בחזרה

חרוז נוסף למחרוזת סיפורי סתיו 2019 : שלכת , עם ניו יורק ואורלנדו גם

• הי יונה ושת – כיף שהצטרפת .

ממשיכה בטיול סטאו שלנו , ורק מציינת שבשביל האופניים אסורה נסיעת כלי רכב  ולכן מותאם מאוד לכל טווח הגילאים.

לאחר טיול האופניים המקסים , ולאחר הפסקת מזון קלה במתחם הסמוך – המשכנו לכיוון כביש 108 , העונה גם לשם Mountain Rd לכיוון מעבר ההרים Smugglers' Notch, בהתאם להמלצות ולסופרלטיבים הדרך אכן מקסימה בזמן שלכת, ומניפת עלים צהובים נפרשת על הכביש מכל עבר .

מסיבה בלתי ברורה לא צילמנו כאן, אז אין תעוד כמה יפה היה כאן.

באיזור של סטאו יש מספר מסלולי טיול, כשהגענו למעבר ההרים היה כל כך יפה שבאופן ספונטאני בא לנו טיול רגלי.

בחרנו אקראית מסלול שנקרא –  Sterling pond  , בשל העליה התלולה שבו – 2 מייל עם טיפוס של "880  המסלול מוגדר ברמת קושי בינונית.

הצעיר לא היה שותף להתלהבות המתפרצת לטפס כך במעלה היער, וחיכה לנו ברכב .

בהרכב זוגי, ובינות יער בשלכת מקסימה טיילנו רק חלק מהמסלול  – לא הגענו לסופו בכדי לא להשאיר את הנער לבדו זמן רב ברכב. גם כך היה נהדר.

למי שרוצה – יש גם מסלולים יותר קלים באיזור-

Moss Glen Falls  (בתשלום), Sterling Gorge Falls.

אפשר באיזור גם גם לעלות עם הרכב ל- Mount Mansfield, ועם רכבל ל- Stowe Mountain Resort

אבל בהמשך למסורת הטיול הנוכחי של הימנעות מהרים (שזה גם ספויילר להמשך), אז גם על שני האחרונים לעיל לא טיפסנו.

מה שכן עשינו אחרי הטיול הרגלי זה ללכת להגיד שלום לכרי הדשא ב- trapp family, ממש נחמד כאן-

ומכאן גם המשכנו בכבישים צדדיים וחביבים להפליא בואכה חנות Cold Hollow Cider

שמוגדרת כמפעל, אבל זאת בעיקר חנות גדולה ומאוד חביבה ואפשר לרכוש שם סיידר, דונטס, מטבלים ועוד.

הדונטס שנרכש, בהתאם להמלצות מקומיות היה עשוי מסיידר וזה נחמד .
    את היום (עוד אחרי השח מט וגקוזי בצימר), סיימנו במסעדה איטלקית piecasso שהומלצה כאן בפורום וגם אנחנו מצטרפים להמלצה (לא מסעדה של פעם בחיים, אבל בהחלט נחמדה). לא ניתן להזמין מקום, אבל מאידך יש כאן משחקים שמעבירים את זמן ההמתנה בכיף.

מחר אנחנו נפרדים בצער מסטאו, אבל חוויות חדשות וטובות מחכות לנו גם בהרים הלבנים.

• @taldar

טל היקרה

הגעתי סוף סוף.. פשוט סיפור מעולה!

כל הכבוד על ההשקעה!

איזה כיף לכם לטייל בתקופת השלכת..

אנחנו היינו בצפון מזרח אבל בקיץ, וגם עברו כבר כמה שנים.. זה באמת חלום לחזור בסתיו. 

והתמונות מקסימות!

• @taldar

טל,תמונות השלכת מרחיבות את הלב ,

וכן... מסכימה איתך שבטיול רב משתתפים ( אצלנו גם רב גילאי ולגמרי עם תחומי עניין שונים ) את הדמוקרטיה+ תיאום ציפיות כבר למדתי לעשות בבית, ועוד בשלב ההכנה.

בטיול מישהו חייב לקחת את המושכות ולהוביל  ( כמובן עם מקום לגמישות ושינויים , אבל בכל זאת.. ) 

• טל את השעה. אחרונה ביליתי עם הטיול שלך.

