בחזרה

דרום אפריקה – חגים 2019 – יופי של טיול משפחתי

• @eden24h

הי לימור את לא לבד 

ממשיכה לעקוב אחרי הטיול הנהדר הזה !

• תודה דיאנה, דפנה על הליווי

וסליחה מכולם על הקצב האיטי

כאמור ביקרנו ב 3 בתי מחסה / מרכז שימור לחיות שמטרתם להציל ולהוות בית לחיות פצועות או שעברו התעללות, או שגודלו בבתים פרטיים בצורה לא חוקית, או שיש חשש שיצודו אותם. כל מיני סיבות שבגללן הם לא ישרדו בטבע והמקומות הללו מצילים אותם. יש הרבה כאלו בדרום אפריקה בכלל ובדרך הגנים בפרט. היה לי חשוב לבקר רק בכאלו שמטרתם אכן שימור החיות ולא מטרות רווח.

השני ביניהם היה:

פארק הקופים -  Monkeyland‏

מדובר בסיור מודרך שיוצא כל כ 20 דקות. באים ומצטרפים לסיור הקרוב. הסיור במעין ג'ונגל בו הולכים בין עצים וקופים והסברי המדריך. היה נחמד מאוד מאוד.

פארק הקופים משויך גם לפארק ציפורים (לא נרשם ביקוש אצלנו) ולפארק אריות שמקריאה הבנתי שפחות מוצלח. מי שכן רוצה אחד מהם אז יש כרטיס הנחה משולב.

תראו איזה יופי הם מתכרבלים אחד בשני כשקר להם ומחסים את האחרים עם הזנב

• המקום השלישי והאחרון שביקרנו היה:

חוות מקלט לחתולי בר Tenikwa

שוב על אותו הקונספט. מחזיקים ומשמרים חיות טרף. כגון אריה לבן שלא יכול לשרוד בטבע.

מגיעים, מצטרפים לסיור הקרוב. מתחילים בסרט וידאו עם הסברים מעניינים ואז יוצאים לשטח עם המדריך. מן הסתם, במקרה של חיות טרף, ישנה הפרדה בינינו לבינם מה שיצר קצת הרגשה של יותר גן חיות.

סה"כ נהננו מהפעילות וסגרנו מבחינתינו את פרק החיות בדרום אפריקה. פרק שהתחיל בסאפרי נהדר בקרוגר, אליו התווספו רכיבה על סוסים, שייט לוויתנים, שחיה עם כלבי ים, פילים, קופים, אריות, צ'יטות ועוד.

הערה: הרכיבה על סוסים מצטיירת בעיינו כלגיטימית, בניגוד לרכיבה על יענים שמראש ויתרנו.

וכמובן, השחפים שלי, אהוביי, הם עוד ימשיכו לטייל איתנו את המשך דרך הגנים. צפויות עוד הפתעות.

• @myomer

היי לימור,

יש שם כמה קופים מתוקים במיוחד..ובכל זאת, שאלה : 

זו רק אני או שאחרי הספארי בקרוגר , יום של ביקור במקלטים הוא כבר פחות מלהיב ?

אשמח לתובנות בעניין.

אם התחושה שלי נכונה ( ואני כבר די יודעת לחוש מתי את מתלהבת ומתי לא) אז בטוח שאפשר לפנות יום למקום אחר שווה יותר , לא ?

• @myomer

השלמתי חסכים ועדיין נהדר פה.
    קשה להשאר אדישה לשילוב המפתה של דירות מפנקות  ועושר מרוכז כזה של חוויות ומראות יפהפיים. (מכולם, טיול הסוסים שלכם קוסם במיוחד. יופי חריג).
    ממ... דרא"פ, את אומרת?

• @adivelednizki

עדידי

כמה שאת כבר מכירה אותי! (אם כי חלק הפחות התלהבות שנשמעת ממני כרגע באה מהרגשת הסחבת שאני לא מצליחה להתפננות לסיים סיפור זה. נמשךכמו מסטיק).

