בחזרה

המלצות על מארגן נסיעות לפטרה ובכלל על ביקור בירדן

• שלום,

אני ומשפחתי עברנו בערב ראש השנה 29.9.19 דרך מעבר הגבול באילת לטיול בפטרה ואדי רום ועקבה. 

את הטיול אירגנו עם איאד (שעליו קראתי המלצה באתר) והטלפון/ווטסאפ שלו הוא 962779514191. המחיר ששילמנו לשלושה ימים (עבור כ”א עבור קבוצה של חמישה אנשים), היה 280 דינר וכלל הסעה מהגבול לואדי רם, טיול גיפים של כארבע שעות (כולל תצפית על השקיעה), לינה בקמפינג כולל ארוחת צהרים/ערב ובוקר, הסעה לפטרה וביקור בפטרה, ארוחת צהריים מאוחרת, הסעה לעקבה לינה במלון שלושה כוכבים בשם LaCosta (שהיה בסדר גמור), כולל ארוחת בוקר והסעה לגבול.  יש לשים לב שטיול ליום אחד לא בטוח שיעלה הרבה פחות בשל מיסי גבול גבוהים יותר ודמי כניסה גבוהים יותר בפטרה). זו הסיבה העיקרית שהחלפנו יום ביקור בפטרה בשלושה ימים בירדן וזה גם מה שהירדנים רוצים.

כיוון שישנו פחות משלוש לילות בירדן היינו צריכים לשלם בגבול עוד 10 דינר לאדם.

מעבר לכך יש מס גבול ישראלי של 110 ש”ח לאדם (ניתן לשלם באשראי).

בעזרת הזמנה מסוכן ירדני לא צריך להזמין 72 שעות מראש ניתן גם באותו יום /שעה

ניתן היה לארגן את הטיול יותר טוב אבל במסגרת האילוצים שלנו יציאה בצהריים מאילת וחזרה לא מאוחרת מידי ביום האחרון זה היה המיטב.

כמה הערות/המלצות – פטרה: המסלול לפטרה מורכב מכמה קטעים ראשון 800 מטר שניתן לעשות על סוס שכלול במחיר הכרטיס (לקחת בחשבון 5 דינר טיפ ופנים חמוצות של מפעיל הסוס שייבקש יותר), שני בתוך הקניון בערך 1200 מטר. אותו ניתן לעשות עם כירכרה שלוקחים מהתחלת המסלול ואז תמורת 20 דינר יש גם הסעה חזרה בתיאום זמן מראש. עדיין יש מחיר ויש טיפ. ויש גם קלנועיות לחמישה נוסעים שלוקחות בכל האתר והשכירות שלהן כ 200 דולר אבל אז ניתן להגיע גם מעבר למבנה הראשי והמצולם ולמי שרוצה לראות הרבה בזמן סביר או שקשה לו ללכת זה בהחלט משהו ששוה לחשוב עליו. בפטרה עצמה יש את ה מבנה הראשי ויש עוד הרבה מבני קבורה, כנסיות, אמפי, ועוד חפירות ומימצאים. אם אתם בעלי רצון/יכולת לטייל ניתן להמשיך לטייל עוד כשני קילומטר הלאה ויש הרבה מאוד מה לראות. זמן טיול כשלוש שעות אם רק רוצים לראות את המבנה הראשי (האוצר כפי שהם קוראים לו), או אפילו שבע שעות אם רוצים לראות הכל. יש לציין שיש יומיים בשבוע שהאתר פתוח גם בלילה ויש מופע בין שמונה לעשר בלילה (יום שני למשל). כך שניתן להתחיל בצהריים לראות את האתר את המופע ולעלות למלון בעיר ליד. המדריך שקיבלנו במסגרת הטיול שלנו היה מוגבל לשעתיים וחצי אבל אני מניח שניתן לקבל לזמן יותר ארוך אם מבקשים מראש.

ואדי רום – הטיול גיפים של הארבע היה יפה מאוד אבל ואשי רום הוא ואדי ענק ולחלק גדול מהדברים שבו לא ניתן להגיע בזמן הזה. ניתן שוב לדעתי לתאם טיול יותר ארוך וממצה בתיאום מראש. הקמפינג היה בסדר גמור החדר שמצופה בד בחלקו בסגנון אוהל היה מרווח וממוזג והאוכל היה סביר (לא ארוחת בוקר ישראלית). 

עקבה – החוף הקרוב למלונות בעקבה הוא די עלוב ומלא בסירות זכוכית קטנות והמקומיים בהחלט מביטים בצעירות נשים מה שלא בדיוק מצא חן בעיניהן. אבל ניתן לשחות בו. יש כמה סככות אבל ללא כיסאות – מחצלות ניתן לקנות בזול בחנויות לאורך החוף. החופים הרגילים לתיירים נמצאים במרחק של 15 דקות נסיעה דרומה. יש חוף פרטי שאליו ניתן לקנות כרטיס בעלות של 20 דינר לאדם כולל הסעה מהמלון, מגבות שימוש בברכה, שיט בסירת זכוכית גדולה כולל שנורקלינג ונראה שזו עיסקה לא רעה. ההסעה מהמלון יצאה ב 11:30 וב 13:00 עם חזרה ב 16:30 וב 18:00 אבל לנו זה היה מאוחר מידי. אנחנו לקחנו מונית עם נהג מקומי נחמד חלד – טלפון 962786387300 שלקח 7 דינר לחוף הציבורי הדרומי. בחוף עצמו יש סככות שוב אין כיסאות ויש מין בודקה שמוכרת תה קפה ומשכירה שנורקל ומסכה (ב 4 דינר). החוף די סלעי ויש שוניות אלמוגים שעדיך לחצות אותן עם מסכה. יש קיפודים ואלמוגי אש כשמתקרבים לשונית. יש עוד חוף ציבורי יותר דרומי אבל לא היגענו לשם. באופן כללי אני מניח שיש חופים חוליים ונוחים אבל אני לא יכול לעזור בנקודה הזו. באזור המלונות יש לא מעט חנויות ומסעדות והמחירים זולים יותר מאשר בארץ. – אבל גם כטן אני לא יכול להרחיב יותר מידי כי בקושי הסתובבנו.

רצוי לדעת שיש כ 2500 עובדים ירדניים שעובדים באילת והם יודעים עיברית (שוחחתי עם כמה מהם), כך שאל תניחו שאף אחד לא מבין אתכם.

אכלנו צהריים לפני שחזרנו לאילת במסעדה בשם The greek corner’, שהייתה בסדר גמור.

רצוי לדעת באופן כללי שתמיד יש ציפיה לטיפ ולכן כדאי לתכנן מראש. בהתחלה לא היה לי כסף מקומי כי בגבול עצמו המקום של החלפת הכספים היה סגור אבל גם אנשים פרטיים או בבזאר החליפו לי בשער סביר 35 דינר תמורת 50 דולר.

בסך הכל האירגון היה מושלם ההסעות הגיעו בזמן וכמו שכתבתי אם יודעים מראש מה רוצים זה רק יכול לעזור.

בחזרה