בחזרה

ביקורות בטריפאדויזור - למה לא להתבסס על החיוביות

• https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3769881,00.html

החיוביות מעלות את הציון הכללי ויוצרות מצג שווא. דווקא השליליות נותנות אינפורמציה יותר אמינה, אם כי לא מושלמת כמובן.

התגית נבחרה רק כדי שאפשר יהיה להעלות את ההודעה – מגוחך.

• @נוסע-מתמיד

צפרא טבא!

זה נכון גם לשאר האתרים.

• @נוסע-מתמיד

מי מסתכל על TA? אני בודק ביקורות בבוקינג (ומזמין איפה שהכי כדאי לי)

• @שוקי3

אנחנו בודקים את השליליות תחילה....גם בבוקינג וגם בטריפאדויזור.

• @שוקי3

ובבוקינג אתה מסתכל על הביקורות החיוביות או על השליליות?

ומה רע להצליב עם טריפאדויזור?

• @נוסע-מתמיד

ב-TA כל אחד יכול לכתוב ביקורת (גם מי שכלל לא היה במלון), בבוקינג יכול לכתוב רק מי שהיה במלון.

זה עובד ככה: לאחר השהייה במלון האורח מקבל מבוקינג מייל עם קישור לכתיבת ביקורת, מי שלא היה במלון לא מקבל מייל כזה ולא יכול לכתוב ביקורת.

אז אולי זה לא מושלם אבל ככל הנראה אמור להיות יותר אמין.

• @נוסע-מתמיד

אדחף לתגובה:

בטריפאדוויזר, לרוב נוהגים למחוק תגובות שליליות(יש גם תגובות חיוביות שאין אפשרות לדעת אם הגיעו מהבעלים או ממקורבים), בבוקינג, קצת פחות - אפשר למצוא שם מספיק ביקורות שליליות כדי להתרשם מהמקום.

טריפאדוויזור,  לא נותן מידע אמין גם בנוגע למסעדות.  

• @aljaje

TripAdvisor = Tripadvertiser

• @שוקי3 אמר:

מי שלא היה במלון לא מקבל מייל כזה ולא יכול לכתוב ביקורת.

לא מדוייק – מי שלא הזמין דרך בוקינג לא יכול לכתוב ביקורת. כבר היו סיפורים על מלונות שעשו הזמנות פיקטיביות (וגם שילנו לבוקינג) ואז כתבו ביקורות פיקטיביות. אומנם יותר קל לזייף ב TA ששם זה חינם מאשר בבוקינג שהביקורות הפיקטיביות עולות בעצם כסף, אבל מצד שני כמות הביקורות ב TA נוטה להיות גדולה יותר ולכן ההשפעה של מעט ביקורות בבוקינג גדולה יותר.

אגב – גם ביקורות שליליות ב TA יכולות להיות פיקטיביות ולהכתב ע”י המתחרים… אני מניח שזה פחות נפוץ בבוקינג בגלל שהעלות של ביקורת שלילית בבוקינג היא יקרה (צריך ממש לשלם על לילה במלון בשביל זה).

• @נוסע-מתמיד

אחרי שמחקו לי כמה ביקורות לא מאוד שליליות בטריפאדוויזור, הפסקתי להכנס לאתר ולקרוא בו ביקורת. קוראת רק בבוקינג.

• @nirit_mz

מחקו?  מי רשאי שם למחוק, הודיעו לך והסבירו?

לאחרונה נכנסתי לטריפאדויזור רק כדי לקרוא על אתרים לבקור.

בבוקינג זמן התגובה מוגבל. לא תמיד מספיקים לכתוב, כשהטיול ארוך ואין פנאי או תקשורת.

• @נוסע-מתמיד

אני מסתכלת בשני האתרים ולרוב הציונים מאד דומים.

למרות שבטריאדוויזר כל אחד יכול להכניס תגובות.

חשוב שכולנו שמסתכלים ונעזרים, גם נכניס בעצמנו תגובות משלנו על אתרים, מסעדות ומלונות.

• @אנשיםטובים

"...אני מניח שזה פחות נפוץ בבוקינג בגלל שהעלות של ביקורת שלילית בבוקינג היא יקרה (צריך ממש לשלם על לילה במלון בשביל זה)".

• את זה בד"כ עושים בפתיחת המקום כשהמחיר המוצע זול יותר, אפשר להזמין "מכרים", לשלם עבור ההזמנה והם גם לא חייבים לשהות במקום( לא מנסיון אישי, רק השערה).  

• @נוסע-מתמיד אמר:

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3769881,00.html

החיוביות מעלות את הציון הכללי ויוצרות מצג שווא. דווקא השליליות נותנות אינפורמציה יותר אמינה, אם כי לא מושלמת כמובן.

התגית נבחרה רק כדי שאפשר יהיה להעלות את ההודעה – מגוחך.

