בחזרה

לונדון ארבעה ימים עם ילדים

• שלום לחבריי הפורום הייקרים

כחלק מחגיגות יום ההולדת לבכיר הבטחתי בעוונתי שנלך לראות את הקבוצה האהודה על שנינו- מנציסטר סיטי 

שילוב של המון נקודות שהצטברו אצלי בנוסע כמתמיד ומחיר משתלם   גרם לנו לבוא באל על

על הדרך החליטו להצטרף ל״חגיגה״ אישתי עם הבת ואמרנו אם כבר אז גם ניקח את הבייבי 

אז ככה אנחנו זוג+ 3 גילאים(7,5, חמישה חודשים)

נדיע ללונדון בחמישי בערב 21/11 

אנחנו מחפשים מלון אש ח להמלצות מהחברים…. ועל אזור שרצוי לקחת בו מלון..

כמונכן אנו מתכננים לקחת רכבת למנצ’סטר לצורך המשחק בבוקר של ה-23( משחק נגד צ’לסי) ולשהות לילה אחד במנצ’סטר 

כל טיפ שיש לכם נשמח לשמוע 

תודות מראש 

• @Eli-a

בהרכב שלכםהייתי משתדל מאוד למצוא דירה (airbnb או אחרת) ולא מלון. המלונות בלונדון ידועים בעלות תועלת הנמוכה שלהם וכחמישה אנשים, זה יהיה בולט עוד יותר.

איפה, בכל מקום בעיר באיזורים1,2 בסמוך לרכבת תחתית. 

• @Eli-a

אם לא מאוחר לשנות – כדאי לטוס ישירות למנצ’סטר ולא ללונדון.

• היי, הכרטיסי בונוס שלנו היו תקפיים ללונדון אבל לחלוטין מסכים איתך היה כדאי ישירות מנצסטר

• אז אחרי השכמה מוקדמת היום התחלתי לתכנן את הטיול שלנו וזה מה שייצא עד כה, אשמח מאוד להערותיכם/הארותיכם

כמו כן, שאלה ממש ממש חשובה: הנחיתה שלנו בהיתרו היא בשעה 22:30 בלילה מה הדרך המועדפת להגיע למלון?

יום חמישי 21/11:

המראה בשעה 17:15 יש להיות בשדה בשעה 14:00 טיסה LY 317

נחיתה בהיטרו בשעה 20:40 משך טיסה 5:25 שעות טיסה

יציאה מהטרמינל וישירות למלון :Park plaza country hall London

יום שישי 22/11:

ארמון באקינגהאם משם נמשך  ללכת לכיוון כנסיית ווסטמינסטר ולכיוון שעון הבין בן נמשיך בגשר מעל הנהר לכיוון לונדון איי - גלגל הענק לאחר מכן

נבקר באקווריום של לונדון

יום שבת 23/11 נסיעה למנצסטר

לוקחים רכבת נסיעה של כ-שעתיים ירידה מהרכבת והליכה לכיון בקניון ארנדל(Arnadle), יציאה לכיון רחוב מרקט לכיכר סנט אנה וביקור בבניין התאטרון  ולאחר מכן ללכת למוזיאון הכדורגל

משחק של סיטי נגד צלסי

לינה במלון: Double tree hall hotel

יום ראשון 24/11נסיעה ללונדון חזרה וטיסה

לוקחים את הרכבת בחזרה ללונדון לכיון כיכר פיקדילי באוטובוס קומותיים או בטיוב, מהכיכר לרחוב אוקספורד

טיסה בשעה 22:20 הגעה לנמל בשעה 19:00  טיסה של 4:45 שעות

עלויות:

נושא

עלות בש"ח

מלון- לונדון

2000

מלון –מנצ'סטר

1000

עולם המים+ לונדון איי

638

תחבורה ציבורית(לונדון ומנצסטר)

