בחזרה

לפני קניית כרטיסי טיסה ליולי - צפון מזרח, שאלה ראשונה: על מה מוותרים

• שלום לפורום צפון אמריקה הנכבד.

בסוף יולי 2020 אנחנו מתכננים את הטיול הראשון שלנו לארצות הברית של אמריקה (הגיע הזמן, לא?) אחרי לא מעט טיולי אירופה בשנים האחרונות, וכמה במזרח כשהיינו צעירים ויפים.

יהיו לנו משהו כמו שלושה או שלושה וחצי שבועות. אנחנו זוג פלוס ילד שיהיה בן 7.5

אוהבים מאד טבע: ירוק, אגמים, מפלים, נחלים וכו’ – וזה עיקר העניין שלנו ולא מרדף אחר אטרקציות (שכמובן גם אותן אנחנו מחבבים מפעם לפעם)

אנחנו משפחה שמטיילת לאט:

מה זה אומר לאט: זה אומר מסלולי הליכה/אופניים(לא בהכרח טרקים של יום שלם אבל כן מפנים לזה זמן בטיול), ובעיקר: מנסים לבנות טיול שבכל מקום לינה נשאר יותר מלילה אחד.

כעקרון הוחלט על טיול לפינה הצפון מזרחית.

(לוקחים בחשבון שהסיכוי להגיע לשם בשנים הקרובות לטיול שלכת באיזור אוקטובר נמוך מאד מאד) 

עוד דבר: 

1. ניו-יורק זה מאסט – המשפחה לא תראה ויתור על זה בעין יפה

2. ניאגרה פולס – כן רוצים ‘יעד מפורסם’ גדול אחד לפחות – גם פה, המשפחה מאד רוצה..

1. טיסות פנימיות אינן אופציה...

המסלול המצורף הוא מסלול הפנטזיה שלנו – נראה שבטווח הזמנים שלנו (3 שבועות פלוס סופש – כלומר במקרה הטוב 23-24 ימים)

מסלול ראשוני:

ימים 1-3 נחיתה בבוסטון פלוס יומיים מלאים בעיר

ימים 4-7 נסיעה לפארק אקדיה – ושלושה ימים מלאים שם

ימים 8-11 נסיעה לנורט’ קונוואי – שלושה ימים מלאים שם

ימים 12-15 נסיעה לסטאו – שלושה ימים מלאים שם

ימים 16-18 נסיעה ללייק פלאסיד/אדירונדק – יומיים מלאים שם

יום 19-21 נסיעה לאגמי האצבעות – יומיים מלאים שם

יום 22-24 נסיעה למפלי הניאגרה – יומיים מלאים שם

יום 25 נסיעה לניו-יורק

יום 26-29 – 4 ימים נסיעה לניו-יורק

השאלה המתבקשת זה איך להפוך את המסלול הזה לפרקטי:

1. האם לוותר (בלב כבד מאד) על שמורת ארקדיה שהיא לא ממש ‘על הדרך’ ולחסוך כמה ימים טובים?
    2. האם לוותר אולי על הניאגריה פולס (ואולי על אגמי האצבעות?)
    3. האם ‘לחתוך’ ימים מנקודות הלינה שלנו בארקדיה, בסטואה ובניו המפשייר (דוקא להם כן הייתי רוצה לתת את הזמן...)
    4. ואולי בכלל ללכת על מתווה אחר לגמרי? למשל רק ניו-אינגלד פלוס ניו-יורק? 

בקושי התחלנו את התיכנונים וכבר אני מגלה שהאפשרויות פה פשוט בלתי נגמרות… איך מתכננים טיול כזה בכלל?...

• @gillp2

בגדול הטיול טוב וסביר. אבל בהתייחס להגדרה שאתה הגדרת של לטייל לאט – לטעמי האישי (ורק לטעמי האישי) – זה לא טיול איטי. זה לא טיול מהיר במיוחד אבל גם לא איטי.

