בחזרה

חרוז נוסף למחרוזת סיפורי סתיו 2019 : שלכת , עם ניו יורק ואורלנדו גם

• יום ראשון, 6 לאוקטובר 

אני משפחתי (דלעות) וגם חיות אחרות

ממשיכים בטיול – ולמרות שאנחנו בהרים הלבנים, והצהרתי שאנחנו הולכים על טבע , אז זה לא לגמרי מדויק כי יעדנו המרכזי להיום הוא דווקא מיין.

בעיירה Fryeburg  (כעשרים דקות נסיעה מערבה מקונאוי) , מתקיים פעם בשנה בתקופת הסתו  יריד חקלאי  גדול (היום זה יומו האחרון ).

בתיכנון הטיול נראה לי שהשתתפות ביריד מסוג זה, הוא חוויה יחודית, קצת יותר מקומית (אמריקה של האמריקאים בסרטים ), ושחבל לפספס 

חוכמת הדיעבד – בדיוק זה ☝.

אהבנו מאוד.

יריד ענק עם חיות, ביתנים המציגים תוצרת חקלאית, מתקני לונה פארק של פעם, תחרויות הקשורות להווי החקלאי – כגון הובלת עגלים, תחרות משיכה  של סוסים, מירוצי סוסים , הופעות של זמרים ואינסוף דוכני אוכל .

אוהבי מזון הבריאות צריכים לקחת בחשבון, שבריא זה לא. האמרקאים מטגנים הכל למוות – כולל ירקות. והתור הכי ארוך בדוכני האוכל היה לאפשרות טיגון חדשה עבורי – עוגיות אוררו מטוגנות – (מסתבר שאפשר לרדת עוד יותר נמוך מהג’אנק פוד השיגרתי).

אז לא ספרנו קלריות היום, אבל היה כיף בכל זאת.

במתקני הלונה פארק אפשר לשלם לכל מתקן בנפרד, ובימים מסוימים אפשר לרכוש צמיד שמכסה את כל המתקנים.

מי שמתכנן להגיע עם ילדים שירצו לעלות להרבה מתקנים, רצוי לו לתזמן את מועד הגעתו לימים בהם יש אפשרות לקנות צמיד (מפורסם באתר היריד).

אצלנו, בן ה-13 התעניין רק בספינת פיראטים הקלאסית.

בתוכנית הטיול שלנו רשמתי את היריד של פרייבורג בשילוב של  עלייה להר וושניגטון, ופסטיבל הדלעות בג’קסון.

אבל כל כך נהנו ביריד , וגם הראות באותו יום לא התאימה להר – אז בסופו של יום היה לנו בעיקר יריד וגם קצת ג’קסון ואפילו דיווח של יושב הספספל האחורי ברכב של קצה קצהו של אייל קורא (נקבה) באחד מכבישי האיזור השקטים סביב ג’קסון.

מה שאומר ששוב לא עלינו להר, אבל היה יום מושלם.

מתמונות היריד –

תחרות משיכה של הסוסים - 

אוסף דלעות באחד הביתנים , וליצן אחד מסתובב

והיתה גם תחרות סוסים – כולל אפשרות להמר , אנחנו בחרנו באפשרות הימור ללא מעורבות המארגנים בהתערבות תוך משפחתית, והסוסים שבחרנו בהם לקחו לאחר כבוד (מפוקפק )את שלושת המקומות האחרונים –

• הפסטיבל בג’קסון נקרא שובם של אנשי הדלעות, מדובר במיצגים של פסלים מדלעות.

בדיעבד מסתבר שמציגי דלעות מפוזרים בכל האיזור ולאו דווקא רק בג’קסון (כאלו שבמסגרת האירוע או גם יוזמות פרטיות).

אבל בג’קסון היה ריכוז מאוד נחמד שלהם, אז שוטטנו רגלית בין המיצגים, וגם כך הגענו לעוד גשר עתיק.

בחזרה עברנו דרך כבשים צדדים מקסימים, והבן שלנו ראה במהלך הנסיעה חלק אחורי של אייל קורא (נקבה), שלא הצלחנו לאתר בהסתכלות שנייה, אבל הוא היה מאוד מרוצה ואנחנו בשבילו גם.

