בחזרה

אזהרה- מוניות pre-paid בשדה התעופה בדלהי • רוצה להזהיר מהתרמית המגעילה ולעיתים גם מסוכנת הזו. 

  לפני שהגענו להודו עשינו שיעורי בית וקראנו על מלכודות תיירים אפשריות ואיך להימנע מהן.

  תייר אמריקאי המליץ באחד הסרטונים על שירות  “pre-paid taxi” בשדה התעופה בדלהי, שבו משלמים מראש מחיר מפוקח. דוכן עם שלט צהוב  מ ח ו ץ  לשדה התעופה.

  נחתנו בדלהי לפנות בוקר אחרי לילה ללא שינה. ראינו שגם  ב ת ו ך השדה יש דוכנים עם שלטים (מודפסים ומוחזקים על ידי האנשים שאיישו את הדוכן- נורת אזהרה ראשונה) שכתוב עליהם “pre-paid”.

  ניגשנו לדלפק ושני הודים חביבים לכאורה סידרו לנו נהג ונסיעה בתשלום מראש. המחיר היה נראה לנו קצת יקר אבל היינו מאוד עייפים ורצינו כבר להגיע למלון.

  הבחור שסגר את העסקה אפילו הוציא חשבונית עם שם העסק ושידך אותנו לאחד הנהגים בחוץ. “הוא נהג טוב מאוד”- נורת אזהרה מס’ 2.

  הנהג יעני חביב, שואל שאלות- מאיפה אתם, ברוכים הבאים, כמה זמן תהיו, לאן אתם הולכים.

  איזה מלון אתם צריכים? אנחנו עונים. והוא מתחיל את התסריט השקרי שיש מצב שהמלון נסגר ואם אנחנו רוצים הוא ייקח אותנו למקום אחר וכד’.

  ואנחנו לא מבינים מה קורה כי בדיוק מהמצב הזה ביקשנו להימנע. אמרנו לא שאנחנו רוצים להגיע למלון הזה ותודה, ואנחנו בינתים עוקבים לראות שהוא מסיע אותנו פחות או יותר לכיוון כמו שראינו במפה. 

  אחרי כמה דקות (המלון באמת היה אמור להיות במרחק כמה קילומטרים) הוא עוצר. אנחנו רואים שלט ממש ניאון והכל עם שם המלון ושער ברזל סגור- נראה כמו בסטה של שוק שלא פעילה כבר עשרים שנה (נורת אזהרה מס’ 3). הוא אומר- כן, אתם רואים כמו שחשבתי המלון נסגר.

  לא זאת בלבד אחרי כמה רגעים מופיע משום מקום איש שנראה מסודר עם חולצה מכותפרת, מסורק, עם תיק כאילו בדרך לעבודה נעמד לידנו ואומר: מה, המלון הזה? כן הוא נסגר מטעם הממשלה בשבוע שעבר.

  בשלב הזה כבר ברור לנו שזאת תרמית רק שאנחנו לא יודעים איך לצאת ממנה. עוד לא הספקנו לסדר כרטיס סים לטלפון ומסביב רק רוכלי צ’אי שלא ברור אם אפשר לסמוך עליהם, ונהג שמתעקש שהמלון נסגר וניצב ותפאורה וכל החרא הזה.

  התעקשנו שזה לא ייתכן, המלון לא נסגר כי דיברנו איתם אתמול במייל והכל בסדר. או שייקח אותנו למלון או שיחזיר אותנו לשדה התעופה וניקח מונית אחרת. הנהג התחיל להיבהל ואמר שיכעסו עליו אם הוא יחזיר אותנו ככה. אחרי כמה דקות טובות של התעקשות אסרטיבית הוא התחיל להיכנע ואמר שאולי בעצם המלון עבר קצת קדימה או אולי שינו לו את השם. הוא נוסע עוד 100 מטר ואנחנו רואים שעוד קצת בהמשך את השלט האמיתי של המלון. הוא עצר, קפצנו לרגע לוודא בקבלה שזה אכן המלון שהזמנו ופקיד הקבלה האדיב הסכים בטובו לבוא לגרש את הנהג השקרן, שבחוצפתו עוד רצה טיפ, על המאה מטר הנוספים שהוא נסע. 

