בחזרה

מספר שאלות לגבי אוסטרליה וניו זילנד

• אהלן כולם, 

בימים הקרובים אקנה כרטיס טיסה לניו זילנד לתחילת חודש פברואר. אודה לעזרת חברי הפורום עם כמה שאלות:

אני מתכנן לטייל חודשיים בניו זילנד (פברואר-מרץ), ולאחר מכן להמשיך לאוסטרליה (אפריל) ולפיג’י (שבוע ראשון של מאי). לאחר מכן מתכנן להמשיך למזרח. 

לגבי ניו זילנד (פברואר-מרץ):

1.  אני מתכנן להקדיש שבועיים לאי הצפוני ועוד חודש וחצי לאי הדרומי. מאיזה אי יהיה מומלץ יותר להתחיל? לאן כדאי להזמין את הטיסה? 
    2. לגבי הכרטיס יציאה: מישהו יודע האם ניתן להסתמך על האתר bestonwardticket כדי לפתור את עניין כרטיס היציאה? 
    3. לגבי השכרת הרכב: זה משהו שגם נדרש להזמין שלושה חודשים מראש או שזה קצת יותר גמיש ואפשר להזמין יותר קרוב לתאריך הגעה? 

לגבי אוסטרליה (אפריל):

1. אני מתכנן להקדיש כמה ימים לסידני ואת כל שאר הזמן לטריטוריה הצפונית וקווינסלנד. אני מתכנן לטייל לבד וההתלבטות שלי היא בין תחבורה ציבורית להשכרת רכב. התקציב שלי הוא בערך 2500 דולר לכל החודש. איזו אופציה עדיפה במסגרת הזמן והתקציב הנ”ל? 

לגבי פיג’י (תחילת מאי):

1.  הייתי מכניס את פיג’י בין ניו זילנד לאוסטרליה אבל אני מבין שאפריל לא זמן כ”כ מומלץ לפיג’י. זה מאלץ אותי להמשיך למזרח (יפן) ישירות מפיג’י. זה מייקר את העלות משמעותית לעומת מצב שהייתי ממשיך מניו זילנד לפיג’י, מפיג’י לאוסטרליה, ומאוסטרליה למזרח (יפן)? 

תודה רבה ואחלה סופ”ש לכולם! 

• @someguy1122

1. זה לא ממש משנה מאיזה אי להתחיל, אלא אם עניין ההגעה בטיסות. רוב הטיסות הבינלאומיות נוחתות באוקלנד באי הצפוני. אם זה ל/מאוסטרליה אז אין בעיה של טיסות גם מהאי הדרומי
    2. לא מכיר
    3. בניו זילנד כדאי להזמין זמן רב מראש. פברואר מרץ זה שיא עונה. אני מניח שיהיו רכב אבל עדיף להזמין הכל כמה חודשים מראש כשאתה יודע את המסלול. בניגוד לארה”ב או אירופה בהם גרים עשרות ומאות מיליוני אנשים- בניו זילנד גרים רק 4.5 מיליון איש. פחות מחצי מזה באי הדרומי. תעשה השווה (פחות או יותר) לכמות המלונות והשירותים והזמינות שלהם

אוסטרליה

2500$ זה לא תקציב גבוה. השכרת רכב תהיה יותר יקרה מתחבורה ציבורית אבל מאפשרת גמישות. בכל מקרה- אל תשכיר רכב לכל התקופה אלא אם אתה מתכוון לטייל באזור אחד- המרחקים אדירים.  אפריל זה קצת מוקדם לצפון אוסטאליה אלא אם אתה מתכוון למרכז ולמדבר.

תהנה בטיול 

ניב לוי 

https://www.ish-haolam.co.il/australia-and-new-zealand

• @someguy1122

אני מסופק אם 2500 דולר יספיקו לך לאוסטרליה! בוודאי אם אתה מתכוון לכסות מרחק גדול בטיסה. 

ללא קשר, דאג מראש לויזה לאוסטרליה. אל תשאיר זאת לזמן שבו תהייה בניו-זילנד. אז זה יהיה מאוחר מדי. 

• הנהלת הפורום

@someguy1122

לגבי פיג'י.  אני הייתי שם חודש באפריל. אמנם די מזמן.אבל לא זוכר שמזג האוויר היה בעייתי. אם באים רק לחוף אז  זה קריטי. אם באים לטייל אז זה בעיקר טיול של מפגש עם תרבות אחרת והרבה פחות נופים ומסלולים, אז גם קצת גשם לא ממש מקלקל.

• @eytanin אמר:

@someguy1122

אני מסופק אם 2500 דולר יספיקו לך לאוסטרליה! בוודאי אם אתה מתכוון לכסות מרחק גדול בטיסה. 

ללא קשר, דאג מראש לויזה לאוסטרליה. אל תשאיר זאת לזמן שבו תהייה בניו-זילנד. אז זה יהיה מאוחר מדי. 

קודם כל תודה לכולם על המענה המהיר!

