בחזרה

טעימה מצ'ילה - פטגוניה ב 3 שבועות - עזרה

• שלום,

אנחנו זוג בשנות ה 50 המאוחרות עם 3 שבועות חופש מתחילת פברואר.

נשמח מאוד לטעום קצת מצ’ילה איזור פטגוניה. אוהבים טבע וטרקים 

אפשרי?

יש המלצות איך ומה לעשות?

טורס דל פיינה מתאים בתקופה זו?

תודה רבה,

אפרת

• @efratih

זו תקופה טובה לטיול בפטגוניה, רק שיכולים גם להיות ימים גשומים.

כדי לעזור יותר אשמח לדעת לאן הטיסות? האם כבר הוזמנו? האם אתם מתכוונים להשכיר רכב? 

טורס דל פיינה מתאים בתקופה הזו האם אתם בעניין לעשות את הW ורוצים לישון ברפוחיות (בקתות הרים) אז צריך להזמין כבר עכשיו. קחו בחשבון שהטרק הכולל לינה וארוחות בשמורה יקר.

אם תעשו את הטרק של הW זה 4-5 ימים, במקרה הזה וותרו לדעתי על אל צלטן, הנופים סהכ מאד דומים(יש כאלו שרואים תמונה של הפיץ רואי וחושבים שזה הטורס דל פיינה.

אם לא תעשו את הטרק אז אל צלטן הוא מקום מקסים לכמה מסלולים יפיפים ושווה להקדיש לו כמה ימים

בטיול של 3 שבועות אני חושבת שכדאי שתוותרו על הקרטרה, בכל מקרה פברואר זה כבר אחרי הפריחה, ולדעתי היא תהיה פחות יפה.

איזור נוסף יפה הוא האיזור של פורטו ווארס, אם גיחה לאי צ׳ילואה (עדיף להגיע עד קסטרו)

אם אתם חובבי טרקים אל תוותרו על פוקון ועל טיפוס על הויאריקה, זו חוויה מדהימה. יש סוכנות אחת מעט יקרה, אבל שמתמחה בקהל הבוגר נקראת  Antu ממליצה עליהם בחום רב.

באיזור של פוקון יש שמורת טבע (באופן אישי הגענו לשם רווים אז כבר לא עשינו אותה), אבל אני יודעת שיש שם מסלול נחמד. בכלל באיזור פוקון אפשר לקחת אופנים ולנסוע בסביבה

• @rmatarasso אמר:

פורטו ווארס

תודה רבה,

עכשיו שאני מבינה שפברואר חודש טוב אתחיל לתכנן. 

לא הזמנתי עדין כלום.

האם יש אפשרות לישון בשמורה בבקתות עם חדרים פרטיים? ראיתי רק מלון אחד בכניסה, אני צודקת?

אם לא האם אפשר לעשות כמה מסלולי יום?

יש לך הפניה למסלול מוצלח של 3 שבועות בתקופה זו?

שוב תודה,

אפרת

• @efratih

ברפוחיה גריי ישנו בדורמס זוגי עם עוד זוג

ברפוחיה פיינה גרנדה היה לנו חדר לבד (בלי מקלחת ושירותים)

אני מאד מאד נהנתי מהטרק עשינו פרימיום, שזה היה 2 לילות ברפוחיה ולילה אחד במלון לאס טורס. כלל העברות, 2 מעבורות אוכל ולינה עלה הרבה (1100$ לאחד), אם תרצי אשלח לך את הסוכנת שסגרה לי הכל.

יותר מאוחר אעלה לך הצעות למסלול.

האם  לכלול גם איגוואסו? האם להשאיר ימים לבואנוס איירס?

• @rmatarasso

אשמח לקבל שם של סוכנות

בואינוס איירס אולי יום/יומיים בסוף

נראה לי נשאיר את האיגווסו לטעימה אחרת.

המון תודה,

אפרת

• @efratih

טרק הפרימיום הוא למעשה טרק ה-W המפורסם אך הוא מציע גם שדרוגים ופינוקים, והכי חשוב יש בו מעט מאד צעידה עם כל הציוד על הגב.

