בחזרה

חרוז נוסף למחרוזת סיפורי סתיו 2019 : שלכת , עם ניו יורק ואורלנדו גם

• @taldar

תודה רבה על הפירוט של האתרים באורלנדו.

בטיול הנוכחי לא נגיע לאורלנדו, שומרת לפעם הבאה 😊

נהנית מאוד מהסיכום המפורט שלך!

• @taldar

טל, נהניתי מאוד לטייל איתכם ותודה על השיתוף המושקע.

השילוב של ניו יורק , עם השלכת ואחכ גם אורלנדו בסוף-  ממש מעניין לכל מי שיש לו מתבגרים בהתהוות , ומכיוון שכך, כנראה שגם זמננו יגיע מתישהו.. אז אני שומרת לי הכל וכל הכבוד לך על הפירוט המעולה של כל האפשרויות בפלורידה. 

אגב, גם אנחנו תיכננו לעצמנו מסיבת הלואין ביוניברסל של סינגפור... אבל עם השבר של הבת וכל מה שקרה...זה לא יצא לפועל בסוף.  נראה שהיה מאוד מוצלח אצלכם ! 

• @ adivelednizki

עדי – אני זוכרת את סיפור השבר מסיפור הטיול שלכם , וגם איך התמודדתם איתו בגבורה – אכן מבאס (בעיקר בשל הפציעה), יונברסל מריצים את ערב הלוואין כבר 28 שנה, אז אולי אתם תגיעו לחגוג איתם את חגיגות השלושים, נראה לי יהיה שווה.

חן – כל הכבוד על הליוי הצמוד לשרשור הארוך הזה..

ממשיכה, הסוף כבר כאן

ואנחנו בדרכנו לדרום פלורידה –

יום שני , 14 לאוקטובר (קולמובוס דיי)

מאורלנדו לסירת הרחף באיזור האברגליידס, הומסטד – שייק פירות ב- Robert is here, ולינה בצפון הקייז – קיי לארגו.

היו לי ליום הזה תוכניות קצת יותר נרחבות לביקור באברגליידס, שפינו את מקומם לקימה קצת יותר איטית ובילוי במלון, שבא קצת על חשבון האברגליידס.

אז אחרי שיצאנו סביב הצהריים המוקדמים, וגם היתה לנו נסיעה של כ-5 שעות, הגענו לסירת רחף .

חוויה נחמדה מאוד.

יש גם אפשרויות שכאלה באיזור שקרוב יותר לאורלנדו, אבל אנחנו כבר שילבנו זאת בדרכנו דרומה, וגם היתה לי תחושה שבאיזור האברגליידס ירגיש יותר טבע (אין לי גם בחוכמת הדיעבד דרך לאמת זאת , כי זה המקום היחיד שבו אנחנו התנסנו).

בכביש המוביל באזור של הומסטד  לכיוון השער של מרכז המבקרים  באברגליידס Ernest F. Coe Visitor Center , אבל לפני הכניסה לשמורה – יש מספר אפשרויות לסירות רחף, שגב המליץ בזמנו על Buffalo Tigers Airboat Tours

בדיקה ב- TA אכן העלתה שיש ביקורות טובות על המקום.

עלייה על בסיס מקום פנוי, היו ביקורות של אנשים שהגיעו ולא היה להם מקום, ואנחנו הגענו בקולומבוס דיי, ומכיוון שהם לא ענו לטלפון וחששתי שלא יהיה להם מקום אז החלטנו לא לקחת סיכון ונכנסו למקום הראשון שמצאנו (מעט לפני).

חייבת לציין שהחוויה די מומסחרת, אבל נחמדה ביותר – אהבנו.

פגשנו קצת חיות (תנינים וציפורים)

השייט המהיר מגניב למדי (ומרעיש מאוד)

יש

• מצרפת תמונות מהשייט בסירת רחף באברגליידס –

יש חלקים של שייט מהיר, ויש כאלה של שייט איטי בהם הצלחנו גם לראות חיות.

למרות המיסחור של השייט (שבעיקר התבטא בצפיפות על הסירה),מקום יפה ומיוחד .

