בחזרה

איזה אתר מומלץ לסקי בפעם הראשונה?

• שלום 

אנחנו מתלבטים בין לאיפה לנסוע לחופשת הסקי הראשונה שלנו

פולין -זאקופנה או בולגריה -בנסקו או בורוביץ או כל מקום אחר שאתם ממליצים

התאריך הוא 22/12 עד 27/12

רק לציין שאין לנו ניסיון כלל וזו הפעם הראשונה שלנו 

חיי לילה פחות חשובים לנו 

אם לוקחים שיעורי סקי במשך 4 שעות ביום זה אומר ששאר היום אתה פנוי וצריך לחפש מה לעשות או שהסקי תופס את כל היום גם מעבר לשעות של הלימוד?

איך אפשר להעסיק את עצמך במשך היום חוץ מסקי?

מומלץ לשכור ציוד סקי כבר מעכשיו או להגיע לעיירה ואז לחפש?

כנ”ל לגבי בית ספר לסקי , להזמין מעכשיו או כשמגיעים?

תודה.

• @גדי_3506508

האתרים שציינת הם אכן מהזולים יותר , אבל…

התאריך, סוף דצמבר, עלול להיות בעייתי בגלל כמות שלג, בייחוד במקומות אלו.

דבר שני ,זה בדיוק בחופשת הכריסמס מה שמקפיץ מחירים ובסה"כ עלול לעלות יותר מחופשה באתר אחר בינואר.

אני מניח שהתאריך נבחר בגלל חופשת חנוכה,אם אתה לא מורה, הייתי שוקל להחליף תאריך לסוף ינואר(בית ספר תמיד אפשר להשלים....).

אם אתה מתעקש על התאריך נסה לדחות את ההחלטה לשבוע ,שבועיים לפני ובדוק באינטרנט מה מצב השלג העדכני באתר אליו אתה מכוון.

אל תתפתה להבטחות חברות הנסיעות שאין בעייה ,שיש כיסוי תותחי שלג, וכ'ו, דווקא מתחילים צריכים שלג טוב במסלולים נמוכים לגבי השכת ציוד בוהדרכה באינטרנט יש הרבה מידע ואין צורך להזמין מראש רק כמה ימים לפני הנסיעה.  בשאר היום אחרי השיעורים אתה ממשיך להתאמן לבד כמה שבא לך, בדרך כלל, בא לך…

תמשיך לעקוב אחרי פורום זה ולשאול שאלות 

• @גדי_3506508

כשאתה אומר שיעורי סקי 4 שעות ביום, אתה מתכוון לשיעור קבוצתי או שיעורים פרטיים רק לכם?

• @גדי_3506508

לגבי בילויים בברוביץ אין מה לעשות בכלל אולי איזה קזינו אם זה מעניין אותכם.בבנסקו הכל פתוח כל הלילה חנויות,מסעדות סופרים ומעודונים

לימוד הסקי בבנסקו הואמ 10.00 בבוקר עד 15.00 שב 12.00 יש הפסקה עד 13.00 ואז חוזרים לגלוש עם המדריך.

• @גדי_3506508

לא הייתי באף אחד מהאתרים האלה אז אמנע מהמלצה לטוב או לרע

באשר ללו”ז:  אם תקחו 4 שעות ביום של גלישה זה יוצא שעתיים בבוקר, מנוחת צהריים של שעה שעה וחצי על ההר שתנצלו להתאוששות ולאכילת ארוחה.  ואז עוד שעתים אחה”צ. בסוף היום אם יהיה לכם מזל כושר ויכולת אולי תצליחו לגלוש למטה [לא בימים הראשונים. ] סביר להניח שתהיו די מפורקים פיזית כך שאם תכננת ערב דיסקו סוער, שכח מזה :-).  הכי טוב זה לחזור למלון להכנס לסאונה או ג’קוזי ולרפות את הגוף והשרירים.  אח”כ נחים קצת [אולי עוצרים קודם לאפרה סקי- דרינק בקצה המסלול באווירה תוססת] והולכים לארוחת ערב והנה נגמר היום! אני חייב לציין שאישית אחרי יום של גלישה אינטנסיבית, סאונה, ארוחה גדולה עם קצת אלכוהול אני בד”כ צונח מוקדם מוקדם למיטה לשינה כבדה, עמוקה ובעיקר ארוכה. זה מעמס קשה על הגוף. אל תשכח שלהוריד את הציוד וללבוש אותו לוקח זמן, בעיקר למי שלא מנוסה. מכיוון שזאת פעם ראשונה אני ממליץ לך למצוא דיל שכולל הכל , לא חובה איפה שציינת. יש דילים לא רעים בכלל גם באיטליה ובאוסטריה [שאלה גם של תקציב] ואולי עדיף שם מבחינת כמות ואיכות השלג.

• @גדי_3506508

שאלת הרבה שאלות, התשובות (רובן כבר ניתנו) די פשוטות.

המקום – לא באמת רלבנטי לפעם הראשונה, כי תבלה את רוב הפעם הזאת על מספר קטן של מסלולים שאתם מנסים לתפוס את הטכניקה.

שלג – עדיף לא לקחת תקופה של תחילת עונה שיש חוסר בשלג, שרובו יהיה בחלקים הנמוכים של האתר – איפה שלומדים.

דיל מסודר או עשה זאת בעצמך – מאחר ואתם לא באמת מכירים את הנושא עדיף שתקחו דיל שישאר לכם רק ללכת מהמלון לנקודת המפגש

אבל

אין בעיה להכין רשימה – ולעשות הכל לבד, דרך האינטרנט, הדבר היחידי שלחוץ – זה מלון, ועדיף להגיע עם ביגוד מתאים, את כל השאר אפשר לסדר במקום .

לגבי למלא את היום, כפי שכתבו אחרי יום של ליפול על השלג ולקום עם נעליים כבדות, כמות המרץ שלכם “להשתולל” תהיה קטנה.

תזכרו -סקי/סנובורד מצטלם יפה, כולל המסיבות בעררב

אבל

כל החוגגים מנוסים, הם נופלים על השלג בד”כ פעם בחופשה…, הם גולשים אינסטקטיבית (מרוב חזרות) ולכן יש להם כוח לערב

זה היעד, ולוקח להגיע לשם מספר חופשות.

יונתן

נ.ב. – אולי תתעניינו בסקימולטור – יש בזה כנראה תועלת להתחלה

• @גדי_3506508

בבנסקו יש מסלול של בערך 7 ק”מ מההר למעלה עד העיירה כיוון שזה מסלול שבחלקו הוא ירוק וחלקו כחול לא ייתנו לכם לגלוש אותו בימים הראשונים רק בסוף השבוע שלכם.

בחזרה