הטרק מאוד יקר והוא כולל לינה של יומיים ברפוחיות בדורמס, ולילה אחד במלון המשגע לאס טורס, הוא כולל את כל הארוחות, וההעברות.

לנו שלקחנו את הדורמס כולל מצעים, וכולל כל הארוחות הוא עלה 1,100$

אפרט קצת על הימים:

יום ראשון: יוצאים מפורטו נטלס, בהסעה פרטית לאגם גריי, כיוון שנכנסים לשמורה בכניסה האחורית אין לשם תחבורה ציבורית.

בלאגו גריי לוקחים מעבורת עד לרפוחיה גריי. קיבלנו חדר עם 2 דורמס עם זוג נוסף. אחרי שמתמקמים אפשר להשאיר את הציוד ולצאת עם תיק יום ומצלמה, לתצפית על קרחון. מומלץ להגיע עד הגשר השני ולצפות בקרחון שהתנתק (בתקווה שעד שתגיעו הוא לא ימס לגמרי....) ההליכה הלוך וחזור כ12 קמ ועשינו אותה בנחת עם הפסקות בהייה בנוף בבכ-4-5 שעות.

יום שני: יצאנו בבוקר עם הציוד על הגב לרפוחייה פיינה גרנדה. המסלול יחסית קל כ-11 קמ ועם הפסקות מרובות ועשינו אותו ב6 שעות (בבורשור כתוב שעושים אותו ב3.5-4 אבל למה למהר)

ביום הזה קיבלנו דורמס בחדרון פרטי

יום שלישי: משאירים את הציוד בפיינה גרנדה, ויוצאים לעמק האיטלקי והצרפתי. האיטלקי מאוד קל וסיימנו אותו בשעתיים וחצי, הצרפתי מאתגר מאוד!! ביום הזה הולכים הלוך וחזור 25 קמ. בסיומו חוזרים שוב לרפוחיה ויוצאים עם המעבורת האחרונה למלון לאס טורס המפנק.

יום רביעי: שוב משאירים את הציוד ועולים לבייס טורס זה שוב מסלול מאתגר מאוד! (אנחנו היינו שפוכים מהיום הקודם וגם מזג האוויר היה מאוד מעונן), אז התפנקנו במסאג במלון, וטיילנו בנחת ליידו. בשעה 19:00 חוזרים בתחבורה ציבורית לפורטו נטלס.

אני עשיתי כל הסגירה עשיתי עם פריסליה המדהימה שפרטיה להלן:

Priscila Dahdal

Team Torresdelpaine.com

Padre Mariano 391, Oficina 1102.

Providencia, Santiago – Chile

Teléfono : (56-2) 2231 1588 – tours@torresdelpaine.com

האתר שלהם

אני בזמנו ניסיתי לפרק את החבילה ולבדוק את המחירים והבנתי שבשביל כל התפירה אני משלמת משהו כמו 70$ לאדם ולי זה היה כדאי

• @efratih

לגבי מסלול שביקשת:

אני הייתי טסה ישירות לפונטה ארנס (דרך סנטיאגו)

אם מעניינים אתכם פינגווינים יש מושבות פינגווינים גדולה ליד פונטה ארנס ואז שווה להשאר שם

2 פונטה ארנס

1 – פורטו נטלס - הנסיעה לפורטו נטלס בתחבורה ציבורית תשדתלו להגיע בבוקר וללכת לתדריך שמתקיים כל יום ב14:00 באחד ההוסטלים/בארים בעיר בדרך כלל ידעו להגיד לכם במלון איפה זה מתקיים, ואם לא אז בטוח בקבוצת פייסבוק של המטיילים בדרום אמריקה. לדעתי זה תדריך חשוב מאוד! את יתרת היום אפשר לטייל לעת ערב באגם של פורטו נטלס יש שם פסלים יפים ואווירה פסטורלית. ביום שאתם מגיעים צריך לרכוש כבר כרטיסים לנסיעה לאל קלפטה ליום אחרי הטרק

