיק אחד איתכם לאזור המים ובתורות אחד מכם נשאר ליד התיק. ואז אם הרכב נפרץ יש שם רק דברים שכסף יכול לקנות ( בכל אופן זו הגישה שלי לכל טיולי עולם שלישי).

ונדנוד אחרון שלי על הנהיגה- תעשו שיעורי בית  טוב. אני לא יודע מה היסטוריות הטיולים שלכם, מה האופי שלכם וכיוב.. אבל מאחר ויש המון סנוטות וכדי למקם את עצמי הייתי צריך לעשות גוגל על קוזומה... הדבר הראשון שעלה היה תיאור מלפני 3 ימים של מישהו שניסה לנהוג לשם עם גי פי אס ממרידה.. התיאור של מה שהוא עבר הכפר מזכיר כניסה עם רכב לכפר בשטחים.. יתכן שזה מקרה חד פעמי, אבל אני הייתי בודק טוב מה אני מתכנן לנהוג לפי ימים.

• @דור-ד

תודה רבה  , עברתי  על התכנית , 

כמה שאלות ..

מה הבעיה בהשכרת רכב ? זה נראה לי הרבה יותר נוח וזול במצטבר מול תנועה עם 5 אנשים , מה גם שאנו לא משפחה שמסוגלת להתייצב ב9 בבקר בטיול ולא בטוח שיחכו לנו ..😃.

זו בעיה בדרך? או בכבישים ?או בבטחון ? 

לגבי הטיסות , מה השמעות שזה לואו קוסט?  עם איזה חברות טסתם ? או יותר נכון איך הזמנתם ? דרך האינטרנט ?

תודה 

• @גדליהו-מהגרעין

בקר טוב , אנחנו מתכנים לנחות בטוקטלה בסביבות 21:00 , האם ניתן יהיה למצוא מונית  לסן קריטובל ב10 בלילה ?

זה בטוח לסוע ?  עם מונית?  

נגיע לסן קריסטובל ב12 בלילה .. יחכו לנו ?

• הנהלת הפורום

@caspic

אני מניח שיש/יהיה לכם מלון מוזמן לאותו לילה בסן קריסטובל. אתם חייבים להודיע לו על אזור שעת ההגעה, כדי לוודא שיש שם מישהו לקבל אתכם, ובאותה הזדמנות- אם אני הולך על המלצות של אחרים- לבקש מהם אם הם יכולים לארגן רכב שיאסוף אתכם- ככה תפתרו את בעיית הרכב הגדול יותר שאתם צריכים וגם בטוח יהיה שם מישהו לאסוף אתכם ( למקרה שלא יהיו מוניות כי השדה קטן, למרות שאמורות להיות), וגם לחכות לכם במלון.

לגבי הנסיעה בלילה- לא הדבר המומלץ ביותר, אבל אני מבין שהחלטתם לא לנהוג- ככה שכשמישהו אחר נוהג זה כבר חצי צרה ( לפחות מצמצמים את תנאי הכביש והלילה לנהיגה ונשארים רק עם חסימות אפשריות וכיוב’). יש לנו הרבה דיונים כאלו בפורום על מדינות אחרות מה עדיף- שעת נסיעה בלילה למקום נחמד או לינה בעיר יותר “קשה”. ובד”כ אנשים ממליצים לנסוע את השעה בחושך- אבל טוקסטלה לא נחשבת מסוכנת ( למשל כמו גווטמאלה סיטי)

אבל אם אני הייתי במקומכם עם אותה תוכנית- הייתי ישן את הלילה בטוקסטלה גוטיירז. אם תסתכל במפה תראה עד כמה סומידרו קרוב לשם. ככה שתקומו בבוקר תוכלו , אני מניח , לאפסן מזוודות איפה שהוא במלון ( או לחזור אליו לעוד לילה) ולקחת מונית לסומידרו. השייט בסומידרו הוא בערך 2-3שעות. כשעושים אותו עצמאית צריך לחכות שהסירות ( של כ-20 איש) יתמלאו. ז”א אם תגיעו מוקדם מדי- תמתינו לאחרים שימלאו את הסירה, ואם תגיעו מאוחר מדי אולי כבר לא יהיה מי שימלא את הסירה והיא לא תצא. ככה שלהיות שם ב-9:30-10:00 בבוקר כנראה יעבוד לכם ותוכלו עוד לחזור למלון, לאסוף את הדברים ולצאת לסן קריסטובל.

• @גדליהו-מהגרעין

בקר טוב תודה רבה 

הזמנו טיסה לערב לטוקסטלה , נראה לי שנישן שם , נשכור רכב שדה תעופה, ניסע איתו למלון לישון, למחרת ניסע איתו לכפר שממנו יוצא השיט , אשמח אם תוכל לכוון אותי אליו או לומר את שמו , נישן שוב בטוקסלטה , למחרת נעשה יום טיול עם הרכב השכור לסן קריסטובל, נחזור בערב לטוקסטלה (עיירת שינה...) לישון , בבקר ניסע לאגמי מונטבלו ובערב נטוס למרידה .

זה נראה לי פשרה סבירה להכל

מה דעתך?

• הנהלת הפורום

@caspic

שם הישוב בשביל השייט הוא  chiapa de corzo.

• @caspic

לדעתי אתם מפספסים בריכוז השינה בטוקסטלה  – סן קריסטובל עיירה מקסימה שמאוד נעים לשהות בה  ולצאת בערב ובטיול יום שתעשו לא תספיקו להנות ולהתרשם מעיירה

• @caspic

לגבי השכרת רכב  – בעיקר כבישים לא הכי מתוחזקים  וכמובן עניין הבטיחות בכבישים והמלצה לא לנסוע בחשכה

בטיול (מסוכנות במקום) שנסענו לאגמי מונטבלו הייתה נסיעה דיי מייגעת העובר בישובים רבים וכבישים עם פסי האטה רבים – וחזרנו לאחר החשכה

לגבי טיסות – לפחות בזמננו הייתה חברה אחת שטסה ושהתעניינתי יותר נמסר כי לעיתים טיסות גם מתבטלות – כיוון שלא רצינו להסתמך על זה מכיוון שלוחות זמנים שלנו היו קשיחים – העדפנו לטוס עם אייר מקסיקו עם קונקשן במקסיקו סיטי ואז טיסה למרידה  (כמובן שמאריך את הדרך בלפחות 3 שעות).

• @דור-ד

תודה רבה 

בחזרה