בחזרה

טיול ראשון באנגליה - התייעצות

•  

אנחנו משפחה עם שלושה ילדים (גילאים 14 עד 9) שאוהבים לטייל (יותר בטבע ופחות בטן גב).
    טיילנו בעבר באגמים באיטליה, ביער השחור, בחבל זלצבורג אוסטריה, בהולנד, בהרי טטרה בסלובקיה ובדרום בולגריה.
    אנחנו שוקלים לטוס בקיץ הבא לאנגליה (בפעם הראשונה לכולנו) לטיול של כשבועיים.

ואנחנו מתלבטים האם לטוס למנצסטר ולטייל באיזור האגמים (קיבלנו השראה מהבלוג של עמיחי).

האם לטוס ללונדון לטייל מערבית ללונדון (ולקנח 4 ימים בעיר הבירה).

האם לטוס למנצ’סטר ולחזור מלונדון ….

אנחנו לא אוהבים נסיעות ארוכות במיוחד - עד שעה וחצי לכיוון אם עושים טיול כוכב , או קצת יותר אם עושים טיול מתגלגל ..
    אנחנו אוהבים טבע – 5 שעות הליכה נינוחות (כולל הפסקות), אבל גם אוהבים גם לשלב אטרקציות כמו מגלשות הרים, מעט מוזיאונים, פארקי מים 

אשמח לשמוע את דעתכם – לאן הייתם ממליצים בפעם הראשונה.

אנחנו יודעים שלא נספיק את כל אנגליה בטיול אחד, ואין לנו כוונה “להעמיס” הרבה מקומות ביום אחד – בכל זאת חופשה :)

תודה

• @שרון_77

הי שרון,

אני קראתי את הסיפור של יעל על דרום קורנוול וישר ידעתי שזה מה שאני רוצה https://community.lametayel.co.il/topic/112177/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%A0%D7%95%D7%95%D7%9C-%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%9D-%D7%90%D7%A0%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%94-%D7%A1%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8-%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C

טסנו ללוטון . התקדמנו ללינה באזור סטונהג’. למחרת המשכנו דרומה. התאהבנו באזור, במדינה, בתרבות, בנופים.  משם היתה נסיעה ארוכה של כ 4 שעות לאזור הפיקדיסטריקט. היינו שבוע ושבוע. היה מושלם.

סיפורים על אזור הפיק יש המון בפורום. 

ממליצה בחום. כל כך אהבנו ששנה לאחר מכן חזרנו לאזור האגמים וצפון ווילס.

טל

• @שרון_77

עמיחי עשה טיול מאוד יפה בפיק דיסטריקט ובצפון וויילס. כדאי לקרוא את הבלוג המפורט מאוד שלו. 

אני מאוד אוהב את איזור האגמים היפהפה.. 

וגם צפון וויילס מדהימה בעיני וקצת מגוונת יותר (כולל טירות, וכו’..)

האיזור שסמוך ללונדון (מדרום, ממערב) – יפה מאוד , אבל באופי שונה – יותר צוקים, כפרים קטנים בגבעות ירוקות וכו’.. 

שבועיים זה לא זמן ארוך מדי כדי להתפזר. 

אם הילדים לא היו בלונדון עדיין – אז שבוע בלונדון זה לא מילה גסה. 

• @imeshy

רק לגבי לונדון:  3 ימים זה ממש מעט בעיני.היינו עכשו 9 ימים מלאים בלונדון עם מתבגרים ולא שבענו ..אז קחו בחשבון ...

• @שרון_77

כתבתי את דעתי בעניין בשירשור אחר, ברשותכם רוצה לחזור על זה כאן.

בעבר ישראלים נסעו מעט לחו”ל, ולכן בטיולים המעטים שהיו הייתה נטיה לתפוס את כל העולם במכה אחת. עם הזמן והוזלת הטיסות הטיולים הפכו להיות יותר ממוקדים (“צרפת”, “הולנד”) עד שהיום מקובל יותר לטוס לאזור גאוגרפי (אחד או יותר) ולטייל שם. אנשים היום מטיילים ב”יער השחור” ולא מנסים להכליל את ברלין בטיול. אנשים מטיילים ב”גארדה” בלי לבקר ברומא, ואנשים מטיילים ב”אלפים הצרפתיים” בלי לבקר בפריז. אנגליה בולטת בכך שהיא נעדרת ממפת התיירות הישראלית, ורוב הישראלים נוסעים עדיין ללונדון. אני מתאר לעצמי שככל שאנגליה תעלה יותר על מפת התיירות הישראלית (וזה כנראה יקרה, אחרי שתהיה הפנמה שהעלויות באנגליה הכפרית כבר יותר זולות מאשר אזורים אחרים במערב אירופה), יותר אנשים יטוסו לטייל באזורים שונים של אנגליה (הפיק\האגמים\צפון ויילס שלא באנגליה אבל קרוב מספיק) בלי להרגיש צורך לשלב את לונדון בטיול. לחילופין, אפשר לשלב את לונדון בטיול שכולל אזור אחד או יותר בדרום אנגליה. 