יש חברות שמוציאות גם שייט פרטי, העלויות בהתאם 

אם מזג האוויר מאפשר זאת (אצלנו לא היה חם מידי), אני מאוד ממליצה לשלב בינות מתקני הלונה פארק גם חווית טבע לייט מסוג זה

ויש  גם כמה תניני בית, שמפעיל הסירה אפילו העניק להם שמות, וממש התקרבנו אליהם 

נקודת יציאה וחזרה מהשייט –

• אברגליידס פירוט ותיקון טעות בנוגע לסירת רחף-

נתחיל בתיקון של הודעה קודמת , שנקודת המוצא לסירת רחף, היתה על כביש 41 בנקודה הקרובה למרכז מבקרים שרק וואלי שבאברגליידס (אבל מחוץ לתחומי השמורה), ולא בכביש המוביל לשמורה מכיוון הומסטייד  (שנמצא מעט דרומה משם)

אנחנו לא הספקנו לטייל ממש בתוך השמורה.  הביקור בה מומלץ, בחודשי  חורף דצמבר עד מרץ, הקיץ חם ולח מאוד וגם  זאת העונה המועדפת על היתושים.

באמצע אוקטובר, היה חם, אבל כן ברמה שאיפשרה טיול קצר בשמורה, אצלנו הבלם היה בעיקר הזמן.

להלן פירוט הכניסות השונות לאברגליידס (והיה ורלוונטי):

הכניסה לשמורה בתשלום, תקף לשבוע .

אתר השמורה

שרק וואלי (Shark Valley) - מרכז זה, השוכן בצפון השמורה סמוך לכביש 41. ממרכז מבקרים זה יוצאת גם קרונית מוסעת ע”י רינג’רים לאורך מסלול של 24 ק”מ  -Tram Road שבמרכזו מגדל תצפית. (בעברי הרחוק הייתי במסלול זה במסגרת נסיעת עבודה ששילבה גם יום טיול, אני אהבתי אבל היו גם קיטורים של אנשים שטענו שלא רואים מספיק חיות ומשעמם). המלצה נוספת במקום קרונית לטייל בדרך זאת באופניים או לצאת לאחד מהמסלולים הקצרים שיוצאים ממרכז המבקרים של שרק וואלי – Bobcat Boardwalk. מסלול של 1.5 ק”מ הבנוי על גבי פלטפורמה ומתאים גם למבקרים בכיסאות גלגלים.

Royal Palm  מרכז מבקרים כ- 4 מייל (עשר דקות נסיעה) ממרכז המבקרים הראשי  ארנסט קו (Ernest Coe).  ממרכז מבקרים זה יוצא המסלול הקצר והמומלץ - אנהינגה (Anhinga), שנחשב אחד המסלולים היפים בשמורה. אורכו של מסלול אנהינגה (מסלול שטוח וסלול ברובו) הוא 1.2 ק"מ

פלמינגו (Flamingo) - מרכז זה שוכן בקצה הדרומי של השמורה, המרכז הנמצא 61 ק"מ דרומית-מערבית לכניסה הראשית. הוא פתוח מדי יום בין 7:30-17:00 (בין החודשים נובמבר - אפריל בלבד). טלפון: 941-695-2945

גולף קוסט (Gulf Coast) - מרכז זה שוכן בחלק הצפון מערבי של השמורה ומהווה נקודת מוצא לשיט במפרץ מקסיקו, באזור "עשרת אלפים האיים" (Ten Thousand Islands).  מועדי פתיחה: אמצע אפריל-אמצע נובמבר 16:30-9:00, אמצע נובמבר עד אמצע אפריל, בין השעות 16:30-8:00.

מפת מרכזי מבקרים באברגליידס

• ובהמשך היום, אחרי סירת הרחף עצרנו בחנות הפירות Robert is Here שבהומסטייד (Homestead), זאת חנות פירות (לא לפתח ציפיות כמוני,  שזה מסע קולונרי ייחודי), אבל השייקים שלהם מצויינים והיה בדרכנו לקיי לארגו, אז בהחלט אפשרי.

