בחזרה

דרום אפריקה – חגים 2019 – יופי של טיול משפחתי

• חזרנו שלשום מטיול של שבועיים וחצי בדרום אפריקה. טיול נפלא, מגוון ומהנה מאוד!!!

בילינו המון עם חיות, במקלטי מחסה שונים לחיות, בשחייה עם כלבי ים, בשייט ליוויתנים, בשמורות פינגווינים וכמובן בסאפרי הנפלא בקרוגר. שילבנו עוד הרבה אטרקציות כמו אומגות, סאגווי, סאפ, קיאק. גם הלכנו לאיבוד במבוך נהדר.

חווינו שפע חוויות והרפתקאות והכל היה מתובל בנופים מהממים. בקיצור, היה נהדר. יעד מומלץ בחום. שונה קצת מהמוכר לנו באירופה וארה"ב, מאידך גם שם העברית שולטת.

אתחיל בספתח של תמונות תוך שמנסה למיין אלפי תמונות (צפו להפגזה קרוגרית בהמשך, קשה קשה למיין...)

תודות לכל מי שכתב סיפורי טיול בפורומים של למטייל ובפייסבוק. כמובן שנעזרתי ואימצתי. ועכשיו תורי להחזיר חזרה.

• ממשיכה בספתח תמונות (חלק מאתר מסרב לקבל 😣

• תגובה זו נמחקה!

• @myomer

לימור!

כל הכבוד על הזריזות!!

לא ידעתי שכל כך הרבה חוויות היו מעבר לקרוגר!

שיהיה בהצלחה עם האתר ומחכה לכל פרט!

• @myomer

גם אני מצטרפת בשמחה לעוקבים !

• ניסיון נוסף ונראה שהצלחתי … ואפשר להתחיל לחלום אפריקאית

סליחה על ההתחלה הצולעת 

ואם חיות אז גם סוסים ושחפים

• @myomer

איזה כיף לנו !

יופי של תמונות !

• @myomer

גם אני כאן, בשורה הראשונה
    נראה ממש מבטיח (ויודעת שגם יקיים), כבר נשמר במועדפים

• @myomer

איזה כיף שלא אמרת נואש וניצחת את מכשולי הפורמט. חיכיתי לסיפור הזה שלך.
    נכנס כבר לרשימת ה"כזה בדיוק"...

• קבלו התנצלותי על ההתחלה הצולעת

פנינית, סיון, עדי, ריקי וגליהתודה שהצטרפתם. לפחות אני לא נאבקת עם המערכת פה לבד

להלן מספר הקדמות טכניות משעממות אך מחייבות. מי שרוצה מוזמן לדלג.  

ההרכב - שונה מהרגיל. זוג ושני מתבגרים (21,17) כשהפעם הצטרפו אלינו גם אחותי ובתה (14).

התקופה - אוקטובר 2019. התחלתי לתכנן לפי אוגוסט, אבל מהר מאוד הבנתי שעדיף לשנות לחגים מבחינת מזג האוויר (אוגוסט חורף בדרא"פ). לשמחתי שנה מעוברת, משמע שהחגים יצאו רק באוקטובר. עוד יותר טוב כי זה כבר ממש האביב שם וזה איפשר עוד אטרקציות שבאוגוסט אי אפשר. המטריות שהבאתי נשארו יתומות לאורך כל הטיול.

התיכנון - ארוך מתמיד. שנה שלמה. ידעתי בדיוק מה אני רוצה מבחינת הלינות בתוך קרוגר ושלתפוס אותן צריך הזמנה של כמעט שנה מראש וזה עוד היה בשלב שהתיכנון היה לפי אוגוסט.....

טיסות - העדפנו טיסות ישירות של אל על. כמו כן, התפנקנו בטיסה ישירה מקרוגר לקייפטאון.

רכב - העדפנו רכב מרווח של 10 למרות שהיינו רק 6. העברנו לא מעט שעות ברכב, בעיקר בקרוגר והיתה חשובה לנו הנוחות. היה לנו גם לא מעט ציוד…

שכרנו פעמיים:

רכב ראשון נלקח ביוהנסבורג והוחזר ב Nelspruit לאחר הביקור בקרוגר.

