בחזרה

12 שעות קונקשיין באמסטרדם-מה כדאי לעשות?

• שלום חברים

בסוף נובמבר אני והבת זוג נעצור ל12 שעות קונקשיין באמסטרדם (בדרך לסינגפור), מ9 בבוקר עד 9 בערב. זאת תהיה הפעם הראשונה שלנו שם.

אשמח להצעות איך לתכנן את היום, מה כדאי לראות ואיך להתנייד. אני בהחלט אשמח למצות את היום הזה עד תומו :)

תודה לעוזרים!

(פתחתי נושא נפרד ל12 שעות בפריז בדרך חזרה)

• @djyakini

נסיעה ברכבת משדה התעופה למרכז העיר לוקחת כ-20 דקות, אבל צריך לקחת בחשבון את הזמן של ירידה מהמטוס, ביקורת דרכונים, המתנה לרכבת וכמובן כל הדברים האלה גם בדרך חזרה, כך שאני מניח שבפועל יהיו לכם כ-6 שעות להיותר בעיר. אני הייתי לוקח את הרכבת, מטייל קצת ברחובות שבאיזור כיכר דאם (מרחק הליכה קצר מתחנת הרכבת המרכזית) ולוקח גם שיט בתעלות (יש הרבה חברות שמציעות שיט, לפחות בחלקן השיט מתחיל ממש ליד תחנת הרכבת). 

יש לקחת בחשבון שבאמסטרדם בנובמבר די קר (במושגים ישראלים) ובוודאי קר מאוד יחסית לסינגפור.

• @djyakini

לפני כמה שנים היתה אפשרות לקחת טיול במונית משדה התעופה לעיר, הטיול נועד בדיוק למקרי קונקשן כאלו ומיצה את כל מה שיש לעשות שם כולל מפעל גבינות, קבקבי עץ, תחנות רוח וכו’. אנחנו לא הזמנו את זה מראש, פנינו לדוכן כשהגענו. 

• היי

עשיתי קונקשיין באמסטרדם של 9 שעות בספטמבר והנסיעה מהשדה לעיר אם אתה לא צריך לאסוף את המזוודות זה גג שעה וחצי ככה שיהיה לך לפחות8-9 שעות בעיר.

בגלל שבנובמבר די קר באמסטרדם (לא נראה לי יותר מ10 מעלות) הייתי ממליץ לך ללכת לעשות דברים במקומות סגורים כמו מבשלות בירה (יש את המבשלה המפורסמת של הייניקן אבל שמעתי שהיא מאוד בינונית ויקרה, ואני הייתי וממליץ על brouwerj  שזו מבשלה ללא סיור עם בירות מעולות שכיף לשבת שם)

יש קולנריות מעולה באמסטרדם ככה שהייתי ממליץ לך לבדוק את זה מראש, אני ממליץ על ree7 ועל greenwoods. ואתם יכולים גם לנצל את הזמן באחד מבתי הקופיישופ שיש שם אם בא לכם.

אם אתם בקטע של קניות יש את המדרחובים המרכזים nieuwendijk וkalverstraat שמתחברים לכיכר דאם.

אם המזג האוויר יאיר לכם פנים ממליץ לכם לקנות בקבוק יין  (ויש להם יינות טובים) ולהשכיר אופניים לטייל בתעלות ולהגיע לפארק vondelpark 

תהנו

• תודה לכולם על המידע!

אנחנו נטייל רק עם תיקי הטרולי (עם 4 גלגלים), ככה שזאת לא ממש בעיה ונוכל לנצל זאת לביגוד חם.

מאיפה כדאי לקחת שייט בתעלות, או שזה לא משנה?

• אני אהיה בדיעת מיעוט פה.

שייט היה לנו משעמם, מירמורים לא מעניינים וחלק ניכר מהזמן הספינה מנסה להיכנס לתעלות צרות.

בכלל, לדעתי אמסטרדם לא מאוד יפה. איזור כיכר דאם הוא יפה, השאר די רגיל לאירופה ולא מיוחד.

אני הייתי הולך על מוזיאונים – מדאם טוסו וריפלי בכיכר דאם (אם לא הייתם בכאלה בערים אחרות), אולי בית אנה פראנק (חייבים לקנות כרטיסים מראש אחרת תעמדו בתור שעות), אולי מיקרופיה אם זה מעניין אתכם. 