למסע פירות ככל הנראה יותר מעמיק ניתן להגיע גם ל- פארק הפירות והתבלינים בהומסטד - . Fruit & Spice Park – המלצה של הנוסע המתמיד , אצלנו כבר לא הסתדר בלוז.

מצויידים בשייק פירות,  הגענו לקראת שקיעה ללינה המאוד מומלצת שלנו בקיי לארגו.

קיי לארגו – למה ומדוע?

בתור מתכננת הטיול, יש לי מינוי גם לפיית המשאלות המשפחתית.

אבל לפעמים משאלות מתנגשות .

וזה מה שקרה הפעם.

הבן – רוצה, אבל ממש רוצה ביקור במיאמי, לא ברור לאן במיאמי  ומדוע פשוט בא לו להיות במיאמי.

לפיית המשאלות מסתבר שיש רצונות משלה – וכי למה מיאמי??? , פשוט לא בא לי מיאמי.

אז מה עושים – מאלתרים פתרון שכולם יהיו מאושרים.

הטיסה שלנו יוצאת ממיאמי, אז צריך להיות באיזור (לא חייב מאוד קרוב כי זאת טיסת ערב).

ובחיפוש זולג באיזור הומסטייד והסביבה הגעתי לקיי לארגו בצפון הקייז.

שמאפשר מצד אחד שהייה נעימה באיזור, אבל גם מאפשר טיול במיאמי, מושא החלומות של הבן, ביום של הטיסה.

נכון שיש מקומות יותר מרשימים מקיי לארגו בקייז , אבל זה החלק הקרוב ביותר למיאמי ואיפשר לנו גם לשלב טעימה מהקייז וגם יצר לנו נופשון קטן בסוף הטיול.

ואחרי טיול כזה מתגלגל, בא לנו בול בזמן הנופשון הזה.

הצליח לנו בגדול הבחירה הזאת, בפרט שהמלון שלנו בקיי לארגו הוכתר לאחר כבוד כמלון הטוב ביותר בטיול (והיו לו כמה מתחרים ממש חזקים בטיול הזה).

כמה כיף היה לנו לסיים כך את הטיול ברוגע.

פיית המשאלות סימנה עוד וי ברשימה.

והמלון המאוד מומלץ שלנו–

Playa Largo Resort & Spa, Autograph Collection - Overseas Highway Key Larg

חדר נוח ומרווח עם מרפסת , כביסה בשירות עצמי , ומעל הכל רצועות חוף מקסימה עם בריכה .

15 לאוקטובר, יום שלישי

נסיעה לאורך כביש 1 בקייז ומנוחה בחוף ים של המלון.

בבוקר יצאנו לטיול רכוב עם מעט עצירות בכביש מס' 1 המגיע עד לקי ווסט Key West. הדרך עוברת בין איים קטנים, שוניות ועיירות  המחוברים ביניהם ע"י גשרים ארוכים. דרך זו נקראת גם "הכביש שעל הים" Overseas Highway.

אנחנו לא הגענו עד לקיי ווסט (כשעתיים נסיעה לכל כיוון מקיי לארגו), כחצי שעה נסיעה דרומה מהמלון שלנו עצרנו ביעד תיירותי להפליא שמאוד נהנו בו –

המרינה של רובי Robbie's of Islamorada, מתחם עם אפשרות להאכלת דגי ענק, אפשרות לשכור קייאקים ומסעדה .

אהבנו את המקום וגם את המסעדה.

ברוח התיירותית השארנו גם אנחנו שטר של דולר אחד על קירות המקום, אולי יבוא יום ונגיע לכאן שוב.. המרינה של רובי

המשכנו עם קצת עצירות מעט לאחר האי מאראתון ומעבר דרך הגשר היפה "גשר שבעת המיילים" Seven miles bridge 

הנוסע המתמיד כתב שהדרך היפה באמת מתחילה לאחר מרתון, אבל אנחנו גם כך מאוד נהנו והסתפקנו בהגעה עד לנקודה זאת.

מי שמגיע ליותר ימים, בוודאי ינהג אחרת וימשיך עד לקי ווסט.