1.  2500 דולר אוסטרלי זה פחות או יותר הסכום שרץ כאן בפורום לרמת טיול תרמיליאית לחודש לא כולל הכרטיס טיסה כמובן. כלומר לינה באכסניות ולשלב בישול עצמי עם מדי פעם ארוחות בחוץ. איזה סכום לדעתך כן יספיק לחודש בתנאים הנ”ל והאם לדעתך עדיף רכב או שהתחבורה הציבורית טובה דיה באיזור הנ”ל? 

1. אני מבין שהיום הגשת הבקשה לויזה היא דרך האינטרנט. אני גם מבין שלוקח פחות או יותר חודש עד שיש תשובה ושלרוב מעניקים תוקף של שלושה חודשים. אם התכנון הוא להגיע באפריל ולהישאר חודש, מתי כדאי לי להגיש את הבקשה כך שלא אסתכן שהתוקף ייגמר לי באמצע או אפילו לפני שאני בכלל מגיע? 

• @איש-העולם אמר:

@someguy1122

1. זה לא ממש משנה מאיזה אי להתחיל, אלא אם עניין ההגעה בטיסות. רוב הטיסות הבינלאומיות נוחתות באוקלנד באי הצפוני. אם זה ל/מאוסטרליה אז אין בעיה של טיסות גם מהאי הדרומי
    2. לא מכיר
    3. בניו זילנד כדאי להזמין זמן רב מראש. פברואר מרץ זה שיא עונה. אני מניח שיהיו רכב אבל עדיף להזמין הכל כמה חודשים מראש כשאתה יודע את המסלול. בניגוד לארה”ב או אירופה בהם גרים עשרות ומאות מיליוני אנשים- בניו זילנד גרים רק 4.5 מיליון איש. פחות מחצי מזה באי הדרומי. תעשה השווה (פחות או יותר) לכמות המלונות והשירותים והזמינות שלהם

אוסטרליה

2500$ זה לא תקציב גבוה. השכרת רכב תהיה יותר יקרה מתחבורה ציבורית אבל מאפשרת גמישות. בכל מקרה- אל תשכיר רכב לכל התקופה אלא אם אתה מתכוון לטייל באזור אחד- המרחקים אדירים.  אפריל זה קצת מוקדם לצפון אוסטאליה אלא אם אתה מתכוון למרכז ולמדבר.

תהנה בטיול 

ניב לוי 

תודה על המענה המהיר! 

2500 דולר אוסטרלי זה פחות או יותר הסכום שרץ כאן בפורום לרמת טיול תרמיליאית לחודש לא כולל הכרטיס טיסה כמובן. כלומר לינה באכסניות ולשלב בישול עצמי עם מדי פעם ארוחות בחוץ. איזה סכום לדעתך כן יספיק לחודש בתנאים הנ”ל? 

• @someguy1122

בהחלט כן, אבל אתה רוצה גם להשכיר מכונית! תקציב תרמילאית, כמו שציינת, אינו כולל השכרת רכב ליחיד ועוד תשלומי דלק. 

• @someguy1122

שאלה טובה- זה מאוד תלוי מה אתה עושה ולאן אתה מגיע. לא יודע להגיד לך. גם בתור תרמילאי אני מניח שתרצה לטוס כדי להספיק, ולשלם על טיולים ואטרקציות

אני הייתי מתחיל ב2500$ אמריקאי ואפילו 3000$ אבל אני לא רוצה להשלות אותך. מה שרץ באתר זה משהו אחד. לא תמיד סומך על אלה שעושים הכי זול. כי אז ממוותרים על דברים שווים, בוחרים גם גסטהאוסים לא משהו. אתה בא לטיול כדי להוציא ולהנות לא כדי לחסוך

מקווה שעזרתי

ניב

• הנהלת הפורום

@someguy1122

לגבי אוסטרליה,

חודש אפריל הוא די גבולי לטריטוריה הצפונית ולצפון קווינסלנד.

לגבי פיג’י (ואיים רבים אחרים בפסיפיק) – שווה לחשוב מה מושך אותך במדינה. אם אתה רוצה לטייל ולראות תרבות אז זה מדהים ומיוחד מאוד. אם הכוונה בעיקר לרבוץ על החוף, למרות שהחופים יפים, אולי שווה לך להוסיף עוד חודש לאוסטרליה במקום זה (אפשר לעשות טיול יפה בחודשיים מקיירנס למלבורן למשל) ואז אולי גם הטיסה ליפן תהיה זולה יותר מאוסטרליה במקום מפיג’י, ובנוסף, אם אתה כבר מטייל במזרח, יש לא מעט מקומות עם חופים שכנראה לא פחות יפים מפיג’י ויהיו יותר “על המסלול שלך” (תאילנד? פיליפינים?).

• @someguy1122

תיקון קטן בעניין הויזה. לויזה יש 2 “משכי זמן” – כמה זמן היא תקפה וכמה זמן יכול להימשך הביקור במדינה. אתה יכול להכנס למדינה גם ביום התוקף האחרון של הויזה, ואז לשהות בה ככל שהיא מתירה לשהות, למרות שמועד הכניסה האחרון עבר.