קחו בחשבון שבהולנד הכל נסגר מוקדם. סביר להניח שבחמש כל המוזיאונים כבר יהיו סגורים. גם מחשיך מוקדם. 

• @djyakini

תלוי מה מעניין אתם לראות, קונקשן או לא קונקשן אם מעניין אתם ואן גוך אז לרוץ לראות ואם לא מעניין אז אין מה לגשת.

הנה יש לכם דוגמה, מישהו אומר ששיט תעלות זה בילוי נהדר ואחר אומר שלא מעניין.

אין טעם לכתוב כאן את כל מה שיש לעשות באמסטרדם, כדאי שתתנו כיוון על תחומי העניין שלכם.

• @דוקטור-דו-ליטל

צודק ב 100%!

• האמת שאנחנו אוהבים פשוט מקומות יפים ופוטוגניים, בביקור קצר נתעניין בעיקר בסמלים של העיר. אני חושב שפחות בקטע של מוזיאונים, אולי המבשלה של היינקין יכולה להיות אטרקציה נחמדה.

שוב תודה חברים!

• @Shahar_3914194

מכיוון שהמלצתם לרכוש באמסטרדם בקבוק יין – אז חשוב להדגיש שבקונקשן לא כדאי לקנות שום דבר נוזלי כי ממילא לא תוכלו להעביר נוזלים בביטחון באמסטרדם. היין הטוב שלכם ילך לפח (או לאחד העובדים).

• @עמיחי13 אמר:

@Shahar_3914194

מכיוון שהמלצתם לרכוש באמסטרדם בקבוק יין – אז חשוב להדגיש שבקונקשן לא כדאי לקנות שום דבר נוזלי כי ממילא לא תוכלו להעביר נוזלים בביטחון באמסטרדם. היין הטוב שלכם ילך לפח (או לאחד העובדים).

אני חושב שההמלצה היתה לשתות אותו בפיקניק בפארק...

• @שוקי3

:-)

את זה פיספסתי. אולי בגלל שלא היתה התייחסות לגבינת חאודה שמתלווה היטב ליין.

• @djyakini

מאד קשה לענות בלי לדעת אם ה”בת שלי” בת 12 או 22? 

צריך להביא בחשבון שנובמבר חודש קר אפור ורטוב.

• @יונית אמר

מאד קשה לענות בלי לדעת אם ה”בת שלי” בת 12 או 22? 

djyakini@ אמר: "בסוף נובמבר אני והבת זוג".

• @djyakini אמ

אנחנו נטייל רק עם תיקי הטרולי (עם 4 גלגלים), ככה שזאת לא ממש בעיה.

אני מקווה שאתה מתכוון לאכסן את המזוודות לפני היציאה לעיר.

• @מטייל_4066966

אופ’ס אני פספסתי.

בכל מקרה העיתוי של נובמבר לא יאפשר לך לדעתי לשתות יין בפארק, או בפיקניק כלשהו.

מציעה את הטרולי כמובן לאפסן בשדה התעופה עד טיסת ההמשך או בתחנת הרכבת המרכזית (סנטרל) באמסטרדם.

מרכז העיר אינו גדול בכלל, לטייל בין הבתים היפים,חנויות, רחובות, תעלות--- ופשוט לשוטט -בתקווה שמזג האוויר יהיה ידידותי.

יש כמובן אטרקציות מקורות, כמו מוזיאון טוסו, או ריפלי האמן או לא (צמודים זה לזה ובכיכר דאם) ויש מוזיאונים לאמנות (קריית המוזיאונים -אל תנסו אפילו יותר מאחד, אם בכלל, כי בטיול של יום אני לא ממליצה להשקיע במוזיאון ,מה עוד שבחלקם עדיף להזמין מראש כרטיסים.) בכל מקרה מאד קרוב להיינקין. לא רחוק משם גם שוק גדול (אלברטקויףמרקט) תלוי באיזה יום בשבוע תהיו שם.  אם מזג האוויר ממש נחמד- אפשר לשכור אופניים ולטייל בעיר.

• @יונית

תודה רבה יונית!

בחזרה