בחזרה

סקי למתחילים

• מתעניינים בחופשת סקי עם ילדים כשכלם מתחילים. האם האתר קמפיטלו די פאסה (דרך סקי דיל) מתאים להדרכת מתחילים? מבדיקת המפה שמתי לב שיש מעלית אחת שמסביבה רק מסלולים אדומים.

תודה .

• שועלי הסקי

@rati

זה נהדר שהשאלה נשאלת כאן בפורום בשביל זה הפורום נועד.כיוון שאתם נוסעים דרך סקי דיל הם אמורים לענות לכם על כל השאלות זה תפקידם.

• שועלי הסקי

הייתי בקמפיטלו לפני 8 שנים כשהייתי גולשת בינונית.  לדעתי פחות מתאים ואכן המעלית פקוקה מאד. לטעמי האתרים הטובים ביותר למתחילים הם זולדן באוסטריה ולה טוויל או ואלטורננש באיטליה. בסופו של דבר עושים את אותם חמישה מסלולים ורצוי שתהיה שונות באחוז השיפוע במדרון החל מכמעט שטוח ועד שיפוע מתון עד בינוני.

• שועלי הסקי

@rati

הי

קמפיטלו היא העיירה שסקי דיל משווקים לאתר “סלה רונדה”,  בעצם אזור גדול מאד בהרי הדולומיטים שרובו מחובר במסלולי גלישה.

מקמפיטלו עולה מעלית שמחברת לאתר אבל המסלולים שאליהם היא מגיעה פחות מתאימים למתחילים. דווקא בעיירה הסמוכה, קאנאציי, יש אזור מצויין למתחילים, אבל כדי להגיע מקמפיטלו צריך בעיקר לגלוש לשם או לסוע ברכב לקנאצי ואז לעלות ברכבל. אבל לא תשמעי את זה מנציגי סקידיל. פשוט אין להם דיילים לשם.

אני הייתי הולך במקומך לפאסו טונלה, אתר מצוין למתחילים עם מסלולים מושלמים למתחילים וגם למתקדמים יותר, כמו כן הוא גבוה יותר עם סיכוי טוב יותר לשלג טוב במסלולי המתחילים(שהם בדרך כלל נמוכים ולא בפסגות ההרים). גם הגישה מהמלונות למסלולים נוחה יותר וסקי דיל משווקים לשם דילים אם רוצים לסוע איתם.

והערה קטנה לעינבל ולכל המתחילים…. הייעוץ של חברות התיירות מונע קודם מכל מהרצון למכור ולסגור עסקה ופחות מטובת הגולש, גולשים מתחילים שאינם מצויים בפרטים יכולים בקלות לרכוש עסקאות שלא ממש מתאימות להם אלא לחברה המשווקת.   לזה קיים הפורום הזה….

בהצלחה

• שועלי הסקי

@yanivparan

אני עם כל סוכן שדיברתי אפילו על דברים קטנים קיבלתי מענה לכל השאלות שלי.גם דרך פינגוין וגם דרך סקי דיל.זה נכון שהחברות הללו רוצות למכור זה תפקידן.פשוט צריך לשאול את השאלות הנכונות ולא להתבייש ןלחשוב שיהיה בסדר כי לא טרחנו לשאול.

בוודאי שהפורום הוא מענה מצוין לשאלות.

• שועלי הסקי

אני ממליץ לכם לא לבחור בקמפיטלו, לא כמתחילים ולא בכלל. יניב תיאר היטב את המגבלות של העיירה כבסיס לחופשת סקי.
    בכל אתר סקי בינוני ומעלה יש מספיק אפשרויות למתחילים. הכי חשוב בשלב הזה – תנאים נוחים שיאפשרו לכם להתמקד בגלישה. מגורים קרובים לאיזור הלימוד, מסלול כחול בגובה העיירה שבו תוכלו לתרגל, הגעה קלה לחנות הציוד. בלי אלה, חופשת סקי ראשונה עלולה להתפתח לחוויה מסורבלת מאד. לילדים זה עלול ממש לשרוף את המוטיבציה לנסות שוב.

• שועלי הסקי

@dfl

גם אורטיסיי ortisei היא יעד לא רע למתחילים, אבל לא מהצד של הסלה רונדה, אלא מהצד של האלפי די סוויסי. מכל מקום, יש אתרים טובים יותר לגולשים מתחילים כפי שציינו קודמיי וכפי שהמלצתי אני.

• @yanivparan

תודה על תשובתך. 

אנו סבא וסבתא שרוצים לנסוע עם הילדים והנכדים. אנחנו גלשנו כמה שנים בואל גרדנה. השאלה שלי היא אם הפאסו טונלו יתאים גם לנו?

תודה

• שועלי הסקי

@rati

סליחה על השאלות בני כמה אתם ,ןכמה שנים כבר אינכם גולשים ,ובאיזו רמת גלישה אתם נמצאים?

• @yanivparan אמר:

או לסוע ברכב לקנאצי ואז לעלות ברכבל

הזכרת את להגיע עם רכב לקאנציי, לא נראה לי שגם שם יש המון מסלולים למתחילים, לא בבלוודר וממש קצת בצ’אמפצ’,(אלבה) 

• שועלי הסקי

באזור מעל קאנאציי יש אזור נרחב שיש בו הרבה מסלולים שטוחים, לשם גם מגיעים הרבה בתי ספר לסקי מהאזור,

לגבי פאסו טונאלה, באתר עצמו (מול המלונות)יש כעשרה מסלולים מקביליים פחות או יותר ברמות מירוק ועד שחור וקל מאד לעבור מאחד לשני. ישנם גם שני מסלולים כחולים רחבים וארוכים שמאד מתאימים לגלישה משפחתית ארוכה.  בהמשך וקצת יותר רחוק מסלולים שנמצאים מול העיירה הקרובה , פונטה די

לינו .מסלולים אדומים ושחורים שרובם לא קלים בכלל.  בנוסף ישנו קרחון שבו מספר נוסף של מסלולים וירידה לאזור המרכזי במסלול שחור ארוך וקשה!

ואם זה לא מספיק  אפשר לסוע כחצי שעה בסקי בס לאזור מרילווה ומדונה דה קמפיליו ושם יש עוד כ 150 ק”מ של מסלולים (לא בטוח שמתאים אם רוצים להיות קרוב לנכדים).

ממליץ למתחילים ומלוויהם.

• @rati

בני כמה הנכדים? מתי מתכננים לנסוע? מה רמת הגלישה של מי שכן גולש? 

• תגובה זו נמחקה!

• @ענבל-אין-על-סקי

אנחנו בני 72 ו-75. לא גולשים מאז 10 שנים ורמת הגלישה שלנו בינונית פלוס

• @מיכל-ע

הנכדים בני 17, 14 ,11. הם והוריהם לא גלשו בכלל. אנחנו סבא וסבתא ברמת גלישה בינונית פלוס ולא גלשנו מזה 10 שנים והגולש הנוסף ברמה טובה

• שועלי הסקי

@rati

אם לא גלשתם עשר שנים כדאי אולי לעשות הכנה גופנית לפני ולהזכר בטכניקה.

• שועלי הסקי

@ענבל-אין-על-סקי

כלומר לא לוותר על ההדרכה.

בחזרה