כלומר אם רוצים להשאיר זמן גם לטיול אופניים ומסלול הליכהף וגם קצת אטרקציות, וגם נופים, וגם לא לשכוח נסיעות, וגם כל מה שקשור במחייה (שינה, אוכל, סופר, כביסה..) זה לא מרווח במיוחד.

אבל – ראיתי טיולים צפופים בהרבה (כולל שלי). ואפילו בהרבה מאד!

הנסיעה לניו יורק בסוף קשה, ואפילו קשה מאד. מדובר על 10 שעות אוטו ל כבישים ראשיים, שמסתיימים בכניסה לעיר הפקוקה ניו יורק והלוגיסטיקה של החזרת הרכב. למרות הקשיים המרובים הייתי מציע לשקול בכל זאת טיסת פנים בשלב הזה.

יומיים בבוסטון ו4 ימים (מלאים?) בניו יורק זה לא הרבה. בבוסטון יש עוד את הג’טלג, סידורים, הלם תרבות וכו’, שמשפיע על הקצב.

• הנהלת הפורום

@gillp2

שלום

וברובים הבאים לפורום צפון אמריקה

לדעתי מדובר על אחד המסלולים המרווחים/איטיים  ביותר שנראו בפורום צפון אמריקה

לפחות בשנים שאני גולש בו.

כמובן שהנסיעה הישירה מהמפלים לניו יורק טעות ביסודה,אבל אין שום בעיה

להקל על החזרה הזאת,כי למרות כמויות הימים הנכבדה לכמה מהיעדים העיקריים

אין בעיה להלוות יום כזה או אחר לטובת סיום המסלול הרכוב ועדיין זה אחד המסלולים

המרווחים שידענו.

כמו כן גם בעניין הנסיעה הישירה מבוסטון לאכדיה ,מומלץ להגיע רק ביום השני.

בכמות ימים שהקצבתם אין סיבה לדעתי להוריד מהיעדים שנרשמו

מוני

• גיל איזה כיף לראות אותך פה.
    סוף סוף אמריקה.

גם אנחנו נוסעים לצפון מזרח יולי שנה הבאה. 
    מסלול די דומה.
    אולי אפילו ניפגש  :-)
    המסלול דומה לשלך, אבל יותר מהיר ( אנחנו נמשיך אח”כ לקרוז לקאריבים )
    אני לא מוותרת על אכדיה, כבר המון שנים מפנטזת עליו. ( ובכלל על קו החוף של מיין ).
    ניו אינגלנד מהממת.

מסכימה עם ההתמקדות בניו המפשייר, בהחלט איזור מאוד שווה.
    לדעתי האישית אפשר לוותר על הניאגרה , אני יודעת שזו דיעה קצת יוצאת דופן.
    אני הייתי שם ( לפני מליון שנה ) וממש לא נפלתי מהמקום. בטח שממש לא רואה מה אפשר לעשות שם יומיים. אני הייתי חצי יום ומיציתי לחלוטין
    בטיול בשנה הבאה אנחנו מוותרים על הניאגרה.

קשה לי לייעץ מעבר לזה כי אני עוד לא התעמקתי .

• תשמעו,

לקרוא את ההודעה שלכם, זה כמו לקרוא את הודעה שלי (אם הייתי כותבת) לפני הנסיעה (+ עוד שני ילדים):

בוגרי דרום אמריקה והמזרח הרחוק בצעירותנו, שנים של ארופה עם הילדים, מטיילים לאט, שופינג מינימלי, אבל חובה אדרנלין לבני הנעורים.

אז אנחנו חזרנו מטיול שכזה לפני שבועיים. והיה נפלא.

רק שבניגוד לכם, תכננתי והזמנתי הכל (חוץ מטיסות) ביוני. 