מתקפת דלעות-

• @taldar

איך אני אוהבת את הירידים האלה, ממש חוויה! נשמע יום כיפי ביותר, ובכלל טיול מקסים!

• @taldar

מגניב שהגעתם גם ליריד הזה, וכייף לקרוא על החוויה שלכם מזוית אחרת, שבהחלט דומה מאוד להתרשמות שלנו. זה היה אחד הימים המהנים והמיוחדים שלנו בטיול, וכמו שאמרת ממש מרגישים אמריקה של האמריקאים. מזדהה עם כל מה שאמרת, כולל האוכל המטוגן שבכל פינה (את האוריאו פספספנו) והחוויה של לונה פארק וביתני החיות הרבים.

מחכה להמשך.

• גיא ו – galialon – אז הגענו לכדי הסכמה  שירידים זאת בהחלט חוויה מוצלחת ושווה לנסות לשלב בטיול .

וממשיך סיפור הטיול (לאיטו, אבל אנחנו מתקדמים)..

יום ב, 7 לאוקטובר :

כביש 112 – מועד א' – מצב צבירה נוזלי

טיולים לאורך כביש 112: Kancamagus ושופינג 

כביש 112, הוא הידוען  של ההרים הלבנים בתקופת השלכת .

הגשם שמע שיש סלב בסביבה, אז גם הוא בא יחד איתנו לבקר.

אז יש לנו עוד שותף לטיול היום , שבאופן די מפתיע הצלחנו לקיים איתו יחסי שלום וגומלין-

אנחנו מקבלים את נוכחותו (פחות או יותר 😏) , והוא מאידך די מבריח את רוב המטיילים האחרים (אבל לא את כולם יש לציין).

לאורך הכביש יש מסלולי טיול קצרים וארוכים, ויש לשלם על מעבר יומי בו (אנחנו עשינו זאת בחנייה הראשונה).

בכל יציאה למסלול טיול יש מגרש חנייה ושירותים .

אתרים שעצרנו בהם, מפורטים להלן מנקודת ההתחלה של הכביש (מהחלק הקרוב ל- NORTH CONWAY )-

6 מייל מצד ימין -  Albany Covered Bridge& Boulder Loop Trail – הגשר נבנה במקור ב1858 שופץ ב1970, ניתן לרדת רק לגשר או להמשיך גם למסלול - Boulder Loop Trail  מסלול יפה של כמה שעות ונוף נפלא מלמעלה . (אנחנו הסתפקנו במסלול המקוצר).

7 מייל מצד ימין - Swift River Lower Falls

9 מייל מצד ימין - Rocky Gorge and Falls Pond Trail

15.6 מייל מצד שמאל - Sabbaday Falls - מפלים פופולריים

ולמרות הגשם, כל כך יפה פה-

הגשר המקורה-

והמראה הנשקף ממנו –

• הגענו אפילו לנקודות התצפית בשיא הגובה של הכביש , בהמשך למסלול לאורך הכביש –

17.6 מייל מצד ימין - Sugar Hill Scenic Overlook - מראה פאנורמי מהחנייה על הר הסוכר

19.4 מייל Lily Pond Vista, Bartlett,

הכביש לאחר מכן מטפס לגובה המכסמילי שלו ל-2,500 FEET ומגיע ל-2 נקודות תצפית אחת בצד המערבי והשנייה בצד המזרחי  .

בהמשך הכביש יורד לכיוון לינקולן.

בחסות הגשם זכינו גם להשתקפות עצי שלכת לא רק באגם, גם בכביש-

בשלב זה אלוהי השופינג שקצת נמאס לו מכל קריאות ההתפעלות ושלל ההטיות של מקסים נהדר נפלא נכנס לפעולה…

אז חוץ מגשם קיבלנו גם עננות נמוכה. ואם תסתכלו טוב טוב בתמונה מעל תגלו שמעבר לעצים רואים פשוט כלום אחד גדול..

זה השלב בו הוכרזה נסיגה חד צדדית לטובת האוטלט, עם עצירה מקדימה של התייבשות במסעדה במתחם , מרשת – Applebee's

המסעדה מומלצת – אחלה עלות תועלת , ויופי של מקום לצהריים.

