בחזרה

מחשבות ראשונות על ניו זילנד בחודש

• אז בשעה טובה מתכננים ירח דבש. הבעיה היא שהוא יהיה בדיוק “ירח” אחד.  מסוף נובמבר (איזור ה21.11) עד הכריסמס (הבנתי שכדאי לברוח לפני כי כולם יוצאים לחופש, המחירים עולים והצפיפות בהתאם).
    גם הבנתי שצריך להתחיל באי הצפוני מבחינת התעדוף של מזג האוויר.

מכאן- אני אבודה.
    כמה ימים לתת לכל אי? 
    האם את המעבורת בינהם צריך לקבוע מראש, ואם כן- כמה מראש?

באידיליה חשבתי לטוס הלוך לאולנד וחזור מכריסצ’רץ’ אבל אני מתקשה למצוא טיסות טובות. כמה נורא יהיה לעשות את הדרך חזרה לאוקלנד ברכב בהתחשב בזה שהזמן קצר?
    האם אפשרי לטייל רק את האי הצפוני בקראוון (רק בשביל החוויה)? מעולם לא נהגנו על כזה, אבל נשמח לנסות בתנאי שזה לא מגביל אותנו (שיש מספיק חניונים, שאין כבישים שאסור להיכנס עם טריילרים וכ’ו).

רקע עלינו- 30+, מנוסים בטיולים ארוכים, עושים הכל ברכב שכור וישנים במוטלים/צימרים (לא בהוסטלים). מבחינת אופי הטיול- בעיקר מסלולי יום ומסלולים קצרים, פחות צניחות ובאנג’ים.

• @shai

חודש, הייתי מתמקד באי הדרומי או לפחות להתחיל שם קרוב לתחילת העונה.

על אוקלנד אפשר לותר. אם בכל זאת תרצו גם את האי הצפוני כדאי להתמקד בטונגרירו (והר הגעש רואפהו), טאופו ורוטרואה, אולי גם הר טאראנאקי (אגמונט).

• הנהלת הפורום

@shai

אני בתאריך התחלה דומה התחלתי בצפוני , והייתי בו כחודש ( אמנם בטרמפים, מה שמאט התקדמות). כדאי שתבדקו מה מזג האוויר בדרומי- כי אם אתם מסתדרים עם קור יכול להיות שאין לכם בעיה לטייל שם. הטבע הרבה יותר עוצמתי בדרום ושם גם המסלולי הליכה היותר נפוצים ( רובם גם יותר ארוכים),  תמיד אומרים לתת שני שליש מהזמן לדרומי. אבל גם לצפוני יש מה להציע.

• @shai

אל תותרו על התכנית הבסיסית שחשבתם. כניסה באוקלנד ויציאה מכריסטצ’רץ’ זה טיול עם רצף הגיוני גם מבחינת המסלול וגם מבחינת מזג האויר.

השמש נעה איתכם דרומה. חלקו הזמן לבערך שבוע עד 10 ימים באי הצפוני והיתר בדרומי. 

אם התכנון הוא לסוף נובמבר הקרוב אתם צריכים לעבוד מהר. ככל שתאחרו תגלו כי קשה למצוא לינה במחירים שפויים. תכננו מהר ובמקביל הזמינו לינות.

ככל  שתתקרבו לחג המולד יהיה יותר צפוף. אם איני טועה חופשת הקיץ של בתי הספר מתחילה במחצית דצמבר. לכל התיירים מבחוץ מצטרפים גם הניו זיילנדים.

כרטיס למעבורת תזמינו דבר אחרון כשאתם כבר באי הצפוני ויודעים מתי תעברו. יומיים מראש זה מספיק.

שנה טובה ובהצלחה

רנצי

• @ranchy

אוי לא, ממש לא תכננו לתכנן מראש, בטח לא ברמת הלינות… גם אין לנו את הזמן להתעסק עם זה. 
    אנחנו רגילים “לזרום” ולהזמין גג יומיים קדימה- זה כזה בעייתי בתאריכים האלה (לפחות עד תחילת חופשת הקיץ שלהם)?

