בחזרה

שתי משפחות במנצ'סטר ובפיק דיסטריקט – סיכום טיול • מי? שתי משפחות, אחת עם ששה ילדים, השניה עם ארבעה ילדים. גילאי 10 עד 18, פלוס ילדה אחת בת ארבע. טיילנו בעבר בהולנד, היער השחור, אוסטריה, אלפ"צ, גיאורגיה.

  איפה? יומיים במנצ'סטר, שבוע בפיק דיסטריקט.

  מתי? סוף אוגוסט, 19 עד 29

  מה? מוזיאון מדע, חפש את המטמון, מתחם שלג, סי-לייף, פארק חבלים, טיולי טבע, מערה, פארק שעשועים, פסטיבל, יריד, חץ וקשת, טיול אופניים, פארק מים, מוזיאון פתוח ועוד. סיפור מפורט בהמשך... 😊

  נהיגה? הנהיגה בצד שמאל זו שאלה שרבים מתחבטים בה לפני טיסה לאנגליה. אנחנו שכרנו רכב תשעה מקומות (מרצדס ויטו אוטומטי), והנהיגה בצד שמאל כמעט לא הפריע. כן צריך להיות מרוכזים יותר בנהיגה, אבל לא הרבה יותר מכל נהיגה בארץ זרה. מה שמאד הפריע אלו הכבישים הצרים להחריד בכל האיזור. כבישים ללא שוליים, ברוחב של רכב אחד, אך הכביש דו-סיטרי.... לא פעם החסרנו פעימה, כשמשאית הגיע מולנו, והתפללנו ששנינו נעבור בלי להתנגש. בגלל הכבישים הצרים, הנסיעה איטית וגם נסיעה למרחק קצר של כ20 ק"מ יכולה להתארך לשעה של נסיעה.

  קיבלנו בהשכרת הרכב צמיד ליד שכתוב עליו "Keep left | Place on left hand" 😊

  לינה? מציאת לינה למשפחה גדולה היא אתגר. לשתי משפחות גדולות על אחת כמה וכמה. אחרי חיפושים ושיקולים שונים החלטנו על ארבעה לילות במנצ'סטר, וששה לילות בחווה בפיק דיסטריקט.

  הדירות במנצ'סטר: Axis house ו Athletes way house הוזמנו דרך בוקינג. דירות טובות מאוד, מרווחות ומודרניות. מצוידות היטב.

  החווה: Broadhurst farm holiday cottages  - הזמנו את הדירות Elm  ו  Cedar ישירות מול הבעלים (לינדה). דירות טובות ומרווחות. דרושה קצת תחזוקה טובה יותר – אחת המקלחות לא עבדה (לא היה זרם), ואחד השירותים התקלקלו (תוקן אחרי יום). הילדים במיטות קומתיים.

   

  אז איך היה?  היה כיף, בלי ספק. הרבה ירוק, מים כבשים ופרות בכל פינה. אטרקציות נחמדות. אבל, אם אני צריך לדרג את צפון אנגליה ביחס לשאר המקומות שהיינו בהם, אין ספק שבאוסטריה והולנד נהנינו יותר. למה? התשובה מורכבת. הנאה ודירוג של טיול מורכבים מהרבה גורמים: ציפיות, מזג אוויר, דינמיקה משפחתית, מקום הלינה, אטרקציות מסוימות, תחושה של חידוש או מיצוי ועוד. הולנד היה הטיול הראשון שלנו, ובוודאי שזה משפיע על ההתלהבות שלנו עד היום. באוסטריה היינו כבר מנוסים, אז אני יכול לומר בוודאות שהייתי ממליץ יותר. הנוף, האטרקציות, נסיעות קצרות יותר. יכול להיות שקצת מיצינו את הסגנון הזה של טיולים או את אירופה, וצריך לחפש משהו מעט שונה. זה לא שלא היה כיף, אבל גם לא היה משהו מיוחד או שונה מיעדים אחרים.

   

  שיא הטיול? מבחינתי המוזיאון הפתוח Black country. מבחינת הילדים, הדעות חלוקות, חלק אמרו טיול אופניים בMonsal trail, חלק אמרו הפעילות של חץ וקשת, חלק המתחם של השלג במנצ'סטר – Chill factore וחלק אמרו הטיול לMother cap . מעניין שאף אחד לא אמר אלטון טאוארס.

   

  אכזבת הטיול? הפסטיבל ב Stoke-on-trent לכל הדיעות.

   

  למי תודה למי ברכה?  קראתי סיכומי טיול רבים בפורום, ונעזרתי ברבים וטובים, שאי אפשר למנותם כי רבים הם, אך יהיו בעיניכם כאילו הייתי פורטם... אני חייב לציין את הסיכום המקיף של עמיחי (כעת בבלוג), שמפנה לסיכומים רבים נוספים, שנעזרתי בו רבות. כמו כן, תודה לאוליב על התשובות לכל עניין אנגלי, ולסמדרולה, שטיילה במקביל אלינו, על מספר עיצות שימושיות, ובמיוחד על היישומון של KLBD, שהפך את חיינו לקלים יותר במהלך הטיול.