5 ימים ניו יורק

19 לילות צפון מזרח (ממש דומה לשלכם),

והתוספת שלנו – טיסה ו 6 לילות אורלנדו (בכל זאת בן עשר ושתי נערות שעולות על כל מתקן מטורף שיעמוד בפניהן).

בכל 19 הימים הללו ישנו ב5 מקומות,  כך שאנחנו מדברים על אותו קצב. בין 3 ל4 לילות במקום. לנו זה היה נהדר. לא לחוץ, ומאפשר שינויים לפי מזג אויר.

ולגבי התכנון שלכם:

אני אוהבת אותו.

לא היינו באקדיה, אלא בקייפ קוד.  אז לא יודעת להגיד אם לוותר או לא. על קייפ קוד לא הייתי מוותרת. זה הוסיף לגיוון, אחרי 10 ימי טבע ירוק. (אצלכם – לפני הירוק)

לא הייתי מוותרת על אגמי האצבעות (היינו שם 5 ימים). יש שם מגוון של מסלולים (לא רק ווטקינס גלן, שהוא אמנם היפה ביותר, אבל כ”כ מתוייר…..).

הינה המגוון המלא של מפלים: https://www.visitithaca.com/attractions/waterfalls?gclid=CjwKCAjw-7LrBRB6EiwAhh1yX1UWSQJ3SWyYx-po7kHDsErtqwc-Zwubp9J69ZLBpgcAAiZLhZSO2xoCm48QAvD_BwE

מעבר למפלים יש אגמים, יש יקבים, אפשר לעשות גיחה לקורנינג או רוצ’סטר , וזה שינוי מאזור ההרים שתהיו בו קודם.

לא הייתי מוותרת על הניאגרה פולס, אבל הייתי מתאמת ציפיות: המפלים עצמם מדהימים. העיר ממוסחרת ולי אישית לא היתה נעימה. שמחתי שישנו ב B&B בפרוורים השקטים שלה (Butterfly manor – מאד נעים). ביום השני נסענו לטורונטו. מעשית למפלים מספיק שם יום אחד, אבל נאמנים לקצב טיול איטי, מצאנו מה לעשות עם היום הנוסף.

אנחנו נסענו מניו יורק לניאגרה ברצף, עם עצירה אחת לארוחה. לקח לנו 8 שעות. לא קל אבל אפשרי. דורש נהג שאוהב לנהוג, ותעסוקה לילדים ברכב. לא נרשמו תלונות. אנחנו מעדיפים נסיעה של 8 שעות על טיסה של שעתיים + הזמן בשדה לפני, והזמן בשדה של אחרי. 

רעיון :  כדי להאט את הקצב, אולי תוותרו על סטאו, תוסיפו לילה לבוסטון, לילה לליק פלסיד, ולילה לאגמי האצבעות.

אם אתם רוצים עוד מידע, אתם יכולים לפנות בפרטי.

תעשו חיים, ותהנו גם מהתכנון. יש לכם המון זמן לעשות את זה רגוע

• ראשית תודה רבה למגיבים :-)

אנשים טובים – אני לא פוסל לגמרי טיסה חזרה מניאגרה (באפלו? טורונטו? מניח שיהיה יותר פשוט מבאפלו מבחינת החזרת רכב?...) וייתכן שבאמת, בחוסר חשק רב, נלך על זה

מוני – תודה על התשובה! קראתי הרבה מאד דיונים על ‘הדרך חזרה’ לניו-יורק, כולל על הרבה טיפים שלך לנקודות חלוקה בדרך.

אני די סגור על זה שנקודת לינה נוספת בדרך מניו-יורק היא מבחינתנו 2 לילות (אנחנו ממש לא אוהבים לעצור ללינה ללילה אחד בלבד… ) מה שאומר שבכל זאת אולי צריך להוריד משהו? או אולי פשוט ללכת על אופציה של טיסה?…

איילת – כיף לשמוע שגם אתם טסים :-) אנחנו עוד בלי כרטיסים אבל מתכווננים לשבוע האחרון של יולי… מתלבטים לגבי הניאגרה – איזה כיף לכם שאתם עושים קרוז לקריביים! מאיפה יוצאים?…

ליהי – עשיתם טיול די ארוך אם ככה? נכון? בערך כמו שאנחנו מתכננים? 3.5 שבועות? כתבת פירוט איפשהו?