גם השופינג תרם את חלקו להצלחת היום, ובחסות הגשם (שלא הפסיק), לא היה מלווה בתחושת החמצה. 

אז אחרי ארוחה ושופינג המשכנו גם לחנות מגניבה, המלצה של יאנקיז – ששוב הוכיחה את עצמה – Zeb’s General Store in North Conway

אוכל , צעצועים ועיצוב מדליק-

אפילו אייל קורא פגשנו כאן …

ועוד חנות עם חלון ראווה נחמד שהיתה בסביבה-

סיום יום בנוהל במגלשות הבריכה במלון.

תם לו עוד יום נהדר.

• יום ג, 8 לאוקטובר :

כביש 112 – מועד ב' – מצב צבירה מוצק

השלמת טיול  לאורך כביש 112 ומסלול טיול ב-  Flume Gorge

אז אם יש מועד א' זה אומר שיש גם מועד ב' , ואכן הוא הגיע יחד עם השמש ושמיים בהירים.

ונכון שברשימות היו גם אופציות להגיע לקו החוף אבל בחרנו להשלים טיולים בהרים הלבנים מתוך רצון להמשיך ולטייל בשלכת – היה יום מקסים, התחרות קשה, אבל בהחלט מהימים היותר יפים של ההטיול .

את היום התחלנו לפי המלצה של שגב, דווקא לא ב- 112, כי אם בתצפית  בנקודה הנקראת – Cathedral Ledge.

במועד ביקורנו, השלכת כאן מראה רק ניצנים ראשונים, ועדיין מאוד יפה כאן .

ניתן להגיע כמו מטפסים אמיצים שראינו כאן, אנחנו בחרנו בגרסה הבורגנית של הרכב.

אתמול, בשל הגשם בחרנו במסלולים קצרים, היום היעד המרכזי מסלול מעט יותר ארוך, אבל לא יותר מידי (כ-3 ק”מ), ומאוד פשוט להליכה – ועדיין יפהפה – Flume Gorge. נמצא על כביש 3 בשמורת Franconia Notch State Park

לאחר התצפית יכולנו להגיע דרך כביש 112 כמו אתמול ולהתחבר לכביש 3 מדרום או לבחור באפשרות חילופית דרך כביש 302 המתחבר לכביש 3 מצפון .

זה המקום לציין, שיש דיון שלם איזה כביש יותר יפה 302 או 112, וגם לנו היתה דילמה באיזה דרך לבחור .

בשני הדרכים כבר עברנו – 302 ביום שמש, ו-112 ביום גשם.

ההכרעה במקרה שלנו, התבססה על דיווחי השלכת שבעת ביקורנו היו לטובת כביש 112 אז בחרנו לחזור אליו להשלמות ואז להגיע לטיול בפלום.

ולהלן מועד ב שלנו על כביש 112, ביום שמש מקסים-

הדרך-

תצפיות הר הסוכר תחילה  -

ועוד נקודת תצפית על מופע השלת המרהיב –

ועצירה אחרונה על כביש 112 – Lincoln Woods, טיול קצר וקסום ביער וגשר תלוי (מי שרוצה יש גם אפשרות למסלול ארוך)-

• וחתם את ביקורנו בהרים הלבנים מסלול הטיול ב- Flume.

שהיה כיף אחד גדול , נהננו בו מאוד .

נותרו מאחור ואולי יום יבוא ויכנסו לסבב ג’ –

הנהר הנעלם, שחברה שהיתה כאן כמה ימים קודם דיווחה שהוא יפה אבל הפלום לטעמה יותר, אז בחרנו ביותר..

הר Cannon – ההר האחרון בטיול זה, שגם עליו פסחנו מחוסר זמן.

וחוץ מזה עוד אינסוף שבילים, אגמים, וכבישים - 

אז בהחלט אפשר לבוא לפה פעם למסע השלמות.

יחד עם זאת בהרכב הנוכחי, לתחושתינו-  מכסת הימים שהוקצו לאיזור, והשילוב בין אתרי הטבע, יריד, וחנויות היה בהחלט מספק.