320

רכבת למנצסטר וחזרה ללונדון

1618

משחק סיטי-צלסי

מזון

1200

שופינג

1300

סה"כ

• @Eli-a

טיפ קטן שלי: האקוואריום בלונדון שייך לרשת סילייף, שמפעילים רשת של אקוואריומים מאוד מאוד דומים זה לזה בכל רחבי אירופה. לא חושב שכדאי לבקר באקוואריום שלהם דווקא בלונדון, שהיא עיר יקרה יחסית. גם במנצ’סטר למשל יש אקוואריום כמעט זהה, ושם עלויות הלינה זולות יותר. כך שתוכלול לבקר שם ביום של מנצ’סטר.

או בכלל לבקר בסילייף בהזדמנות אחר כאשר תטיילו ביעד אחר.

• בסוף נובמבר אני מציעה לך לא לתכנן טיול שעיקרו הליכה ממקום למקום בחוץ. בתקופה הזו כבר די קר -סביר להניח ש-5-10 מעלות במהלך היום ו-0-5 במהלך הלילה, ויכול גם להיות פחות. שלא לדבר על האפשרות הקיימת תמיד לגשם. אני חושבת שכדאי לתכנן ביקור במקומות סגורים, אלא אם תיפלו על מזג אוויר טוב במיוחד (שיהיה 10-15 מעלות, כן?). קח בחשבון גם שבתקופה הזו השמש זורחת באזור 7:30-8 והיא שוקעת סביב 4. 

באופן קונקרטי – הדרך מארמון בקינגהם לכנסיית ווסטמינסטר עוברת בפארק סנט ג׳יימס, שהוא מאוד יפה. מתאים לטיול בהתאם למזג האוויר. הביג בן נמצא בשיפוצים ומה שתראו זה מגדל מכוסה פיגומים. נניח שכל סיבוב הבוקר הזה יקח שעתיים , שזה די הרבה בשביל טיול בפארק והשקפה על מקומות מבחוץ. נשאר לכם עוד די הרבה זמן להמשך היום. למרות ששוב, הייתי מחליפה במשהו סגור.

רחוב אוקספורד הוא לא רחוב מעניין לביקור. זה רחוב של קניות. למעט פרימארק, כל מה שיש שם זה חנויות מזכרות לתיירים וסניפים של רשתות שיש גם במקומות אחרים בלונדון (ובכלל). אני הייתי שוקלת לעשות את הקניות במנצ׳סטר, איפה שכנראה יהיה הרבה פחות עמוס בתיירים. בכל מקרה, תדעו שביום ראשון יש שעות פתיחה מצומצמות של חנויות והכל נסגר סביב 5. אם אתם לא בקטע של קניות אז על אחת כמה וכמה לוותר על מלכודת התיירים, רחוב אוקספורד. בעיני עדיף בהרבה להשאר באזור פיקדילי – לסטר – קובנט גרדן. בעיני כיכר פיקדילי מרשימה בעיקר בחושך. כמו שאמרתי, בסוף נובמבר זה מספיק מוקדם.

@Eli-a אמר:

אז אחרי השכמה מוקדמת היום התחלתי לתכנן את הטיול שלנו וזה מה שייצא עד כה, אשמח מאוד להערותיכם/הארותיכם

כמו כן, שאלה ממש ממש חשובה: הנחיתה שלנו בהיתרו היא בשעה 22:30 בלילה מה הדרך המועדפת להגיע למלון?