• @gillp2

בניקוי אורלנדו היינו 25 יום.

לא כתבתי עדיין כלום, אבל עוד אכתוב. 

איך מתכננים: לא היה לי הרבה זמן (חודש) אז קניתי את הספר של נטע דגני, והוא עזר לי לעשות סדר במסלול, לברור כמה נקודות עניין, ולהחליט היכן ישנים . אח”כ העמקתי באינטרנט, וחלק למדנו על הדרך. לא יצאנו עם תכנון יומי מדוייק.  זה הייתרון של טיול איטי. לדוגמא: באית’קה גילינו שיש מסלול מרוץ מכוניות של ה Nascar וזכינו באחת החוויות הכי “אמריקאיות”. בלינקולן הלכנו לאיבוד, ומצאנו אגם , ממש לא סודי, אבל שלא קראנו עליו, ובילינו יום של שיט ושחיה.

המסלול שלנו בקצרה היה:

5 לילות ניו יורק

3 לילות ניאגרה

5 לילות אית’קה (במקור לקחנו 3 לילות, והשארנו 2 לילות ללא הזמנה לספונטניות. היום שבאמצע היה גשום, אז נשארנו באית’קה ונהננו מאד)

3 לילות לייק פלסיד (אילוץ. לא מצאתי מלון סביר/דירה ל4 לילות – מה שקורה כשמחפשים ביוני מקום לאוגוסט...)

4 לילות לינקולן

4 לילות קייפ קוד

ומשם לאורלנדו.

שימו לב – עוד לא הזמנתם טיסות. יש מצב שהטיסות יכתיבו שינויים – אולי יהיה יותר זול לטוס לניו יורק ולחזור מבוסטון. שמרו על גמישות עד שתקנו כרטיסים. 

• @gillp2

גם לי אין עוד כרטיסי טיסה אבל קרוז כבר יש ממיאמי ב 8.8

התאריך שלו מכתיב הכל ( יחד עם תאריכי הבגרויות )

ניראה שמטוס באיזור 21-22 ביולי

• @gillp2

הי גיל,

שמחה ולא מופתעת לראות אותך פה, אתה בטח גם לא תופתע מתגובתי…

המסלול שלנו, בסתיו הנוכחי, דומה ממש לשלך... בשינויים הבאים:

1. שני לילות בכל נקודה במקום שלושה;

2. עצירה של לילה אחד ברוקפורט, על החוף בין בוסטון לאקדיה, כדי לשבור את הדרך הארוכה ולהכניס כמה מגדלורים למסלול;

3. במקום ורמונט (סטואה) נהיה בלייק ג'ורג' בין ההרים הלבנים ללייק פלאסיד, וזאת על מנת למלא את מצוות סיקס פלאגס לנוער, ולשלב אטרקציה מלהיבה של רכיבה על אופני מסילה באדירונדקס;

4. מהניאגרה טיסה לניו יורק (מהשדה בבאפלו, הכי נוח ממה שבדקתי). כאמור, לא חובבי נהיגות ארוכות מדי.

5. שבעה ימים מלאים בניו יורק, יש לי שם משפחה וחברים ו...ניו יורק😍

איך היה, אוכל לדווח כשאחזור, וזה עדיין יהיה חודשים ארוכים לפני נסיעתכם, אז מקווה שאוכל לתרום משהו.

• @gillp2

הי גיל 

אני מהקוראות הסמויות שלך – עוד כשטיילתם בזוג , עוקבת בהנאה אחר סיפורי הטיול שלכם לאורך השנים . 