ומכיוון שהיה לי כל כך קשה לבחור תמונות מהטיול המקסים בפלום, וכמחוות פרידה להרים הלבנים , יהיו כאן אינסוף תמונות –

הגשר המקורה שנמצא בסמיכות לתחילת המסלול  –

• המשך תמונות מהפלום המקסים –

• והחלק שבמציאות הוא המרשים ביותר – הנקיק עצמו –

• המשך –

עוד גשר מקורה ונוף השלכת מסביב –

• אנחנו לאחר טיול בפלום וארוחת צהריים כבר בדרכנו לבוסטון.

הדרך הרים לבנים בוסטון – פעילויות אפשרויות 

לי בתום הטיול עוד היה  בתוכנית מטע תפוחים, שגם הופיע ברישמה של יאנקיז כאחת מהפעילויות  של הסתו.

אבל לוח הזמנים אילץ לבחור בין מסעדה או נסיעה מהירה למטע ..

אצלנו לטובת סיום נעים לחווית ההרים הלבנים, נבחרה המסעדה 

אם לכם מסתדר אחרת – להלן  מטע שמשתלב גיאוגרפית טוב  במסלול הנסיעה לבוסטון – Gould Hill Farm

Is this Contoocook farm the most beautiful orchard setting in New England? We certainly haven’t seen another one that matches its 75-mile view, which can spread as far as the White Mountains. It’s worth coming back just for that. You can also make a project of tasting the seventy-plus apple varieties. One in particular is worth noting: Hampshire, a tree that sprang up from seed on this very farm and, with its abundant juice and rich flavor, makes a great pie. There’s also live music, a pumpkin patch, a farm store with cider donuts, and a charming little nature museum. Open daily - 10am - 5pm

רשימת מטעים נוספים – פירוט קטיף תפוחים בניו אינגלנד

פעילויות נוספות:

מבוך תירס, אנחנו שילבנו זאת ביום סטאו שלנו, והיה נחמד ביותר. יש מבוכים מסובכים ממנו בהרבה, שממש יכולים להוות בילוי של מספר שעות. להבנתי מבוכי התירס פתוחים מהקיץ עד סוף הסתו אבל שווה בדיקה.

מבוך גדול במיוחד, שמסתדר עם תוואי הדרך הרים לבנים – בוסטון : Mega Maze at Davis Farmland

פירוט מבוכי תירס בניו אינגלנד

יש גם חוות, נראה לי מתאים יותר לילדים צעירים, אבל נתקלתי בהמלצות על   – Connors Farm

תרועת הפסטיבלים -

במהלך התיכנון נתקלתי ברשימה לא מבוטלת של ירידים / פסטיבלים שמתקיימים בסתו, הרושם שלי שבתקופה זאת יש היצע יחסית רחב (ואולי גם בעונות אחרות, אבל לא בדקתי מחוסר רלוונטיות עבורנו).

לסיום פרק השלכת, להלן רשימת פסטיבלי סתו בניו אינגלנד שליקטתי על סמך המלצות ברשת.

איך לי יכולת להשוות או לדרג, כי אנחנו מתוכם היינו רק באחד  , אז הסדר לא מכוון על דרגת ההמלצה –

היריד החקלאי – בו היינו  ויכולים להמליץ בחום מיד ראשונה: fryeburg fair

יריד דלעות דמריסקוטה – מתקיים כל שנה בסופ"ש של קולומסוס דיי ,  גרף המלצות חמות מכמה וכמה גולשים בפורום ונראה לי ממש מדליק.

DAMARISCOTTA PUMPKINFEST & REGATTA

יריד King Richard faire – גיא וריני מאוד ממליצים על סמך ביקור כאן . פירוט בסיפור טיול השלכת המקסים של gm165

פסטיבל דלעות בסטאו – Vermont Pumpkin Chuckin’ Festival , המידע על הפסטיבל מסתמך אך ורק  על סמך תיאור בינקיז נראה לי רעיון חביב , פרטים בקישור. ובכלל פרטים על פסטבלי דלעות בניו אינגלנד –5 Best Pumpkin Festivals in New England

תם לו פרק השלכת בטיול, היה מרהיב ומקסים

• @taldar

כמה אהבנו את מסלול ה- פלום,

התמונות שלך מרהיבות

• @taldar

ממש נהנית לקרוא את הסיפור שלך.