אפשר לזייף ציון למקום שיש לו מעט ביקורות

קשה לזייף ציון למקום שיש לו מאות ביקורות

לגבי ביקורות ספציפיות הקורא הנבון שיודע שלא כל מה שכתוב באינטרנט בהכרח נכון צריך להפעיל שיקול דעת. האם יש ביקורת חיובית בודדת על איכול האוכל ו 128 ביקורות שליליות? האם הביקורת רלוונטית או משנת 2012 ואולי מאז התרחשו שינויים וכו’.

• @אנשיםטובים אמר:

העלות של ביקורת שלילית בבוקינג היא יקרה (צריך ממש לשלם על לילה במלון בשביל זה).

האמת היא שהעלות היא לא יקרה בכלל. נניח שחדר במלון עולה 100$ ללילה. בעל המלון מבצע הזמנה פיקטיבית דרך בוקינג למלון הזה דרך יוזר פיקטיבי. על ההזמנה הזו משלמים לבוקינג כ 20% – 30% עמלה, כלומר 20$-30$. כדי לקנות 50 חוות דעת צריך לשלם 1000$ – 1500$, סכום פעוט יחסית בשביל פירסום כל כך אפקטיבי.

• @ח-ג

תגיד, אתה לא באיטליה, בטיול?
    כל כך משעמם לך שם, שאתה מתכתב איתנו פה?….. 😉

• @עמיחי13 אמר:

@אנשיםטובים אמר:

העלות של ביקורת שלילית בבוקינג היא יקרה (צריך ממש לשלם על לילה במלון בשביל זה).

האמת היא שהעלות היא לא יקרה בכלל. נניח שחדר במלון עולה 100$ ללילה. בעל המלון מבצע הזמנה פיקטיבית דרך בוקינג למלון הזה דרך יוזר פיקטיבי. על ההזמנה הזו משלמים לבוקינג כ 20% – 30% עמלה, כלומר 20$-30$. כדי לקנות 50 חוות דעת צריך לשלם 1000$ – 1500$, סכום פעוט יחסית בשביל פירסום כל כך אפקטיבי.

יש לך הנחות בסיס בעייתיות.

קודם כל לגבי העברות הכספים, זה לא שהמלון יכול סתם ככה לעשות הזמנות בבוקינג.

המלון צריך שמישהו יוציא כרטיסי אשראי, שונים כי בוקינג יעלו על זה שכל 50 ההזמנות נעשו באותו כרטיס אבל תחת 50 יוזרים שונים ויעצור את הסיפור הרבה קודם רק בגלל חשש לכרטיס גנוב.

שנית המלון צריך להעביר כספים לאנשים, הם צריכים “להתאכסן” במלון, זאת אומרת המלון צריך להסתדר עם הסתירה שאין העברת כספים בין המזמינים למלון עצמו

יש עוד המון בעיות, אתה צריך מומחה להלבנת הון לעניין ואז אפשר לכתוב עוד פרק לאוזרק.

שנית מבחן הקורא הנבון

אתה מניח ש 100 או 200 מבקרים אמתיים לא פרסמו חוות דעת אמיתיות אבל הם כן פרסמו והמלון לא יכול למחוק אותן. אם חוות הדעת האמיתיות סותרות את המזויפות הקורא הנבון כנראה יבחין בסתירה.

בנוסף צריך לבנות לבוט הזה פרופיל אמין.

ראה שרשור world 8 באתר המכובד הזה בו כמעט כל המהללים פתחו פרופיל ב “למטייל” רק בשביל הודעה אחת והמקטרגים יש מאחוריהם הסטוריה

אז אם יש הרבה בוטים שכתבו הודעה אחת מהללת למלון והמון אחרים שכתבו ביקורות שליליות עם היסטוריה מאחוריהם, למי הקורא הנבון יאמין?

לא שאי אפשר לייצר בוטים שנחזים אמינים, אנחנו במערכת בחירות שניה תוך 3 חודשים ורואים שיש רבים כאלה, אבל המאמץ הרבה יותר גדול מאשר 1000-1500$ כדי לקבל את האימפקט.

• @ח-ג אמר:

@nirit_mz

מחקו?  מי רשאי שם למחוק, הודיעו לך והסבירו?

לאחרונה נכנסתי לטריפאדויזור רק כדי לקרוא על אתרים לבקור.

בבוקינג זמן התגובה מוגבל. לא תמיד מספיקים לכתוב, כשהטיול ארוך ואין פנאי או תקשורת.

לא הודיעו ולא הסבירו כלום. באחת הפעמים בדקתי את הפרופיל שלי וגיליתי שהביקורות האלה פשוט נעלמו (עוד לפני שחלף פרק הזמן שבו הביקורות נמחקות אוטומטית). כשפניתי לבדוק למה הן נמחקו, נאמר לי שמכיוון שחלף זמן רב מאז מחיקת הביקורות, הם לא יכולים לומר לי למה הן נמחקו. 

• הנהלת הפורום

מצליבים מידע 

רואים את כמות חוות הדעת, תאריכים ,ומידע נוסף 

בודקים בגוגל מפ

מפעילים שיקול דעת

ו...בסופו של דבר זה חדר במלון ללילה, לא דירה שרוכשים עם משכנתה😂 לפעמים מצליח יותר, לפעמים פחות.

בחזרה