מרשה לעצמי להעלות נקודות למחשבה – כמי שטיילה 8 פעמים בארה”ב ( כעת כותבת לכם מלאס וגאס – 😍)

לא בטוחה שניו יורק בסוף תהייה נכונה לכם . העיר מלאה בגירויים , טמפו , קצב , תנועה , רעש , בעיקר הולכים ברגל , התניידות בסאבווי אף היא דורשת לעיתים מרחקי הליכה גדולים בתוך המון סואן , חוששת קצת שיהיה קשה עם הילדון , בפרט שזהו סוף הטיול. כמובן שרק אתם יכולים לדעת מה נכון לכם – אבל צריך להיות מודעים לכך . בנוסף – קל יותר להעביר יומיים שלושה ראשונים של גט לג בניו יורק . ניתן לחזור באמצע היום לנוח  אם צריך . 

להבין שלא תצליחו להקיף הכל  ממילא , לכן לקחת באיזי את היומיים הראשונים 

תשחק עם התאריכים . תבדוק מחירי לינה בנו יורק בתחילת הטיול ובסוף הטיול. יתכן שיהיה הבדל משמעותי שיכתיב את המסלול. 

לינה בבוסטון – אף היא יקרה , אך ניתן לבחור מלון בפרברים שממוקם ליד תחנת מטרו איתו להיכנס לעיר . 

ניאגרה – לא צריך יותר מיום  אחד ולילה אחד . 

הכל התייקר פה. הלינות . האוכל . האטרקציות . לא זול כפי שהיה פעם . אבל אין כמו ארה”ב . תהנו .

• @IM

קצת מביך לומר שבכלל לא העליתי בדעתי לבדוק את האופציה של ‘להפוך’ בין בוסטון וניו-יורק, וכמובן שאבדוק את זה. דוקא הילד שלנו הוא אחד הילדים הכי נוחים שיש לטייל. הוא אוהב ללכת ברגל, אין לו בעיה עם נסיעות ארוכות, טיסות, החלפות לינה, ימים ארוכים וקשים…

הוא קצת בררן באוכל, וכמו כל ילד יעדיף תמיד אטרקציות (שלא לומר פארקי מים...) על ‘סתם הליכה בטבע’ אבל סהכ הוא מאד זורם איתנו…

• @יונה-וקשת

יסמין – מחכה בקוצר רוח לעידכונים שלך, למרות שהטיולים שלנו בכל זאת יהיו די שונים בגלל שאתם עושים טיול סתיו/שלכת ואנחנו טיול קיץ.

• תודה לכולם על התשובות – 

ישבתי עוד קצת גם על המפות וגם על סיכומי טיולים שאני קורא וקורא וקורא…

מהכירותי עם עצמי אני יודע שככל שאני קורא יותר ככה הטיול שלנו מצטמצם לפחות נקודות ויותר זמן באותה נקודה… ובינתיים ‘מתרבים’ להם עוד ימים. 

חלק מהדברים שהבנתי בהעמקה נוספת –

א. אם כבר אני עושה מאמץ ומגיע עד ‘קצה העולם’ לשמורת אכדיה – במינימום שבמינימום זה שני ימים מלאים שם (3 לילות) אם לא שלושה.

אני גם מבין שזה גם מוסיף לי עוד לילה אחד באחת מעיירות החוף בדרך באיזור פורטלנד, ומצד שני – אנחנו ממש לא אוהבים לעצור במקום ללילה אחד – וגם מאד אוהבים עיירות חוף אז אולי זה כבר יהפוך ל-2 לילות?

ב. אני גם מבין שאני לא כל-כך רוצה לצמצם ימים בורמונט או בהרים הלבנים, וזה אומר שכנראה אוותר, בצער רב או על אכדיה שהיא נקודת קיצון גאוגרפית ותיקח לנו כמה ימים טובים, או על הניאגרה פולס.

