בחזרה

בקשה לשווקי חג מולד ברומא ועיירות מומלצות באזור (רכבת/רכב)

• היי כולם,

אנו נוסעים לרומא בתחילת דצמבר (4 מבוגרים + ילד בן שנתיים וחצי).

מעוניינים לקבל המלצות ל:

א. שווקי חג מולד ברומא או אטרקציות מומלצות בתקופה זו שאסור לפספס.

ב. עיירות/כפרים מומלצים לביקור באזור רומא ושניתן להגיע אליהם ברכבת.

ג. עוד משהו שחשבנו עליו, במידה ויש הרבה עיירות מעניינות לטיול יום מחוץ לרומא, זה לשכור רכב, ולכן נשמח לדעת האם ישנן עיירות/כפרים מומלצים מאוד שאינם נגישים עם רכבת.

ד. בנוגע לכרטיסי רכבת – אנחנו מנסים להבין האם ילד בן שנתיים וחצי חייב בכרטיס (לא מצליחים להבין מה-Policy של חברות הרכבות השונות).

תודה רבה!

• @tomfish

לכמה זמן אתם נוסעים?

פעם ראשונה ברומא? 

(בגדול – לא רואה סיבה לשכור רכב – המקומות המעניינים דיי קרובים לרומא ומאפשרים נסיעה נוחה בתחבורה ציבורית מבלי להתעסק בחניה)

• @tomfish

כל המידע על כרטיסים לרכבת כאן.

נדמה לי ששאלת כבר לפני שבועיים על כפרים באיזור רומא, המידע עזר?

• @imeshy

היי. תודה על התשובה.

העניין הוא שכרטיס רכבת (למשל לפירנצה) עולה כ-30 אירו למבוגר.

זה אומר שאלה 120 אירו לנסיעה לפירנצה הלוך חזור, וזה מה שהעלה אצלנו את האפשרות לשכור רכב ולנסוע בחופשיות גם לכפרים/עיירות אחרים.

• @tomfish

עדיין לא ענית לשאלות ששאלתי..

כמה זמן תהיו בטיול הזה?

אני בדיעה שלא כדאי לנסוע לפירנצה מרומא, ויש הרבה מקומות אחרים, קרובים יותר ו”שונים” יותר מרומא כגון העיירה אורבייטו או העיירה טיבולי הנהדרת

• @tomfish

אין בעד מה.

imeshy נתן שתי אפשרויות ושאל לכמה ימים אתם נוסעים, לפי מה שראיתי שאלת גם על נמי לפני שבועיים - קראת את מה שנכתב בקישור שמצורף שם? 

• @imeshy

אנחנו נוסעים לשבוע ימים.

Orvieto ו-Bomarzo – בכמה זמן נסיעה ברכב מרומא מדובר? לפי GOOGLE MAPS ייקח להגיע ל-Orvieto שעה וחצי.

מישהו המליץ לי גם על Calcata. האם היית עושה טיול יום מחוץ לרומא לשלוש העיירות האלה? או רק לשתיים מהן?

והיית עושה בנוסף גם את טיול היום לדרום? כלומר לקסטלי רומני (נמי + קסטל גנדפולו)?

תודה רבה (ומתנצל על הפוסט הכפול על נמי, אני לא כל כך מסתדר עם ממשק הפורום אז לוקח לי זמן להגיע לתגובות שכותבים לי)

• אם לא הייתם בטיבולי זה טיול היום ‘המקובל’ ביותר מרומא, וכנראה לא לחינם אם להסתמך על חכמת ההמונים..

אפשרי ונח בתחבורה ציבורית.

גם אורבייטו נוחה להגעה בתחבורה ציבורית, וקרובה יחסית.

הייתי בוחרת אחת מהאפשרויות האלה ליום אחד.

אם אתם רוצים לצאת לעוד יום מרומא למקום לא רחוק יחסית, ועם נופים שונים הייתי הולכת על אחת משתי האפשרויות –

אזור קסטל גנדולפו ונמי (יש עוד עיירות באזור), או אזור אגם bracciano , שהוא פחות מתוייר בתיירות חוץ. לעיירה bracciano  עצמה נח מאוד להגיע בתחבורה ציבורית, יש שם טירה שמורה מימי הביניים, ונופים יפים לאגם. ליום טיול ניתן להוסיף גם את אנגווילרה שנמצאת גם היא על שפת האגם באותו קו רכבת. אם תשכרו  רכב עבור אזור זה שמרוחק רק כ- 30 ק”מ מרומא סביר שתוכלו לשלב את ברצ’אנו, אנגווילרה וכלכלתא שנמצאת באזור באותו יום. זה יום טיול מקסים בעיני, ושונה מאוד מהאדריכלות המסיבית של רומא.  אזור קסטל גנדולפו והאזור של אגם ברצ’ינו הם על אותו עיקרון- עיירות לשפת אגמים, כך שתבחרו רק אחת מהאפשרויות.

כנראה שיהיו הרבה שיחלקו עלי אך בשבוע ברומא הייתי מקדישה יומיים לטיולי החוץ האלה.

• @רבקי-ש

המון תודה! 

בחזרה