בחזרה

מניס דרך פרובאנס לפריז

• אמ:לק
    המונים ופרנקופליים יקרים, יש לי כמה התלבטויות ואשמח לחכמתכם. טסים לניס ולוקחים רכב. זוג ו2 מתבגרים חמודים. חוזרים אחרי 10 ימים מפריז. אגב הפיצול בטיסות הוזיל לנו מחירים. ביום הרביעי לטיול, אחר הצהריים, אוספים עוד צאצא מהעיר ליון. וממשיכים לפריז. התכנית מניס לליון עוד לא סגורה. גראס בטוח. חשבתי על 2 אפשרויות:
    1. ניס, גראס, לעלות מAix-en-Provence, דרך ערוץ ורדון (או ההיפך) עד לגרנוביל, לישון בה ומשם למחרת לליון.
    2. חלופה שנייה, ניס, גראס, נסיעה לאורך ערוץ ורדון, לה-בו דה-פרובנס, הגשר הרומי פון דו גאר, ולעלות דרך A7 (אוראנז') לליון.
    לא סגורה מה הכי כדאי לראות בפרובאנס באוקטובר (החלום לראות את פריחת הלבנדר כבר נגוז) על איזה כפר/אטרקציה לא הייתם מוותרים? יש לזכור שלמתבגרים לא תהיה סבלנות להמון ארכיאולוגיה...ברור שהגשר הרומי ירשים אותם D: ואת הלילה הרביעי חייבים לעשות בליון.
    בחצי השני של הטיול: יש לי גם 2 התלבטויות: (הגזמתי נכון?)
    1. לילה אחד בליון וארוחת ערב בבירת הקולינריה (אודה מאד להמלצה על מסעדה) בבוקר לעשות נסיעה ארוכה ולישון ליד ורסאי למחרת לטייל בורסאי ואחר הצהריים להגיע לפריז Mon amour.
    • 2. או להתאמץ יותר, ולהרחיק עד ג'יבארני לטייל בגן של מונה ומשם לפריז. לא נראה לי שאפשר ביום אחד להספיק גם את וורסאי וגם את ג'יבארני. חבל, אבל צריך להשאיר גם זמן לפריז הנפלאה... מצד אחד נוטה לארמון וורסאי אליו נגיע בשבת ונוכל לצפות במופע המזרקות. מצד שני, חוץ מחדר המראות לא בטוחה שלחברה הצעירים תהיה סבלנות לעוד חדרים דקדנטיים (:
      המון תודה מראש

• הנהלת הפורום

@Ayala_3402949

מנסה להבין

נחיתה בניס שעה…… 

מתבגרים בני…… 

העיתוי מתי…. בעוד שבוע? בפסח הבא?בקיץ?

נניח שניס-ליון מחויב רכב...ונסיעה--- אז הייתי נשארת על הציר המזרחי- ניס-גראס-ערוץ ורדון-גרונובל ולכוון ליון (כמה ימים יש לטבת המסלול הזה עד הלינה בליון בסוף הלילה הרביעי? -שלשה ימי טיול מלאים? אז אפשר, פחות? אז קצת יותר בעייתי. ובכל מקרה בלי אקס ,בלי לה בו, בלי פונט דו גאר---כל מה שנמצא מערבית לניס--לא רלוונטי לטווח הימים הקצר שלכם.

מליון לפריז בכלל הייתי שוקלת נסיעה ברכבת ,ומחזירה את הרכב בליון עצמה עם ההגעה.

• יונית תודה רבה על התשובה!!!

נוחתים בניס ב11

מתבגרים 17 ו15

טסים בתחילת אוקטובר.

כמו שהצעת נתרכז בצד המזרחי של פרובאנס.

אפשר לדעתך להגיע לכפרים של לברון?

חשבתי על יום ראשון: ניס , לינה בגראס.

יום שני: גראס והגעה לקאסטלאן

יום שלישי: ורדון , לינה באחד מכפרי לברון אוליי רוסיון? ( לא יודעת איזה) יש לך המלצה?

יום רביעי: בבוקר טיול בעוד אלד מכפרי לוברון. לעלות דרך סיסטרון  לאיזור גרנובל.

מה דעתך?

תודה ושנה טובה

• הנהלת הפורום

@Ayala_3402949

אפשרי. צפוף

לא מה שאני הייתי עושה (הגלישה לכוון כפרי לברון… סוטה מהציר שלכם כלפי צפון)— אבל אפשרי.

• @Ayala_3402949

אם רוצים נופים יפים הרבה יותר אני מציע מסלול עוד יותר מזרחי. ביום הראשון לנסוע מניס דרך הקניונים של ה-Cians וה-Dailus ל-Digne. ביום השני דרך Embrun ל-Briancon. ביום השלישי דרך Col de Lauterat ועמק הרומנש לגרנובל ולטייל בה קצת (היא יפהפיה). ביום הרביעי דרך Chambery ואגם Le-Bourget לליון. אני יודע שזה אפשרי כי אנחנו עשינו את שלושת הימים הראשונים של המסלול הזה במחצית השנייה של אוקטובר במסגרת טיול שאחרי כן הסתובב חזרה דרומה. אחרי ליון השאלה היא כמה זמן רוצים להשאיר לפריז. אם רוצים להשאיר הרבה זמן לפריז אפשר לקחת רכבת מהירה כמו שיונית הציעה. אם רוצים מסלול יפה הייתי נוסע ביומיים דרך בורגונדי (גם את זה עשינו פעם, אבל לפני ממש המון זמן ובאביב).

• @יונית

תודה יונית. החלטנו לוותר על גרנוביל ולטייל בלוברון. אבל בכל זאת רוצים לחלק את הנסיעה לליון ליומיים. מה הכפר הכי צפוני שכדאי לישון בו לקצר את הנסיעה לליון?

• @משה-א

תודה משה. נשמע מקסים אבל אנחנו רוצים לטייל בפרובנס, עוד לא היינו בה. נשנור את האלפים לטיול הבא.

• הנהלת הפורום

@Ayala_3402949

אין לי מושג מה הרציונל של לנחות בניס- ולהגיע לליון (אלוץ אני מבינה) אחרי 4 ימים ובאמצע גם להיות בלוברון.

גם משה, וגם אני מציעים לכם לנצל את התוואי שיש לכם- ויפה (לא פחות!) מלוברון המתוירת (ויפה).

אני יחד עם משה א. בהמלצה על קניון קיאן ודלוריס לכוון דינייה, ואולי גם ורדון. וכל היתר לכוון ליון (ולטעמי גרונבל לא משהו מיוחד מספיק לטיול קצר )

אבל לנחות בניס- לנסוע ל…. ואז להיות יומיים בכפרי לוברון (המינימום ההכרחי) ואז יום נסיעה דרך…. לליון?

זה לא ממש משנה איפה תלונו בלוברון- כי בכל מקרה יש מכאן נסיעה לאקצרה -לליון (אם נוסעים על האוטוסטרדה-אורנז’-מונטלימר-רומאן סור איזר ) סדר גודל של 250 -270 ק”מ על הציר הזה.

בחזרה