בחזרה

דעתי על ילוסטון.... (קצת אכזבה)

• אז אנחנו נמצאים בעיצומו של ירח דבש מטורף בצפון אמריקה. התחלנו מהרוקיז הקנדיים – היה פשוט היסטרי מדהים והנוף הכי מדהים שראיתי בחיי.

המשכנו לגליישר פארק- שוב, פארק מדהים ביופיו! הצלחה ענקית..

המשכנו לילוסטון- ילוסטון באמת היה פסגת חלומותיי מאז שהייתי קטנה, אבל אני חושבת שכגודל הציפיות כך גדול האכזבות. אתחיל ואומר שהפארק באמת מרשים כמובן ויש שם דברים כמו הגרנד קניון של ילוסטון וכמו גרנד פריסמטיק ספרינג שבהחלט היו שיא הטיול שם והיו מדהימים, מעבר לזה עבורי לפחות ילוסטון איכזבה ובענק. 

מצטערת לפגוע בקודש הקודשים של הפורום הזה…

אולי זה גם קשור למזג האוויר הממש רע שקיבלנו שם , גשם כבד ללא הפסקה ושמיים שרוב הזמן אפורים או אפילו שחורים !!! 

אנחנו אוהבים בעיקר הליכות ארוכות בנוף יפה, וזה פחות הקטע בילוסטון, שם זה בעיקר תצפיות.. אז אולי בגלל זה פחות התחברנו.. ואולי גם בגלל שהיינו באיסלנד המדהימה לפני ושם הגייזרים הרשימו הרבה יותר..

החלטנו לקצר ביום את השהות בילוסטון ואנחנו בדרכנו ליוטה מקווים למזג אוויר נחמד יותר..

אני עדיין לא מבינה מה לא בסדר איתי שלא אהבתי את הפארק האהוב ביותר על המטיילים לארה״ב.. וזה מבאס 

בכל מקרה אין איזו מטרה מיוחדת לפוסט הזה.. רק רציתי לפרוק קצת אם זה בסדר.. 

• @דנוש60

ברור שאין שום דבר לא בסדר אצלך.

את גם לא היחידה שמרגישה ככה ( גם איילת כתבה שפחות התחברה ) ובאופן כללי , אין קודש קודשים בעיני. 

חלק מזה זה כנראה הסיבות שכתבת ( מזג אוויר, עניין הטיולים וההליכות , איסלנד לפני ) אבל מעבר לזה , אני מאמינה שאחרי נופים מטורפים כמו של הרוקיס וגליישר , יש איזשהו שובע ודברים אחרים מתגמדים. 

גם אנחנו קיצרנו את השהייה בילוסטון ביום לעומת התוכנית המקורית , בעיקר בגלל מזג האוויר שהתחלף ביום האחרון, אבל גם בגלל שובע של המשפחה מהפארק. 

אבל חייבת בכל זאת להגיד, ואת גם כתבת את זה , שהבריכה הפריזמטית היא שיא שקשה להתעלם ממנו.

בעיני היא לבדה סיבה להגיע לילוסטון. 

יש לכם עוד טיול מגוון מאוד אז תמשיכו להנות!

ומזל טוב !

• @adivelednizki

הייתי פעם אחת בטיול ״קצר״ מקליפורניה (בטיסה) של ילוסטון וגרנד טיטון לשבוע לפני הרבה שנים. היה מאוד יפה לטעמי אבל ממש לא שיא בהשוואה לפארקים אחרים. ראינו ביזונים וזאבים וכנראה עוד חיות אבל לעומת זה הילדים לא סבלו את הריחות הגופריתיים באיזורים המבעבעים. 

אם אגיע לאיזור בטיול ארוך מאוד אז אנסה שוב אבל אם לא ילוסטון לא ברשימה של הפארקים שאני חייב לחזור אליהם. 

את לא לבד. 

