בחזרה

קיוסקים בשדה תעופה - אופן השימוש למשפחה

• עוד לא יצא לי להשתמש בקיוסקים. קראתי קצת אבל לא הבנתי מספיק. אנחנו מגיעים ל LAX בפסח עם שלושה ילדים בגילאי 8 עד 14. כולם היו בעבר בארה”ב.  אף אחד מהילדים עוד לא מסר טביעות (היו צעירים)

האם הקיוסק זה חובה? או אוצפיונאלי לקיצור הזמנים? אם אופציונאלי – יש הערכה כמה זמן הוא יכול לחסוך?

הבנתי שלילדים הקטנים הקיוסק לא מצלם אותם משיקולי גובה. הם עדיין משתמשים במכונה?

הגדולה כבר בת 14 ולהבנתי מעכשיו מתייחסים אליה כמו גדולה, כולל טביעות אצבע. אני מבין נכון? האם העובדה שהיא לא מסרה בעבר טביעות אצבע (גם לא בויזה) משפיעה על משהו?

• @אנשיםטובים

אני לא מכיר את LAX , בטיול קודם בקנדי , כל אחד היה צריך לעבור דרך הקיוסק , אני קיבלתי הפניה לתור הקצר ואשתי לתור הארוך , הבעיה שלה הייתה שהיא לא נתנה בעבר תביעות אצבע .

בטיול הזה נחתנו בשרלוט ולא היו שעוסקים הכל ידנית

בכל מקרה שמגיעים יש סקרנים שמפנים אותך לתור המתאים

• @אנשיםטובים

בנחיתה האחרונה שלי (ביום חמישי שעבר) בניוארק, המעבר דרך עמדות השירות עצמי (הקיוסקים) היתה הכרחית, כאשר העמדה משרתת את כל המשפחה.  לאחר מכן, מודפס אישור ואיתו הולכים לקצין ההגירה שמחתים בדרכון ועל האישור המודפס את תאריך סיום אשרת השהיה (לרוב 6 חודשים לעתיד).  את האישור המודפס ואת טופס המכס מוסרים לאיש המכס לאחר לקיחת המזוודות.

סך הכל, הסיפור היה מהיר יותר מאשר בשיטה הקודמת.  יש לציין שהטיסה שלנו היתה היחידה שנכנסה להגירה באותו זמן, כך שמלכתחילה לא היה לחץ רב.

• @אנשיםטובים

כשאנחנו נכנסנו לארה"ב מהקרוז בשבוע שעבר, הקיוסקים היו חובה. אם אני זוכר נכון הילדים( 9,13) לא צולמו אבל נלקחו טביעות אצבע שלהם. 

לאחר מכן יוצא אישור ואיתו מגיעים לפקיד שרק שואל עוד שאלה וזהו. 

פשוט וקל. 

• @אנשיםטובים

תודה לכולם

שאלת המשך על הכנסת מזון

סיכוי לא רע שאנסה להביא אתי מעט אוכל. מדובר על פסח ולמרות שיש בארה”ב מבחר גדול של מוצרי מזון לפסח, הרי שיש מוצרי מזון (בעיקר יבשים) שנוח לי להביא מהארץ.

אין לי שום כוונה להפר את החוק המקומי כמובן.

אני מבין שבשאלון של המכס אני מסמן שיש לי מזון, ואז מישהו ישאל אותי בעל פה מה בדיוק.

האם מי שישאל אותי זה פקיד ההגירה? או אחרי זה בשלב של המכס?

האם לרוב אם מסתפקים בשאלות או שיבקשו לפתוח את המזוודות?

אם פותחים מזוודות –  זה נעשה במקום או שיעבירו אותנו לחדר צדדי ונתקע בו?

הסיבה לשאלות היא גם להערך נפשית, אבל גם כדי שיהיה קל יותר להעריך כמה זמן יקח לי, ובאיזה מצב עייפות אני אצא מהשדה.