אם זה היה תלוי בי הייתי מוותר על הניאגרה פולס וחוסך טיסה פנימית חזרה לניו-יורק שלא ממש בא לי עליה,  אבל אישתי אמרה: ‘מה פתאום שנוותר עליהם, יהיו לך מספיק יערות ואגמים גם בלי אכדיה...’

וחוץ מזה גם התרגלנו לנוהל הנהדר הזה בכל הטיולים האחרונים שלנו לעשות איזה 3-4 ימים של נופש על איזה אגם, שכמעט לא מזיזים את האוטו, ובעיקר מטיילים ברגל, שוחים, נחים, אוכלים טוב..

נראה לי שכרטיסי טיסה יפקסו אותי יותר מבחינת מספר ימים סופי, מסלול (בוסטון ניו-יורק או ניו-יורק בוסטון) ואז אחזור עם עוד המון שאלות

• @gillp2

רק מחדדת- אכדיה זה לא פארק של יערות ואגמים, זה פארק על האוקיינוס בדגש מים מתנפצים על צוקים. כבר המלצתי כאן בפורום להסתכל על סרטונים שלו ביוטיוב, בשרשור ההוא השואל החליט בעקבות זאת לוותר על הפארק. אנחנו- מאוד אהבנו, אבל יש לנו חולשה לנוף מסוג זה . 

• @gillp2

גם אנחנו מתוכננים להגיע לאזור ביולי אוגוסט 2020, רק שהמסלול שלנו יותר קופצני, כן משלבים את אקדיה והניאגרה ועוד טעימות מקנדה.

לגבי ניו יורק, לפני שנתיים נסענו למערב וסיימנו את הטיול 5 ימים בעיר הגדולה. לטעמי,זו היתה טעות והיה עדיף להתחיל את הטיול בניו יורק.

הרגשתי שאנחנו לא מצליחים להכיל את כל הרעש, ההמולה, הצבעים בסוף הטיול.

ממליצה לשקול להתחיל בניו יורק.

יסמין, אשמח לקבל קישור לאופניים על מסילה עשינו כבר כמה פעמים באירופה ואשמח לשלבם בארה"ב.

• @gillp2

הי גיל,

אנחנו חזרנו מטיול בצפון מזרח עם ילדים שארך 22 ימים. אולי אספיק מתישהו לכתוב כאן סיכום טיול, היו לי את אותם הלבטים שלך לפני הטיול ובסוף אנחנו החלטנו לוותר על ניו יורק וניאגרה. טיילנו מעגלי מבוסטון וחזרה, כנראה אחד המרווחים שנכתבו כאן...

- אקדיה היה תענוג. ועיירות החוף בדרך מהממות. 

- לטעמי הטיול שאתה מציע הוא לא איטי במיוחד ואם אתה מעיד עליכם שחשוב לכם לקחת את הזמן, אז בכלל… אני מרגישה שעל אף שאנחנו ריווחנו, עדיין לא הספקנו הכל. לדוגמא: בדרך 112 בהרים הלבנים בילינו ב- lower falls יותר משעתיים, בעונת הסתו רק עוברים שם מביטים וממשיכים… באטיטש הילדים התגלשו יום שלם… מוזיאון שלבורן לקח לנו כמעט יום שלם..

פשוט הבנתי שבהרכבנו צריך לבחור…

ורק רציתי להוסיף שאמנם לא טיילנו בשלכת באזור, אבל הרווחנו רחצות בנהרות, בריכות, אגמים (היה קר...) ואת האפשרות לעשות קמפינג בטמפרטורות נוחות.