אנחנו לעומת זאת מהגשר (שעברנו פעמיים) חזרנו למנוחה כיפית במיוחד במלון.

בערב לקראת שקיעה המלון גם מספק לאורחיו שיפודי ענק עם מרשמלו ליד עמדות הפיירפיט– סוף מתוק ליום נהדר.

ומכיוון שהשרשור הזה כבר איבד עצמו לדעת מרוב פרטים, את עלילות הקייז ומה עוד ניתן לעשות כאן  אני משאירה בידהם האמונות של מספרי סיפורי טיולים אחרים.

המרינה של רובי-

החלק של המסעדה שמשקיף על הים והאכלת דגי ענק, אחד מהדולרים כאן הוא שלנו-

האפשרות לשכור קייאקים במרינה-

כביש מספר 1 בקייז – 

חוף המלון (מתקפה)-

ועוד –

איזה שלווה נהדרת –

ולקראת שקיעה 

ומדורת המרשמלו –

מחר זה היום האחרון לטיול.

איזה סוף מושלם לטיול נהדר. 

• 16 לאוקטובר , יום ד

קיי לארגו, מיאמי בקטנה וטיסה לרומא.

ההצלחה בקיי לארגו היתה כה גדולה, שהצעיר ביקש מיוזמתו להשאר בבוקר עוד בחוף ים של המלון, גם על חשבון זמן מיאמי שלו.

מה שאומר שנשאר לנו עוד פחות זמן ממיאמי, הסירו דאגה לא היינו עצובים.

התוכנית למיאמי לפני הקיצוץ, כללה את המסלול להלן –

הגעה למיאמי ביץ דרך בייסייד , סיבוב קצר רגלי משולב ברכוב במיאמי ביץ - South Beach

מתחם אומנויות וגרפיטי (Wynwood Walls

מסעדה בהוואנה הקטנה, הגעה לשדה תעופה לטיסת ערב.

בפועל, לאחר בוקר של כיף בים, הגענו בשעות הצהריים רק למיאמי ביץ , מתחם הגרפיטי והוואנה הקטנה יחכו לנו לסבב הבא, אם בכלל.

מפת מסלול טיול מתוכנן במיאמי (לפני הקיצוץ)

בצהוב מסומן המסלול המקוצץ שנעשה בפועל

המסלול שלנו כאן בחסות תיאור של משפחת שרמן (שפירסמו בלוג בפורום)–

את  הטיול באזור South Beach ניתן להתחיל באזור רחוב 5. הרחוב המקביל לחוף נקרא .Ocean Dr ממנו יוצאים רחובות ממוספרים והחוף נפרש לאורך כ-3 ק”מ מרחוב מספר 1 ועד רחוב 25 ובינו לבין הטיילת במרבית אורכו נמצא פארק Lummus החביב. הקטע הפופולרי ביותר נמצא בין הרחובות 6-15 וחברי הקהילה הגאה נמצאים באזור רחוב 12. 

שרמן המליצו להחנות  בחניון Central Parking הנמצא בשדרות וושינגטון 555 בסמוך לנקודת ההתחלה הרצויה בפינת הרחובות Ocean ו-5 .

אנחנו בשלב זה עוד המשכנו את הסיור הרכוב (ותאמינו לי שאם לא היתה לנו משאלת מיאמי על הראש, גם על זה הייתי מוותרת)

בסיור הרכוב מצומת הרחובות Ocean ו-5 נסענו  צפונה לאורך  הטיילת , מבני הארט דקו לצידה, חוף הים

החננו בסמוך לרחוב לינקולן (בין הרחובות 16 ו-17)  כאשר אחרי שחוצים את שדרות וושינגטון הוא הופך למדרחוב שלאורכו מיטב החנויות, המסעדות ובתי הקפה.

הסתובבנו בחנויות בין היתר לחפש משקפיים לצעיר (ויש מלא חנויות משקפיים).

בתום הסיבוב כבר היה מאוחר מדי להמשיך לאזור הגרפיטי – דווקא בתכנון זה היה נראה לי הדבר הנחמד (היחיד בערך) במיאמי , אבל העם בחר לחפש משקפיים, ופיית המשאלות זכתה לסמן עוד וי ברשימת המשאלות יחד עם פחות גרפיטי .