אם למשל קיבלת ויזה שאושרה ב 1/2 בתוקף ל-3 חודשים וגם שהות של 3 חודשים, תוכל להכנס למדינה גם ב 30/4 ותהיה חייב לצאת ממנה עד 30/7. אם תיכנס ב 1/3 תצטרך לצאת לפני 1/6. 

כך שהויזה לא תיגמר לך באמצע הטיול אם תגיש מוקדם יותר, כל עוד תיכנס למדינה בזמן שהיא בתוקף.

• @thomas757 אמר:

@someguy1122

לגבי אוסטרליה,

חודש אפריל הוא די גבולי לטריטוריה הצפונית ולצפון קווינסלנד.

לגבי פיג’י (ואיים רבים אחרים בפסיפיק) – שווה לחשוב מה מושך אותך במדינה. אם אתה רוצה לטייל ולראות תרבות אז זה מדהים ומיוחד מאוד. אם הכוונה בעיקר לרבוץ על החוף, למרות שהחופים יפים, אולי שווה לך להוסיף עוד חודש לאוסטרליה במקום זה (אפשר לעשות טיול יפה בחודשיים מקיירנס למלבורן למשל) ואז אולי גם הטיסה ליפן תהיה זולה יותר מאוסטרליה במקום מפיג’י, ובנוסף, אם אתה כבר מטייל במזרח, יש לא מעט מקומות עם חופים שכנראה לא פחות יפים מפיג’י ויהיו יותר “על המסלול שלך” (תאילנד? פיליפינים?).

לגבי פיג’י – צודק. תכננתי להקדיש כשבוע בלבד לפיג’י, פרק זמן שכנראה מאפשר רק נופש ולא באמת לטייל. יחד עם העובדה שההגעה והשהות די יקרים ומסבכים קצת את המסלול והפיליפינים באמת כלול בטיול– נראה שעדיף לוותר. 

חודש נוסף באוסטרליה יבוא על חשבון יעד אחר כי אני מוגבל בתאריך חזרה לארץ. אני חושב שחודש אחד באוסטרליה מספיק למה שאני מעוניין לראות ולעשות שם. 

אם תוכלו לעזור עם מספר שאלות נוספות זה שוב יעזור לי מאוד:

לגבי כרטיס הטיסה לניו-זילנד:

1. מתכוון באמת להזמין טיסה מישראל לאוקלנד. יש משהו מיוחד שאני צריך להביא בחשבון בטיסה ארוכה כזאת? למשל, מה נחשב לפרק זמן סביר בין טיסות הקונקשיין שעוצרות במזרח? חברות טיסה שעדיף לא להתקרב? ובאופן כללי טיפים לתהליך רכישת הכרטיס עצמו? 
    2. התכנון שלי היה להזמין כרגע לניו זילנד בלבד ורק במהלך הטיול להזמין טיסת המשך לאוסטרליה. אני מבין שכרטיס יציאה הוא חובה ורציתי לדעת אם הפתרון של השכרת כרטיס טיסה ל-48 שעות באחד האתרים שמציע את השירות הוא באמת אפקטיבי או שאין מנוס מלרכוש יחד עם הכרטיס לניו-זילנד גם כרטיס המשך לאוסטרליה? 

לגבי אוסטרליה:

העלתי את התקציב ל-3000 דולר אוסטרלי לחודש (רק לשם הבהרה – לא כולל הטיסה כמובן) ואני מתכנן להסתמך על תחבורה ציבורית במקום השכרת רכב. 

לגבי מסלול: 

אני מתכנן להמשיך מכרייסטצ'רץ' (ניו זילנד) לסידני.

משהו כמו 4-5 ימים בסידני והסביבה. 

להמשיך מסידני (טיסה) למספר ימים בקיירנס לשונית המחסום הגדולה וDaintree NP. 

להמשיך מקיירנס (טיסה) לאליס ספרינגס לכמה ימים בקינגס קניון, אולורו ואולגס. 

אם יישאר זמן וכסף אולי להמשיך לפארק קאקדו (לא יודע כמה ריאלי לשלב בתכנון מבחינת זמנים). 
    מאליס ספרינגס/דרווין להמשיך ליפן/פיליפינים (לא החלטתי עדיין). 

1. המסלול הזה ריאלי מבחינת זמנים ומזג אוויר? המלצות לשינויים כלשהם?                                                                                                                                                       אני יודע שאפריל לא הזמן הכי אידיאלי בשנה, אבל למיטב הבנתי בהחלט ניתן לטייל בתקופה הזאת ביעדים הנ”ל. כמובן שאשמח לתיקונים אם אני טועה.
    2. לגבי תחבורה ציבורית. בסידני וקיירנס אני מניח שאפשר בהחלט להסתדר עם התחבורה הציבורית. אבל מה לגבי אליס ספרינגס וקאקדו פארק? ניתן להצטרף במקום לטיולים או שחובה עצמאית? 

שוב תודה רבה לכל העוזרים ואחלה שבוע לכולם!

בחזרה