מקווה שתמשיכי.

אשמח להסבר קצר כיצד יצרת את מפות גוגל עבור הטיולים הרגליים בניו יורק? נראה ממש נוח.

תודה רבה!

• @chenRoz

אני אכן ממשיכה, אומנם לאט אבל לא להתייאש בסוף יושלם הסיפור הזה..

לגבי המפות – בניו יורק ובכלל, חייבת לציין שאני שייכת לאסכולה הכי בסיסית שיש , ויש כאן בפורום מומחים הרבה יותר גדולים ממני בבניית מפות אוף ליין באפליקציות השונות.

השיטה שלי (ארכאית משהו), כל תיכנון טיול אצלי מתחיל בהתמצאות במרחב – אני מכניסה ב – google.maps הכי בסיסי  את היעדים אליהם אני מתכננת להגיע, וכך בונה לי רצף גיאוגרפי של האתרים בטיול (עירוני או לא). את הקישור למפות הרלוונטיות שבניתי צרפתי בחלקים הרלוונטים של תיאור הטיול 

אם אני ממש משקיעה (מה שלא קרה הפעם), אני מסמנת לי את האתרים אוף ליין על מפת  גוגל.

או כמו שקרה הפעם, (ניו יורק ממש קלה לניווט) רק מידי פעם תוך כדי טיול  מכניסים יעד בגוגל און ליין בנייד (ולכן תמיד יש לי את כל שמות האתרים באנגלית).

בהליכה רגלית משתדלת לצמצם ככל האפשר את ההסתמכות על ניווט בנייד – כי פחות אוהבת ללכת עם ראש תקוע בנייד , ברגע שתוואי הדרך תוכנן בזרימה בשלב התכנון ברוב המקרים לא היינו צריכים בכלל עזרה תוך כדי הליכה.

וכמובטח ממשיכה – 

בדרך לבוסטון אפשר לעבור גם במספר כבישים קטנים ואגמים , עבורנו כבר היה מאוחר וגם היו דרישות לחיפוש ציוד ספורט , אז דרכנו לבוסטון עברה בעיקר דאך חנויות לציוד ספורט.

באם יש לכם זמן  מוני וגולשים אחרים המליצו לעבור דרך מספר כבישים (שמופרטים לא בהכרח בסדר הגיאוגרפי הנכון):

כביש 28,  כביש 175 נסיעה לכיוון האגמים (לנקוניה ו- Holderness) – כביש 107 , בדרך חזרה מ- Holderness  , 

סיבוב דרך Sandwich לאורך חופי אגם Squam בו צולם הסרט האגם המוזהב עם ג'יין פונדה,  אגם וויניפסאוקי  כולל עצירה בעיירה Weirs beach.

אנחנו הגענו לבוסטון בלילה והטיול בה התחיל יום למחרת- 

יום ד , 9 לאוקטובר 

בוסטון – סיור בוקר בברווז האמפיבי, טיול רגלי בשביל החירות וסיום בספרייה וארוחת ערב באיזור.

מאילוצי זמן פירוט יבוא רק בהמשך , אבל בשביל הסיפתח תמונה מהברווז -

• בוסטון –

יום בוסטון שלנו התחיל בסיור בוקר  מומלץ ב-  Boston duck tours

מאפשר להכיר את המיטב של בוסטון בזמן קצר (כשעה וחצי סיור) באמצעות נסיעה ושייט באוטובוס אמפיבי.

לנו היה מדריך מעולה והסיור היה שופע הסברים על ההיסטוריה של העיר תוך כדי מעבר באתרים ההיסטוריים.

מתאים בהחלט למבוגרים , אבל בשל השילוב עם השייט מאפשר גם לילדים להנות.

הצאצא שלנו היה הילד היחיד בסיור שבו השתתפנו, ולכן קיבל זמן הגה ארוך יותר בשלב השייט.

