בחזרה

נמו, גן החיות או קורפוס באמסטרדאם

• בוקר טוב לכולם!

אני בשלבי תכנון טיול החורף השנתי שלנו והפעם לאמסטרדאם. אנחנו 4 נשים ו-2 ילדות (13,11) ואני מתלבטת באילו מהאתרים הרשומים מעלה לבחור

יש לי חצי יום וזה דצמבר

האם כדאי לעשות מאמץ ולהגיע לקורפוס בליידן או נמו עדיף? האם נעים להסתובב בגן החיות או החיות כולן מתחבאות?

אם למישו יש הצעות או טיפים לדברים מעניינים אשמח לשמוע

תודה

נעמה

• @משפחה-בהכנה-לטיול

לדעתי ודעת הצעירים במשפחה שלי נמו הוא אחד ממוזאוני המדע הטובים ביותר שהיינו בהם, ויום שלם בקושי הספיק לנו.

בדצמבר יש יתרון ברור לאטרקציות בתוך מבנה.

אבל אני לא יודע כמה הקונספט של מוזיאון מדע מדבר אליכן.

• @דוקטור-דו-ליטל

אנחנו אוהבים מוזיאוני מדע אבל אני ביולוגית וקורפוס מסקרן אותי ועל כן תהיתי אם כדאי לעשות את המאמץ

• @משפחה-בהכנה-לטיול

כביולוגית נראה לי שתהני במוזיאון מיקרופיה באמסטרדם.

עדין לא ביקרתי שם, אך חברה מהעבודה (גם ביולוגית) תיארה כמוזיאון מדהים! מקום קטן יחסית, קומה וחצי. היו שם רק שעה- שעתיים.
    הם גם נהנו מאד במוזיאון נמו.

מצורף דיווח של ג’ני:
     Micropia מוזיאון לבקטריות וירוסים ומיקרובים "(כמה שזה נשמע מוזר ככה זה מעניין במציאות)

או במילים אחרות איך לגרום לילד שלכם לרצות ללמוד ביוטכנולוגיה או איך לגרום לילד שלכם לשטוף ידיים באופן סדיר (תבחרו מה יותר חשוב לכם wink

מוזיאון שמראה לכם איך חיים בעולם בלתי נראה.... העולם המקביל. 

עולם מקביל שכל שנייה קורים בו דברים והוא נסתר מהעיניים שלנו, בגלל שהוא נסתר הוא מעניין . 

מוזיאון הייטקי לחלוטין שכבר מהכניסה למעלית שלו אתם מבינים שבמקום כזה עוד לא ביקרתם.

החיידקים/בקטריות  מוצגים/ות תחת מיקרוסקופ , והמראות מרהיבים

כמובן שיש מיצגים אינטראקטיבים  כמו: 

KISS O METER – מכשיר שמראה כמה חיידקים עוברים בנשיקה בין בני אדם 

סורק פאנל- שסורק את הגוף ומראה איזה מיקרו דיירים גרים בגוף האדם 

כוסות פטרי – שמסבירים איזה חיידקים נמצאים על הדברים שנמצאים בשימוש יומיומי

כמובן שיש את המעבדה בה מכינים "שיקויים" עם החיידקים. 

ועץ הנמלים – שזה מדליק ביותר. 

עוד דבר, עם רכישת הכרטיס מקבלים כרטיס. בכל עמדה, מחתימים אותו (הבקטריה /חיידק ) מעין עובר לכרטיס, בסוף , מעבירים את הכרטיס במקום מיוחד לכך ומקבלים הסבר על מסך ענק על כל מה שאספתם. מיותר לציין, בול לילדים.  

מעניין, כל כך ברור, כל כך מרתק, המקום הצליח לייצר עניין. משכיל אבל לא באופן מעיק, אלא באופן וואו.  אנחנו ההורים נהנינו לא פחות."