הטיול מקסים ואת כותבת מקסים , ממש חשה את ההנאה שלך.

גם ניו יורק שלך פתחה לי מספר חידושים לקראת הפעם הבאה.

מחכה להמשך ושומרת את הטיפים כי בקייץ הבא ( בלי שלכת למרבה הצער – נופר בשלב שלא ניתן לנסוע על חשבון הלימודים.  ) אנחנו שם

ממש תודה על הבלוג השווה , בדיוק בזמן

• פנינית – ברוכה הבאה .

עדי – את צודקת לגמרי בנושא תיאום ציפיות לפני והובלת הטיול תוך כדי  . אצלנו אני המתכננת הבלעדית של הטיולים המשפחתיים (כי אני אוהבת והאחרים ממש לא מתעניינים אצלנו). אחרי אי אלו טיולים אני יודעת לקלוע היטב לטעמם של “הלקוחות” שלי,  וימי הטיול שלנו מאוד זורמים . ביום של לייק פלסיד,  היה פחות דיוק בתחום זה. לא נורא היה פיצוי בימים אחרים. 

אילת – בתור נציגת הפורום כטיילת המתמידה בארה”ב – מחמאה גדולה לי שחידשתי לך ולו במשהו  . בטוחה שתהנו גם בקיץ (גם אצלנו כשהבנות היו ביא, יב – לא החסרנו ימי לימודים )

לפני שממשיכה בטיולנו בהרים הלבנים, הפסקת הגיגים –

הגיגי שלכת – שלכת זה לא רק עלים צבעוניים, זאת חגיגה שלמה.

תקופת השלכת – זאת שעתה היפה של ניו- אינגלנד.

ונכון שהדבר המרכזי זה העלים הצהובים, אדומים סגולים כתומים האלו ..

אבל מקורותיי האמריקאיים, כדוגמת Yankee ג’ף פוליג’ ועוד, ידעו לספר לי שאומנם שלכת זה בעיקר צבעי העצים, אבל ממש לא רק זה.

בשלב התיכנון, בעודי בוהה במפות תחזית השלכת של האתרים לעיל (ואחרים), ושולחת תחינה ליקום שיתזמן לנו את השלכת  – גילתי שלאמריקאים יש רשימת חובה לפעילויות לזמן שלכת שכוללות עוד דברים.

A New England Foliage Bucket List

יש כאן ברשימה אחלה רעיונות, ממליצה להציץ ולאמץ בהתאם להעדפות, לזמן ולתיזמון.

גילוי נאות – רשימות עושות לי את זה, בפרט שמסתבר שאפילו אכילת דונטס סיידר זיכתה אותנו בהשגת אחד מיעדי הרשימה (באפריקה היינו צריכים למצוא קרנף בטבע בשביל לסמן יעד נכסף ברשימה, תודו שביס מדונטס פשוט בהרבה) .

מקום של כבוד ברשימה קשור כמובן למראות השלכת, אבל יש עוד דברים שאופיינים לעונה – פסטיבלים, דלעות, מבוכי תירס, מטעי תפוחים – ועוד.

כבר ממשיכים-

• איזה סיפור טיול מעולה! ממש עושה חשק לחזור וישר מעלה אסוציאציות לטיול שלנו.

מסתבר שהלילה השני שלכם בסטואו, היה הלילה הראשון שלנו שם, אז זו הנקודה שבה בעצם “נפגשנו”. כייף לשמוע שאהבתם את סטואו, גם אנחנו מאוד, ועוד יותר מרתק לראות שעשיתם פעילויות אחרות לגמרי בעיירה מאיתנו. זה אומר שיש עוד למה לחזור שוב..

למרות התכנונים והתוכניות הרבות על הנייר, גם אנחנו מצאנו את לייק פלאסיד כ”נקודה הבעייתית”, שבה קצת התברברנו במה עושים, יחד עם יום גשם (כמעט היחיד בכל הטיול) זה בהחלט היה יום פחות טוב ממה שתכננתי. אספר על זה בקרוב.

מחכה לשמוע את ההמשך!

• טל יקרה

תמונות נהדרות!

הפרות כשברקע השלכת תמונה מהממת-ובסהכ

מדובר על פרות….

מצחיק!!