להתחיל את הבוקר בסיור היה מצוין משני טעמים – גם כי הסיורים המוקדמים זוכים להנחה מסויימת, ובעיקר שאחרי ההסברים של הסיור, יש יותר הבנה על ההיסטוריה וזה בהחלט שידרג לנו את הטיול העצמאי שנערך מייד בתום הסיור.

הסיור יוצא מ-3 נקודות בעיר :   Prudential (המלון שלנו היה במרחק 3 דקות הליכה מפרודנשל ולכן יצאנו מכאן), אפשרויות נוספות – מוזיאון המדע והאקווריום.

הסיור מקנה הנחה של 10 דולר לכרטיס למוזיאון המדע, ויש עוד הנחות נוספות בחוברת שניתן לקבל בכל אחת מתחנות היציאה (עם הצגת הכרטיס באם כמו במקרה שלנו נרכש אינטרנטית).

אחרי הסיור מהמגדל (אליו אפשר לעלות לתצפית בתשלום למעוניינים , אנחנו לא חשנו רצון שכזה)– המשכנו לכיוון הפארקים – הפארק הציבורי (משם תמונת  פסלוני אמא ברווזה והברווזונים המפורסמת ) וסמוך אליו BOSTON COMMON ממנו מתחיל נתיב החירות.

בבפארק מרכז מבקרים (עם שירותים) ממנו ניתן לקחת גם מפות והסברים, וממנו גם יוצאים סיורים מודרכים של מדריכים הלבושים ברוח התקופה ההסיטורית של נתיב החירות.

במועד ביקורנו, לא נתקלנו ביותר מידי פעילות, כי השמש שפינקה אותנו אתמול, הלכה לבלי שוב – והיה יום קר למדי.

הדרך ממגדל PRUDENTIAL לתחילת נתיב החירות

מכאן יצאנו לטיול עצמאי לאורך נתיב החירות, באו לעזרנו הלבנים האדומות שמסמנות את המסלול לכל אורכו, כמו גם הסיפור המאוד מפורט ומועיל של עודד בבוסטון.

יש לציין כי עודד טייל בגרסת בית שמאי בנתיב החירות, ובטיול זוגי הם נכנסו למרבית האתרים שבדרך.

אנחנו עם בן 13, שיש גבול כמה היסטוריה ביכולתו לספוג, הלכנו על גרסת בית הלל שזה אומר שריפרפנו לנו להנאתנו בין האתרים , למעט אלו המשמעותיים לקיבה שלנו ,שלהם הוקצה מקום של כבוד😋 .

להלן סדר האתרים, פירוט מלא נמצא אצל עודד:

בית הנבחרים - MASSACHUSETTS State house  , דווקא לזה חשבתי שגם לנער יהיה מעניין, הבוסטונים חשבו אחרת והיה סגור.

כנסיית PARK STREET

בית הקברות גראנרי, GRANARY BURYING GROUND בו טמונים ראשוני הפטריוטים שהחלו את המאבק לעצמאות, - לבית קברות נכנסנו,

Chapel & King's Chapel Burying Ground    נכנסו לביקור קצר 

Boston Latin School Site/Benjamin Franklin Statue – כאן נכנסו לחצר

על אתרים 7 ו-8 חלפנו ביעף - Old Corner Bookstoreold south Meeting house

בתחנה מספר 9, בהתאם להמלצתו של עודד הסתכלנו מבחוץ על המבנה היפה – Old State House

משם עברנו לתחנה 11 במסלול – Quincy market Faneuil Hall, השוק נחמד ותוסס וכאן עשינו הפסקת צהריים מוצלחת.

אחרי ההפסקה המשכנו לאנדרטת השואה המרגשת

באופן מפתיע, עדיין המשכנו בסיור – לכיוון הבית  של פול רוויר שנמצא ברובע האיטלקי , לבית לא נכנסו, 

אבל כן נכנסו וממליצה לכם בחום גם – (גם המלצה שווה של עודד)

ברחוב הראשי הסמוך Hanover נמצאת - Mike's Pastry שהיא מאפיה בית קפה וגלידריה וידועה בכול העיר בזכות ה- Cannoli שהוא מאפה מתוק ממולא בקרם. יש גם עשרות מתוקים אחרים אבל הקנולי זה מה שפרסם אותה. כתובת Hanover 300.