    • @yona777

  מספר תמונות לפתיחת התיאבון

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

    • @yona777

   

  כיף שהתחלת לדווח כאן.

  כל שרשור אנגלי מוסיף מידע ומראה פנים שונות של האי הבריטי.

  גם אנחנו קיבלנו צמיד כזה מחברת ההשכרה 😃
  ההתבלבלות שלנו בהתחלה היתה עם הידיות של ההגה,
  הפעלנו את הווישרים במקום איתות

    • @yona777


  שמחה לשמוע שהמוזיאון הפתוח מצא חן בעיניך! אני כל כך אוהבת מוזיאונים פתוחים וזה ללא ספק אחד הטובים ביניהם ולא רק באנגליה [כן, דגמנו גם במדינות אחרות]. 

  גם אנחנו שכרנו 9 מקומות וקיבלנו מרצדס ויטו. נוחה מאד. 

  אני רק אגיד פה שהאי הבריטי הוא ענק. גם אם פיק דיסטריקט היה בשבילכם פחות וואו מהולנד למשל, יש סיכוי סביר שחלק אחר של המדינה היה מוצא חן בעיניכם יותר [כמו וויילס - צפון וגם דרום]. ובודאי סקוטלנד…

  נשארת לעקוב בעניין וכמובן לרענן את העיניים בתמונות.  • @סמדרולה


  באחת הפעמים שנסענו, כשהיינו משפחה קטנה יותר ורכב קטן יותר, קיבלנו רכב הילוכים [לא הפריע לנו אז לא שריינו  מראש אוטומטי]. בסוף יום הנהיגה הראשון יד ימין שלי היתה מלאה חבורות, כי כל פעם אוטומטית שלחתי אותה הצידה להעביר הילוך, וקיבלתי מכה מהדלת [כי ההילוכים בשמאל כשהנהג בימין הרכב...] • אני גם עוקבת !


 • ברוכות הבאות סמדרולה, אוליב ודפנה

  הדיווח יהיה קצת מקוטע ובקצב איטי מהרגיל, כי אני עדיין משלים פערים בעבודה מהטיול, וגם צברתי פיגור בדף היומי שצריך לסגור. במקביל מתכנן יום הולדת ארבעים לאשתי… 😘

   

   

   

  יום 0-1: טיסת איזיג'ט יצאה באיחור (כרגיל) של כשעה, כך שהגענו למנצ'סטר בערך ב1:30. אחרי כארבעים דקות כבר יצאנו מהשדה עם מונית שהזמנו פה. נסיעה של קצת פחות מחצי שעה, ואנחנו נופלים שדודים על המיטות. בבוקר השכמנו (ההורים) וחיכינו למשלוח מTesco שהוזמן עוד בארץ לחלון הזמן 9:00-10:00. ב9:15 הגיע האוכל, מסודר ואיכותי, וגם זול... מדגיש את יוקר המחיה בארץ. מעניין לציין (וגם מכעיס), שבהמשך הטיול היינו בחנות הכשרה במנצ'סטר (Halpern), ואפילו המוצרים הישראליים כמו ביסלי או שקדי מרק  (של אסם) זולים יותר מאשר בארץ...

  בעשר הערנו את הילדים, ואחרי ארוחה קלה הזמנו אובר למוזיאון המדע. ביומיים הראשונים תכננו להישאר במנצ'סטר, ובעקבות התייעצות בפורום טריפאדוויזר, החלטנו לא לשכור רכב ליומיים אלו, והשתמשנו באובר. מאד נח, פשוט ולא יקר. ליד מוזיאון המדע נמצאת נקודת ההתחלה למשימת ריגול נחמדה בסגנון חפש את המטמון. יש סיפור מסגרת, ורמזים שמובילים מתחנה לתחנה. הפסקנו את המסלול באמצע, כי היה חסר קצת יותר מידע על המקומות שעוברים בדרך. בסה"כ נחמד, אבל ממש לא חובה.

  ברחובות העיר הבחנו בהרבה בתים עם איקס מתכת אדום עליהם. אם מישהו יודע מה זה, אשמח לשמוע.

   

   

  חזרנו למוזיאון המדע, והפעם גם נכנסנו. המוזיאון מקסים. חלק מהתערוכות קבועות וחלק מתחלפות. יש גם איזור אינטראקטיבי, שהילדים מאד נהנו בו. כשאנחנו היינו היתה תערוכה מיוחדת על השמש, בתשלום (הכניסה למוזיאון בחינם). נכנסתי עם חלק מהילדים, וגם שם למדנו ונהננו. מומלץ מאד!  נשארנו במוזיאון עד הסגירה...

   

  רואים מה הבת שלי כתבה?