גם אני כמוך היחידה שעל התכנונים ונדמה לי שכמעט תמיד יש 

איזה יום ,שהוא ‘פחות’-הדבר החיובי שאפשר להגיד על כזה יום זה,ששאר הימים הם פיגוז😂!

בחלק מהמקומות שביקרתם,היינו בטיול שלכת מקרי לפני כעשר שנים-

ואוו תענוג להיזכר-תודה!!!

מחכה להמשך,סיגל

• סיגל וגיא – תודה על הלווי והפירגון .

ממשכים במסענו בשלכת – ליום מגון במיוחד –

יום שבת, 6 לאוקטובר – מסטאו להרים הלבנים

הגיוון הראשון והמשמח של היום הזה – בואה של השמש, שקצת נעלמה לנו בימי הקור האחרונים והפעם החליטה להשאר עד סוף היום 🌞

בינות קרני השמש, עברנו כ-240 ק”מ שנפרסים על פני 4 שעות נסיעה רציפה, או כמו במקרה שלנו על פני כל שעות היום עם שלל עצירות – הכוללות מפעל מייפל, שלכת ותצפיות, חנויות עתיקות ומסעדת פנקייק לקבלת המסלול להלן-

מסטאו למפעל המייפל –  MORSE FARM, נסיעה דרך כביש 232 ל- Groton State Forest (לתצפית שלכת מרהיבה), פסטיבל פיצפון בעיירה Groton, גשר מקורה בעיירה BATH, מסעדת הפנקיקים של פולי, חנויות עתיקות בבית לחם, כביש 302 ונסיעה דרך Crawford Nothch , תצפית מהמלון – Mount Washington resort, הגעה ללינה ב- NORTH CONWAY.

נסיעה מסטאו להרים הלבנים

ונתחיל בהתחלה -

מפעל המייפל –  MORSE FARM, שבהמשך למסורת ההגדרה של מפעלי האיזור, גם התגלה כבעיקר חנות (עם טעימות) אבל הפעם יש שידרוג בדוגמאת אזור הדגמה להליך הייצור, וסיור עצמאי בינות עצי המייפל.

כשהגענו בעל המקום העביר הסבר, שעושה רושם של משעשע, על הליך הייצור.

ולמה רק עושה רושם – כי קהל שומעיו המקומי התפקע מצחוק, לנו כנראה אין את ההבנה הנדרשת לדקויות הסלנג ולא ירדנו לסוף דעתו של ההומור המקומי.

את ההסבר הבנו בכל זאת והיה מעניין. גם הטיול העצמאי בינות עצי המייפל והצינורות והמשאבות היה נחמד. זה המקום שבו נרכש המייפל הראשון , שבהעדר מקום במזוודות, היה גם האחרון שלנו.

הכניסה לחנות המייפל–

עצי המייפל-

והפסטורליה הכפרית של איזורהחנות –

• היעד הבא שלנו להיום – כביש 232 ו- Groton State Forest, את ההמלצה המצוינת להגיע לפה קראתי לראשונה בבלוג השלכת הנהדר  של שגב

אבל זכות הראשונים על ההמלצה לדרך השווה הזאת שמורה למוני 🌼

זה מאריך במעט את הדרך, אבל בשלכת זאת דרך נפלאה, וקסום עוד יותר המסלול המקוצר של OWLS  המסתיים בתצפית מרהיבה  על אגם גרוטון מצד אחד, ו -Kettle pond מצד שני . המסלול המלא של Owls מוגדר כבינוני,  באורך של 1.5 מייל, אבל אפשר גם להגיע למגרש חנייה –Owl’s Head parking lot ומשם לצעוד כרבע שעה לתצפית .

וזה מה שתראו שתגיעו לכאן בשלכת –

ובכלל כל הנסיעה בפארק גרוטון היתה יפה בינות עצי השלכת –

• @taldar

וואו תמונות השלכת מהממות ביופיין!!!

נהנית מאד מהטיול שלכם, גם בניו יורק וגם בשלכת, את מספרת נהדר והתמונות מקסימות💕 רוצה גם😊

• הנהלת הפורום

@צפנת-לוינשטיין

טל

זה לא סוד מה עושות לי תמונות  שלכת שמצולמות מידי שנה ע”י גולשות וגולשי פורום

יקרים שטורחים לשלבן בדיווחיהם, ובטח שכאשר מצליחים למצוא את נקודת הצילום בכביש 232

על אגם גרוטון המוקף יערות מדינה זה מרגש אותי עוד יותר, ועל כך תודתי המיוחדת לך!!