בטיול שלנו בחרנו לשלב את אזור הפיק עם אזור צפון ויילס. הסיבה העיקרית היא שהאזורים האלה קצת משלימים אחד את השני מבחינת תחומי העניין של המשפחה שלנו. באזור הפיק (המורחב, כולל כל מה שנגיש לכוכב בטווח של עד שעה וחצי) אפשר למצוא בקיץ המון פסטיבלים וקרנבלים, יש שם 3 פארקי שעשועים  ומוזיאון פתוח הכי טוב שיצא לי להיות בו. יש עוד המון אטרקציות שלא הספקנו לבקר בהן כמו מגלשות הרים, מוזיאון חלל, פארקי חבלים, מסלול ראפטינג מלאכותי, טיולי אופניים, רכבל, מערות וכו וכו. מצד שני בויילס מצאנו משהו מיוחד שקשה היום למצוא במערב אירופה: נוף פראי, בראשיתי, שלא כולל התערבות של האדם. אזורים שלמים של הרים, נחלים וסלעים ללא אף בית או שדה. גם הנופים המיוחדים של הים והחופים, שמשתלבים עם הטבע מיוחד מאוד. 

קראתי בתשומת לב את הפירוט שלכם לגבי מה שמעניין אתכם, ונדמה לי שגם עבורכם השילוב הזה יכול להיות מוצלח מאוד.

בלונדון ביקרתי כבר כמה פעמים ועדיין יש שם יותר דברים שמעניינים אותי ולא הספקתי מאשר דברים שכן הספקתי. 

• @שרון_77

בכל מקום שתשימו את האצבע באי הבריטי יהיה לכם מה לעשות. 

אנחנו היינו באנגליה מספר דו ספרתי של פעמים ומעולם לא השתעממנו. כל פעם באיזור אחר, היו איזורים שחזרנו אליהם שוב ועשינו דברים אחרים. האי הבריטי [אנגליה, סקוטלנד, אירלנד] מגוון, מלא אטרקציות, מלא היסטוריה, מלא טבע, מלא מוזיאונים מעניינים. הכל יש ובכל מקום כמעט. 

לדעתי אם אתם מעוניינים בלונדון שלושה ימים זה מעט מדי. הייתי לוקחת מינימום חמישה ימים וגם זה לא מתקרב למספיק. 

מבחינה נופית, איזור צפון ויילס עם נופים יותר דרמטיים, איזור דרום ויילס עם חופים מדהימים [שדורגו לא מעט פעמים בין היפים בעולם], איזור האגמים – ובכן אגמים, איזור הפיק הוא נופי אנגליה טיפוסיים שפחות דרמטיים, גם דרום אנגליה משלבת חופים ונופים כפריים, ובכל מקום יש מגוון מסלולי טיול בטבע לכל הרמות. 

מבחינת טירות – בכל איזור יש, חלקן מאובזרות ומרוהטות וחלקן הרוסות למחצה, תמיד שווה לבדוק בתאריכי הנסיעה האם עתיד להיות ארוע או פסטיבל כי לפעמים טירה חצי הרוסה מתעוררת לחיים ולחוויה כשיש בה פסטיבל אבירים או ימי הביניים וזה בהחלט אהוב על מרבית הילדים [וההורים]. 

מבחינת מוזיאונים – הייתי משבצת בתכנון הטיול לפחות מוזיאון פתוח אחד. המוזיאונים הפתוחים מאד מעניינים לכל גיל. 

פארקים ואטרקציות אני פחות יודעת להציע לך כי המשפחה שלנו פחות בעניין. 

עוד דבר שיכול להיות נחמד לשלב זה שיט תעלות, עצמי או מודרך. 

לדעתי שוב בכל מקום שתשימו את האצבע יהיה לכם מה לעשות. 

• אם חשוב לכם לבקר בלונדון ובפארק גדול אז כדאי לכם לטוס למנצ’סטר –

לטייל שבוע באזור האגמים

לנסוע ללונדון – כאשר בדרך עוברים בפארק אלטון טאוארס
    להחזיר את הרכב בלונדון ולהשתמש בתחבורה ציבורית.
    להיות שבוע בלונדון ולטוס משם בחזרה לארץ.

אנו העדפנו לעשות טיול נפרד ללונדון  8 ימים.

ובנפרד צפון וויילס, וטיול נוסף לסקוטלנד.אבל החופשות שלנו יותר קצרות.

וכפי שכתבו האנגלופילים לפני, יש כל כך הרבה מה לעשות באי הבריטי
    וכל משפחה מוצאת מה שמתאים לה. 

בחזרה