טעים ברמות האחרות 

האיש שלנו היה מלא התרגשות מהנתיב, ואנחנו זרמנו איתו בשמחה ושמנו פעמינו לתחנה הבאה – old north church

לאחר מכן, שוב לפי המלצתו של עודד, לאחר מעבר הגשר על  נהר צ'ארלס , הגענו קודם לתחנה  האחרונה של נתיב החירות – Bunker Hill Monument , שם בעבר התרחש   קרב בנקר היל (עליו שמענו הסברים גם בסיור הברווז), ובהווה שלנו התרחש הטיפוס לקצה המגדל (כ- 300 מדרגות די מפרכות).

וזה הנוף שנגלה לאלו מאיתנו ששרדו להגיע אל סופו (הצעיר נשבר בדרך)

תחנה אחרונה להיום (שנחשבת בנתיב תחנה מספר 15) – U.S.S. Constitution, ניתן להכנס פנימה .

אם תבדקו במפה, תגלו שהלכנו הרבה היום …

מסלול ההליכה שלנו בדרך החירות

אם תסתכלו בתמונה תראו שהשמיים היו אפורים.

אז בדיוק כאשר השלמנו את הסיבוב התחיל לטפטף קלות 

•  כאמור הלכנו הרבה כבר היום ,  ועוד התחיל לרדת גשם (קל שמעט התחזק בהמשך) וגם קר ..

פתרון – שילוב תעבורתי של השיבה הביתה למלון שנמצא אי שם בנקודת היציאה שלנו מהמגדל – 

מעבורת של 10 דק' עם הפנים לעיר, שיצאה ברציף הבא אחרי מוזאון האונייה, ועצרה בדיוק ליד האקווריום. זו דרך מאד יפה לראות את העיר מכיוון שונה. עלות 3.7 דולר https://www.mbta.com/schedules/Boat-F4/line

מהאקווריום לקחנו מונית ברגע שהצלחנו לאתר שכזאת פנויה .

היו לי עוד תוכניות להיום, להלן –

מצפה כוכבים – ומה שקרה שמטה הכרטיסים נתקל במעטה עננים -

בשלב התכנון נתקלתי באפשרות לבילוי ערב שקסמה לי – תצפית כוכבים, בימי רביעי בערב - Public Open Night at the Observatory

האונברסיטה מאפשרת לקהל כניסה חינם כל יום רביעי בערב למצפה כוכבים, הביקורת ברשת שיבחו היללו, זה קרוב ללינה שלנו וגם בחינם.

אנחנו בבוסטון ביום רביעי, אז זה רלוונטי לנו, אבל מסתבר שלא רק לי הרעיון קסם – ודי קשה להשיג כרטיסים .

כי הכניסה אומנם חינם, אבל יש מגבלת מקומות, ולכן ניתן להזמין כרטיסים בקישור כאן  אבל הזמנת הכרטיסים אפשרית רק שבוע מראש (נפתח כל יום חמישי בשעה 11 בבוקר), קרי אין באפשרותי להזמין כרטיסים מראש עוד מהמטה בבית.

ב- DRY RUN שערכתי, הבנתי שחייבים להזמין כרטיסים ברגע שנפתח הקישור, כי הכרטיסים אוזלים במהירות.

תוך כדי טיול, לא תמיד מסתדר (גם לא תמיד יש קליטה), ולכן אורגן מבעוד מעוד מטה עורף שמונה להשיג לנו כרטיסים.

המינוי היה מושלם, ושבוע לפני היו לנו כרטיסים…

שזה נפלא ותשואות למטה 💪

אבל אז גם העננים באו למחוא כפיים, ומסתבר שכשיש עננים אין ממש כוכבים , אז הערב לא התקיים .. 

אגב האפשרות היתה ידועה מראש כי הם מציינים שהאירוע מתקיים רק אם תנאי מזג האוויר מאפשרים זאת.

אבל הנה לכם הצעה ממני  – באם אצלכם יהיה קצת יותר כוכבים ופחות עננים שווה לנסות.