יום חמישי 21/11:

המראה בשעה 17:15 יש להיות בשדה בשעה 14:00 טיסה LY 317

נחיתה בהיטרו בשעה 20:40 משך טיסה 5:25 שעות טיסה

יציאה מהטרמינל וישירות למלון :Park plaza country hall London

יום שישי 22/11:

ארמון באקינגהאם משם נמשך  ללכת לכיוון כנסיית ווסטמינסטר ולכיוון שעון הבין בן נמשיך בגשר מעל הנהר לכיוון לונדון איי - גלגל הענק לאחר מכן

נבקר באקווריום של לונדון

יום שבת 23/11 נסיעה למנצסטר

לוקחים רכבת נסיעה של כ-שעתיים ירידה מהרכבת והליכה לכיון בקניון ארנדל(Arnadle), יציאה לכיון רחוב מרקט לכיכר סנט אנה וביקור בבניין התאטרון  ולאחר מכן ללכת למוזיאון הכדורגל

משחק של סיטי נגד צלסי

לינה במלון: Double tree hall hotel

יום ראשון 24/11נסיעה ללונדון חזרה וטיסה

לוקחים את הרכבת בחזרה ללונדון לכיון כיכר פיקדילי באוטובוס קומותיים או בטיוב, מהכיכר לרחוב אוקספורד

טיסה בשעה 22:20 הגעה לנמל בשעה 19:00  טיסה של 4:45 שעות

עלויות:

נושא

עלות בש"ח

מלון- לונדון

2000

מלון –מנצ'סטר

1000

עולם המים+ לונדון איי

638

תחבורה ציבורית(לונדון ומנצסטר)

320

רכבת למנצסטר וחזרה ללונדון

1618

משחק סיטי-צלסי

מזון

1200

שופינג

1300

סה"כ

• @Eli-a

אתם נוחתים בלילה מאוחר. אתם עם שלושה ילדים. הדרך הטובה ביותר להגיע למלון – מונית. העלות לחמישה אנשים לא תעלה בהרבה על עלות של תחבורה ציבורית ובוודאי יותר נוחה.

קחו זמן לפני הנסיעה ברכבת. למרות שהרכבות מאוד מדייקות באנגליה, הרכבת בה היינו אמורים לנסוע למנצ’סטר בוטלה. למזלנו לא היינו צריכים להגיע בזמן למשחק…

לונדון מלאה באטרקציות מעניינות לכל הגילאים ולכל הטעמים. בזמן הקצר שלכם הייתי בוחרת כל דבר במקום אוקספורד סטריט.

רבקה

• @רבקה-ק

רק לדייק – הרכבות לא מאוד מדויקות באנגליה. הן יותר מדויקות מרכבת ישראל, אבל ביטולים של רכבות ואיחורים הן דבר די נפוץ, במיוחד בחורף. קורה גם לא פעם שמדלגים על תחנות ביניים כדי להספיק ״בזמן״ ליעד וכד׳. בחורף, כשהלילות כבר קפואים ובבוקר הרבה פעמים יש ערפל זה ממש לא נדיר שרכבת מאחרת או מבוטלת. גם לא בחורף זה לא כזה נדיר.

• @עמיחי13

תודה רבה, אכן נקודה חשובה שלקחנו בחשבון ונוריד את האקוואריום בלונדון שאכן הרבה יותר יקר(ככה”נ נעשה אותו בהזדמנות אחרות בטיול לאירופה)

• @שקד

המון תודה על התגובה המפורטת ועל המידע, את אכן צודקת לגבי מזה”ג וזה משהו שלקחנו בחשבון בעיקר שאנחנו עם ילדים ממש קטנים…

אשמח אם תוכלי לתת לנו המלצה לאזור סגור שבו נוכל לבלות איתם(מוזיאון מאדאם טוסו??? רלוונטי בשבילם??)

תודה רבה

• @רבקה-ק

היי רבקה תודה,

ככה”נ אבקש מנהג של המון שבו נשהה לבוא לקחת אותנו (אומנם ייקר – עלות של 156 ליש”ט) אבל בשעת הערב שנגיע אחרי טיסה ועם ילדים קטנים נראה לי שזה יהיה שווה את זה

לגבי הרכבות שמעתי רבות עליהם וע כך שהן אכן א הכי מדויקות שיש וצפופות, האם את יודעת אם אפשר לעלות מזוודות לרכבת? אנחנו ניקח שלוש מזוודות אחת גדולה ועוד שתיים קטנות

• @שקד

שקד תודה, שאלה – האם אפשרי עלות מזוודות לרכבת?

