בחזרה

תכנון טיול במערב ארצות הברית - אשמח לדעתכם

• שלום,
    מתכננים טיול ראשון בארצות הברית, זוג מבוגרים (55-60) ומתבגרת בת 16.
    17 ימים באפריל. נוחתים בסן פרנסיסקו וחוזרים מלאס וגאס. אוהבים טבע, אבל מתכננם בעיקר טיולי תצפיות וטיולים רגליים קצרים וקלים.
    הכנתי מסלול, שנראה לי “קלאסי”, אך אני חוששת מעומס יתר ונסיעות ארוכות מידי.
    קשה לי לאמוד את הקושי בנסיעות רציפות של 400 קמ’.
    אודה למי שיקרא ויביע את דעתו, על פי ניסיונו.   חשוב: ימים 10-11 הם נתון שאי אפשר לשנותו.

לינה

1

סן פרנסיסקו -
    נחיתה ב 6:00

סן פרנסיסקו

2

סן פרנסיסקו

סן פרנסיסקו

3

סן פרנסיסקו

סן פרנסיסקו

4

נסיעה ליוסמיטי וואלי.

Mariposa

5

יוסמיטי

Mariposa

6

נסיעה  למונטריי

מונטריי

7

כביש 1 עד  מורו ביי

מורו ביי

8

כביש 1 עד  לוס אנגלס

לוס אנג'לס

9

לוס אנגלס - יוניברסל

לוס אנג'לס

10

לוס אנגלס – ליל הסדר

לוס אנג'לס

11

לוס אנגלס

לוס אנג'לס

12

נסיעה ללאס וגאס

לאס וגאס

13

פארק ברייס

פארק ברייס

14

פארק ציון

פארק ציון

15

נסיעה ללאס וגאס

לאס וגאס

16

לאס וגאס + סכר הובר

לאס וגאס

17

לאס וגאס -
    טיסה חזור ב 23:59

בית

• @hos62

מריפוסה ממש רחוקה מהעמק ביומסיטי.
    לא מצאתם מקום לינה קרוב יותר ( בעמק עצמו או באל פורטל?)

• הנהלת הפורום

@hos62

מתייחס רק לחלק אחרי ליל הסדר- אפשרי בהחלט. נסיעות לא יותר מדי ארוכות פר יום. ואני אחד שלא אוהב לנסוע יותר מ-5 שעות ביום בסהכ. אם אפשר..

• @hos62

לגבי נסיעות ארוכות, יש לכם לא מעט. יכולה לספר איך אנחנו עושים את זה (גרים באיזור ונוסעים לא מעט). 

1- משתדלים להתחלף בנהיגה כל 2-3 שעות

2- מחזיקים באוטו צידנית (אפשר לקנות בוולמארט די בזול) עם שתיה ופירות, ושקית עם חטיפים (הזדמנות לנסות חטיפים מגניבים כמו צ׳יפס ירקות, חטיפי גרגרי חומוס, או בייגלה דבש), ובאותו וולמארט לקנות קליפסים לסגירת שקיות חטיפים. 

3- מתכננים מראש הפסקות. על מפת גוגל אני מסמנת מסעדות אופציונליות לאורך המסלול, כך שלא מתחילים לחפש תוך כדי תנועה כשרעבים

4- הילדות (בנות 18 ו-16) לוקחות כריות טיסה (לצוואר) ואז ישנות עם פחות קיטורים 

• תודה לכם.
    איילת, אני מודעת לכך שמריפוסה רחוקה מעמק יוסמיטי 😞. לפי גוגל כשעה ו 10 ד’ נסיעה. בינתיים לא מצאתי חלופה טובה. באל פורטל יש את Yosemite View Lodge, שאני עדיין מהססת. הוא אמנם חוסך 50 צד’ נסיעה לכיוון אך הוא גם יקר פי שניים, גם פחות נחמד , גם לוקח מקדמה וגם נמצא באמצע שומקום (לא  שמריפוסה תוססת).  
    יש את Rush Creek Lodge at Yosemite המקסים, שמחירו כפול, ללא ביטול, והמרחק לעמק הוא 50 ד’ נסיעה. לא חוסך הרבה (בהנחה שבאפריל נוכל לטייל בעיקר בעמק).
    בינתיים שיריינתי לנו את בסט ווסטרן במריפוסה. אשמח לרעיונות נוספים.

