בחזרה

6 ערים, ב 15 ימים בתקציב לואו קוסט

• בהמשך לבחור ההוא מלפני כמה ימים שרצה לבלוע חצי אירופה בשבוע, הנה זוג שעשה משהו דומה

https://www.ynet.co.il/vacation/article/Bk2VegWDS

אני לא מתחבר לזה בשום צורה, אבל להם זה כנראה התאים. 

דור ה Y במיטבו? 

• @imeshy

יכול להיות 

מי שכותב “זה רק מראה שאם אתה מתוכנן לזמן מסוים אפילו אם הוא מועט, אפשר לנצל ולהספיק הכל באותו חלון זמן כאילו כבר ראינו את כל העיר”

רק מעיד על כך שהוא לא ראה את כול העיר, את רוב העיר, או את חלקיקיה.

למרות שפה יש התארגנות מראש, טיסות ערב ולכאורה כאילו ניצול יותר אפקטיבי של הימים- המון זמן מנהלות! 

העיקר שטסו בזול 😄 זה הפך להיות “ערך” ,אבל זה נושא נפרד.

• @יונית

גם אנחנו מאנשי ה”קצר וקולע” ומוכנים לטעום עיר בקצרה בסופ”ש קצר או ארוך. אנחנו עושים את זה לעתים קרובות כשמוצאים טיסה זולה. 
    נכון שזה לא לראות את כל העיר, על גווניה, סמטאותיה וכל פינות הסתר, אבל בהחלט אפשר ביומיים לחוות עיר מבחינת ההיילייטס והקולינריה שלה, אפילו עיר גדולה. יש אנשים שלא מתאים להם לנסוע לשבוע שלם בעיר אחת, זה נכון ביחוד לאנשים שאוהבים יותר טיולי טבע ולעומת זאת בערים הם מבינים מהר את הפרינציפ. 

מה שהוא עשה זה הרבה “קצר וקולע” אחד אחרי השני (חסך  זמן וכסף לחזור לישראל ולצאת שוב) 

נכון שבאירופה רוב האנשים בדרך כלל לא מטיילים כך, אבל בעבר היו כאלה שהיו קונים כרטיס רכבת אירופאי ועוברים כל כמה ימים ממקום למקום. 
    היום טיסות הלאו קוסט מייתירם את הצורך ברכבת ומאפשרים מעבר קל וזול ממקום למקום. 

ולסיום, לדעתי לטוס בזול זה ערך לא פחות לגיטימי מהערך של “לחוות את העיר מכל צדדיה”

• @imeshy

האמת שזה באמת עניין דורי. פגשתי בביקור האחרון באירופה תרמילאים, כאלו שיש לפניהם חודשים של טיול, שכל יומיים-שלושה עוברים עיר, לפעמים אפילו מדינה. יש הרגשה אצלם שחייבים לסמן, לכבוש עוד ולהגיע לעוד נקודה, גם כשהם מודים שהם מרגישים מאוד עייפים מהאינטנסיביות (אבל ישר אומרים ש”אולי באמת אנוח שבוע שלם במקום אחד”). הם גם מופתעים מאוד אם פתאום הם מגלים את ההפרש האדיר בתקציב מול טיול תרמילאי אולד סקול בקצב רגיל (עם אותם מקומות לינה). 

לטעמי האישי זה נוראי לטייל ככה לתקופה ארוכה לעוד ועוד יעד (אני לא מהנוסעים גם לסופ”ש של 3-4 ימים אבל זה עוד מובן, כשרוצים חופש קצר, ולמי שזה מתאים לאופי). זה כמו הטיולים המאורגנים של לפני כמה עשורים, רק בלי הקבוצה מסביב. ואם עושים את זה במשך חודש ויותר זה המירוץ למיליון בלי המיליון, ושוחק רצח. גם מצחיק לקרוא לזה לואו קוסט כי זה לא באמת כזה: קודם כל תקציב הטיסות לא מתייחס לכל המעברים לשדות ומהם, וגם לולא ערימות הנסיעות והקצב המהיר התקציב של התחבורה היה יורד מאוד, והטיול היה הרבה יותר זול. 

• @ריקי-5

"...היום טיסות הלאו קוסט מייתירם את הצורך ברכבת ומאפשרים מעבר קל וזול ממקום למקום. 

ולסיום, לדעתי לטוס בזול זה ערך לא פחות לגיטימי...".

• מעניין עם מה הילדים והנכדים יאלצו להתמודד בעתיד הקרוב, נראה שאנשים מחוץ ל"וילה הקטנה" שלנו, כבר לא חושבים שזה כ"כ לגיטימי

• @ריקי-5

זה בסדר גמור.

כל אחד מרגיש אחרת ובהתאם מטייל אחרת.

לי---זה לא נכון ולא מתאים, ולא התאים גם לפני 3 עשורים.

ואני לא אוהבת קצר וקולע בכל מקרה – גם אם יציעו לי בחינם (לא מציעים).

אני רוצה לחוות מקום- לא להתרוצץ מיעד אחד לשני.

כל אחד והעדפותיו וטעמיו.

בחזרה