• @דנוש60

יכולה “להתנחם”  גם אנחנו מיצנו את הפארק לאחר יומיים  – והיה לנו מזג אויר טוב – אבל עומס גדול

חלק מהמקומות דיי דומים וחוזרים על עצמם

אתם גם באתם מהרוקיס הקנדים ולטעמי קשה להתחרות בהם

תהנו ביוטה היא נהדרת

• @דנוש60

אין דבר כזה קודש הקודשים.  לא של הפורום ולא בכלל.  בכל אופן, אני מאמין שבמזג אויר גרוע, כל מקום יראה רע.  יש בילוסטון הרבה מאד מסלולי הליכה באורכים שונים, וכל מבקר יכול לבחור מהם על פי רצונותיו וכושרו הגופני.  מובן שבמזג אויר גשום, ובמיוחד עם גשם כבד, אנשים רבים (מודה שגם אני ביניהם) לא אצא למסלולי הליכה שכאלו.  למזלי, בביקורי בילוסטון לא ירד יותר מגשם קל בחלק לא גדול של הביקור.

ילוסטון הוא פארק שונה מגליישר לחלוטין.  לדעתי, מרכז הביקור הוא התופעות הוולקניות.  מבחינת נוף הרים, גליישר עולה עליו בהחלט.  נוסף על כך, הוא מתברך בחיות רבות, שחלקן ניתן לראות בודאות מלאה (ביזונים, אלק ואיילים אחרים), וחלקם על פי המזל (דובים, זאבים וכו’).  בזמן ביקורי בפארק גליישר לא אתרע מזלי לראות הרבה חיות.

• @דנוש60

ילוסטון הוא לא בעיקר תצפיות, יש הרבה מסלולים שם, אבל מזג אויר גרוע בהחלט מצמצם את מה שאפשר לעשות ומשפיע על ההנאה וההתרשמות. 

• קודם כל, אין קודש קודשים וזה עניין של דעה והעדפה אישית (ובמקרה שלכם גם מזג אוויר). 

אנחנו מאוד אהבנו את ילוסטון, כנראה בזכות אותם הדברים שגרמו לכם לקצר את הטיול שם – מגוון הדברים שאפשר לראות (קניון, אגם, הרים עם פסגות מושלגות, תופעות טבע צבעוניות וייחודיות, גייזרים וכמובן בעלי חיים בשפע) ולחוות בילוסטון היה שילוב מנצח ומרהיב מבחינתנו. 

למען יתר הגולשים אציין שיש בילוסטון גם מסלולים ארוכים (יותר ופחות, שכוללים גייזרים אבל גם הרים). 

• הנהלת הפורום

@דנוש60

כל סיבה שכתבת יכולה להיות  לתרום. גודל הציפיות, מזג אוויר, צפיפות מטיילים.  דברים שכבר ראיתם בעולם/בטיול וקשה להמנע מהשוואות.. כל אחת בנפרד או בשילובים יכולה להפחית התלהבות.

התחברתי בעיקר למה שאמרת על המסלולים. גם אנחנו בילוסטון עשינו יותר תצפיות ומסלולים קצרצרים. איך שהוא היא לא שידרה לי מסלולי יום מעניינים ואני חושב שזה מה שגרם מהר יותר חשובה ממנה. עדיין זו שמורה מדהימה - הגייזרים, בריכות הגופרית הצבעוניות, הביזונים היו כולם מרשימים.. אבל יש לי מקומות שיותר אהבתי מילוסטון.…

ואיך שהוא התרשמתי שהכי פופולרית בפורום היא דווקא יוסמיטי😊..  

• דעתי כבר מוכרת

אני לא התלהבתי מילוסטון.

ומה שאהבתי בו בעיקר זה באמת הקניון הצהוב והכי את טיטון :-)

כנראה יש לנו טעם דומה

גם אנחנו קיצרנו בזמנו ויתכנו יומיים קודם לניו יורק

יופי שנהניתם כל כך ברוקיס ובגליישר

• @דנוש60

כמו שכבר כתבו אין דבר כזה קודש קודשים.

קודם כול לפי דעתי תופעות הטבע בילוסטון ובמיוחד הגייזרים הם מאוד מרשימים ואין צורך

להשוות אותם למקומות אחרים שכבר היית בהם ואולי התרשמת יותר. זה מרשים בפני עצמו.