גדליהו, השאלה אם אחרי נסיעה מלאס וגס לפארק ברייס ישאר לנו כוח לטייל שם. למחרת בבוקר אנו מתוכננים לנסוע לפארק ציון.

שירלי, תודה על העצות.

• הנהלת הפורום

@hos62

גם אני מצטרפת להמלצה לישון סמוך יותר ליוסמיטי . נסו את cedar lodge בכניסה הדרומית לפארק.

ממליצה על עוד עצירה אחת לאורך כביש מספר 1.

אתם מדלגים על הרבה מקומות יפים  כמו פוינט לובוס, קמבריה ועוד.

מה תכננתם לעשות בדרך מלוס אנגלס ללאס ווגאס? אולי דווה לעצור ללילה בדרך ולבקר בפארק כמו ג’ושוע טרי?

אפשר ללון בעיירה גלנדייל שנמצאת בין ברייס לציון. ברייס עצמו היא פארק די קטן ואין בו אפשרויות לינה למעט מלון גדול בכניסה אליו שנראה לי די יקר.

• @hos62

לפי השיבוץ של ליל הסדר, הטיול שלכם מתחיל בסוף מרץ. 

אני ממש לא בטוח שהרבה דברים יהיו פתוחים ביוסמיטי, ברייס, ציון וגרנד קניון, ומקווה שברור לכם שיש סיכוי שכבישים רבים יהיו סגורים, מושלגים או פשוט לא במצב אידיאלי לטיול. הפארק הראשון שהייתי מוריד מהרשימה שלכם הוא יוסמיטי (עם כל הצער שבדבר).

אתם מנסים להכניס הרבה מאוד פארקים וטבע אבל מזג האוויר לא ממש לטובתכם. מציע לכם לשקול מחדש חלק מהיעדים. 

יש טבע גם בסמוך לכביש 1 ולסן פרנסיסקו (במזג אוויר נורמלי יותר ובלי סכנת שלג וחסימות), יש טבע גם בסמוך ללוס אנג’לס ובטח ובטח שיש טבע בסמוך ללאס וגאס (נניח סדונה וסביבתה). 

בלי קשר, במקטע של כביש 1 (שיש בו בדיוק את מה שאתם מתארים שאתם מחפשים מבחינת תצפיות וטיולים רגליים קצרים), אתם ממהרים מדי.

יום 6 ישאיר לכם מעט מאוד זמן למונטריי, ואתם צריכים לקחת בחשבון שהמקטע ממורו ביי עד לוס אנג’לס הוא בעיקר נסיעה ולא כל כך מעניין. 

ביום 7 הייתי מציע לכם להתרכז באתרים בדרך ממונטריי למורו ביי, בדגש על 17 מייל (אם לא תספיקו ביום 6), פוינט לובוס וביג סר ואז לישון בסן סימיון. זה יאפשר לכם להקדיש את יום 8 לביקור בפיאדרה בלנקה (מושבת פילי ים), טיול בטירת הרסט (אם מעניין אתכם ולדעתי זה שווה ביקור), מורו ביי ואז נסיעה ללוס אנג’לס. 

• @hos62

לי אישית אין בעיה עם נסיעות ארוכות ואני חושב שהייתי עושה מאמץ לנסוע מלוס אנגלס לציון, היות וכל כניסה / יציאה מהמלונות על הסטריפ בווגאס לוקחת לא מעט זמן ואז להשאיר את וגאס לסוף לכמה ימים רצופים.

אם קשה לכם לנהוג 6 שעות ביום, עדיף לישון בוגאס ליד שדה התעופה, הליך צ'ק איין / אאוט הוא מאוד זריז והמרחק מהסטריפ לא משמעותי.

הילדות מורידות להן תוכניות / סרטים של נטפלקס וכדומה לנסיעות ארוכות.