  אז לא יודעת לגבי הפרה-פייד שמחוץ לשדה, רק יודעת בוודאות לא להתקרב לאלה שתוך השדה. זה נורא מכעיס ששדה התעופה, שאמור להיות מקום מוגן ובטוח לתיירים משכיר שטח לרמאים עם תעודות, שמסתבר שכולם יודעים עליהם ולא עושים עם זה כלום.

  אז זהו- אם לפחות נציל מישהו אחד מהתרמית הזאת עשינו את שלנו.

  הסיפור שלנו נגמר בטוב אבל יש פעמים שתיירים לא מודעים לתרמית, נופלים בפח ונלקחים למקום אחר ולא רק שהם משלמים יותר כסף גם מסומנים כמטרה נוחה להצקות בלתי פוסקות. 

  ממליצים על אפליקציית אובר או על מוניות meru ו- mega לנסיעה בטוחה בתעריף ידוע מראש.

  ובכלל בהודו לפקוח שבע עיניים ולהיעזר באנשי שירות שהוכיחו את אמינותם (לא כולם כאלה). • @Shir_3401413

  שמח שלא נפלתם בפח או שהנהג לא היה אגרסיבי מדי.
  עוד טיפ קטן  – תמיד לפני הגעה למקום להוריד בגוגל מאפס את המפה של העיר (יש אופציה להורדת מפת אופליין), ולסמן את מיקום המלון,
  גם ללא אינטרנט אח”כ אפשר לראות בג’י פי אס בדיוק איפה אתם ממוקמים כך שהנהג לא “יחטוף” אתכם למקום אחר.

  ואם כבר, עוד חודשיים יש לי טיסה שנוחתת במומבאי בערב – פרט לאטובוס, יש למישהו טיפ למונית אמינה לדרום העיר? • @gauntlet

  אם יש לך כתובת מדויקת תאמר לנהג שלפני דקות דיברת עם הקבלה של המלון והם ממתינים לך בחוץ.וגם החברים ממתינים לך.ואם הנהג יתחיל עם השאלות ''הרגילות'' מהיכן אתה והאם אתה כאן הפעם הראשונה כמובן שתענה שאתה המון פעמים כאן.ותהיה רציני איתו. • @gauntlet

  אם יש לך אובר יש דוכן מסודר של אובר בתוך השדה - לפחות בטרמינל של טיסות הפנים.  • @yosima

  נכון. אובר זו אופציה טובה במומבאיי ואם אין לך צא מהטרמינל  וטיפה שמאלה דלפק של מוניות כאשר התשלום מראש . השתמשתי בהם לפני שבועיים. בסך הכל המחירים שם היו הוגנים יחסית והנהגים ללא כל משחקים. • @Shir_3401413

  עוד סיבה לא לנסוע להודו :) 

  (סתם מטריל.. אל תיקחו ללב.. ברור שזה קיים בצורה כזו או אחרת גם במדינות אחרות) • @imeshy

  ניסיתם את רכבת מרכז בת”א. או ההגנה? • @Shir_3401413

  דעה אישית מעט שונה:  מי שנוחת באמצע הלילה וזה הפעם הראשונה שלו בהודו בכלל ובדלהי בפרט והוא מבולבל – כדאי להמתין עוד שעה-שעתיים בטרמינל עד שהבוקר יגיע ואז לקחת את הרכבת המהירה מהשדה אל תחנת ניו דלהי.  כשמגיעים לתחנת ניו דלהי כבר יותר קל להסתדר. אם מתכוונים ללון באזור המיין בזאר (פהרגאנג’) אז אפשר לעבור לקו אחר ולהמשיך לתחנה הקרובה למיין בזאר או לצאת מהמטרו ולעבור בגשר מעל תחנת הרכבת חצד המערבי של התחנה שקרוב למיין בזאר ומשם אפשר ללכת ברגל או לקחת ריקשת אופניים. אם לנים בניו דלהי אז אפשר להחליף לקוים של המטרו ולהגיע לכל מקום.  המטרו של דלהי מאד מסודרת ונוחה למשתמש ואין כל סיבה לא להשתמש בה! 


 

בחזרה