רכב שני נלקח בקייפטאון והוחזר בפורת אליזבט

לינות - 7 לינות, כולן, היו מוצלחות פלוס פלוס פלוס.
    6
     מתוך 7 הלינות הוזמנו דרך מלאני הנהדרת. מקצועית ומאוד שירותית.

Mellanie Ferreira

www.africa-awaits.com

E-mail: mel@africa-awaits.com

מלאני יכולה לעזור גם בתיכנון עצמו וברכב. אני תיכננתי לבד, נעזרתי בה רק בהזמנת הלינות והייתי מרוצה ממנה מאוד.

בונוס, שנחתנו ביוהנסבורג נציגה שלה פגשה אותנו וסיפקה לנו גם אטלס מפות ששירת אותנו נאמנה לאורך כל הטיול.

עוד 2 סוגיות לפני שנעבור לתיאור הטיול הנפלא שלנו.

דרא"פ בטיחות -
    כמה שדראפ היא אפריקה לייט יחסית היא עדיין אפריקה והפשיעה בה גדולה מאוד. הכנתי לי מבעוד מועד רשימת "עשה ואל תעשה". דאגנו לא לנסוע בחשיכה, לא לטייל ברגל בחשיכה, לנעול את דלתות הרכב בנסיעות. להזמין רק לינות מאובטחות ועם חניה מאובטחת, לשלם תמיד טיפ ל"שומרי החניות" שישמרו לנו על הרכב. הצטיידנו בסדין שחור איתו כיסינו את המזוודות ברכב שלא יבלטו לעין. כמו כן, ניילנו את המזוודות בטיסות פנים. חוץ ממקרה אחד לא נעים שהיה קשור לכספת / דרכונים שלנו חזרנו בשלום ועם מלוא ציודנו.

דרא"פ ילדים - ילדים עד גיל 18 צריכים להצטייד מראש בתעודת לידה דו לשונית אותה ניתן להזמין בקלות באתר של משרד הפנים. בשנה האחרונה חלו הקלות אבל עדיין רצוי להצטייד בה. אני עם ילד בן 17 ואף אחד לא ביקש לראות כלום. אחותי עם בת 14 ואם חד הורית והתבקשה להכין בנוסף לתעודת לידה גם מסמכים נוספים (אותם הכינה בתיאום מול השגרירות) והתבקשה להראותם.

• @myomer

יאללה מטיילים!!!

מה היה לנו? בקצרה:

טיסת לילה ליוהנסבורג.
    הגענו לפנות בוקר ויצאנו לכיוון קרוגר. לינה Nelspruit.
    3
    לילות קרוגר
    טיסה מקרוגר לקייפטאון
    4 לילות קייפטאון
    2 לילות הרמנוס
    3 לילות נייזנה
    2 לילות סטורמסריבר
    טיסה מפורת אליזבט ליוהנסבורג והמשך בטיסת לילה לארץ.

מה לא היה לנו? דרך הפנורמה ודרך היין. אפשר במסגרת הזמן שהיינו לשלב אותם אבל החלטתי לרווח כמה שאפשר וויתרתי. גם בדיעבד, טוב שכך. יחכו לפעם הבאה… 😜

• @myomer

לימור

איזה כייף לשמוע שהיה לכם טיול מוצלח !!!

אני כאן, מחכה לקרוא על טיולכם, בטוחה שהיה מדוגם מבחינת תכנון כפי שרק את יכולה לעשות זאת.

אנחנו שמנו על הכוונת את דרום אפריקה כטיול שישבור את רצף הטיולים לאירופה וממש שמחתי לשמוע שאתם מגיעים השנה כי אין כמוך בתכנון טיולים!!  אני בטוחה שיהיו עוד כמה איתנו שם  אחריך, כפי שקורה עם הטיולים הקודמים שלך..

אז יושבת כאן, בשורה ראשונה עם ותיקי הפורום שחיכו כמונו לסיפור שלך, כי אין עליך בסיפורים ובתמונות .

יעל

• ברוכים השבים. שמחה שיצא מוצלח

• @myomer

ברוכים השבים, לימור, ויופי ששבת לספר ולהחזיר אותי לטיול הבאמת “וואאוו” שהיה לנו אך לפני חודשיים. 