4-5 טרק W

2 אל קלפטה – באל קלפטה מה שמעניין בעיקר זה קרחון פריטו מורנו (כולל מיני טרק עליו), חוץ מזה אין מה לעשות שם באיזור הסיבה שרשמתי 2 כי ביום שתגיעו לא יהיה לכם הרבה מה לעשות, אפשר ללכת ללגונת מינאז שזה קצת כמו אגמון החולה שלנו (בעיקר כדי שלא תרגישו יום מבוזבז)

7-10 ברילוצה והסביבה– מאל קלפטה קחו טיסה לברילוצה ומשם השכירו רכב לשבוע-10 ימים (פורטו וארס, האי צילואה, סן מרטין דל לוס אנדס, פארק לאנין, פוקון)

שימו לב שאם אתם מתכוונים לטפס על הויאריקה אי אפשר לתכנן מראש כי זה תלוי מזג אוויר, לכן דאגו להשאיר לכם לפוקון לפחות 3-4 ימים)

מפוקון צריך לחזור יום שלם בנסיעה להחזיר את הרכב לברילוצה (הקנסות מאוד גדולים בטח ובטח בין המדינות)

משם אני חושבת שאל תוותרו ותטוסו לאיגוואסו

2 איגאווסו

2 בואנוס איירס

בהצלחה

• @rmatarasso

וואו,

המון תודה על הכל.

אשב על החומר ואולי אחזור עם עוד שאלות.

אפרת

• @efratih

במחשבה שנייה מברילוצה סעו דרך האגמים לסן מרטין ומשם דרך פארק לנין לפוקון, כדי שיהיה לכם מספיק ימים אם במקרה תצטרכו להמתין למזגהאוויר לטיפוס. (אנחנו נאלצנו לחכות 4 ימים) יש הרבה מה לראות גם סביב פוקון ואז אם ישארו ימים סעו לפורטו וארס, ומשם חזרה לברילוצה

סהכ יש סממנים דומים בין פורטו וארס לפוקון, אז למרות שאני ממש אהבתי את פורטו ווארס, אולי לא חייבים להשתגע ולעשות את שניהם 

במיוחד שעדיף להשאיר ימים לאיגוואסו!!!

אני מדגישה שאם יש בכוונתכם לטפס על הויאריקה אז עדיף להקצות ימים לפוקון, אם לא אז לא בטוח שחייבים להגיע לשם ואפשר להנות מנוף דומה בפורטו וארס ולשלב גם את האי צילואה

• @rmatarasso

תודה רבה,

חשבתי אולי לצאת מתוך הנחה שאהיה עוד פעם בצילה ואז אולי לעשות הפעם את החלק מאושויה לטורס דל פינה, כולל , וגם את איזור האגמים בארגנטינה.

מה דעתך?

יש המלצות?

עושים את האיזור הדרומי עם רכב?

תודה,

אפרת

• @efratih

תראי זה אינדוודואלי, לאושוויה אין טעם להגיע פחות מ5 ימים!!!. זה חור, קשה וארוך לצאת ממנו, אלא בטיסה. נכון שזה מקום עם אווירת סוף העולם, אבל בטיול של 3 שבועות הייתי מוותרת עליה.

ככלל לא אוהבת טיול קצר עם הרבה  טיסות פנים, כי אלו ימים חצי מבוזבזים

אני הייתי מתמקדת דווקא בחלק בין טורס דל פיינה לפוקון עם טיסת פנים אחת.

בסוף פטגוניה שהיא מההממת זה אין סוף אגמים. בעלי אמר בסוף שיש לו כבר אגמולוגיה

• @rmatarasso

הבנתי,

בסדר גמור.

אם הייתי מבקשת ממך לבחור 3 ימים מתוך מסלול ה W אילו היית בוחרת?

25 ק”מ ליום קצת הרבה לנו, איך היית חותכת?

תודה,

אפרת

• @efratih

במקרה הזה הייתי עושה את הU

זאת אומרת יום 1,2,4

וישנה לילה אחד ברפוחיה גריי ולילה שני בלאס טורס

גם יום 4 יש בו לא מעט קמ. אם תזמיני מראש את השעתיים הראשונות לכל כיוון מתוך 4 אפשר לעשות על סוסים מהחווה של המלון

• @rmatarasso

תודה רבה.

בחזרה