השנה קיבלנו הן בזמן אמת והן לאחר חזרת המטייל /ת לביתו,כמויות  מרשימות ביותר,וכשאני בודק

את התאריכים בהן צולמו התמונות- בכל דיווח שנרשם בפורום, ובתמונות היום יומיות ששיתפה אותי באדיבותה

הגולשת ציפ(ולא חסכה) כולל הרים לבנים, הרבה מאוד מיין,אזור האגמים הגדולים של ניו המפשייר,

נתיב מוהוק בברקשייר ,ועמק ההדסון-אני נוטה להאמין לזה שהמקומיים אמרו להם בכל מקום ששלכת

כזו כמו השנה,לא הייתה כאן בכל האזורים והמדינות כבר 10 שנים.

מוני

• @מוניתודה לך על ההמלצה המאוד שווה של כביש 232, בהחלט שהיה יפה שם ברמות אחרות. לקראת סוף היום תגלה שאימצנו עוד המלצה שווה שלך לתצפית על הר ווישנגטון.

צופנת – איזה כיף שהצטרפת, ובדיוק בזמן לפסטיבל …

בתיכנון המסלול גילתי  פסטיבל שלכת בעיירה גרוטון (אחד מיני רבים), שגם השתלב לנו יופי טופי במסלול.

ואנחנו כזכור לגמרי בעניין הפסטבלים .

הפסטיבל עונה לשם – VERMONT'S NORTHEAST KINGDOM ANNUAL FALL FOLIAGE FESTIVAL והוא פסטיבל של שבוע שנודד בכל יום לעיר אחרת בקרב עיירות המחוז הצפוני של וורמונט . הפסטיבל בגרוטון השתלב לנו בדיוק ביום ובמסלול.

אין לי מידע על העיירות האחרות, אבל זה בגרוטון שאנחנו בכל מקרה עברנו דרכו, לא היה מרשים בלשון המעטה (פסטיבל נוסח פעילות מתנ”ס).

היה כאמור יום שמש נעים, אז חלפנו ביעף על הדוכנים הלא מרשימים והמשכנו הלאה ליעד הבא.

אצלנו דוכני הפסטיבל והקישוטים תרמו את חלקם (הצנוע מאוד) לצבעוניות הדרך, אבל אין בכך כל המלצה להגיע לכאן במיוחד. מי שרוצה בכל זאת להרחיב את אופקיו על הפסטיבל מוזמן לבדוק כאן

(אגב – לשורדי השירשור , מתכננת לפרט את רשימת רבי מכר שלי לפסטיבלים הרלונטים לעונה).

יעדנו הבא להיום – גשר מקורה בעיירה באת’ : Swiftwater Covered Bridge, גשר יפה, אבל לטעמי עוד נראה יפים ממנו – אז לא חובה באם אצה לכם הדרך,  (בכל מקרה לא דורש סטייה גדולה).

יעדנו הבא להיום,  אכיל יותר מקודמיו , מסעדת הפנקיקיים עטורת השבחים של פולי Pollys Pancake Parlor , מיקום – עיירה Sugar Hill

נקווה שאין פה עוולה היסטורית,  באם נכריז על שגב כזה שהעלה אותה למפת התיירות הישראלית.

מה שבטוח שרבים אחריו שיבחו.

שזה טוב אבל גם טיפה רע, בפרט שגם היאנקיז (להלן התנ”ך שלי בנושא ניו אינגלנד )  שיבח, ודרכנו נפגשות עם המסעדה הידועה בסופ”ש.

אז היה כבר ברור שלבד לא נהייה כאן

ההמלצות לפני, ואני ללא עוררין תומכת בהן – שחייב להזמין מקום מראש בתקופות הבוערות.  ולהלן הפירוט-

מייל נשלח מבעוד מועד להזמנת מקום, נענה בתשובה  מהירה שבסופ”ש אין שמירת מקום, אני מוזמנת להתקשר שעה לפני הגעה.

לאחר התעקשות גם ענו לי בטלפון הזה – 603-823-5575 

כן הם רושמים אותנו, יתפנה מקום בעוד שעתיים.