מה קרה עם הדרכונים/ כספת? 

אורנה

• שבת שלום

תודה ליעל, איריס ואורנה – כיף לי שהצטרפתן.

יעל, תודה על שפע המחמאות. מחמיא לי מאוד

איריס, תודה שוב על הבלוג הנהדר ובכלל. הסיפור שלך גם תרם לי רבות להחלטתה להזיז הטיול מאוגוסט לאוקטובר.

אורנל'ה, סיפור הדרכונים והכספת, סיפור ארוך. תזכירי לי בסוף. 

חלק א' של הטיול שעיקרו: קרוגר = Kruger National Park

יום א' 6 באוקטובר לפנות ערב – נרגשים נפגשים בנתב"ג לטיסת אל על ליוהנסבורג.

נחתנו לפנות בוקר ביוהנסבורג ופורמלית יכולנו להגיע עד הפארק עוד באותו היום (מבחינת החשכה. חשוב מאוד בדרא"פ). במקום זה עצרנו כבר בשעות הצהריים המוקדמות בלינה המפנקת שלנו ב Nelspruit (פיצוי על טיסה ו 3 ומשהו שעות נסיעה). זו היתה החלטה נהדרת. להירגע, לנוח ולהתפנק לפני הדבר האמיתי. מקום הלינה - Loeries’ Call Guesthouse

מומלץ בחום. זה מלון בוטיק למבוגרים בלבד (מלאני השיגה אישור מראש עבור הצעירה שבחבורה). אין חדרי משפחה. הוזמנו 3 יחידות נפרדות לוקסרי נהדרות. יצא יקר אבל מפנק. מסעדת המקום   Orange
    היתה נהדרת ואחת הטובות בטיול.
    ארוחת הבוקר היתה גם היא נפלאה וכללה תצוגת קוף שעלה על מגשי הפירות הנהדרים והספיק לחטוף בננה לפני שגורש.

קינחנו ארוחת בוקר זו והבאות לה במלרון.

• Kruger National Park

מנלספריוט המשכנו לכיוון קרוגר. נכנסנו משער Crocodile Bridge ויצאנו אחרי 3 ימים משער Phabeni 

העדפתי ללון בקרוגר תוך הפארק. הרגיש לי שזה הדבר האמיתי.

קרוגר זה המון מזל אבל גם קצת עזרתי לו. זה פארק ענק, כגודל מדינת ישראל. החלק הדרומי של קרוגר נחשב לאזור עם הכי הרבה חיות. בעיקר האזור של המחנה לאוור סאבי והמקטע בינו לבין מחנה סקוקוזה. אז החלטתי להתמקם שם. לאוור סאבי נחשב למחנה המבוקש ביותר והלינות בו נחטפות מהר מאוד. לאחר שהבנתי מאתר הפארקים הלאומיים בדיוק באיזה יום ושעה נפתחת המכירה לתקופה שלנו, ביקשתי ממלאני לקנות לי לינות במועד זה. בינגו. מלאני שריינה לי בדיוק את מה שרציתי: שני לילות במחנה לאוור סאבי ולילה ואחד במחנה סקוקוזה. איזה אושר!!!!
    ולא רק זה אלא את הלינות המשובחות עם המטבח והכי חשוב שירותים ומקלחת פרטיים .

את רב הזמן בקרוגר העברנו בנסיעות עצמאיות. בתיכנון נעזרתי מאוד באתר הזה וגם הזה ובדיווחים של מטיילים קודמים.

מבחינת סיורים. הזמנתי לנו מראש סיור שקיעה בלאוור סאבי. 3 שעות סיור. שעתיים ראשונות באור יום שהיו נפלאות ושעה בחושך שהיתה די מיותרת מבחינתנו.
    הדברים המיוחדים שראינו בסיור שקיעה הם להקת אריות ממש מקרוב ומחזה מדהים אבל די רחוק (ולא תועד) של צ'יטה אוכלת טרף שסביבה כ 15 עד 20 נשרים שגרמו לצ'יטה המסכנה לנטוש את הטרף. ממש נשיונל גיאוגרפיק.

