בחזרה

תאילנד,סינגפור וגם הונג קונג-החופשה שלנו

• @איריס-ס

תודה איריס יקרה,

לכבוד הוא לי שהגעת . בדרכ אני מעתיקה טיולים שלך.. מקווה שהפעם אני אגרום לך להגיע אחריי לסינגפור.

תישארי לתובנות שלי על סינגפור.

תיכף אסכם ואענה לענתנת

• @ענתנת אמר:

גם אני הצטרפתי ועכשיו השלמתי קריאה של הסיפור. נשמע שהיתה לכם חופשה ממש נפלאה, למרות האירועים בדרך, ותיארת בצורה מהנה לקריאה.

מזל שהסיפור עם הרגל של הבת שלך נגמר כמו שנגמר, גם אם היו מהמורות בדרך. הלוג’ים מהסוג הזה די מפחידים אותי.. עשינו עכשיו בניו זילנד אחד ממש כזה וגם הבן שלי התהפך קלות בדרך. הוא לא עף מהדרך אלא נשאר עליה וזה היה מפחיד. היה לנו מזל שרק אני הגעתי מיד אחריו ועזרתי לו ושלא הגיע אף אחד להתנגש בנו.. כל הזמן עד שהחזרנו אותו למסלול צעקתי “זהירות, זהירות” או משהו כזה כי פחדתי שמישהו יגיע. זה היה סיבוב והיו רואים אותנו ברגע האחרון.

התעניינתי במיוחד בסיפור סינגפור שלכם כי היינו שם לטעימה קצרה בספטמבר. היינו בערך 24 שעות, אז אולי השיפוט שלי לקוי.. אבל בעיני כל המלאכותיות של איזור המרינה ביי היתה די מאוסה. נכון, היינו שם מעט. אולי זה לא הוגן לשפוט. היינו שם בערב, ראינו את שני מופעי האורות והמוזיקה.  גם אנחנו חשבנו שזה בעצים היה טוב יותר (מהשני השתעממנו הרבה יותר מהר). הגנים יפים, אבל כל כך מלאכותיים.. והמרינה ביי סנדס? התגובה שלי ברגע שראיתי אותו בלייב ולא בתמונות היתה פרץ צחוק.. בחייך אדריכל יקר, אניה על 3 מגדלים?? מאיפה בא לך הרעיון ההזוי הזה?

למחרת העדפנו לא לחזור לשם אלא להשקיע את השעות (המעטות, כי קמנו מאוחר מאד) שהיו לנו באראב סטריט, שאותו דווקא חיבבתי מאד. אחכ השקענו זמן בג’ול וגם ממנו התאכזבתי. אם נאלצים לבלות קונקשיין אז כן, זה אחלה שדה. אבל לא יותר מזה. אני מודה שהטעימה הזו לא השאירה טעם של עוד, למעט הסקרנות – אולי באמת השיפוט שלי היה לקוי כל כך?

ענת, כיף לראות אותך פה בפורום.

מקווה שתכתבי על ניו זילנד ( חלום שאני מקווה שנגשים לפני הפנסיה... ) .

וכן, גם לנו היה מזל גדול שבעלי בדיוק ירד אחריה ופינה אותה משם . זה יכל להיגמר רע בהרבה ומהבחינה הזאת יצאנו בזול בסהכ .

מה שמבאס זה שאני מאוד פעילה בפורום ומודעת לדיווחים של אחרים על הסכנות במגלשות הרים כמו באוסטריה וכו' , אבל המכוניות האלו נראו ככ לא מזיקות , וילדים קטנים ממש נוסעים שם.. מי חשב  ? 

אז אני יכולה להגיד שזה היה סתם מזל רע, או שפשוט נוספה לנו אזהרת מסע חדשה לפורום... היות ואנחנו לא המקרה היחיד וגם לכם היתה חוויה פחות מוצלחת. 

לגבי סינגפור, 

אני רואה שהיא מעוררת הרבה עניין , אז אני אתייחס למה שכתבת ואעשה בסוף סוג של סיכום של מה שאנחנו חשבנו עליה:

המלאכותיות של אזור המרינה ביי  שכתבת עליה - כן , בהחלט. 

אבל בעינינו , על אף המלאכותית , האזור של מרינה ביי , היה מאוד מרשים ומראה גם הוא משהו על סינגפור , בהיבט של פיתוח, תשתיות וקידמה .

