בחזרה

כמה שאלות על טרק בצפון הודו

• הי

אנחנו טסים עוד שבועיים לשבועיים בהודו. מתחילים באזור דרמסאללה  ורוצים לשלב טרק של 4-5 ימים. קראנו על ה- Hampta pass וממש התלהבנו. ראינו שאפשר לטייל בו באוקטובר. יש מי שעשה אותו באוקטובר ויכול לספר איך מזג האוויר?

ושאלה נוספת – לאחר הטרק נהיה יומיים – שלושה בספיטי ומשם ניסע למנאלי ומיד לדלהי לטיסה לארץ. אם אנחנו ממריאים ב-11:45 בדלהי, הגיוני לקחת את האוטובוס ממנאלי לילה קודם או שזה סיכון מדי?

תודה רבה

נעמה 

• @naymeshg

לפי הלונלי פלאנט אפשר לעשות את האמפטה בתחילת אוקטובר. כמובן שכאשר תהיו באיזור ותסקרו סוכנויות תוכלו לשפוט נקודתית אבל אתם יכולים לעשות תוכנית כזו בינתיים. 

יש למטה שירשור ארוך על פין פארווטי ויש קצת התייחסות של צביקה נדמה לי ואולי גם של צילה ורשמים מהטרק. 

צריך לבדוק גם אם יש לכם דרך לעשות הסתגלות מתאימה לגובה בלוז שלכם. 

• @naymeshg

הבהרה חשובה: הטרק של ההאמפטה פאס הוא בכלל לא באזור של דרמסלה אלא באזור של מנאלי (עמק קולו), כך שאם אתם רוצים לעשות את הטרק תצטרכו  לנסוע קודם למנאלי (10 שעות מדרמסלה). אפשר כמובן גם להתחיל באזור דרמסלה ולטרק גם בסביבתה ואח”כ להמשיך למנאלי, אבל נראה לי ששבועיים זה קצת קצר לטיול שכזה, אם הוא צריך לכלול גם את דראמסלה גם את מנאלי ועמק קולו וגם כמה ימים בספיטי טזאת בנוסף על הטרק. נראה לי שתצטרכו לוותר על משהו😐.  המעבר ממנאלי לספיטי (קונזום) יכול להיחסם בתחילת אוקטובר בגלל שלגים ואז זה יהיה בעייתי להגיע לספיטי (אפשר עדיין בג’יפ או מהכיוון ההפוך – מדרום דרך קינור – אבל זהו מסלול ארוך יותר). לדעתי גם חבל לבקר בספיטי ולפספס את קינור.   

העצה שלי: לוותר על חלק מהמקומות ולהתרכז באחרים. באזור דראמסלה יש גם טרקים יפים. אני יכול להעיד אישית כי עשיתי בתחילת אוקטובר את הטרק מדרמסלה לאינדארהאר פאס וחזרה (גובה 4500 מ’) זהו טרק שאורך  ארבעה ימים אם חוזרים לדרמסלה אבל אפשר להמשיך גם לצד השני של הפאס אל בהארמור שבעמק צ’אמבה. במקרה שכזה הטרק ייקח עוד יום יומיים נוספים.

ולגבי החזרה ממנאלי לדלהי: לא הייתי לוקח את הסיכון! האוטובוס אמור להגיע לדלהי סביב 6-7 בבוקר כך שאפשר בהחלט להספיק להגיע לשדה בזמן, אבל תמיד יכולות להיות הפתעות שיגרמו לעיכובים – ובהודו יש כאלה הרבה! אני הייתי ממליץ להגיע לדלהי יום קודם.

• @ran_amitai

רן

יש קצת תמונות מהטרק?………………….

• @dregev03

בוודאי שיש😊. אם היית עושה חיפוש היית מוצא קצת תמונות מהעבר. אבל לנוחות אלה שקצת מתקשים בשימוש במנוע החיפוש אביא כמה תמונות שוב🙂. לתשומת לבכם: בתחילת אוקטובר יש מעט מאד שלג באזור בגלל הגובה הלא רב יחסית (עד 4500 מ’). כמו כן המסלול של הטרק שונה במעט מהצורה של המסלולים בנפאל בגלל הטופוגרפיה של רכס הדהאולה-דהאר (הרכס עליו שוכנת דראמסלה): בחלק העליון של הטרק מטפסים על אוכף תלול וחשוף. ד.א: החלק הראשון של הטרק (עד הצ’אי שופ בסנואו ליין) הוא חלק מהמסלול הרגיל לטריונד ולסנואו ליין

• @ran_amitai

ועוד משהו🙂

• @ran_amitai

ועוד קצת – מאזור הפאס

• @ran_amitai

אולי עכשיו?

• @ran_amitai

וואו

אולי אגיע בחודש הבא אבל בטח יהיה מאוחר כבר לטרק הזה. מתכנן להתחיל מקיילונג באיזור 6-5 לאוקטובר ואולי לטרק את ברלצ׳לה לצ׳אנדרה טאל ומשם לספיטי וקינור

• הנהלת הפורום

@dregev03

דרור,

קח בחשבון שבארלצ'ה הוא אחד האזורים המושלגים ביותר באזור זה. ביולי האחרון, כשעברתי בו, היה בו מעל מטר וחצי שלג... :-)

• @תאי

תודה תאי

בינתיים אני רק מדבר ומפנטז. 

נגיע לשם אני מקווה ונראה מה מזג האוויר ומה אומרים בסוכנויות. ״לפי הספר״ עוד אפשר לטרק שם במחצית הראשונה של אוקטובר. 

בחזרה