היינו במרחק של שעה, סניף וולמרט שנקלע לדרכנו בתזמון מושלם נבחר כאמצעי העברת הזמן שלנו, ועשה זאת בהצטיינות יתרה.

הגענו בדיוק נמרץ , לפגוש את שלושת מרכיבי האושר הבאים-

הראשון -הצהרת המארחת המסעדה כאשר נכנסנו  – מצטערת אין מקום כבר להיום , שונתה לכן,  שמכם מופיע כבר נקרא לכם – כאשר נמסר לה שהתקשרנו מהדרך.

השני- התזמון אכן היה מדויק, דקותיים אחרי שהגענו כבר ישבנו , למרות אינסוף ההמון שהמתין בחוץ.

השלישי – אכן טעים, זרמנו עם המלצות המלצר לגבי קומבינציות הפנקיקיים והיה מוצלח.

קצת יותר מאושרים וגם קצת יותר שמנמנים  יצאנו מכאן ליעדנו הבא, אליו הגענו בחסות יאנקיז (עיין ערך תנ”ך ניו-אינגלנד)- סיבוב קצר בחנויות העתיקות בעיירה הסמוכה Bethlehem, שמסתבר שידועה בחנויות העתיקות שלה .

היאנקיז המליץ במיוחד על – Hundred Acre Wood, “antiques and fun junk”, כתובת – 2191 Main St (בבית לחם).

במרחק רגלי יש עוד כמה חנויות, נחמד מאוד לשיטוט , מסכימים שהחנות המומלצת אכן הכי מגניבה.

יש כאן הכל החל מרמזור , לוחיות רישוי מדליקות ועוד ועוד. 

גם מכונית עתיקה ראינו כאן-

• @taldar

תמונות שלכת מהממות!

מחכה לרשימת רבי המכר של הפסטיבלים לעונה.

תודה על השיתוף, מחכה להמשך

• @chenRoz – תודה שאת עוד איתי 😉

גם היום הזה עוד איתנו, אחרי עתיקות בית לחם ובעקבות המלצה של מוני (שליאור מימש ועכשיו גם אנחנו), מגיעים למלון היוקרה – Mount Washington resort

ממנו נשקף הנוף היפה של הר ווישנגטון, ובכלל יפה כאן –

המלון –

התצפית על הר וושינגטון-

ועוד תמונות מהמלון –

והברווזים – חביבי הקהל 

והשמש בינות העצים-

• הדרך ממלון ווישנגטון לנורת’ קאנוי , עוברת בכביש 302 המקסים –

הרכבת הנופית עוברת בתוואי זה

הכביש עובר גם דרך  Crawford Notch State Park.

ומראות אחרונים מהדרך-

מגיעים לנורת’ קאנוי באור אחרון, למלון המומלץ מאוד למשפחות – נוח, כולל כביסה בשירות עצמי, והחשוב מכל בריכה עם מגלשות מים – תרופת מנע מעולה לרעלת טבע העשויה לתקוף את הדור הצעיר.

במלון זה נהייה 3 לילות, וכל ערב כולל זה הראשון מסתיים ברחצה לילית בבריכה שפתוחה עד 10 בלילה.

Hampton Inn & Suites North Conway, 1788 White Mountain Highway  North Conway

• גם אני עוד איתך

• @taldar

סיפור מהמם!!!
    כבר 3 שנים עברו מאז הטיול שלנו- ואני עדין מזכירה את הטיול הזה בהרבה הזדמנויות, כי ברגע האמת צבעי השלכת הם חגיגה לעיניים ובדיעבד- בזיכרון, הם חגיגה של הלב. 

אהבתי מאוד את טיול ניו יורק שלכם- ושמרתי במועדפים.

תמיד יש ימים שהם- “פחות” לפחות היתה את השלכת שלפי התמונות היא מקסימה.

ואיזה כיף שיצאה השמש, לי זה תמיד תמיד מרומם בשניות את מצב הרוח!!!

ממשיכה לעקוב- ונהנית מהדרך

ריני

• @taldar

גם אני עוד כאן , והתמונות עם ההשתקפויות של העצים במים הן יפיפיות

• @adivelednizki

גם אני!

בדיוק השלמתי קריאה. 