לאנדרטת השואה הנמצאת בסמוך לרחוב 19 כבר הגענו עם הרכב.

אנדרטת השואה של מיאמי ביץ (Holocaust Memorial Miami Beach

וזהו 

נפרדים היום מארצות הברית.

היה טוב ממש .

• 17 לאוקטובר , יום ה

רומא

כרטיסי הטיסה שלנו עם אלאיטליה (שכבר בהתחלה ציינתי שהיינו מאוד מרוצים).

היתה לנו אפשרות לקונקשיין נוח (של שעתיים וחצי ברומא), אבל לפיית המשאלות יש משאלה אחרונה להגשים ולכן בחרנו קונקשיין ארוך שיאפשר לנו טיול יום ברומא. 

המעבר לרומא לטיול יומי היה נוח במיוחד.

הגענו בשעות הבוקר המאוחרות, הטיסה לישראל יצאה קרוב לחצות.

המזוודות הגדולות הגיעו ישירות ממיאמי לתל אביב,ובשדה של רומא יש אפשרות נוחה מאוד לשמירת חפצים לטרולי.

לקחנו מכאן שירות מוניות שהניסיון שלנו איתו היה מעולה, וממליצה בחום – Romio, הנייד עם מספר אטלקי – 393207823557

נייד עם מספר ישראלי – 0586911946

הזמנו ברגע האחרון מונית ולמרות זאת קיבלנו שירות מעולה, במחיר הוגן.

לאיטליה האהובה עלינו במיוחד, אנחנו מגיעים די הרבה פעמים, אבל ברומא לא היינו זמן רב.

פעם אחרונה היינו כאן בהרכב זוגי לפני יותר מ- 20 שנה, ולאיש היתה משאלה לחזור לכאן לאכול גלידה על המדרגות הספרדיות.

אז – בישראל לא היו גלידות כמו שיש היום, והגלידה האיטלקית היתה חוויה ייחודית בשבילנו .

אז – טרום עידן הטיסות הזולות, רומא היתה מתויירת, אבל לא מלאה בתיירים כמו שפגשנו הפעם.

הפעם בעידן התיירות הצפופה, שורת שוטרים איטלקים חמושים במשרוקיות מונעים מההמון להתיישב על המדרגות הספרדיות (כנראה מחשש לקריסה).

פיית המשאלות לא נותנת לקטנות מסוג זה למנוע סימון על ביצוע המשאלה האחרונה של הטיול הזה, ולכן אכלנו גלידה תוך כדי תצפית על המדרגות לקראת שקיעה.

נראה לי שניתן יהיה להכריז על השלמת המשימה.

וחוץ מזה ירדנו עם המונית באיזור הפורום, וטיילנו  דרך המרכז של רומא על שלל הכיכרות והמזרקות , פנתאון , פיאצה נבונה והמדרגות הספרדיות.

המונית אספה אותנו אחרי יום ארוך ומהנה במיוחד מהמדרגות הספרדיות.

היה נחמד ביותר לשלב גם את רומא על הדרך.

אין לנו בכלל יכולת לספר איך היתה הטיסה מרומא לתל אביב, נפלנו שדודים.

תצפית לקראת שקיעה על המדרגות הספרדיות –

זה היה ארוך, אבל הגיע הסוף.

אנחנו נהנו מהטיול שלנו מאוד – מקווים שיעזור גם לאחרים.

תודה לכל מי שליווה אותנו.

תודה לכל המקורות הרבים שלי לטיול .

ותודה ענקית למוני, שתמיד מוכן לעזור ולייעץ ותרומתו לפעילות הענפה של הפורום הזה כמו גם למטיילים שיוצאים נשכרים מעצותיו לא תסולא מפז.

לחיי הטיולים הבאים שבדרך 🥂

טל

• @taldar

נהדר טל !

הגעתי עד הסוף , כולל הגלידה ברומא כקינוח , ונהניתי מאוד .

