בחזרה

2 שבועות סין, 1 שבוע הונג קונג- שאלות

• הי, אנחנו טסים משפחה, נוחתים בשנזן ונוסעים ברכבת להונג קונג (היינו בה בעבר) שם נתמקד בעיקר באטרקציות תיירותיות, לאחר כשבוע ניסע ברכבת לגואנג’ו ונשהה בה 3 ימים, כנל אטרקציות ולבסוף עוד כשבוע בשנזן. שמעתי רק תגובות שליליות על שתי הערים הסיניות הללו, אך כיון שזהו המסלול שלנו (היינו בעבר בגוילין יאנגשו וכל השאר)- אשמח לקבל פידבקים מרהיבים וטיפים לטיול זה. כמו כן, בכמה דולרים כדאי להצטייד מראש והאם את האטרקציות (פארקים, שעשועים וכו’) כדאי להזמין אונליין או לשלם במקום במזומן? כנל תחצ- קרי רכבות מהירות ולא מטרו. תודה מראש לבוחרים להגיב

• @Shanimo

על גואנז’ו אין לי דעה שלילית כלל.

אין בה כמעט אטרקציות לתיירים, יש שייט על נהר הפנינים, נחמד אבל לא מפיל, יש בה שוק מוצרי חשמל, אלקטרוניקה וסלולר ענקי, מהגדולים בסין, אבל זה מיועד לסינים, לא לזרים (עדיין מעניין לראות את הדבר הענק הזה).

בדומה גם השוק הרגיל שגם הוא ענק, עם בגדים בטעם ומידות למקומיים, שלל כלי בית ושמונצעס, מעט דוכני אוכל לשוק כזה גדול.

האוכל בעיר טוב מאד ויקר, בהונג קונג יש בעקרון אותו אוכל, הרבה יותר זול.

בשנז’ן רק עברתי, הלוך וחזור בין הונג קונג לגואנדונג, אבל מכל מי שטייל ממש בעיר שמעתי רק טובות.

בגואנדונג יש אזורי טבע די יפים, אבל לא מדהימים, בפוג’אן, קרוב יחסית לשנז’ן יש הרים גבוהים מאד עם נופים דרמטיים, יערות עבותים ואזורים כפריים שהושפעו מעט מאד מהקפיצה של סין למאה ה-21. כדאי אולי לשקול שינוי מסלול.

• @Sailor

תודה, אבדוק את הנושא! אגב לגבי מעבר, מניחה שעשית ברכבת בין הונג קונג לשאר? מעבר הגבול היה סביר? 

• @Shanimo

מעבר הגבול היה עמוס, אבל המעבר התנהל במהירות ויעילות בשני הכיוונים.

היו כאן סיפורים על עיכוב למעלה משה במעבר.

• @Shanimo

מזהיר שהמעבר גבול בין הונג קונג לשנזן מאוד עמוס ומתיש.

אנחנו לקחנו ריזיקה של 3 שעות מהונג קונג לשנזן (בערך 45 דקות ברכבת ועוד 15 דקות ממעבר הגבול לתחנת הרכבת המרכזית בשנזן) ופספסנו את הרכבת שלנו.

לגבי שנזן, לא הייתי אומר שהיא ידידותית במיוחד לתייר ואין שם יותר מדי מה לעשות מעבר ליום יומיים וקניות.

הונג קונג מדהימה ואפשר להעביר בה בקלות שבוע.

• @Aviv3152857

יש כמובן אלטרנטיבה של מעבורת עם מעבר גבול הרבה יותר נוח.

אבל הנסיעה לנמל המעבורות לא קצרה ומשך ההפלגה ארוך יותר מנסיעה ברכבת מהגבול.

• @Sailor

יש כמה אפשרויות למעבר:

1. רכבת
    2. “שירות לימוזינה” – מונית גדולה שאוספת אתכם ומעבירה אתכם מבלי צורך בכלל לצאת מהמונית. כמובן שיותר יקר, בזמנו עלה סביב 300 יואן לאדם.
    3. מעבורת – הרבה פחות תורים ולכן בזמן הכללי יכול להיות קצר בהרבה. הנסיעה במעבורת כמעט זהה לרכבת והמרחק ללנמל תלוי באיפה ישנים בשנז’ן. גם הרכבת ממש לא ממוקמת במרכז העיר ואפילו די בקצה. פשוט יש שם הרבה מרכזי קניות אז יעיל לחלק מהאנשים. כשאני לנתי בשנז’ן לדוגמא, המעבורת הייתה לי קצרה בהרבה מהרכבת בשקלול כל הזמנים.

בקיצור, יש כמה אפשרויות במחירים שונים וזמנים שונים. כל אחד שייקח מה שהוא רוצה. מומלץ לראות איפה ישנים ולאן רוצים להגיע (קאולון או האי) על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר.

לגבי המסלול שלכם, חייב לציין שלא כל כך מבין אותו…

שנז’ן לדעתי מאוד חמודה ויש שם שני פארקים מאוד יפים שאני תמיד ממליץ עליהם, אחד פארק מיניאטורות של אטרקציות מהעולם (מגדל אייפל בחצי מהגדול המקורי – מה שנקרא מניאטורה בסין...), ופארק מינאטורות דומה של אטרקציות בסין. גם ההופעות בפארק שוות ביותר.

מעבר לכך יש שם את רובע האומנים שהוא ריאה ירוקה בעיר ומאוד נחמד, וסה”כ עיר טובה לשופינג אלקטרוני בעיקר.

אבל גג 3 ימים.

גואנגז’ו, עיר אפורה מאוד בלי כמעט דברים לעשות בה. שופינג מעלה לטקסטיל ודברים נוספים. לא הייתי מבלה בה אישית. היא גם מאוד עמוסה. כן יש באזור פארק שעשועים שהיה מאוד מוצלח לזכרוני, אבל זה היה לפני עשור… ולדעתי אמור להיות באזור גם אחד מפארקי המים בגדולים בסין.

בנוסף, שלושת היעדים שלכם אלו ערים גדולות. יחסית מעט טבע. גם אם אתם רוצים לחרוש על כל הפארקים, אני אישית הייתי מצמצם את השהייה בשלושתם בכללי בכמה ימים חופשיים ומוסיף איזה יעד נוסף בסין (אפשר להגיע בטיסה קצרה להרבה יעדים יפים).

בחזרה