מה שכן היה אכזבה גם בשבילנו זה החיות. נכון שראינו המון ביזונים אבל ביזונים ראינו גם מחוץ לפארק

בהרבה מקומות כולל בדרום דקוטה, וויומינג. ראינו גריזלי ל- 10 שניות ודוב שחור ל- 25 שניות ופרט לכך

קצת אלקים בלי קרניים (כי זה היה בעונת השלת הקרניים) ופה ושם להקות קטנות של איילים אחרים.

במרכז המבקרים אמרו לי שעמק למאר נחשב ע”י האגודה הגיאוגרפית העולמית כסגן של הסרנגטי

(בטנזניה) מבחינת החיות והיות והייתי בסרנגטי אני יכול להגיד לך שזה אפילו לא קרוב להיות סגן. ראינו

זאב ל- 10 שניות והמון בפאלוס רבל פרט לכך אפילו לא בדל זנבו של סנאי. לאחר שהתאכזבנו

מבחינה זו יצא לנו לפגוש שם מדריך טיולים אמריקאי והוא אמר לנו שזה ידוע שמבחינת החיות צריך

לסייר הרבה זמן עד שרואים משהו (פרט לבפאלוס כמובן).

כלומר דעתי היא שהילוסטון הוא מאוד שווה ומיוחד מבחינת הנופים אך לא מבחינת החיות.

• @עודד

בסקר שערכתי לפני כשנה על שמורות טבע בארה”ב, ילוסטון הגיע למקום הראשון. 

אבל חשוב לומר שמבין המצביעים – היו גם 25% שהצביעו רק 3 מתוך 5. כלומר נהנו “ככה ככה” באתר. 

אמנם היו גם הרבה אחרים נתנו ציון “5” , אבל עדיין הייתה שונות מסויימת. 

• @דנוש60

קצת כדי לאזן את הסטטיסטיקה

בסקרי מטיילים גדולים בעולם (בהשתתפות עשרות אלפי מדרגים) ילוסטון זוכה בקביעות במקום הראשון מבין הפארקים בארה”ב. מבחינתנו פארק הילוסטון היה הפארק הכי מוצלח בארה”ב. אולי יש פארקים עם נופים יותר מרשימים, או פארקים עם יותר מסלולי הליכה. אבל הכי אהבנו בילוסטון שפשוט יש שם הכל, והרבה. זה הפארק שראינו בו הכי הרבה חיות, עשינו שם כמה מסלולים מקסימים (פארק גרנד טיטון שקרוב לילוסטון נתפס בעיניי כחטיבה אחת עם ילוסטון ושם יש נופים ממש יפים), וכמובן כל התופעות הגאולוגיות המרתקות. 

אז מה עושים עם כל חוות הדעת האלה?

לדעתי, אולי פחות כדאי לתכנן טיול במיוחד לילוסטון (נניח כולל טיסה במיוחד לשם הלוך וחזור). אבל בכמה מקרים אנשים הגיעו להתייעץ איתי לגבי אפשרויות מסלולים בארה”ב ואני המלצתי מאוד על מסלול שעובר בכל המקומות הכי יפים – קולורדו, וויומינג, מונטנה ווושינגטון (עם או בלי רוקיז קנדיים) – ואלה מאוד מאוד אהבו. למי שמשלב ילוסטון במסלול כזה יש סיכוי גדול שילוסטון ישלים פערים מבחינת חיות וגיאולוגיה. כמובן שאם יש גשם שוטף אז קצת פחות קל להנות…

• @imeshy

גם אני נותן 5 לפארק מבחינת כמעט הכול רק שבנושא החיות אני נותן 3.

• @דנוש60

לא יכולה להגיד הוא אכזב אותנו כי הוא באמת מיוחד מאוד מאוד!!! ואנחנו כן מתכוונים לקחת את הילדים בקיץ אליו..

אבל...לעומת גליישר כולם מפסידים בעיניי, הייתי יכולה לעבור לגור שם בבקתה מול הירוק ירוק הזה ואגמים .. וואו!!!

אנחנו הגענו לגליישר אחרי ילוסטון אם היינו עושים ההפך כנראה הייתי מרגישה בדיוק כמוך…

כנראה שהסוד הוא לא להשוות ...לכל אחד קסם משלו.

בחזרה