בחזרה

תאילנד (ארץ מעבר) לאוס, קמבודיה, ויאטנם, בורמה

• היי לכולם, הסתבכתי קצת עם הסדר והאשרות: 

טיול במדינות שבכותרת- חודשיים בערך,

מה הסדר המומלץ, אפשר מעגלי?

מה התכנון עם הויזות? בעדיפות להוציא במקום.

תודה (:

• @חנן-טנגי

בלאוס ובקמבודיה תקבל בתשלום ויזה ב(כמעט) כל מעבר גבול, אוירי, יבשתי או ימי (בקמבודיה).

לויטנאם חייבים ויזה מראש.

הכי זול ופשוט בשגרירות בבית אסיה, אבל צריך להגיע לשם פעמיים או להוסיף תשלום עבור משלוח הדרכון עם הויזה בדאר.

להגעה בדרך האויר אפשר לקבל תמורת תשלום (החל מ-$6) מכתב VOA (ויזה בהגעה) ואז צריך לשלם בנמל התעופה $25 על ויזה כניסה אחת או $50 על ויזה 2 כניסות, בדולרים ירוקים.

ביבשה צריך ויזה מודבקת בדרכון (הוייטנאמים פרסמו שזה עתיד להשתנות בקרוב לגבי מעברי גבול ראשיים).

שים לב, בבקשת ויזה לויטנאם אתה מציין את יום הכניסה למדינה. לא תוכל להכנס אפילו יום אחד לפני. עם מכתב VOA, לא תוכל להכנס גם אחרי וגם לא בנמל תעופה אחר מהנקוב.

אם נכנסת עם ויזה מודבקת אחרי התאריך הנקוב, הימים נספרים החל מתאריך הכניסה הנקוב בכל מקרה.

• @חנן-טנגי

ראשית חודשיים לכל החמש זה מעט מדי.

ממליץ על לפחות 4 חודשים לכל החמש או לבחור שלוש מתוכן לחודשיים. וזה במינימום.

אני טיילתי את המסלול הזה בחצי שנה והייתי יכול להשתמש בעוד חודש לפחות.

לגבי הויזות – לתאילנד, לאוס וקמבודיה לא צריך להכין ויזה מראש. מקבלים ויזה עם הכניסה ל 30 יום. 30$ במזומן.

ויטנאם – צריך לבקש ולקבל טופס אישור לויזה, אותה מקבלים עם הנחיתה. הנה הסבר על כל התהליך והסכומים לתשלום.

בורמה  – התהליך דומה. הנה אחד ההסברים.

לגבי הסדר – תלוי בעונה ובמז האויר. קח בחשבון שלבורמה הכי מעשי זה להגיע ולצאת בטיסה, ככה שהיא לא באיזה שהוא סדר.

אפשר להתחיל בוייטנאם, מצפון לדרום, קמבודיה ולאוס מדרום לצפון, ולהכנס מלאוס לתאילנד, ותאילנד לבורמה וחזרה.

זה סדר נוח כי רובו במעברים קרקעיים אבל מאד תלוי עונה ומזג אויר.

• @חנן-טנגי

כבר אנו לך תשובות מפורטות. רק אוסיף - לא חייבים לנסוע לשגרירות ויאטנם פעמים יש תוספת מחיר זניח על ויזה מהירה באותו היום. בבורמה מינמאר קיבלנו אישור לויזה אלקטרונית ב50 דולר תוך חצי שעה במייל. איתו אתה ניגש לביקורת גבולות.

לגבי ויאטנם - טסנו  עם aeroflot 0 בטיסה קונקשן - הגעה למחרת ולא רצו לעלות אותנו כי ויזה היתה ממחרת. עד שפנינו לאחראי.

ועכשיו לגבי הסדר. תיאלנד הייתי עושה  בסוף. אבל תבדוק עלויות הטיסות אולי כדאי לבחור לפי מחירים נוחות הטיסה. תהנה

• תודה לכולם על המענה, עשיתם לי סדר (:

שאלה אחרונה, לגבי הויזות לבורמה וויאטנם:

בגלל שבטיול תרמילאים לא כ"כ יודעים את הזמנים

1.א אפשר לעשות את הויזות באינטרנט (כמו שעושים בארץ ואז להדפיס את האישור כשנמצאים בתאילנד? 

1.ב או בשגרירות בתאילנד (פיזית)?