חשבתי להזמין טיסות, רכב, לינות ללילות הראשונים והאחרונים, ובכל השאר להסתדר :(

• @shai

בנובמבר לא תהיה בעיה למצוא לינה מעכשיו לעכשיו. ככל שתתקרבו לתוך דצמבר אתם עשויים לגלות שמה שיש זה לינות יקרות. ס”ה הרעיון שלכם נזמין להתחלה ולסוף הוא סביר אכל למקומות בהם סביר שיהיה בקוש רב כמו קוינסטון וואנאקה כדאי למצוא לינה מראש או להיות מוכנים לישון גם בסביבה ולא במרכז הענינים.

גם אם תתכננו כמו מבצע צבאי זה עדין יהיה בצוע עם הרבה אילתורים כי מזג האויר הוא שחקן ראשי. אני תכננתי רבות על הטוגרירו רק כדי לגלות שהוא קבור בתוך ענן שחור ודחוס והגשם ניתך בלי הרף.

בכל מקרה מה שתחליטו בצעו מהר כי זמן רב כבר אין לכם.

בהצלחה

רנצי

• הנהלת הפורום

@shai

קיבלתם עצות זהב מכל הגולשים!

אופציה נוספת, לא בהכרח זולה יותר, היא לשכור Campervan ולישון בחוץ במקומות מסודרים. זו חוויה אדירה ואולי תאפשר קצת יותר גמישות מבחינת הלינה.

אם אתם מעוניינים בקמפינג עם כל התנאים כולל מקלחות וכו' אז יש גם כאלה בשפע ותמיד אפשר גם לישון בקמפינגים של ה doc בחיק הטבע.

ניתן לבדוק את היצע הרכבים והמחירים בחברות כמו

Jucy

Spaceships

Travelers auto barn

Wicked campers

ועוד...

• תודה לכולם על העצות!

אני מודה שחצי ממה שאמרתם זה סינית בשבילי (עוד לא פתחתי מפה, ובטח לא רשימת אתרים לביקור), ולצערי בלחץ החיים אני גם פחות מצליחה לראות איך אגיע ללהתעסק עם הטיסה לפניה.

היום הזמנתי את הכרטיסים, אזמין רכב, ומשם “אזרום”.

כן אשמח לרשימת אתרים שהם “חובה” כדי שאוכל להניח על המפה ולראות את ההתקדמות שלי, אבל אני מאמינה שאשרוד בעיקר על אלתורים (לא אידיאלי, אבל זה המצב).

• @shai

חוץ מקראוון אפשר לשכור ואן עם מיטה. זה זול בהרבה, וגם יש הוסטלים שמרשים לחנות אצלהם במחיר מופחת איתו ולהשתמש במקלחות/שירותים/מטבח/סלון שלהם. לטייל ככה יחסוך לכם את הבלגן של הזמנת מקומות מראש, כי בשנים האחרונות נובמבר מפוצץ לגמרי גם הוא בניו זילנד. בדצמבר זה יהיה עוד יותר מלא, לאורך כל החודש. ניו זילנד נעשתה עמוסה באופן בלתי נסבל. טרקים בכלל מוזמנים הרבה זמן מראש. גם מעבורת אם רוצים להעביר רכב צריך להזמין מראש. 

• @keves160

טראקים למזלי לא נעשה, ככה שההרשמה של זה יורדת ממני.

מבחינת רכב- אני לא חושבת שוואן יספק אותנו. אנחנו כן צריכים מיטה ומקלחת צמודה כמו שצריך (בגלל זה מעדיפים מלונות. לצערי זה גם הפתרון הכי יקר). הקראוון לכמה ימים זה רק בשביל החוויה ואני ממש בספק אם היינו רוצים יותר משבוע בזה :)

• @shai

אם כך תתכוננו שכדאי להזמין מראש, לפחות כמה ימים מראש בכל פעם. ושלפעמים יכול לקרות מצב שלא יהיו אופציות ותצטרכו לשנות תוכניות. 

• @shai

לגבי קראוון יש משטחי קמפינג נהדרים בניו זילנד שיש בהם מקלחות , שרותים  ועוד.

לגבי מקומות לינה ניתן למצוא גם בחוות במחירים זולים יותר ובמקומות נפלאים.

לגבי האי הצפוני אנחנו בילינו שם 9 ימים בלבד העיקר היה הדרומי.

ולמרות שיצאנו בחודשים מבוקשים ינואר- פברואר הצלחנו למצוא מקומות לינה . חוץ מאזור  קוק ומילפורד שרצוי להזמין מראש. 

בחזרה