בחזרה

אוטובוסים בפריז

• שלום לכולם. 

בדצמבר נהיה שבוע בפריז עם קטנציק בן שנה ו 4

נהיה עם עגלה כמובן עבורו ונלון לא רחוק מכיכר הרפובליקה.

אנחנו רוצים להמנע מהמטרו בצורה מסוימת כי רוב התחנות לא נגישות לעגלות ולהעלות ולהוריד על בסיס קבוע נראה לי קצת קשה.. לכן חשבנו להתנייד בעזרת אוטובוסים.

האם מישהו כאן עשה טיול כשהסתמך בעיקר על האוטובוסים בפריז?

בגוגל מפס יש תסריטים מאד אופטימיים לקווי האוטובוס.

האם זה כך?

• מה השאלה בדיוק?

נסענו באוטובוסים בפאריז, אם כי בלי עגלה, אבל ראינו אנשים אחרים עם העגלה.

אכן יש הרבה אוטובוסים וגוגל לא משקר.

• @dmitrys

תודה. השאלה לגבי הנוחות ההגעה באוטובוסים ממקום למקום האם פרקטי להתנהל באוטובוסים

• @אלעד174

אנחנו גם היינו עם עגלה והשתמשנו באוטובוסים. יותר איטי מהמטרו (גם בתדירות, גם בגלל הפקקים וגם בגלל שלוקח זמן למצוא את התחנה) אבל בהחלט אפשרי, נוח וגם רואים את העיר.  גם במטרו השתמשנו (הרמנו את העגלה) וכמובן שהכי כיף ברגל

• @rani-b

תודה!

• מפות של התחבורה הציבורית בפאריז.

https://www.ratp.fr/en/plans

• @rani-b אמר:

אוטובוסים. יותר איטי מהמטרו

כשבוחנים זמן כולל (דלק לדלת) לא בהכרח אוטובוס יותר איטי מהמטרו. תחנות המטרו יותר מרוחקות, יש לא מעט הליכה בתוך התחנות, וגם אם זו לא תחנה מוכרת יש סיכוי לא זניח שתצאו ביציאה הרחוקה יותר מהיעד. שלושת הגורמים האלה גורמים לזה שלמרחקים קצרים באיזורים שבהם יש שפע אוטובוסים – המטרו יכול להיות איטי יותר. ככל שהמרחק גדל, וככל שמגיעים לאיזור שבו יש פחות אוטובוסים – המטרו מנצח.

ככלל אני משתדל לנסוע באוטובוסים בטיול ולא ברכבת תחתית (אם ניתן). אני תייר ונהנה לראות את הנוף האורבני, ולא מקומי בנסיעה יומיומית לעבודה וחזרה.

לפני שנה בפריז נסענו הרבה באוטובוסים, אם כי גם לא מעט במטרו.

נסעתי עם עגלות באוטובוסים בהרבה מקומות בעולם (גם בפריז אם כי לפני המון שנים) – לא זכורה לי חוויה טראומטית. באוטובוס הרבה פעמים צריך לקפל את העגלה (אז לא להעמיס אותה)

• היינו הקיץ בפריז 5 ימים.יצא שנסענו יותר באוטובוסים מאשר במטרו. זה היה נהדר .קודם כל רואים את הנוף .אפילו לאייפל נסענו באוטובוס,יכול להיות שזה היה יותר איטי(למרות שלפי גוגל מאפס זה הכי התאים ) אבל הבונוס הגדול הוא שרואים את העיר כך .

• @דפנה-11

תודה!

בחזרה