• תודה על התייחסותכם הרצינית.
    חמוטל, כשאת מציעה להוסיף יום בכביש 1 או באיזור ג’שוע טרי, מאין אגרע ימים? כל תוספת יום במקום מסוים מחייבת להוריד במקום אחר😟.

mayank, ההחלטה לגבי יוסמיטי קשה לי מאוד.
    מצד אחד, יש להניח שלא אהיה באזור זה בקרוב (גם לא “ברחוק”), כך שזה כנראה עניין של “It is now or never”. 
    מצד שני, אם נחליט לוותר זה יאפשר לנו לטייל יותר בנחת בכביש 1, בדיוק כמו שאני אוהבת. איזו הקלה!
    חייבת לציין שבעלי לא מבין מה הבעיה. “אז נטייל בשלג...כמה כבר יהיה?”
    במידה ונחליט לוותר, מה היית מוסיף בכביש 1? כרגע מתכננים ללון במונטריי ומורו ביי. להוסיף לילה שלישי? היכן? יומיים במונטריי?

jardine, בתחילה אכן שקלתי לנסוע מלוס אנגלס ישירות לציון או סנט גורג, אך לא מצאתי יתרון גדול לכך. אולי אני טועה.
    לאס ווגאס היא מקום עצירה ולינה בדרך הארוכה, כשכמובן ננצל שם גם את הערב. בהחלט מקבלת את המלצתך למלון “צדדי”כדי לחסוך זמן.
    כשנחזור מטיול הפארקים נהיה בלאס וגאס עוד יומיים מלאים. מקווה שזה יספיק.

• @hos62

אלא אם כן יהיה מזג אוויר חריג, אין שום בעיה לטייל ביוסמיטי באפריל. מעבר טיוגה והכביש לגליישר פוינט כנראה יהיו סגורים, אבל העמק פתוח וכן הכביש שמוביל אליו (במעבר ההרים יש שלג בצידי הכביש).  אם אתם חוששים, אולי אפשר למצוא מקום לינה עם אפשרות ביטול עד שבוע לפני הטיול. ואז אם יהיה ארוע חריג של סופה, תשנו את התוכניות.

• הנהלת הפורום

@hos62

אני הייתי מורידה יום מלוס אנגלס. לטעמי האישי לחלוטין זו עיר מכוערת שאין בה שום יחוד לעומת היופי המדהים של הטבע לאורך כביש מספר 1 אבל לשיקולכם .

גם לגבי סכר הובר יש לי מחשבות כפירה אלא אם אתם מאוד אוהבים מבנים הנדסיים מסוג זה.

• @hos62

בלי קשר לתוכנית עצמה – התייחסתם אליה רק כרצף של ימים. אבל זה לא ככה. ימי השבוע בהחלט משפיעים, חגים משפיעים (פסחא), תאריכים משפיעים (הזכירו לכם כבר את מזג האויר)

אני מציע שתפרטו את התוכנית שנית, הפעם עם תאריכים מדוייקים וימי שבוע. אני אוהב את הפורמט הטבלאי שעשיתם, והייתי מוסיף לו 2 עמודות נוספות – תאריך ויום בשבוע מחד, וכמה שעות נסיעה צפוייות לכם מאידך. זה גם יעזור לכם ולא רק לנו.

לגבי הקושי בנסיעות רצופות – איך אתם בנסיעות על קו תל אביב אילת? לא נעים לא נורא? או מבצע צבאי? טיול יום מהמרכז לרמת הגולן זה משהו שצריך לחשוב עליו פעמיים בגלל הנסיעה ארוכה?

שימו לב שלמרות שלמדובר על טיסת לילה ישירה, לא כולם ישנים בה טוב. אם לא תשנו טוב, אז אי אפשר לבנות על לנצל את היום הזה למרות הנחיתה המוקדמת, ואפילו יום המחרת עשוי להפגע בגלל הג’טלג. במקרה כזה נשאר לכם מעט זמן בסן פרנסיסקו.

לגבי ליל הסדר – האם מדובר על “אירוע” שצריך להתכונן אליו? כלומר האם יום 10 הוא יום כמעט מלא ויום 11 מלא? או שיום 10 הוא לא יותר מחצי יום כי צריך לנוח, להתייפיף, ולהגיע מוקדם לדודים ואולי גם יום 11 מתחיל מאוחר כי היינו עד 2 לפנות בוקר אצל הדודים?