היתה לנו בעיה קלה עם גשם שחדר בלילה השני בלאוור סאבי לאחת משתי הבקתות שלנו. קיבלנו פיצוי של סיור זריחה. ניצלנו אותו בסקוקוזה בבוקר העזיבה וכך הרווחנו עוד בוקר של סאפרי. לא התכוונו לעשות עוד סיור אבל יאללה. הדברים המיוחדים שיצא לנו לראות בסיור זריחה זה שוב אריות (אותם הצלחנו לראות רק בסיורים) וכלבי פרא שלא ראינו עד כה. מי שלוקח סיור זריחה, להתלבש טוב טוב, קר מאוד.

מבחינת הביג 5 (פיל, אריה, באפלו, קרנף ולאופרד) ראינו 3.5 מתוך 5.
    3
    זה פיל, אריה, באפלו. חצי זה צ'יטה במקום לאופרד. קרנף לא ראינו בקרוגר (אבל ראינו בדרך מיהונסבורג  לנלספריוט כשעצרנו ב Total Petroport N4 Alzu (עצירה מומלצת!) ראינו שם קרנף ואפילו יחד עם בייבי קרנף. נחשב?!
    😜)

סה"כ מגוון החיות שראינו בקרוגר היה מאוד גדול. אבל כמו שכולם אמרו, צריך לקחת בחשבון גם המון שעות מתות בין לבין והמון סבלנות.

לקחתי 3 לילות בקורגר (התלבטות לגבי 2) תוך ידיעה שיש סיכוי שחלקנו, שהינו בעל סף סבלנות נמוך יותר, יימצא לפני השאר את נושא חיפוש החיות ואכן כך קרה. לינה בתוך הפארק איפשרה בקלות לצאת גם לגיחות בהרכב חסר. גם ככה התחלנו את הימים מוקדם (כי החיות יותר פעילות) וחזרנו להפסקות. עוד סיבה...

שני המחנות שלנו, לאוור סאבי וסרוקוזה, ממוקמים צמוד לנהרות והבקתות שלנו היו ממש בקו הראשון לנהר. חוויה בפני עצמה. בסקוקוזה עדר פילים חצה את הנהר לכיווננו, עם הפנים אלינו, ממש לידנו. מרב שהתרגשתי רצתי לקרוא לכולם במקום לצלם...

קרוגר מסעדות -
    במחנה לאוור סאבי יש מסעדה מרשת Mugg & Bean שמאוד נפוצה בדרא"פ. פחות אהבנו את האוכל בה אבל יומיים אכלנו בה כי זה מה יש. מה שכן, מיקום המסעדה על הנהר מדהים וכיף היה לראות את החיות תוך כדי ארוחה.
    במחנה סקוקוזה יש 2 מסעדות. אחת יותר מזנון מהיר. אכלנו בה פעמיים ואחת מרשת SPUR שהיתה ממש מצויינת ואלגנטית (יש להם כמה רמות מסעדות ל SPUR). אכלנו בשר בטיול הזה בכמויות. הסטייקים בסקוקוזה היו מצויינים.

קרוגר – תיכנון מול ביצוע: מוצלח מאוד!!! (אם אפשר היה רק לצמצם את הזמנים המתים בין לבין...). הלינה בתוך הפארק הוכיחה את עצמה בענק, גם בחוכמת הבדיעבד.

ועכשיו כפי שהבטחתי, לא מעט תמונות קרוגר, כי ממש קשה לבחור וכי מגיע לו!

• @myomer

תמונות מדהימות!

קצת הלחצת אותי עם “נהלי אפריקה” שגיבשתם אבל מבינה שחייתם איתם בשלום, והעיקר שחזרתם בשלום!

• מנסה להמשיך לצרף תמונות מקרוגר

מי שלא מזהה הגבשושיות במים אלו היפופוטמים וגם תנינים

משפחת המלוכה

•  

האחד החמוד עם אמו למעלה יהפוך ברבות הימים ל...😱

ואלו, מזכירים אבל הם לא צבועים אלא כלבי פרא WILD DOGS

וכמובן המלך 👑

ויש עוד כל כך הרבה!! טבע במיטבו!!

• @myomer

הי לימור איזו הפתעה לשבת ! מצטרפת לעוקבים. …

מתגעגעת לאפריקה (הייתי לפני שנים בקניה )

בחזרה