• @אנשיםטובים

ב-2012 בניוארק נלקחנו לבקורת מדגמית של משרד החקלאות, למרות שבטופס היה מסומן שאין ברשותנו דברי מזון אסורים. זה היה בתור נפרד ויכולנו לשמוע את השאלות של קצין הבקורת לנוסעים שהיו בתור לפנינו. בעיקר מצא חן בעיני שהוא אמר שאם תצהיר במדויק על כל מה שיש לך, פריטים אסורים יילקחו, אך לא תהיה שום ענישה בגלל זה. לעומת זה, אם ימצאו פריטים אסורים, שלא הצהרת עליהם, תהיה ענישה.

היו ברשותנו מספר פריטי מזון שנותרו מהארוחה שקיבלנו במטוס והנחנו אותם גלויים על המזוודה. הפקיד צחק ואמר שאין בעיה עם פריטים אלה. המזוודה שוקפה, אך לא נפתחה ובזה נגמר העניין.

• @אנשיםטובים

מי ששואל זה פקיד המכס.  לרוב מסתפקים בשאלות. נדמה לי שיש בטופס מקום לפרט מה אתה מכניס ואז אפשר לרשום שזה factory-packaged dry goods. 

אותנו שלחו פעם אחת לביקורת המעמיקה יותר כולל שיקוף, כשהגענו עם שני חתולים ;)

וגם זה לקח 10 דקות. 

• @אנשיםטובים

אנחנו נחתנו בסיאטל באוגוסט האחרון והפקיד שאל אותנו אם אנחנו מכניסים מזון.. אמרנו את האמת שכן.. שאל איזה מזון ופירטנו קצת (תה, קפה וכו׳) אמר בסדר גמור ולא שאל עוד שאלות..

דרך אגב הקיוסק הזה בכניסה היה חובה.. אבל קליל ביותר וממש מהיר 

• @אנשיםטובים

אנחנו נחתנו בLAX שנה שעברה השימוש בקיוסקים הוא חובה אבל פשוט ביותר ( יש אפילו בעברית) וגם יש אפשרות לסרוק דרכון נוסף של בן משפחה בזמן התהליך

• תודה לכולכם

• @אנשיםטובים

היי, הערת אזהרה קטנה, נחתנו באוגוסט האחרון  בlax, השימוש בקיוסקים היה חובה, אבל הבעיה העיקרית הייתה התור. התור להגעה לקיוסקים ואחר כך לפקיד שבודק את הטופס שהופק בקיוסק לקחה שעתיים וחצי. היה צפוף מאוד ולא נעים. אין כנראה דרך להימנע מזה, רק לקחת בחשבון.

• הנסיון שלנו עם הקיוסקים היה חיובי מאוד
    נחתנו בSFO לפני 6 בבוקר וחיכינו במטוס. הגענו לאזור הקיוסקים ב6 ואכן כל אחד צריך לבצע את הפעולה עם הדרכון שלו. לי הייתה בעיה עם קריאת הויזה שלי ונשלחתי יחד עם אשתי והילדה באותו התור לפקיד ההגירה להשלמת הפעולה. כולנו נתנו טביעות אצבעות
    ברבע לשבע כבר היינו אחרי איסוף המזוודות

• נכנסנו בסוף ספטמבר ב-LAX.
    כל המשפחה ביחד בעמדה אחת, סריקת דרכון, תמונה, תביעות אצבע.
    במטוס מילאתי את הטופס הלבן של המכס, סימנתי שכן הבאתי food ולא היה מקום לפירוט – רשמתי בכתב ליד מה יש לי : דבש, תה (עלי לואיזה), שוקולד.
    אף אחד לא הסתכל או ביקש את זה !
    בעמדה עניתי שוב על השאלה אבל לא יכולתי לפרט.
    אחרי הקיוסק היה תור ארוך לפקיד ההגירה, ופתאום שלחו אותנו הצידה לתור קצר יותר – פקיד ההגירה שאל האם יש לנו מזון, אשתי חשבה שהוא שואל עלינו ואמרה לא… אז מזל שהיה לי את הפתק ביד ואמרנו ביחד פה לא אבל במזוודה  כן, וקראתי מהפתק מהלחץ את הסוגים  והוספתי רק מה שמותר, שום פרי או מוצר בשר, וקראתי את הנוהל 10 פעמים לוודא שאשמור על החוק. חייך ושלח אותנו לדרכנו.
    פעם הבאה אביא גם במבה כי מכרו אותה מה זה ביוקר לראש השנה.

בחזרה