• רק אדגיש שאם נבקר ביוסמיטי זה יהיה ממש בתחילת אפריל. היום השני והשלישי בחודש אפריל. בהנחה שהכבישים פתוחים, היכן לטייל? יום וחצי זה לא יותר מידי, אם רוב הפארק לא נגיש? הרי אנו לא עושים מסלולים ברגל. רק קצרים מאוד.

אנשים טובים, למעשה יש לי טבלה מפורטת (אני מכינה כזאת לפני כל טיול רכוב), אך משום מה לא הצלחתי להעלות אותה לכאן במלואה ולכן קיצצתי. אם אתה חושב שזה יעזור לך במתן עצות, אנסה שוב להעלותה.
    בכל אופן, לקחתי מראש בחשבון את הדברים שכתבת. מודעת לכך שיתכן ונהיה עייפים בסן פרנסיסקו, אך זה מה יש.
    2 ימי החג יוקדשו ברובם למשפחה. מניחה שבערב החג נספיק לטייל כחצי יום בלוס אנג’לס. עדיין לא חשבתי היכן נטייל . הבנתי מהכותבים פה שאין התלהבות יתרה מהעיר, כך שמה שנראה – דיינו.

• שוב אני לא מצליחה להעלות את הטבלה במלואה. מופיעה הערה שיש יותר מידי תווים. מה קורה פה? 🙄

•  

קמ'

זמן גוגל

לינה

1

ב' 30/3

סן פרנסיסקו -
    נחיתה ב 6:00

סן פרנסיסקו

2

ג' 31/3

סן פרנסיסקו

סן פרנסיסקו

3

ד' 1/4

סן פרנסיסקו

סן פרנסיסקו

4

ה' 2/4

נסיעה ליוסמיטי וואלי.
    + נסיעה ללינה במריפוסה

310

70

4 ש'

1 ש' +15 ד

Mariposa

5

ו' 3/4

יוסמיטי

70X2

2 ש' +30 ד

Mariposa

6

ש' 4/4

נסיעה  למונטריי

250

3 ש'

מונטריי

7

א' 5/4

כביש 1 עד  מורו ביי

200

3 ש

מורו ביי

8

ב' 6/4

כביש 1 עד  לוס אנגלס

350

4 ש'

לוס אנג'לס

סה"כ חלק 1

1320 קמ'

18 ש'

•  

קמ'

זמן גוגל

לינה

9

ג' 7/4

לוס אנגלס - יוניברסל

לוס אנג'לס

10

ד' 8/4

לוס אנגלס – ליל הסדר
    אצל משפחה

לוס אנג'לס

11

ה' 9/4

לוס אנגלס – חג

לוס אנג'לס

12

ו' 10/4

נסיעה ללאס וגאס

440

4 ש'

לאס וגאס

13

ש' 11/4

פארק ברייס
    + לינה

440

ש4+ 15 ד'

14

א' 12/4
    פסחא

פארק ציון
    + לינה

140

2 ש'

15

ב' 13/4

נסיעה ללאס וגאס

265

2ש' +40 ד'

לאס וגאס

16

ג' 14/4

לאס וגאס + סכר הובר

120

1 ש' + 30 ד'

לאס וגאס

17

ד' 15/4

לאס וגאס -
    טיסה חזור ב 23:59

בית

סה"כ חלק 2

1405

14.5 ש'

• @hos62

חמוטל כתבה שהיא לא אהבה את העיר, וזו כמובן דעתה וזכותה. אבל לאחרים יש דעה אחרת.

מי שמגיע ללוס אנג’לס ומחפש “עיר” כמו לונדון או ניו יורק בטח יתאכזב כי האזור היחיד שבו יש בניינים גבוהים זה הדאונטאון שלא כל כך פופולרי כאן בפורום.