• @gillp2

אני מבין שזה טיול מתגלגל ראשון שלכם. אז אני רוצה לחדד כמה מחשבות שיש לי על ההבדלים מול טיול כוכב. רבים חושבים שההבדל העיקרי בין טיול כוכב למתגלגל זה מעבר הלינה בהקשר של אריזה, נסיעה על מזוודות וצ’ק אין במקום אחר כל פעם. ברור שזה נכון, אבל בעיניי זה מפספס את ההסדל העיקרי במהות הטיול.

בטיול כוכב אנחנו שולטים בזמן. יש לנו כמה ימים טובים בכל מקום, ואנחנו בוחרים איך לשבץ אותם בזמן אמת. היום נסע לאטרקציה קרובה, מחר לרחוקה. היום יורד גשם אז נבחר במשהו מקורה, אתמול ושלשום היו ימים קשים יחסית אז היום ומחר יהיו ימים קלילים באגם הצמוד לדירה וכו’. אנחנו מתעדפים את מקומות העניין שלנו, מנסים לשבץ את החשובים בימים הראשונים, ויודעים שיש סיכוי גבוה שלא נגיע לתחתית הרשימה.

טיול מתגלגל הוא כל הזמן בתנועה. וודאי אם כל לילה הוא במקום אחר אבל גם אם לא. אם היום צריך לעבור מלון אז לא משנה שאנחנו עייפים, או יורד גשם, או שלא הספקנו אתמול משהו אחר. חייבים לצאת לדרך. בקיצוניות – אפילו אם יש ילד חולה זה לא יכול לעצור אותנו.

גם אם יש שני לילות בכל מקום, זה עדיין לא עוזר הרבה. כי בסופו של דבר זה יום אחד מלא בכל מקום, ועוד זנבות. שלושה לילות זה כבר יותר טוב כמובן, אבל עדיין בעייתי.

בטיול כוכב אנחנו מתכננים המון יעדים שברור שנגיע רק לחלק. אבל אנחנו יודעים שלחשובים בטוח שנגיע. בטיול מתגלגל, אם בחרנו ללהקדיש יומיים או אפילו שלושה ליעד מסויים, זה כנראה בגלל שיש שם הרבה “יעדי חובה” וכשנאלץ להפסיד חלק מהם (כי החיים חזקים מאיתנו) נתבאס מאד.

שנה שעברה היינו בלואר לשבוע. היו לי 7 טירות על הכוונת. בסוף הספקנו 2 מהן. אבל אלו השתיים שהיו חשובות לי אז לא הרגשתי רע עם זה שפספסנו את האחרות. אבל אם היו לי רק 3 ימים יתכן שהייתי מפספס את כולן. ואז איך הייתי מרגיש?

כשהיינו לפני שנתיים בצפון מזרח הקדשנו להרים הלבנים יומיים בשני לילות (ערב, יום שלם ובוקר). בפועל מתחנו את היום הקודם בבוסטון והגענו רק בלילה להרים. מזג האויר לא התאים להר וושינגטון ביום שהיה לנו ונאלצנו לוותר על הר וושינגטון. היינו קצת עייפים מהיומים בבוסטון שקדמו להרים הלבנים ולכן היום המלא נגמר מוקדם יחסית (בסופו של דבר עשינו רק את כביש 112). למחרת הספקנו עוד את הנהר הנעלם וזהו. בחלק אחר בטיול תכננו להקדיש שני חצאי ימים לאיזור אגמי האצבעות, כולל ווטקינס גלן ואיתקה. בפועל על איתקה נאלצנו לוותר כי הסתבר שהתאריך היה בעייתי. בדרך לווטקינס גל נתקענו לשופינג ספונטני שנמשך ונמשך, ובסוף הגענו ללינה בקורנינג ב-10 בלילה. שום ווטקינס גלן ושום נעליים.

יש לי עוד דוגמאות, אבל אני מניח שאתם מבינים.

אם אתם מאלה שנהנים מהספונטני. אם אתם מאלה שנהנים גם ממסלול הליכה/אופניים שגוזלים זמן, אם אתם מאלה שנהנים מכמה ימים של נופש בלי להזיז את האוטו, אז אתם צרכים לתכנן את הטיול בהתאם.