1.ג בשני המקרים הנ"ל האישור יתפוס גם למעבר קרקעי? 

• @חנן-טנגי

רוני צודק שחודשיים לכל המדינות האלה זה קצר מידי . מצד שני , מי יודע אם תחזור

למדינות האלה אי פעם בעתיד . 

אם בכל זאת אתה רוצה , אז להלן מסלול שאני עשיתי פעם . (היום לא הייתי עושה את זה) .

טיסה לתאילנד , בנגקוק . מבנגקוק טיסה למיאנמר לשבועיים . חזרה בטיסה לבנגקוק .

יש להוציא את הויזה למיאנמר עוד מהארץ . אפשר בשגרירות שלהם בתל אביב .

נסיעה יבשתית או טיסה לסיאם ריאפ (מקדשי אנגקור וואט) בקמבודה . נסיעה לפנום פן .

בפנום פן תוציא ויזה לויאטנם . מקבלים את הויזה תוך יומיים , ובינתיים מטיילים בפנום פן .

נסיעה יבשתית לסייגון או שייט לדלתה של המקונג בויאטנם . טיול של כ- 3 שבועות בויאטנם .

מהאנוי נסיעה לויאנטיאן (זו נסיעה של כ- 20 שעות) אפשר גם לטוס . טיול בלאוס כשבוע .

מויאנטיאן נוסעים ללונג פראבאנג , חוזרים לוואן וויאנג וחזרה לויאנטיאן .

משם רכבת לילה לבנגקוק . מטיילים בתאילנד את כל הימים שנשארו לך בטיול .

• @חנן-טנגי

לויזה יש שני פרמטרים: 

מתי היא נכנסת לתוקף. זאת אומרת מתי מתחילים לספור את הימים.

מתי, אחרי כניסתה לתוקף, היא מסתיימת.

אתה צריך לבדוק את זה לפני שאתה מוציא ויזה כדי שהיא לא תיגמר לפני שהתחלת להשתמש בה.

בזמנו, הויזה לבורמה התחילה לדפוק מיד עם הוצאתה.

מעברי הגבול היבשתיים לבורמה עדיין לא כדאיים. עדיף לטוס.

ולא - שבוע בלאוס זה לא טיול. זה סתם נסיעות. לאוס מדינה יפה שכדאי להקדיש לה לפחות שלושה שבועות.

• היי תודה,

זה מובן שחודשיים לא יספקו לכל המדינות בגלל זה כתבתי שתאילנד תיהיה רק תחנת מעבר,

אגב,

אם הטיסה היא לחודשיים ואני *לא* אהיה בתאילנד מעל 30 יום במצטבר כי יהיו כניסות ויציאות,

*הטיסה מהארץ לבנקוק ואחרי חודשיים חזרה מבנקוק*

יעשו לי בעיה בכניסה לתאילנד ללא ויזה?

זה יהיה בערך ככה:

בנקוק-בורמה

בורמה-בנקוק

בנקוק-קמבודיה

לאוס-בנקוק וחזרה לארץ

• @חנן טנגי 

אם תגיע לתאילנד ללא כרטיס טיסה תוך 30 יום וללא ויזה, עלולים לעשות לך בעיות בכניסה, עד כדי דרישה לקנות כרטיס טיסה במקום (ביוקר).

אבל כדאי לך לתכנן את הטיול קודם ואח”כ לבחור טיסות.

למשל, טיסות לויטנאם זולות יותר מטיסות לבנגקוק.

ראשית דרג את חשיבות כל מדינה בטיול שלך.

בהתאם בנה תכנית שלד לטיול. זה יאפשר לך להחליט לאן לטוס.

למשל, אם תחליט להתחיל המיאנמר, קנה כרטיס לבנגקוק ומבנגקוק ליאנגון.

בדוק טיסות מיאנגון הלאה, אולי לא יהיה לך כדאי כלל לעבור שוב בתאילנד.

אחרת, טוס להאנוי או להו צ’י מין סיטי, בהתאם לתכנית הטיול.

• @Sailor

מסכים עם sailor. אין יתרון בריבוע בנגקוק כ hub לטיסות בין המדינות. תבנה את המסלול בעזרת מנוע חיפוש טיסות. יתכן ויותר זול וטעים לנוע ממקום למקום בכיוון אחד.

בחזרה