מהסיבה הזו ששאלת יש מטיילים לדוגמת איריס וטל ששמרו את קרוגר לסוף מבחינת לשמור את הוואו. יש בזה הרבה הגיון. טל כתבה על זה בהרחבה באשכול שלה. היו לי עוד שיקולים ולקחתי את זה בחשבון והעדפתי בכל זאת כך ולא מצטערת.  כתוצאה מכך דרך הגנים על שלל אטרקציותיה נשארה לסוף. והיוותה וואו גם. את פארק החתולים , האחרון שהיינו בו, בהחלט ניתן היה להחליף באטרקציה אחרת. אם כי האריה הלבן היה מדהים וכמעט התפתתי לרדת אליו ולהתכרבל איתו.

גליה יקירה, תודה!

• @adivelednizki

עדי

אנחנו מאד נהננו בדיוק משלושת המקלטים הללו שבקרנו בהם גם ביום אחד ( גשום במיוחד), אבל היינו לפני קרוגר.

אני חושבת שמבחינת התרגשות ואפקט הוואו אכן עדיף לשמור את קרוגר לסוף ואז ההנאה גם בהם תהיה גדולה יותר. 

אם מגיעים אחרי קרוגר… אז כנראה אפשר לותר.

• @איריס-ס

תודה על התובנות לימור ואיריס,

וכן.. זו מחוייבות לא תמיד קלה לכתוב סיפור טיול ארוך…

אל תתייאשי 

• שלא אובן לא נכון. נהננו מהמקלטים. לא הייתי מוותרת עליהם גם שהיינו אחרי קרוגר.

בדיעבד, הייתי כנראה מצמצמת. את היחיד שפחות נהננו ממנו, את זה של האריות.

יש גם הבדל אם זה ביום גשום במיוחד וזה רק מה שיש לעשות לבין שאצלנו בזמן הזה יכולנו להנות מסאפ וקיאק בלגונה של הלינה שלנו.

מבינה בהחלט את הרעיון של קרוגר בסוף, הוא מאוד הגיוני והוא גם נשקל בכובד ראש מבחינתי. אצלי היו עוד שיקולים בנוסף לשיקול הזה ולכן החלטתי אחרת ולא מצטערת לרגע. אם יש משהו שאני אולי קצת מצטערת זו הבחירה של הלינה האחרונה וזה גם מתקשר, בעקיפין, לסדר המסלול ולאפקט הוואו. אבל זה פרטים בהמשך. 

דרך אגב, החיה שראינו הכי הרבה בקרוגר היו הפילים. המקלט שהכי נהננו ממנו היה זה של הפילים...

• וואו לימור, רק עכשיו הצטרפתי. איזה טיול!!! נראה מדהים.

ועוד יותר מדהים שאני מגלה כל הזמן שאני מטיילת בעיקבותיך…

אלפים צרפתיים (בהפרש של כמה ימים), טירול, ארה”ב (הווטסאפים שלנו מהאלפים הצרפתיים השתדרגו בטיול הזה לקבוצה שטיילה במקביל כאן מהפורום, שזכתה לאחרונה לכינוי נשות הקרוואנים 😉)

ועכשיו בהתלבטות על היעד הבא דרום אפריקה בהחלט הייתה ברשימה ועם סיכום הטיול שלך נראה לי שמקבלת עוד נקודות.

אפשר גם דרום אפריקה בקרוואן? נדבקתי בחיידק. ראיתם שם חניוני קרוואנים? יש תשתית?

בכל מקרה, אז גם אני פה. ממשיכה לעקוב בהנאה.

רונית

• @rona-n

רוניתי, איזו אורחת נהדרת! הצטרפי נא

הזכרת לי נשכחות מימי הווטסאפים העליזים שלנו בתקופת האלפים הצרפתיים של שתינו.

דרום אפריקה בהחלט יעד מומלץ. ממליצה לך בחום.