מה שמביא אותי לסוגיית הטיסות – קודם כל – האם בוסטון היא יעד בפני עצמו? או רק יעד לטיסות ואז אם אנחנו כבר שם נבקר גם בה? המרחק בין בוסטון לניו יורק לא כזה גדול ואפשר בהחלט לשקול טיול מעגלי מניו יורק, ו/או כאמור להעזר בטיסות פנים.

להזמין עכשין טיסה לבוסטון וחזרה מניו יורק זו התחייבות לכיוון מסלול מסויים. שבו מטיילים נגד כיוון השעון עם ניו יורק בסוף.

לעומת זאת אם תזמינו הלוך ושוב לניו יורק, אתם לא מתחייבים. תוכלו להתחיל בניו יורק או לסיים בה. תוכלו להוסיף טיסת פנים אל/מ באפולו, או אוטובוס אל/מ בוסטון (אם תחליטו בכל זאת על בוסטון). תוכלו לטייל עם כיוון השעון או נגד וכו’. כל הגמישות בידיים שלכם.

עוד כמה חודשים יתחילו להתפרסם תאריכים לפסטיבלים/אירועים שאולי תרצו לבקר בהם ( לא לשכוח לבדוק יריד מחוזי). עוד כמה חודשים של מחשבה וקריאה יעזרו לכם להבין יותר מה אתם רוצים. ואז אולי תוכלו לתכנן טיול יותר טוב. אבל אם תתחייבו על בוסטון זה יגביל את היכולת שלכם לשנות תוכניות.

שלא לדבר על העובדה שהרבה פעמים הלוך ושוב לניו יורק יותר זול מאשר לשלב עם בוסטון.

• @גנית-נ אמר:

לגבי ניו יורק, לפני שנתיים נסענו למערב וסיימנו את הטיול 5 ימים בעיר הגדולה. לטעמי,זו היתה טעות והיה עדיף להתחיל את הטיול בניו יורק.

מסכימה לחלוטין. ניו יורק אחרי כל הירוק והטבע, תהיה פחות כיפית לא רק לקטן אלא גם לכם.

אם אפשרי, עדיף בתחילת הטיול.

ואגב, טיסות. בתחום התעופה שום דבר לא ברור או מובן מאליו. הכרטיס שלנו: הלוך ניו יורק, חזרה אורלנדו-ניו יורק-תל אביב. היה יותר זול מאשר תל אביב-ני-יורק חזרה ניו יורק-תל אביב (על אותן טיסות בדיוק). נפלאות דרכי התמחור של חברות התעופה….

מסקנה – צריך לבדוק כמה שיותר אפשרויות, ולא להניח הנחות.

• @gillp2 אמר:

אם זה היה תלוי בי הייתי מוותר על הניאגרה פולס וחוסך טיסה פנימית חזרה לניו-יורק שלא ממש בא לי עליה,  אבל אישתי אמרה: ‘מה פתאום שנוותר עליהם, יהיו לך מספיק יערות ואגמים גם בלי אכדיה...’

יש לי הרגשה, מאיך שאני קולטת אתכם, שאולי באמת כדאי שתוותרו על ניאגרה, לטובת “אכדיה”. לא היינו שם, אבל זה נשמע מקסים, ועם האוירה הימית של הקייפ. ניאגרה, חוץ מהמפלים שהם באמת יפים ועוצמתיים, לא מציעה הרבה מעבר לאטרקציות. אנחנו אמנם עשינו בחירה הפוכה, אבל לנו יש 3 ילדים (מתוכם 2 בני נוער), שידענו שניאגרה תעניין אותם יותר.

אבל אם תחליטו ללכת על ניאגרה, לדעתי היא לא מחייבת טיסה. הכל תלוי ביכולת הנהיגה שלכם.

בחזרה