הסיפור הזה שכבר "איבד את עצמו לדעת מרוב פרטים" הוא בדיוק מה שיעזור להרבה שיסעו אחריך , בתקווה שגם לי. אז תודה על הפירוט הרב.

נ.ב החוף שלכם באמת נראה שיחוק .

• @taldar

תודה רבה ששיתפת את הטיול שלכם – היה כייף מאוד לקרוא ומכייון שהטיול שלנו קרוב – היה גם מועיל מאוד

• @taldar

טל היקרה

אכן כפי שעדי רשמה –

“דיווח שאיבד את עצמו לדעת מרוב פרטים” ,אבל כבר מדפיו הראשונים היה ברור

שפורום צפון אמריקה עומד לקבל לידיו מסמך עשיר וחריג מאין כמוהו -

שעוד יככב כאן אצל הבאים בתור לטיול בצפון מזרח בסתיו ,משולב פלורידה,ואורלנדו.

דיווח שנוגע בכל הרבדים שמרכיבים הכנה משפחתית לטיול,שלא ויתר ,ורשם אפשרויות(נקודות חן)

גם כאלו שלא התאפשר לקיימן,והמיפויים המצורפים!!

המילה השקעה חזרה בשרשור הזה לא פעם בתגובות של גולשים, מתאים אולי השקעה מטורפת??

לסיכום ובשלוש מילים -מה זה היה??????

תודה רבה טל

היי ברוכה

מוני

• @taldar

היי טל,

תמונות מדהימות של שלכת!!!

ואיזה דיווח עשיר וקולח!

אשכול מדהים!!!

כבר מעבירה לחברה שמתעתדת להגיע בסתיו 2020.

נילי

• כל הכבוד על השרשור המדהים!

נראה שעשיתם חיים בפלורידה והמלון בקיי לארגו נראה פיצוץ (הצצתי באתר שלו).

היה כייף לקרוא ולראות נקודות משיקות לטיול שלנו בניו אינגלנד.

תודה רבה!

• @taldar

טלטל יקירתי

כרגיל, אשכול משובח!! יעזור המון למטיילים הבאים 

נהנתי לקרוא, להנות מהטיול המוצלח שלכם, לשטוף את העיניים בתמונות המדהימות, להתרפק על הזיכרונות והגעגועים שעלו לי מחלק ניכר מהמקומות 

תודה תודה תודה

לימור

• תודה רבה על התגובות החמות והמפרגנות .

אני נהנתי לתעד, וההנאה גדלה בידיעה שהטיול שלנו גם יעזור לבאים אחרינו.

עדי – תודה על הלוי הצמוד והפרגון לאורך הדרך הארוכה שהשתרעה על פני 2 יבשות של טיול, חודש וחצי של כתיבה ו-7 דפים של פורום צפון אמריקה.

אמליה – מאחלת לכם שתהנו עד בלי די  בטיולכם הקרב.

מוני – תודה ושוב תודה על המילים החמות . רבות דובר כאן על בריחת המוחות מרחבי פורום המטייל, ועדיין אני מוצאת את הפלטפורמה הזאת כבסיס הטוב ביותר לתכנון הטיולים שלנו, ומרגישה לכן צורך להחזיר חזרה תובנות ומידע על טיולנו.

נילי – משמח בהחלט שתהייה תועלת קרובה מהסיפור שלנו.

גיא –  גם טיילנו במקביל וגם הגענו לנקודת סוף הסיפור בנקודת זמן דומה, היה תענוג להיות הקולגה שלך כאן בפורום.

לימור יקירתי – לך שמורה זכות הראשונים שבכלל התחלתי לתעד את סיפורי הטיולים שלנו בפורומים השונים של המטייל, אז תודה על ליווי של עוד טיול שלנו. 

מאחלת לכולנו עוד הרבה טיולים מהנים לרוב,

טל

• @taldar

אם תראי כי זה פוסט ישן. אז מאוד נהנתי לקורא! ממש. 

ותודה ענקית על כל האינפורמציה. מועילה מאוד מאוד ומעניינת

• אורלי – 

תודה רבה על התגובה המפרגנת ועל כך שהערת פוסט ישן זה מתנומתו 😊

טל

בחזרה