אבל אחרים מגיעים ללוס אנג’לס ולא מחפשים “עיר” אלא דווקא אתרים ואטרקציות מעניינים, וכאלה יש בלוס אנג’לס בשפע. מוזיאון טבע משובח שצמוד אליו מוזיאון מדע מעולה בחינם (כולל מעבורת חלל אמיתית!). יש מוזיאוני אומנות מהליגה הבכירה. יש אקוואריומים, יש שייט ליווייתנים, ספינת קרב, אתרים מפורסמים (מצפה גריפית ורודאו דרייב למשל). יש ביקור בסטים של תוכניות וסרטים באולפני פרמונט, באולפני וורנר ובסוני. יש גם אי מרהיב בסגנון ספרדי במרחק של שעה אחת בסירה (סנטה קטלינה). יש אפילו שייט קיאקים ואטרקציות כמו טיסה בשמי העיר. אה.. וכמובן יש המון פארקי שעשועים (2 של דיסני, אחד של יוניברסל, 2 של סיקס פלאגס ועוד נוטס ברי אחד) וגם פארקי מים, ארוחת אבירים ועוד ועוד. וזה רק ממש הדברים המפורסמים.

כל האטרקציות האלה מפוזרות על פני שטח גדול, בעיר שבה פקקי תנועה הם שם דבר. לכן צריך לתכנן היטב את הביקור בעיר, לתכנן את הלינות ואת הנסיעות כך שלא יצא לחצות את כל המחוז בשעות השיא. 

כאמור העמק ביוסמיטי יהיה פתוח בתחילת אפריל אלא אם כן תהיה סופה ממש חריגה. העמק עצמו יספק לכם מספיק אתרים ומסלולי טיול לזמן שתהיו שם. אם היה לכם עוד יום, הייתי מציע לכם לשלב גם את הפארק ביג טריז שם תוכלו בתחילת אפריל לצאת למסלול קצר בשלג (חוויה מדהימה) שעובר בין חורשת עצי סקויה ענקיים.

• @hos62

אם ימי הפסח מוקדשים למשפחה זה אומר שבפועל למעעט יוניבסל די ויתרתם על לוס אנג’לס. אני לא אומר שזה טוב או רע, רק מציין עובדה.

סוף השבוע שאחרי ליל הסדר הוא גם פסחא. אני תוהה האם זה ישפיע על עומסים – בכביש ללאס וגאס, או במקומות אחרים. אני נוטה לחשוב שלא, אבל אני לא מבין גדול ולא בטוח בכלל. אולי יש פה מישהו שיודע משהו

זמני נסיעה על פי גוגל – לא אמין בעליל. בפועל צריך להוסיף ולא מעט. נסיעה של 3 שעות הופכת ל-4 בקלות (לא כולל עצירות רציניות, כן כולל עצירת רענון).

תבדקו ותזכרו מה שעת השקיעה באיזור בתקופה זו. זה נתון שצריך להיות מודעים אליו.

נסיעה ליוסמיטי על הבוקר, בייחוד אם בבוקר שכרתם רכב (לוקח זמן) זה אומר שבפועל תגיעו ליוסמיטי בשעות הצהריים או אפילו שעות הצהריים המאוחרות. כפוף לשעת השקיעה זה לא משאיר הרבה זמן לטייל בעמק. עוד פחות אם גם רוצים להתייעץ קודם עם הריינג’רים.

אני תוהה לעצמי אם לא עדיף לוותר על משהו כדי לרווח את שאר הטיול. הזכרתם את האפשרות לוותר על יוסמיטי, אבל אפשר גם לוותר על כביש 1 ולפצל את הימים שלו בין יוסמיטי, סן פרנסיסקו ולוס אנג’לס:

ביום חמישי להקדיש חצי יום לסן פרנסיסקו ואחר הצהריים לנסוע לכיוון יוסמיטי רק כדי לישום

שישי, שבת מלאים ביוסמיטי (3 לילות)

ראשון נסיעה ישירה מיוסמיטי ללוס אנג’לס

שני לוס אנג’לס

אגב, נכון שלא מדובר על טיול עם ילדים קטנים, אבל אם לא הייתם אף פעם אז דיסנילנד זו חוויה לכל גיל. אני הגעתי פעם ראשונה בשנות ה-20 לחיי בלי ילדים והתלהבתי מאד.

• תודה.
    נראה לי שאכין 2 חלופות: כולל יוסמיטי וללא יוסמיטי.

בחזרה