איזה יופי של טיול

תמונות מדהימות

• אילת, עדי, ריני ולימור – תודה רבה על לווי והפירגון.

ויהיו עוד הרבה תמונות שלכת, כי עכשיו אנחנו מגיעים להרים הלבנים.

ובהרים הלבנים יש שלכת והרבה, ובכלל יש המון מה לראות כאן – ולכן צריך לבחור.

ובשלב תיכנון הטיול, כאשר יש לי הרבה אפשרויות ואני צריכה לבחור, אני קודם כל אוהבת לעשות סדר במרחב הגיאוגרפי ומשם להמשיך.

ואם טרם הבנתם – זה אומר שתכף תהייה פה מפה וגם פירוט, ולהלן פינתנו –

ההרים הלבנים – והכבישים (המרכזיים) שבינהם: 

אז כמובן שיש עוד הרבה דרכים בתוך , ובדרך אל ומ- ההרים הלבנים, אבל כאן אני מתייחסת למרכזים שאנחנו עברנו דרכם ולשמורות שכבישים אלו חוצים-

כביש 302 – 

הכביש שדרכו הגענו מכיוון וורמונט (מערב) לנורת’ קאנוי (במזרח). כביש זה עובר דרך השמורה – Crawford Notch State Park.

אנחנו עצרנו כאן לתצפית מהמלון – Mount Washington resort, ובהמשך באגם Saco.

מסלול נוסף בשמורה – Mount  Willard,  תיעדה אירית  בתמונה מרהיבה ממש .

גם המסלול של Arethusa Falls נמצא ב- Crawford Notch State Park אבל אין לי עליו חוות דעת.

כביש 16-

הכביש שמחבר את נורת’ קאנוי עם הר וושינגטון , ועובר גם דרך השמורה Pinkham Notch.

החלוקה בין כביש 302 לכביש 16 בחלקים הקרובים לנורת’ קאנוי לא לגמרי ברורה לי, אבל בציר הזה מדרום לצפון – ניתן להגיע לאגם אקו, 

וגם ל- 2 מקומות שאנחנו נגיע ואפרט עליהם בהמשך – התצפית Cathedral Ledge , והכפר ג’קסון .

טיולים קצרים לאורך נתיב זה כוללים את – 

Diana's Baths

Glen Ellis Falls

וכמובן גם את העלייה המפורסמת של הר וושינגטון – Mount Washington Auto Road

כביש 3 

עובר דרך פארק מדינה פרנקוניה נוטש Franconia notch

http://www.franconianotchstatepark.com

מסלול של Flume Gorge , שתמונות (רבות) ממנו עוד יגיעו בהמשך

עוד אתרים שזוהו אצלי בשלב התיכנון  כפופולארים שכביש זה עובר דרכם– 

BASIN בריכה יפה שמסלול קצר מגיע אליה.

ועלייה להר קנון (ברכבל) – Cannon Mountain

כביש 112 – Kancamagus Hwy

הכביש המפורסם של ההרים הלבנים. עובר ממזרח (מעט דרומית לנורת' קאנוי) ללינקולן במערב

יש הטוענים ש- 302 לא פחות יפה ממנו.

לטעמי האישי וממרום ניסיוני בן ה-3 ימים באיזור, שניהם בהחלט יפים, ומי יותר יפה ככל הנראה מאוד תלוי מצב השלכת בכל אחד מהם.

על העצירות שלנו בכבשי זה אפרט בהמשך.

אחרון חביב בקרב רבי המכר הנו מסלול הנהר הנעלם הנמצא מעט מערבית מלינקולן (קצת מחוץ למפה המצורפת מעלה)

חוץ משמורות וטיולים יש לאורך הכבישים לעיל, (ובדכ במרחק לא רב או מנורת קאנוי או מלינקולן) אפשרויות  שונות של שעשועים ברמות אקסטרים אלו ואחרות כדוגמת פארק מים אומגות וכיוצא בזאת. מתאים במיוחד למשפחות עם ילדים / נוער שנדרשת עבורם תוספת ריגוש נוסף מזה שמציע הטבע.

באמתחתנו נער שעונה בדיוק על המפרט המתואר, אבל אוטוטו יש לו אורלנדו אז החלטנו שלעת עתה נסתפק בשעשועי ברכת המלון בערב.

בחזרה