בקראוון אממה, לא בטוחה.  לא זכור לי שראיתי או שקראתי על זה אבל אני לא מספיק בקיאה. בכל מצב, מבחינה ביטחון אני לא הייתי בוחרת באופציה הזו בדרום אפריקה. דרא”פ, בגדול, בערבים מסתגרים בלינות מאובטחות. לא נראה לי שחניון קראוונים יכול להיות סגור ומאובטח. תשמרי את הקראוון ליעד אחר. אבל אל תפספסי את דרא”פ בגלל זה.

מבטיחה מחר להתקדם בסיפור

לילה טוב

לימור

• יאללה, ממשיכה.

דרך הגנים, כבר תיארתי את לינתנו האהובה בנייזנה, את התחלת כל יום בארוחת בוקר חמודה על שפת המים, סיום היום בלגונה שלנו, נהנים מהסאפ והקיאק. ובין לבין שחינו עם כלבי ים, טיילנו בשמורת רוברג הנהדרת , ביקרנו במקלטי החיות השונים. משעמם לא היה לנו.

מה עוד עשינו בדרך הגנים?

הזכרתי את ארוחת הבוקר. היינו 3 לילות/בקרים. בשלישי בכוונה לא קנינו מצרכים. ארוחת הבוקר הזו יועדה לבית קפה מקסים עם נוף מקסים שקיבלתי עליו הרבה מאוד המלצות. מדובר ב East Head Cafe הנמצא לרגלי תצפית הראשים המזרחית. קרי, בהמשך הרחוב שלנו. המקום אכן משגע וארוחת הבוקר היתה נפלאה. מומלץ בחום.

מצרפת תמונות נוף מבית הקפה

אהבתי

• The Knysna Heads

הזכרתי את תצפית הראשים המזרחית והיא בוודאי מצדיקה התייחסות נפרדת.

נייזנה שוכנת בלגונה שמשני צדדי הפתחים שלה ישנם שני צוקים Knysna Heads.

התצפית המזרחית - View point Eastern Knysna Head נחשבת ליפייפיה ורבים מבקרים בה גם אם לא לנים בנייזנה (לנו היא היתה קל"ב).

ניתן לתמונות לדבר. אם כי הם לא בדיוק מעבירות הכל, בטוח לא את השלווה…

• @myomer

מהמם !

עם נוף כזה מבית הקפה,  מי בכלל רוצה  להכין ארוחת בוקר ?

• @adivelednizki

צודקת יקירה

אם כי ארוחות הבוקר בניזנה על המים היו שוות את הטירחה

יש לי עוד מקום עם נוף מטריף שביקרנו בו. לאורך כל הטיול אכלנו בעיקר בשר, המון בשר (טעים מאוד ולא משתווה למחירי הסטייקים בארץ), הבת שלי לא כזו קניבלית כמונו והבטחתי לה מסעדה איטלקית. הבטחתי לעצמי, נוף נפלא והשילוב – היה מדהים!

מדובר ב Enrico Restaurant. זה באזור פלט (Plettenberg Bay) אבל לא בתוכה. תיכננתי את זה לחזרה מאחד הימים לנייזנה עם סטיה קלה. סטיה קלה שהסתברה כדרך עפר אבל הובילה למקום ששוב, כל כך הרבה אנשים לא טועים... מומלצת מאוד ואני ממליצה גם!! האוכל נהדר והמיקום של המסעדה מנצח. בהחלט היתה שווה את הסטיה

הבומבה שנישנשנו אצל אנריקו עד שהגיע האוכל

התמכרתי לנופים הללו

(עשו לי גם דה ז’ה וו נחמד לימינו בכביש 1 במערב ארה”ב)

• מקסים לימור.

איזה יופי של נופים .

הנופים והאוכל של המסעדה איטלקית מעוררי תיאבון  .

עכשיו הייתי חוזרת לשם, 

• תמונות נהדרות

לפני שנתיים יש לי תמונות של ה heads שרופים מאותו קפה בדיוק.

נחמד לראות שהטבע משתקם מהשריפה

שיהיה שקט

איריס

בחזרה