עוד אפשרות לבילוי ערב – בשוק קווינסי יש קופת כרטיסים (ולמען האמת גם באינטרנט), וגם בבוסטון יש הופעות נוסח מלך האריות, פחות מבחר אבל יש ..

בצהריים שכבר היה די ברור שכוכבים לא יהיו כאן, ניסנו לבדוק האפשרות – אבל הצעיר לא גילה כל עניין.

חלופה לתצפית עבורנו היה ביקור בספרייה – Boston public library, 700 Boylston St – מצטרפים להמלצה של עודד מבנה יפה (כניסה חינם)

ארוחת ערב במתחם של מגדל PRUDENTIAL

תם לו יום בוסטון שלנו.

• והנה אנחנו כבר מסיימים אטוטו 2 לילות בבוסטון וטרם סיפרתי לכם היכן מקום הלינה שלנו,

אז הגיע הזמן  לגלות-

newburyguesthouse

זה מקום הלינה שללא ספק מדורג אצלנו אחרון  בקרב כל מקומות הלינה שלנו בטיול הנוכחי.

למען גילוי נאות אספר שהמלון הוא ללא עוררין יקיר הפורום, וההמלצות אליו הגיעו גם מאנשים שהגענו דרכם למקומות  לינה אחרים שמאודאהבנו.

ולא שזה מלון רע, והמיקום שלו אכן פגז.

אבל למעט מיקום, עלות תועלת עלובה ביותר, הגרועה ביותר בטיול הנוכחי , , ואף לא הגזים ואומר בכל טיולנו (הרבים ) עד כה.

שילמנו – כולל מיסים ורכב (עוד 30 דולר ללילה), סכום של 500 דולר ללילה עבור 3 אנשים.

ידעתי מראש שזה המחיר, ושהמחיר במרכז בוסטון יקר במיוחד , אבל אפשר היה למצוא גם בעלות מעט יותר נמוכה ולאור התשבוחות היו לי ציפיות רבות שבמקרה שלנו לא התממשו.

אז אולי שילוב שמועד ביקורנו המחיר היה גבוה במיוחד (כשבוע לפני המחיר היה יותר זול למשל)

יחד עם זה שהגענו מאוחר וקיבלנו חדר די סתמי , מיטות יחסית קטנות, גישה לא נוחה מהמעלית (עם כמה גרמי מדרגות שעלו וירדו, פחות כיף עם מזוודות), והנורא מכל נוף לאתר בנייה שלא הסתפק רק בכיעור, אלא גם ברעש החל משעות הבוקר המוקדמות.

גם בתחום ארוחות הבוקר לא עמד בציפיות – אין לי צפיות גדולות מאורחות בוקר האמריקאיות, אבל גם בתחום זה ההיצע היה יותר נמוך ביחס לכל המלונות האחרים שהיינו בהם.

הייתי מצפה להרבה אבל הרבה יותר תמורת 500 דולר ללילה.

אבל המיקום בהחלט מנצח, ואם גם מקבלים חדר יפה שפונה לרחוב ניוברי (המקסים!)  אז אולי מרגישים קצת פחות מנוצלים

זאת דעתי האישית כמובן, שלא עולה בקנה אחד במקרה הזה עם המלצות אחרות כאן, אז לשיקולכם

• טל יקרה

רק היום גיליתי את האשכול המהמם הזה.

למרות שהייתי בניו יורק יורק כבר 3 פעמים הצלחת לחדש לי פה ושם.

איזו עיר מדהימה זו!! 

זוממת על חזרה בקיץ, בטח אעזר בסיכום הזה. 

המון תודות ונשארת להשלים חומר 😍

איריס

• @taldar אמר:

פשוט נפלא.

מגיעה מדי פעם להסניף ולהשלים קריאה. 

כמה אהבתי את כביש 112: Kancamagus שלא בשלכת אז פה זה בכלל נפלא!!!. ושמחה שאהבתם גם את ערוץ ה FLUME הנהדר.

ואפילו הספקת לכתוב על בוסטון. שאפו! הפעם את זו שמעוררת את הגעגועים אצלי. …

(רק באסה על הלינה הפחות לבבית בבוסטון)

בחזרה