  (לאבא המושלם, תודה על הטיול) 😚

   

  חזרנו (עם אובר) לדירות, וארגנו ארוחת מלכים, ולקינוח אננס ענקי מטסקו בפאונד וחצי. • @yona777

  יום 2: מתחם שלג, אקווריום, מוזיאון וקצת קניות

  בבוקר אחרי ארוחה קלה בדירה, שוב הזמנו אובר, ונסענו למתחם שלג Chill factore. הזמנו מראש גרופונים לשעה במתחם, שהוזילו את העלות בחצי, וגם הקנו לנו זכות לבגדים – מכנסיים ומעיל לשלג. חובה להיכנס למתחם עם כפפות ומומלץ גם עם מגפיים. למרות שפקפקתי ביני לבין עצמי איך יהיה המתחם, כי בכל אופן זה שלג מלאכותי בתוך אולם, נרשמה הצלחה גדולה. המקום גדול, והשלג איכותי ומרגיש כמו הדבר האמיתי (הרבה פעמים יורד באיזור שלנו שלג, כך שאנחנו מכירים). יש כמה סוגי פעילויות (אבובים, מזחלות, לוחות גלישה) ומתחם לקטנטנים, וכולם יצאו מרוצים מאד.

   

  יצאנו וכדי להתחמם צעדנו לאקווריום Sealife שנמצא לא רחוק. בדיעבד, ההליכה היא דרך כביש ראשי, וקצת מפחידה. את הכרטיסים רכשנו מראש באינטרנט, במחיר של קבוצה 😊. האקווריום דומה לאקווריומים במקומות אחרים בעולם. הולכים במסלול קבוע, ונהנים מדגים שונים ומשונים, מוזרים וגם מפלצתיים. יש גם כרישים, סוסוני ים, וצבי ים ענקיים. בחלק קטן מהמתחם ניתן לגעת ("ללטף") דגים, כוכבי ים ועוד.  ניתן אפילו לקבל מניקור מסרטנים זעירים 😊

  אחרי האקווריום אכלנו ארוחת צהריים שהבאנו איתנו, ואז התפצלנו. הבנים (והבת הקטנה) נסעו למרכז העיר למוזיאון הכדורגל, והבנות לקניות (פרימרק וכד'). במוזיאון הכדורגל ניתן להעביר בכיף שעה עד שעתיים, והוא מומלץ במיוחד לחובבי כדורגל מושבעים. יש כמה קומות עם תערוכות על ההיסטוריה וההווה של הכדורגל (תלבושות, חוקים, שחקנים וכד') וגם כמה חדרים עם פעילויות, כגון בעיטות בכדור לכיוון מטרות שונות. בסך הכל המוזיאון מהנה אבל לא ממש מצדיק את התשלום.

    • יום 3: Mother Cap  ופארק חבלים

  הבוקר אנחנו אוספים את הרכבים להמשך הטיול. הגברים נסעו (אובר) למתחם השכרת הרכב ליד שדה התעופה, והשאר אכלו ארוחת בוקר והתארגנו לטיול. חזרנו עם הרכבים, אספנו את כולם, ובערך בעשר יצאנו לטיול הראשון שלנו בפיק דיסטריקט - Mother Cap היעד בוויז הוא Surprise view car park והחניה בתשלום של מספר פאונדים (תלוי בזמן השהייה). בחניה עומד "גזלן" עם רכב גלידה, אך השמיים מעוננים ודי קריר, ואנחנו מתפלאים מי יקנה גלידה ביום כזה... אין שילוט ברור לנקודת ההתחלה של המסלול (בעיה כללית באיזור, לפי מה שראינו), אז בוחרים כיוון לפי האינטואיציה, ומקווים לטוב. מטפסים בשביל נוח עם פריחה יפה, ולאט לאט מתגלים נופים מדהימים של הפיק. באיזור הפסגה סלעים עצומים ומאד מעניינים, שהילדים ממש שמחו לטפס עליהם. אחרי המון המון תמונות, יורדים חזרה באותו שביל, ובינתיים הטמפ' עולה. כשמגיעים למטה כבר ממש חמים, ופתאום הנוכחות של הגזלן לא תמוהה. קונים לכולם מגנום לסיום מושלם של הטיול. סה"כ לקח לנו כשלוש שעות.

  היעד הבא הוא פארק החבלים ליד בוקסטון. בודקים בגוגל מהי הכתובת המדוייקת, ופתאום נחרדים לראות שהסגירה ב14:30, ולפי הוויז נגיע בערך ב14:45.... מתקשרים לפארק כדי לברר האם זה נכון, והם מרגיעים אותנו – הכניסה האחרונה עד 15:30 והפארק נסגר ב17:30.. בגוגל אנשים פרטיים מזינים את שעות הכניסה, ויכולות להיות טעויות.

  פארק החבלים עצמו דומה לפארקים שהיינו בהם בצרפת או ביער השחור, אך אין מספר רמות כמו שם, אלא כולם עושים אותו מסלול. אהבנו שם ואהבנו גם פה. המחיר לא זול – 33 פאונד למבוגר. 26 לילד.

  לסיום היום אכלנו במסעדת Taam במנצ'סטר. מסעדה מומלצת. שירות טוב ואוכל טעים מאד.


 

בחזרה