• @Eli-a אמר:

@שקד

המון תודה על התגובה המפורטת ועל המידע, את אכן צודקת לגבי מזה”ג וזה משהו שלקחנו בחשבון בעיקר שאנחנו עם ילדים ממש קטנים…

אשמח אם תוכלי לתת לנו המלצה לאזור סגור שבו נוכל לבלות איתם(מוזיאון מאדאם טוסו??? רלוונטי בשבילם??)

תודה רבה

תלוי בתחומי העניין שלכם ושל הילדים שלכם.

הילדים שלי בכל טיול בלונדון דורשים שנבקר (עוד פעם) במוזיאון המדע ומוזיאון הטבע, ובכל מוזיאון אנחנו מסיירים חצי יום. בפעם הראשונה כל מוזיאון קיבל יום.

בגילאים של שני הגדולים יותר הם מאוד אהבו את מוזיאון התחבורה. גם החוויה של שרק יכולה להיות נחמדה.

הרבה יותר מעניין להם דינוזאורים או לשחק בלנהוג אוטובוס מאשר בובות של אנשים ש 90% מהם הם לא מזהים, והבובות אפילו לא זזות.

אבל אתה מכיר את הילדים הספציפיים שלך, לא אני.

• @Eli-a

היי אלי,

אני אתייחס לכמה דברים שהעלית:

בדרך כלל ברכבות יש מקום למזוודות, במיוחד אם הן מיועדות לנסיעות בינעירוניות ארוכות. כמו כן, בעת ההזמנה אתם יכולים לבחור מקומות ישיבה. כלומר, לא בדיוק לבחור, אתם יכולים לסמן את ההעדפות שלכם והמחשב יקצה לכם מושבים. זה ניתן ללא תשלום נוסף. מן הסתם בחירת מושבים היא רק לרכבת ספציפית – כלומר, אם בחרתם את הרכבת של 10 אז רק בה יש לכם מקומות מסומנים, אפילו שטכנית תוכלו לקחת רכבת גם ב-11 ולקוות שתמצאו מקומות צמודים. בגלל שאתם צריכים 5 מקומות אני הייתי מעדיפה לא לחכות יותר מדי עם ההזמנה.

156£ נשמע לי קצת הרבה למונית מהית׳רו (?) ללונדון. לדעתי אם תזמין מיניקאב כלשהי או מישהו מהנהגים שמומלצים פה באתר אתה תשלם חצי מזה ועדיין תגיע אותו דבר.

לגבי מקומות ללכת אליהם עם הילדים – זה אכן תלוי בתחומי העניין שלכם ושלהם. אני חושבת שמוזאון הטבע ומוזאון המדע הם אכן בחירות טובות – הם גם בחינם, למעט תערוכות מיוחדת. חברים שהיו עם ילדים בגיל דומה גם נהנו במוזאון הילדות. אותם חברים מאוד אוהבים טירות אז הם גם נהנו בטאוור. לפעמים יש הצגות שמיועדות לילדים יותר קטנים, אבל האמת שאני לא בטוחה כמה זה מתאים לילדים שלא דוברים אנגלית.

• שלום לכל החברים ובעיקר למגיבים שנתנו טייפים מעולים שעזרו לי המון בהכנות לטיול 

להלן סיכום הטיול שלי אשמח מאוד מאוד להערותיכם\הארותיכם 

כבר מתחילים לתכנן את הטיול הבא….

https://www.lametayel.co.il/%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%97%D7%AA+%D7%A2%D7%96%D7%A8+%D7%9E%D7%98%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%AA+%D7%91%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%95%D7%9F+%D7%90%D7%95+%D7%91%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9D+%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%AA+%D7%9E%D7%A1%D7%A2+%D7%91%D7%99%D7%9F+%D7%9B%D7%95%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%9D

בחזרה