כמובן אציין , כמו שגם את ציינת, שלסינגפור עוד פנים מלבד אזור מרינה ביי  . ארב סטריט למשל. 

ובכלל, איכשהו לא רשמתי על זה קודם באשכול שלי, אבל מעבר לבנוי ולמלאכותי , מהר מאוד מבחינים כמה סינגפור ירוקה בכל מקום .

מספיק לנסוע בשדרה המובילה משדה התעופה לעיר ולראות את העצים המיוחדים כדי להבין , אבל צמחייה מפוארת ראינו בכל רחבי סינגפור ולא רק שם. אז לא הכל רק פלסטיק.

כמו כל מקום אחר שאנחנו מגיעים אליו רק לגיחה, אני בטוחה שיש לה עוד הרבה מה להציע , מעבר ל 24 שעות. ובטח גם מעבר ל 5 ימים שאנחנו הקדשנו לה. 

אבל בסוף זה עניין של טעם אישי , אם התחברנו או לא , אם התאהבנו או לא . אין פה עניין של שיפוט לקוי.

לגבי המופעים - זה של הגנים היה מהמם בעיני. ועוד לפני שהוא התחיל , המראה של העצים המוארים ממש הרשים אותי .

המופע שעל המים שיעמם גם אותי די מהר , אבל אני יכולה להעריך את ההשקעה שנעשה במופע כזה , ועוד חינמי , אז לא נתלונן ( והבן שלי דווקא מאוד אהב ).

בכל מקרה , מדובר במשהו שלא דורש השקעה, רבע שעה. אפשר לראות אם אתם כבר שם, או לוותר ..

לגבי שדה התעופה  - מסכימה איתך ולא חושבת שצריך לראות את המקום הזה כאתר.

אבל אם אתם כבר שם , יש לכם קונקשיין או חלילה נתקעים - זה בהחלט יהיה כיף להעביר שם את הזמן וכל הכבוד להם על ההשקעה במתחם כזה.

לגבי האדריכל - אני חושבת שהוא חשב על אוניה כי זו המרינה.…

בעינינו המלון היה מאוד מרשים , מבחוץ ומבנים , ומאוד נהנינו להתפנק שם. 

התצפית - אחת המרשימות שראיתי !

ולבסוף , לגבי הגנים והעצים - נכון , הם מלאכותיים , העצים הענקיים הם בעצם מפלצות ברזל , אבל גם פה אני רואה מעבר לזה את העניין העתידני , ובעיקר את המחשבה על הסביבה והפיתוח הסביבתי , והרי בסופו של דבר על מפלצות הברזל האלו גדל עולם ומלואו של צומח. 

ומי שבכל זאת מעדיף משהו יותר "אמיתי" יוכל למצוא זאת במרחק קצר ממרכז העיר , בגנים הבוטניים של סינגפור .

קראתי את ההסבר הזה על גרדנס ביי דה ביי,   והתחברתי : 

"העצים המלאכותיים הללו יוצרים רושם עתידני ומרהיב, אבל מעבר לעיצוב המרשים והמיוחד שלהם, הם חלק מפרויקט שנבנה במחשבה על סביבה וקיימות, פרויקט שלם של פיתוח סביבתי. למעשה, "העצים" הללו משמשים בו כמעין גנים תלויים, שעליהם גדלים צמחים שונים והם חלק ממערכת אקולוגית שיצרו כאן.

איך המערכת הזו עובדת? - "עצי הסופר-טרי" אוגרים גם את אנרגיית השמש וגם את מי הגשם. המים והאנרגיה הללו מועברים ומספקים את כל התצרוכת של שתי החממות הענקיות, המכוסות בכיפות זכוכית "

ואחרי שכל זה נאמר... 

האם אנחנו עפנו על סינגפור ?

כנראה שהתשובה שלנו היא לא.

ניסיתי לחשוב למה זה ככה , והאמת שנראה לי שהתשובה נעוצה בכך שבאנו עם המון המון ציפיות...

שנים שמענו "סינגפור ככה,  סינגפור ככה "  , 

וכנראה שלא רק אנחנו כי האשכול הזה מראה שהיא משכה את רוב העניין והסקרנות ( ויש מי שאף רואים בה חלום ), 

אז מסתבר שלא כל הסיפורים נכונים…

ואולי אנחנו ,שכבר די ראינו עולם , כבר קצת קשה לנו להתרשם או להיות מופתעים ( = בעיות טובות ) ואנחנו גם קצת שבעים ? 