והנה הקישור: http://www.micropia.nl/en/#gref

ליידן ומוזיאון נטורליס

"נסיעה של שעה לליידן. מוזיאון נטורליס פשוט מדהים ויתאים מגיל 6 לכל ילד סקרן. שוב, רגשי הקנאה על איך מעוררים סקרנות בילדים. המוזיאון עשיר מאוד בתכנים החל כיצד נוצרו החיים על כדור הארץ, חושים, גנקטיה, בעלי חיים ועוד. הכל בצורה חוויתית, אינטראקטיבית ומעניינת. "

• @סמדרולה

תודה

בפעם הקודמת שהינו בהולנד אכן התלבטנו אם להגיע למיקרוביה ולא הספקנו. אולי הפעם

•  

רק לבדוק שנטורליס אכן פתוח בכל חלליו, נמצא כבר שנתיים בשיפוצים ותצוגות מצומצמות.

אבל--בינו ובין נמו- לדעתי, או לפחות לדעת הצאצאים שלי, נמו “לוקח” (למרות שאחד מתעקש שנטורליס היה יותר מוצלח).

גן החיות פתוח- פחות מתאים בדצמבר.

• @יונית

תודה!

• @משפחה-בהכנה-לטיול

אצל המתבגרים ממש , אבל ממש , אהבו את מוזיאון Ripley's Believe It or Not . ממליצה בחום.

היינו בקורפוס בליידן, אני נהנתי. הילדים הרבה פחות מכיוון שיש לדעת אנגלית ברמה טובה כדי להבין את הסיור. הקבוצה מאוד קטנה (בערך 10) ולא הרגשתי שאפשר היה לתרגם להם בלי להפריע. הם מבחינתם היו מוותרים, אח”כ המשכנו לפארק המים המקורה (היה יום גשום) שהיה מוצלח מאוד עבורם, אז קורפוס נשכח :-)

לא בטוחה שהייתי טורחת לנסוע לקורפוס במיוחד...

ממליצה גם על THIS IS HOLLAND – חווית הסימולטור הנפלאה. מקסים בכל גיל. אנחנו היינו גם באטרקציית הנדנדה  על קצה מגדל התצפית, אחלה למי שלא פוחד מגבהים. צריך לבדוק אם פתוח בחורף, אבל זה במילא כמה דקות, אז נראה לי שפחות מושפע ממזג אוויר.

אם תרצי להתרשם מהמסלול שלנו, יש פוסט מפורט בבלוג שלי.

תהנו !

• @סיון-רביבו

תודה

בריפלי היינו בפעם הקודמת אז אני מתלבטת אם נבקר שוב. כך גם מאדאם טוסו

נראה לי שקצת פחדנים אצלנו (כולל אני) אז נוותר על הנדנדה

אני אקרא את הבלוג בשמחה

תודה

• @סיון-רביבו

איך מוצאים את הבלוג?

• @משפחה-בהכנה-לטיול

מהם התאריכים שלכם להולנד? 

אם הבנתי נכון יש לכם  חצי יום כי יתרת הטיול ביעדים אחרים בהולנד? (אירוע טרום החג? )

או שנשאר לכם מתוך טיול שכולו אמסטרדם חצי יום פנוי?

• @יונית

הי

יש לנו 4 ימים באמסטרדאם. חלקם כבר מתוכננים ונשאר דברים פתוחים והתלבטויות

נעמה

• @משפחה-בהכנה-לטיול

ועד שסיוון תגיע, הנה בלוג הולנד שלה. 

בהזדמנות זאת מודה לך סיוון על אחלה בלוג שלמדתי ממנו כמה דברים חדשים שלא שמעתי עליהם קודם, חלקם מתאימים במיוחד לנוער, כמו this is holand שכולל  סימולטור שנראה מאד מוצלח  (וגם הנדנדה לאמיצים שבחבורה), וגרם לי בהחלט ליעד לפחות את אמסטרדם לטיול אמא-בת בעתיד הקרוב😊

• @צפנת-לוינשטיין

היי, תודה שהוספת את הלינק לסיכום הטיול שלנו. שמחה לשמוע שנעזרת בו 😊
    אכן המיקוד היה למצוא אטרקציות שיתאימו לנוער, והמתבגרים מאוד התלהבו מאמסטרדם. בטוחה שתהני עם ביתך.

בחזרה