ואולי פשוט צריך להוריד מגבה של סינגפור את כל הציפיות המוגזמות.. ופשוט לחוות אותה כמו שהיא .

לא להכתיר אותה כניו יורק של המזרח, כי ניו יורק היא ממש לא , ולא יכולה להידמות לה בשום צורה. 

לא לספר כמה רחובותיה מצוחצחים ואין מסטיק אחד ( לא מדוייק ... ) ואין לי מושג מי זה שהמציא את הסיפור שדיילות מחלקות לך שוקולד בנחיתה בשדה התעופה…

אז אני יכולה לסכם שאולי לא התאהבנו , אבל בהחלט נהנינו ( וזה עוד למרות הנסיבות וכל מה שקרה לנו שם, שוודאי גם השפיע על החוויה שלנו  ) ובהחלט אמליץ לאחרים להגיע .

פשוט עם ציפיות מותאמות ,

והכי חשוב : עם האנשים הנכונים !

כי זה בעצם מה שחשוב ומה שמשנה , לא חשוב לאן נגיע.

סינגפור, כנראה לא בקרוב, אבל אולי פעם כן נחזור ( בדרך לניו זילנד... ?)  

• @adivelednizki

תודה על ההתייחסות המושקעת למה שכתבתי!

קודם כל אני מקווה שאגיע לכתוב בלוג. הטיול היה ברובו דווקא באוסטרליה (האהובה, המדהימה, השווה הרבה יותר מניו זילנד לטעמי). בינתיים אני שבועיים כבר חזרה בארץ ואפילו לא סיימתי לכתוב את היום של סינגפור :))

אני חושבת שגם לי היו ציפיות גבוהות מדי מסינגפור (הנקיון.. אכזבה מספר אחד. אי אפשר לאכול מהריצפה 😆). אם מישהו אחד יוריד ציפיות בזכותך ובזכותי ולכן יאהב אותה יותר, כבר תרמנו הרבה.

והעניין של מלאכותיות, זה באמת עניין אינדבידואלי. אני מאד אוהבת ערים, זה לא שאני מחפשת רק טבע, אבל גם לערים יש מרקם טבעי. גם איזורים של גורדי שחקים מודרניים יכולים להיראות מתאימים למרקם העירוני ויכולים לשדר מלאכותיות סכרינית. זה הכל בתחושה שלי כמובן. אולי אם הייתי לנה במרינה ביי סנדס הייתי נופלת בקסמו… אני עשויה לתת לסינגפור צ’אנס נוסף. כשאני אחזור לאוסטרליה בפנסיה, ויהיה לי הרבה יותר זמן לטיול, אני אוכל להשקיע כמה ימים בדרך ולא 24 שעות. זה גם יקל מאד על הג’ט לג :)

• @ענתנת

אני מאוד מקווה שתכתבי בלוג.

כשזה יקרה,  תזכרי בבקשה לתת לי שריקה !

גם אנחנו אוהבים ערים גדולות. במיוחד כשהן מגיעות אחרי טיול רווי בטבע .

אז נכון , הייתי בערים מסעירות יותר מסינגפור , ואולי "לא נפלתי" בגלל אובר ציפיות כנראה... אבל שוב חייבת לחזור ולומר שהיא היתה מבחינתנו גיוון מצויין לתאילנד , ומכיוון שהיא ממוקמת רק במרחק של כשעתיים טיסה ( ושפע אפשרויות טיסה נוחות ) אז אני כן ממליצה למשפחות שמגיעות לטיול במזרח ורוצות לשלב עוד משהו - לקפוץ לשם כמשהו קצת שונה .

מוסיפה קישור לאתר על סינגפור ( טיפ של אורית ) :

https://www.singapore-il.com/

ועוד בלוג שאני אוהבת ועוקבת אחריו לאחרונה, עם צילומים של 2 אחיות מוכשרות בצילום , שבטוח יעשו לכם חשק :

https://www.chasinglenscapes.com/he/%d7%a1%d7%99%d7%a0%d7%92%d7%a4%d7%95%d7%a8-%d7%9c%d7%9e%d7%98%d7%99%d7%99%d7%9c-%d7%9c%d7%a8%d7%90%d7%95%d7%aa-%d7%a9%d7%9b%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa/

לחיי הטיולים הבאים,

עדי 

בחזרה